PALUBA
April 28, 2024, 11:27:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757305 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1380 on: May 01, 2011, 01:30:05 pm »

Tripoli, Misrata - Libijski lider Muamer Gadafi preživeo je noćas vazdušni napad NATO u
kom je poginuo njegov najmlađi sin Saif al-Arab i troje unučadi, saopštila je vlada Libije.

................................................................

Ako je ovo istina, ko bi mogao ovakav čin na ovom forumu braniti. Da vidim tog junačinu. Kome su kriva ta djeca.
Ništa na ovom svijetu nevrijedi više od obične dječje suze. A bogami bilo ih je i ovde koji su pomalo pozivali sve
i svakog da nagrnu na tu nesretnu Libiju. I šta sad? Nebi me čudilo da jednog dana i sve ove koji narediše i požuriše
sa rušenjem i palenjem Libije proglase u najmanju ruku svecima. Lako je biti džek, sjesti u mlaznjak k'o da ideš na vikend
lov i sa 9-10 hiljada tući po nedužnoj djeci kao da su zečevi. Kakve junačine, kakvi heroji. I mi na Balkanu tražimo i
sretni smo da nam dolaze i da razmjenjujemo "iskustva". E moj narode Balkanski, pamet u glavu......
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #1381 on: May 01, 2011, 02:12:26 pm »

Neću trošiti vreme ni slova da pljujem po zapadnim fašistima koji orgijaju po Libiji, ali druga stvar mi privlači pažnju. Kako se danas moglo čuti u izveštajima TV stanica, pogibju Gadafijevog sina i troje unuka noćas su na ulicama Bengazija pobunjenici proslavljali pucnjima u vazduh i sirenama. Ne mogu se oteti pomislima i nameri da i ovde napišem da su glup i kratkovid narod, makar to zvučalo kao kolektivno omalovažavanje. Nisam simpatizer pukovnika Moamera, niti mi se dopada njegov režim i način vladavine, ali kada pogledam kime je vladao, i kako se taj narod ponaša, sve Moamerove mane padaju u drugi plan.

Gadafi neće opstati u ovom ratu - ili će umreti kao mučenik ili će skončati sa omčom oko vrata u maniru srednjevekovnih egzekucija. A libijski narod će na kašičicu dobijati malo zelenih dolara od nafte koju će prodavati EU ispod realne cene. Taman toliko da opet ne podivljaju. A ako podivljaju, tu su bombe.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #1382 on: May 01, 2011, 02:27:41 pm »

Imam veoma slično mišljenje kao FF u prethodnom postu i samo da dodam da je cilj, neznam kako da ih nazovem , unistiti i likvidirati Gadafija i celu njegovu porodicu  da bi ostvarili svoje planove. A sa narodom iz Bengazija i ostali koji su saveznici Nato pakta zna se sta ce biti  " ko sa djavolom tikve sadi o glavu mu se obijaju "
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1383 on: May 01, 2011, 03:17:49 pm »

Ако је ово тачно, пре свега да су страдала деца, онда је врхунац бешчашћа тврдња портпарола НАТО-а да они гађају само војне циљеве и да је мета био команди центар а не Гадафи.

Мислим да постоји неко правило у међународном праву да је резиденција шефа државе у рату заштићени циљ и да убиство шефа државе није легитимна радња. Зато ови из НАТО-а стално понављају као не гађају Гадафија, већ, као војне команде центре. Очигледно је да су решили да убију Гадафија процењујући да ће то сломити отпор снага које су му одане. Прешли су на средњевековни модел ратовања.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1384 on: May 01, 2011, 03:21:57 pm »

Već ranije sam pisao da je to jedini način na koji bi mogli da slome otpor bez ulaska kopnenim snagama. Ukoliko to ne uspe u dogledno vreme, moraće da napadnu kopneno, a to baš i nisu spremni. Intervencija i ovakva kakva je nema potpunu podršku javnosti zemalja koje u njoj učestvuju, kopnena operacija bi imala još manju podršku.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 890



« Reply #1385 on: May 01, 2011, 03:34:35 pm »

Ovih dana se po Bengaziju održavaju svakojake parade. Na jednoj od tih parada pobunjenici su stavili do znanja šta misle o slanju stranih trupa:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naravno, ne pitaju se oni o tome ništa, kao što se sve manje pitaju i o svemu ostalom...


* 150.jpg (65.65 KB, 482x610 - viewed 161 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1386 on: May 01, 2011, 03:35:18 pm »

Libija je zauzela 93 stranice. Postovi su nabijeni žustrim emocijama, kao da je bombardirana neka od susjednih država.  Čini mi se malo previše za jedan forum ove vrste.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1387 on: May 01, 2011, 03:41:01 pm »

Libija je zauzela 93 stranice. Postovi su nabijeni žustrim emocijama, kao da je bombardirana neka od susjednih država.  Čini mi se malo previše za jedan forum ove vrste.

Te emocije su još uvek živa sećanja diskutanata na sličnu situaciju koju je preživela Srbija 1999. godine. Da NATO ovo što radi Libiji i libijskom narodu radi bilo kojoj drugoj zemlji na svetu, reakcije bi bile iste, zbog NATO više nego zbog jadnika kojima upravo uteruju demokratiju u glave.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1388 on: May 01, 2011, 03:44:51 pm »

Ако је ово тачно, пре свега да су страдала деца, онда је врхунац бешчашћа тврдња портпарола НАТО-а да они гађају само војне циљеве и да је мета био команди центар а не Гадафи.

Мислим да постоји неко правило у међународном праву да је резиденција шефа државе у рату заштићени циљ и да убиство шефа државе није легитимна радња. Зато ови из НАТО-а стално понављају као не гађају Гадафија, већ, као војне команде центре. Очигледно је да су решили да убију Гадафија процењујући да ће то сломити отпор снага које су му одане. Прешли су на средњевековни модел ратовања.
Pa gađali su '99-te, tomahawk raketom beše, rezidenciju tadašnjeg predesnika SRJ i nikom ništa.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1389 on: May 01, 2011, 03:48:20 pm »

Ubili su i malu Milicu iz Batajnice. Sedela je na svojoj noši, imala je tri godine. Da li treba neki komentar?

Noćas su ubili troje nejake dece. Čija god da jesu, imaju prirodno pravo da sede na svojim nošama a da ih niko ne ubija zbog toga - drugi razlog ne mogu da vidim da ih se ubije koliko god ga tražio.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1390 on: May 01, 2011, 04:04:04 pm »

Svi mi nosimo duboko u sebi svoj ratne traume. Imam ih ja i narod kome pripadam. Ničije ja žrtve ne potcjenjujem. Nisam od kamena niti bezosjećajan. Samo sam komentirao 93 stranice o Libiji. Ne bih želio da se moj komentar shvati kao potcjenjivanje, omalovažavanje ili vrijeđanje bilo koga. Nije mi to bila namjera niti u podsvjesti. Kako forum ide u smjeru oblikovanja samo jednog mišljenja, to je moje daljnje aktivno sudjelovanje u njemu suvišno.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1391 on: May 01, 2011, 04:08:04 pm »

Nemoj tako, nije to dovoljan razlog za tako krupne poteze. Stvarno ne vidim da forum ide u pravcu formiranja samo jednog mišljenja, evo na primer, član SHOOTER u nekoliko postova govori u prilog intervencije NATO u Libiji u istoj temi.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1392 on: May 01, 2011, 04:15:20 pm »

Nemoj tako, nije to dovoljan razlog za tako krupne poteze. Stvarno ne vidim da forum ide u pravcu formiranja samo jednog mišljenja, evo na primer, član SHOOTER u nekoliko postova govori u prilog intervencije NATO u Libiji u istoj temi.
Napisao sam '' aktivno ''.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1393 on: May 01, 2011, 04:18:53 pm »

Napisao sam '' aktivno ''.

Znam, pažljivo sam pročitao taj kao i svaki drugi tvoj post. Samo sam želeo da ti ukažem da možda i nije baš tako, polako, pročitati opet, razmisliti... Znaš onu "Repetitio est mater studiorum". Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1394 on: May 01, 2011, 04:59:34 pm »

Ја сам, такође, један од оних који сматра да је Гадафи морао да оде још одавно и да је свима дозлогрдио. Права прилика је испуштена знатно раније, пре него су га уврстили у ред савезника у "рату против тероризма".  Ако је НАТО већ желео да реши ствар оружаним путем онда су то морали војнички много боље и ефектније да учине. Па шта кошта. 

Друго питање јесте да ли се уоште насиљем требају решавати проблеми какви су настали у Либији. Очигледно је да су они (проблеми) постали још гори и да ће све то ићи на штету Либијаца. Дуго година после рата ће вући трауме и проблеме, јер се све неће решити одласком Гадафија, престанком бомбардовања и грађанског рата. Победници ће наплаћивати победу, побеђени ће се бранити и тако успоравати обнову. Други ће се окористити.

НАТО напад је доста површно припремљена и вођена операција започета због неких дневно-политичких, па и личних фрустрација дела политичких вођа европских земаља. Све то иде доста траљаво. Сада су проценили да ће убиством Гадафија проблем бити решен, односно отпор гадафијевих снага ће спласнути а "револуционари" (како себе називају) ће преузети контролу над Либијом. То ће се можда и десити, али врло вероватно и да неће. И шта тада? Интензивније следити паролу на оном плакату "револуционара" или послати сопствене копнене снаге или снаге околних савезника? Вероватно ће се определити за оно прво. А за то ће требати времена.
Logged
Pages:  1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.084 seconds with 23 queries.