PALUBA
April 19, 2024, 01:45:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 753251 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #555 on: March 19, 2011, 10:33:09 pm »

Ne vidim svezu između Libije i onog što se dešavalo na dalekom istoku Balkana, Daleki istok Balkana je finiš nečeg što je počelo na Gazimestanu. Libija je nešto sasvim drugo. Zasebna država sa svojim bremenitim problemima. Znakovito je da se nedemokratski državni vrhovi  pretvore u oligarhiju i jaše na kralježnici  svog naroda. U tome vidim temeljni problem. Bez obzira o kojoj se državi i narodu radi. Možda je Libija i njeno vodstvo samo tipična shema takvih događanja.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #556 on: March 19, 2011, 10:34:07 pm »

http://video.foxnews.com/#/v/4595867/exclusive-us-fires-missiles-into-libya-/?playlist_id=87937
Logged
Levčanin
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37



« Reply #557 on: March 19, 2011, 10:35:24 pm »

Ne vidim svezu između Libije i onog što se dešavalo na dalekom istoku Balkana, Daleki istok Balkana je finiš nečeg što je počelo na Gazimestanu. Libija je nešto sasvim drugo. Zasebna država sa svojim bremenitim problemima. Znakovito je da se nedemokratski državni vrhovi  pretvore u oligarhiju i jaše na kralježnici  svog naroda. U tome vidim temeljni problem. Bez obzira o kojoj se državi i narodu radi. Možda je Libija i njeno vodstvo samo tipična shema takvih događanja.
Podržavam
Konačno glas razuma... Da ne bude da držim stranu protiv Gadafija Cheesy
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #558 on: March 19, 2011, 10:36:22 pm »

2131: Koalicione snage napale vazduhoplovnu bazu Mitiga, nedaleko od Tripolija

PS Samo da ne strefe kuću našeg bivšeg predsednika Zorana Lilića..... Smiley
Logged
treciclan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 175



« Reply #559 on: March 19, 2011, 10:38:32 pm »

Daleki istok Balkana?
Za takav termin nisam jos cuo.
Moracu da pogledam na karti?
Ali shvatio sam o cemu se radi.Bistar sam.Da li je pocelo na Gazimestanu ili je krenulo maspokom?No tad Tito bio ziv i druge prilike u svetu , pa Viktor Bubanj i Petrova gora
Pre ce biti to nego ovo drugo Izvinjavam se zbog  posta
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #560 on: March 19, 2011, 10:39:22 pm »

Tako je.... autokratski režim već 40 godina, i odjednom počinje da smeta i on, i Egipat, i Sudan itd. A sve samo dve godine nakon formiranja AFRICOM, tj. nakon potpadanja Afrike u interesnu sferu SAD. Malo previše slučajnosti. Kako to da im ranije nije smetalo ništa, čak se i trgovalo, ulagalo, uzimale pare za organizovanje izbornih kampanja  itd...
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #561 on: March 19, 2011, 10:40:18 pm »

Upravo u tome je fora.... tehnologija je napredovala... mislim da će pukovnika da omlate za 2 nedelje najduže ako su nas za 2 ipo meseca... verovatno se tome oni nadaju... videćemo dal će proći ko kod nas Cheesy
Ту је мали проблем...

Могу да зауставе летове и нападе Гадафијевих снага.
Пошто Гадафи сад држи већину Либије, да би то заузели, морали би да изађу из оквира резолуције УН и да се директно ангажују. Питање је да ли устаници могу да се поново организују у градовима које су изгубили - остали су без теже опреме, а и доста људи их је напустило.

Такође, овако већ отворено ангажовање страних снага може да изазове и контраефекат. Ма колико људи не волели Гадафија, још више не воле да им западњаци уводе демократију бомбама.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #562 on: March 19, 2011, 10:42:31 pm »

Francuzi udaraju i iz Ndžamene, iz Čada! Uništena je vazduhoplovna baza u Sebhi, a Ameri su lansirali rakete Tomahawk iz tri podmornice, koje su stacionirane ispred obale Libije. Francuzi trenutno bombarduju Sirt. Jedna Francuskinja iz Tripolija, izvesna Anissa, javlja da su ljudi bili bukvalno prikupljani od strane tajne policije da budu živi štitovi za Gadafijevu palatu, i da je većina za bombardovanje. Uzmite ovo sa rezervom.
Link: http://www.bfmtv.com/rub/live/14/
Stratfor javlja da su pobunjenici koordinirali napade sa Francuzima.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #563 on: March 19, 2011, 10:45:26 pm »

Ma demokratija će biti uterana u Libiju, pre ili kasnije.... onda će poteći mled i mleko, kao što već biva u tak'im situacijama. Potom će doći ulaganja u ekonomiju itd. Mame im ga nezainteresovane, sve po šablonu.
Logged
Levčanin
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37



« Reply #564 on: March 19, 2011, 10:48:19 pm »

Upravo u tome je fora.... tehnologija je napredovala... mislim da će pukovnika da omlate za 2 nedelje najduže ako su nas za 2 ipo meseca... verovatno se tome oni nadaju... videćemo dal će proći ko kod nas Cheesy
Ту је мали проблем...

Могу да зауставе летове и нападе Гадафијевих снага.
Пошто Гадафи сад држи већину Либије, да би то заузели, морали би да изађу из оквира резолуције УН и да се директно ангажују. Питање је да ли устаници могу да се поново организују у градовима које су изгубили - остали су без теже опреме, а и доста људи их је напустило.

Такође, овако већ отворено ангажовање страних снага може да изазове и контраефекат. Ма колико људи не волели Гадафија, још више не воле да им западњаци уводе демократију бомбама.
Znam ali tako se pretpostavljalo i za Irak pa je Sadam pobego u pustinju...
Ako se stvar zakomplikuje još gore će da prođe ako misli da drži narod kao taoc ja mislim da bi bila dovoljna franc legija stranaca i desant na Tripoli i gotovo...

A i ne sumnjam da će izaći iz bilo kojih okvira to im nije problem sve dok ih podržava zapadna javnost...
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #565 on: March 19, 2011, 10:52:13 pm »

Vesti iz Libije uživo: na glavnim trgovima u Bengaziju i Tobruku viču "one, two, three, shukram Sarkozy!". Egipćani šalju humanitarnu pomoć. Za sada je u Tripoliju relativno mirno.
Za one koje zanimaju državne TV stanice u Libiji, evo linkovi: http://wwitv.com/tv_channels/b1951.htm

http://wwitv.com/television/242.htm

Francuzi tvrde da avion nije oboren.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #566 on: March 19, 2011, 10:53:23 pm »

Zna li neko arapski ovde? Voleo bih da znam šta pričaju na državnoj televiziji u Libiji.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #567 on: March 19, 2011, 10:53:58 pm »

Koliko su NATO izveštaji pouzdani o neprijateljskim gubicima pouzdani znamo svi mi koji smo prošli kroz 1999. godinu. Ako su Libijci bili toliko glupi i sačekali da ih ovi lupe Tomahok raketama i treba da ih pomlate. A ova 4 uništena tenka su podaci koje je dala Al Džazira. Tek njima treba verovati. Sad su i onaj avion danas oborili Francuzi.
Da bi avijacija bila stvarno efikasna mora da se siđe bato ispod 3000 metara i tu nikakva tehnika ne pomaže. Ako hoće da gađaju pokretne ciljeve a ako hoće da gađaju spavaće sobe e onda može.
Logged
treciclan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 175



« Reply #568 on: March 19, 2011, 10:55:07 pm »

pa sigurno da tvrde
Nikad nece ni da prizanju ako nema snimak koji ne mogu da negiraju
Logged
Levčanin
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 37



« Reply #569 on: March 19, 2011, 10:56:17 pm »

Zna li neko arapski ovde? Voleo bih da znam šta pričaju na državnoj televiziji u Libiji.

Ja bi voleo znati šta znači to 'shukram' ako nije sramota  Grin
Logged
Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.