PALUBA
April 29, 2024, 12:38:13 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757364 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #1320 on: April 25, 2011, 08:34:42 pm »

US Rebuplican senator John McCain (C) tours the Libyan rebel headquarters in their eastern stronghold city of Benghazi on April 22, 2011


* 800xzww.jpg (90.47 KB, 800x532 - viewed 69 times.)

* 800xj.jpg (93.14 KB, 800x521 - viewed 64 times.)

* 800xlf.jpg (92.52 KB, 800x546 - viewed 61 times.)

* 800xt.jpg (92.17 KB, 800x564 - viewed 67 times.)

* 800xf.jpg (137.81 KB, 800x541 - viewed 62 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1321 on: April 25, 2011, 08:36:04 pm »

Steta sto ovi ne citaju PALUBA. Pomoglo bi im 1000 posto  Grin

Na koga misliš Shooter, na pobunjenike ili NATO?
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #1322 on: April 25, 2011, 09:04:04 pm »

Pa verovatno i jedni i drugi bi nesto naucili ako citaju Paluba Smiley
Ali konkretno sam mislio na onaj snimak gde se pobunjeci muce oko one ruske vojne tehnike Smiley Puno se ovde pricalo kako se odrzava vojna tehnika, posebno tenkovi. Gospodin Vlado sve objasni u detalji Smiley Na to sam mislio...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1323 on: April 25, 2011, 09:07:52 pm »

Hvala na objašnjenju Shooter.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1324 on: April 25, 2011, 09:13:09 pm »

Shooter, nije te dugo bilo u diskusijama na Palubi, vezano za dešavanja u Libiji. Obzirom na tvoje znanje i iskustvo sigurno si nam mogao dati korisne komentare i linkove.

Ipak, postaviću ti jedno direktno pitanje, a vezano za početak ''pobune'' u Libiji.

Da li posle intervencije Francuske, Velike Britanije i SAD, i njihovog angažovanja u ovom krvavom sukobu i dalje misliš da je pobuna buknula spontano?

Sada je očito da je zapad sasvim otvoreno stao na stranu pobunjenika. Očito je i to da njihov proklamovani cilj ''poštedeti civile od ratnih stradanja'' nema veze sa stvarnošću, nego je to bio samo izgovor da uđu u rat. Svima je sada jasno da je akcija zapada usmerena na svrgavanje Gadafija i njegovog režima.

Zašto, koji su razlozi?

Da li se slažeš sa konstatacijom većine diskutanata na Palubi, da se demokratija ne može nametati na ovakav način?
Očito je da je veliki broj Libijaca još uvek uz Gadafija, možda ih ima više nego njegovih protivnika....
Koliko ih zapravo ima ne može se saznati pod kišom bombi nekih ''demokratskih'' stranaca koji su u startu opredeljeni protiv njega i njegovog režima.

Zašto zapad sada ne prihvati predlog Rusije, Turske i Kine da se pošalju posmatrači, da se prekinu borbena dejstva i da se dijalogom dođe do prihvatljivog rešenja za sve strane u sukobu?

Svakodnevno ombardovanje Tripolija sigurno nije radi zaštite nedužnih civila. To je barbarski čin i ne može se ničim opravdati!!!!!  

Na kraju, da budem jasan: boravio sam dosta puta u Libiji i imao sam prilike videti i osetiti da tamošnji režim baš i nije demokratski, onako kako to zapad zamišlja.
Zaista nisam pristalica autokratskih režima kakav je bio Gadafijev. Ali, nakon ovako divljačkog odnosa ''demokratskog'' zapada prema jednoj suverenoj državi, osećam sve više simpatija prema borbi Gadafija i njegovih pristalica za svoja prava i za svoj život.
Demokratija se ne može uterati oružjem, ne na takav način kako to rade zemlje koje sebe nazivaju demokratskim!!!!!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1325 on: April 25, 2011, 09:36:08 pm »

Mi ih gledamo, oni im svesrdno "pomažu",
a on nesretnik sve češće sam sebe pita,
- Šta mi je sve ovo trebalo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Libijac jos uvijek u ratu.jpg (82.58 KB, 739x425 - viewed 205 times.)
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #1326 on: April 25, 2011, 10:16:22 pm »

Lovac, tacno je da nisam pisao, iako citam redovno Smiley Glavni razlog je sto srpski nije moj prv jezik. Lepo ga razumem, uctivo mogu da pricam ali tesko mi ide pisanje. Izgleda da patim od "teskata govornata manata" Smiley Sala na moj racun.
Ja i dalje mislim da je pocetak bunta bio spontan, ne samo u Libiji nego svuda po Africi. I sam si video, francuski ministar bio na gosti u Tunisu mesec dana pred da sranje pocne. Ako je to bilo planirano ona jadnica bi sigurno bila negde u Svajcarskoj da skija a ne kod Ali u Tunisu.
To sto su taj bunt posle zemlje kao Francuska iskoristili za svoje "domace" svrhe je drugo pitanje. Lovac, Svi se drugi drze na distancu. US i GB su se nasli u rat koji nisu hteli (mada, ovo za njih je nista u smislu kapaciteta koji imaju za vojni angazman) samo za da bi pokazali saveznistvo sa Sarkozijem i da donegde zadovolje domaci pritisak za "zastitu demokratije". Razne NGOs, domaci politicari stave to u svojde agendu za poene na sledece izbore.
Njemacka je absolutno protiv, a druge iskreno i ne smetam u kalkulacije.
Da je Gadafi slomio ovaj bunt u prvi 3-5 dana, da je bio uspesan da uspostavi kontrolu vrz cele Libije na pocetku, ovo ne bi ni bilo tema na PALUBI. Sve bi se zavrsilo na neke glupe sankcije protiv rezima i to je to. Ali Gadafi je gotov i to mislim svi znaju osven njega. Kad se sve zavrsi Francuska ( a i ove druge koje se drze po strani) treba da pregovaraju sa nekim. Znaci u neko mora da se investira- a taj neki je ona mizerna prolazna vlada u Bengazi.
Ajde da sad ja pitam nesto: da je Zapad hteo ovaj rat dali mislis da bi ovo trajalo koliko traje? Pobunjenike i same gledas, ispali kacusu i zapali svoj kamioncic. Ex-yu srednoskolski studenti opstonarodne odbrane bi se bolje borili. Da je Zapad hteo ovaj rat do sad bi Gadafi bio rahmetlija hiljadu puta.
Lovac, jel Zapadu odgovora barel 113 dolara, nekontrolirana imigracija iz S. Afrike, rast popularnosti Al Kaede od Sueza pa sve do Atlantika?
Ajde opet pitanje: dali ti, ili bilo ko na PALUBI, moze da vidi koordinacija izmegu saveznika po pitanju Libije? Vojno ili politicki, kako hoces. Sarkozi kaze bomabrdiraj, US kaze ja povlacim avione. Sarkozi kaze oruzje za pobunjenike preko NATO-drugi kazu nema sanse. Ako hoces naoruzaj ih sam. Ja iskreno koordinaciju Zapada ne mogu da vidim.
Ja nikad nisam ni tvrdio da demokratija moze da dodje preko bombe. Ja ustvari mislim da demokratija nije moguca u Africi, tacka. U zemlju gde jost postoje plemena demokratija ne moze biti.
Civili gine ali to je odlika svakog rata. I da nije bio NATO ljude bi u Libiji ginuli. Nije vala da neko misli da Gadafi mozda voli svoj narod?! Pa culi smo njegovog sina Islam, sta ce on da radi kad (ako) pobedi. Ako je NATO hteo da raspali zrtve ne bi bile desetice po napadu nego hiljadu na naletu. mi ustvari i ne mozemo znati kolliko ima zrtva u Libiji. To sto kaze drzavna TV ja uzimam velikom rezervoM. vecina vas ste lepo rekli, kad rat pocne istina ide kroz vratu da malo proseta. Ja ne verujem ni CNN kad kaze da Gadafi stavi grad M. po "divljackom" artilireskom napadu
Libija je suverena drzava ali Gadafi nije Lovac. On je pod jedan mali diktator a pod dva kompletno lud. Suverenitet ne treba da bude zastitna karta za sve sranja koje mozes da uradis protiv svoje ljude. reci ti meni kad je Gadafi ustvari i biran na slobodne izbore u Libiji. On je na vlast dosao sa duzinom nizih oficera, dva pistolja i ne vise od 10 metaka. I ostao tamu vise od 4 decenije.


Shooter, nije te dugo bilo u diskusijama na Palubi, vezano za dešavanja u Libiji. Obzirom na tvoje znanje i iskustvo sigurno si nam mogao dati korisne komentare i linkove.

Ipak, postaviću ti jedno direktno pitanje, a vezano za početak ''pobune'' u Libiji.

Da li posle intervencije Francuske, Velike Britanije i SAD, i njihovog angažovanja u ovom krvavom sukobu i dalje misliš da je pobuna buknula spontano?

Sada je očito da je zapad sasvim otvoreno stao na stranu pobunjenika. Očito je i to da njihov proklamovani cilj ''poštedeti civile od ratnih stradanja'' nema veze sa stvarnošću, nego je to bio samo izgovor da uđu u rat. Svima je sada jasno da je akcija zapada usmerena na svrgavanje Gadafija i njegovog režima.

Zašto, koji su razlozi?

Da li se slažeš sa konstatacijom većine diskutanata na Palubi, da se demokratija ne može nametati na ovakav način?
Očito je da je veliki broj Libijaca još uvek uz Gadafija, možda ih ima više nego njegovih protivnika....
Koliko ih zapravo ima ne može se saznati pod kišom bombi nekih ''demokratskih'' stranaca koji su u startu opredeljeni protiv njega i njegovog režima.

Zašto zapad sada ne prihvati predlog Rusije, Turske i Kine da se pošalju posmatrači, da se prekinu borbena dejstva i da se dijalogom dođe do prihvatljivog rešenja za sve strane u sukobu?

Svakodnevno ombardovanje Tripolija sigurno nije radi zaštite nedužnih civila. To je barbarski čin i ne može se ničim opravdati!!!!!  

Na kraju, da budem jasan: boravio sam dosta puta u Libiji i imao sam prilike videti i osetiti da tamošnji režim baš i nije demokratski, onako kako to zapad zamišlja.
Zaista nisam pristalica autokratskih režima kakav je bio Gadafijev. Ali, nakon ovako divljačkog odnosa ''demokratskog'' zapada prema jednoj suverenoj državi, osećam sve više simpatija prema borbi Gadafija i njegovih pristalica za svoja prava i za svoj život.
Demokratija se ne može uterati oružjem, ne na takav način kako to rade zemlje koje sebe nazivaju demokratskim!!!!!

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1327 on: April 25, 2011, 10:30:35 pm »

Shooter, hvala ti na odgovoru; sa mnogim stvarima se slažem, ali ima dosta toga, gde se naša razmišljanja razlikuju.
Ostavljam sebi vremena da malo analiziram tvoje viđenje, pa ću ti detaljnije odgovoriti, gde se slažemo a gde se ne slažemo. Biće to interesantna diskusija - nadam se!
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1328 on: April 25, 2011, 10:33:11 pm »

Da je Zapad hteo ovaj rat do sad bi Gadafi bio rahmetlija hiljadu puta.

Ali zato sada radi intenzivno na tome, vidim malo malo pa gađajuneku njegovu rezidenciju.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #1329 on: April 25, 2011, 10:44:00 pm »

Da sad-ali ne tad Smiley

Pozdrav,
SHOOTER


Da je Zapad hteo ovaj rat do sad bi Gadafi bio rahmetlija hiljadu puta.

Ali zato sada radi intenzivno na tome, vidim malo malo pa gađajuneku njegovu rezidenciju.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #1330 on: April 26, 2011, 12:26:26 am »

Gadafijeva rezidencija je unistena vazdusnim udarima , ocigledno da vise nije samo cilj ukloniti Gadafija sa vlasti nego  fizicki ga likvidirati ali ne verujem cak i da to ostvare da je kraj ovog rata blizu , jedino me cudi Rusija svojim izjavom ministar Lavrov je rekao da Rusija sumnja da su zapadne zemlje i NATO stali na stranu libijskih pobunjenika, ocenjujući to kao "opasne namere".   Pa kad vec nisu stavili veto onda cutite a ne ovako praviti se naivni i neobavesteni sta se desava u Libiji [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #1331 on: April 26, 2011, 10:31:12 am »

Gadafijeva rezidencija je unistena vazdusnim udarima , ocigledno da vise nije samo cilj ukloniti Gadafija sa vlasti nego  fizicki ga likvidirati ali ne verujem cak i da to ostvare da je kraj ovog rata blizu , jedino me cudi Rusija svojim izjavom ministar Lavrov je rekao da Rusija sumnja da su zapadne zemlje i NATO stali na stranu libijskih pobunjenika, ocenjujući to kao "opasne namere".   Pa kad vec nisu stavili veto onda cutite a ne ovako praviti se naivni i neobavesteni sta se desava u Libiji [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Gadjanje rezidencije je dokaz vojnicke nemoci zracnih udara alijanse,  davanje lazne nade saveznicima na kopnu i predstava za javno mnenje. Udari sa distance ne polucuju     efekat. Najbolje bi bilo nagovoriti susjede da se malo vojno angaziraju, a tunizani treniraju za eventualni mostobran..
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1332 on: April 26, 2011, 10:43:56 am »

Gadafijeva rezidencija je unistena vazdusnim udarima , ocigledno da vise nije samo cilj ukloniti Gadafija sa vlasti nego  fizicki ga likvidirati ali ne verujem cak i da to ostvare da je kraj ovog rata blizu , jedino me cudi Rusija svojim izjavom ministar Lavrov je rekao da Rusija sumnja da su zapadne zemlje i NATO stali na stranu libijskih pobunjenika, ocenjujući to kao "opasne namere".   Pa kad vec nisu stavili veto onda cutite a ne ovako praviti se naivni i neobavesteni sta se desava u Libiji [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Gadjanje rezidencije je dokaz vojnicke nemoci zracnih udara alijanse,  davanje lazne nade saveznicima na kopnu i predstava za javno mnenje. Udari sa distance ne polucuju     efekat. Najbolje bi bilo nagovoriti susjede da se malo vojno angaziraju, a tunizani treniraju za eventualni mostobran..
Ma dajte g. "Istria" molim Vas. Jeste li Vi za rat ili mir. Koji susjedi. Ostavite svaki narod da sam rijesi svoj problem. Kome
drugi resava probleme u njegovoj vlastitoj kuci tu ni kuce ni domacina.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #1333 on: April 26, 2011, 10:55:11 am »

Gadjanje rezidencije je dokaz vojnicke nemoci zracnih udara alijanse,  davanje lazne nade saveznicima na kopnu i predstava za javno mnenje. Udari sa distance ne polucuju     efekat. Najbolje bi bilo nagovoriti susjede da se malo vojno angaziraju, a tunizani treniraju za eventualni mostobran..
Quote
Ma dajte g. "Istria" molim Vas. Jeste li Vi za rat ili mir. Koji susjedi. Ostavite svaki narod da sam rijesi svoj problem. Kome
drugi resava probleme u njegovoj vlastitoj kuci tu ni kuce ni domacina.

Mozda niste najbolje shvatili poantu..  Roll Eyes U prijevodu.. ne razlikuju nam se stavovi..
« Last Edit: April 26, 2011, 11:41:45 am by dexy » Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #1334 on: April 26, 2011, 11:36:04 am »

Šjor ORIĆAREB, zašto nebi netko bio i suprotnog mišljenja? angel
Ta, zašto bi se svi slagali s idejom da je Gadafi napadnut od strane cie koja je sprovela neuspješnu akciju naoružavanja neartikuliranih kozoje... u nadi da će ga srušiti i preko noći uspostaviti svoju novu banana republiku? Ili da bi popravili svoje sra... u to su uvukli EU koja je jedva čekala postati barem djelomično naftno neovisna o rusiji i iranu?
Zašto nebi mogao postojati netko tko će vjerovati CNN-u i BBc-u?

Zašto?

Zašto??

 
Logged
Pages:  1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.