PALUBA
April 28, 2024, 11:35:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757310 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MiGac
desetar
*
Offline Offline

Posts: 140



« Reply #1395 on: May 01, 2011, 05:33:43 pm »

Libijski narod ce platiti istu cijenu kao i mi kad smo si dali truda da nasjednemo na zapadnjacku zamku i rasturimo svoju drzavu i zakrvimo se do koljena.
I oni ce kao i mi razbijati svoju glavu i do kraja zivota si ponavljati "Sta nam je ovo trebalo...".

Kad padne Gadafi, na ovaj ili na onaj nacin, prividna i lazna radost "slobode" ce im svima zajedno biti posljednje cemu ce se radovati za svoga zivota.
Tog trenutka ce staviti i posljednji potpis na vec zapoceti ugovor sa djavlom...

To je valjda svima jasno k'o dan...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1396 on: May 01, 2011, 06:08:46 pm »

Boro, ne želim da ispadne da ti podilazim jer po prirodi sam sasvim suprotan tip takvom nečem, ali mogu ti
reći da si me oduševio svojim riječima: "...Čija god da jesu, imaju prirodno pravo da sede na svojim nošama...".
Takvo nešto predivno rečeno nisam čuo u zadnjih 20 godina. Nastojaću ih, bez obzira na moje godine, pamtiti
dugo, dugo. Sva ostala "filozofiranja" po ovom pitanju u usporedbi sa njima su samo blijeda senka.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1397 on: May 01, 2011, 06:23:39 pm »

Kad poginu deca,koja su bila daleko od ratista,normalno je da emocije prorade.Dobro je za forum kad se osudjuje ubistvo dece,a ne spominju se politicke konotacije.Niko na forumu nije stao otvoreno uz Gadafija i njegovu politiku,nego uglavnom da je to problem koji treba da rese sami libijci bez uplitanja sa strane.I skoro svi se slazu da je intervencija NATO-a lose i nabrzinu planirana i izvodjena,a za takve ocene na Palubi govore ljudi sa velikom dozom znanja i iskustava da realno ocene ratne situacije.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #1398 on: May 01, 2011, 06:28:00 pm »

Stvarno ne vidim da forum ide u pravcu formiranja samo jednog mišljenja, evo na primer, član SHOOTER u nekoliko postova govori u prilog intervencije NATO u Libiji u istoj temi.
Postovani Gospodine Prodanic, ako vi mislite da ja pisem u prilog NATO onda ima dve opcije: ili sam se ja pogresno izrazio ili me vi niste razumeli. Nikad nisam pisao u prilog NATO-a. Ja sam uglavno debatirao sa Lovcem da Severno Africki bunt je bio spontan a sve sto se desilo posle je nesto drugo. I drugo, nisam prihvatio argument da je Gadafi mucenik i dobricina.
U svakom slucaju ja sam teska manjina na ovom forumu, sve sto ja napisem uglavnom se doceka na noz a propratna interpretacija  je da sam eto naivan. Mozda je najpametnije da samo citam i iskreno uzivam u to sto vecina vas pisete o stvarima koje su mene stvarno interesantni.
Pozdrav,

SHOOTER
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1399 on: May 01, 2011, 06:37:29 pm »

Samo malo emocija manje.
Budimo ljudi i neka cveta 1000 cvetova.
Smiley
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1400 on: May 01, 2011, 07:16:57 pm »

Stvarno ne vidim da forum ide u pravcu formiranja samo jednog mišljenja, evo na primer, član SHOOTER u nekoliko postova govori u prilog intervencije NATO u Libiji u istoj temi.
Postovani Gospodine Prodanic, ako vi mislite da ja pisem u prilog NATO onda ima dve opcije: ili sam se ja pogresno izrazio ili me vi niste razumeli. Nikad nisam pisao u prilog NATO-a. Ja sam uglavno debatirao sa Lovcem da Severno Africki bunt je bio spontan a sve sto se desilo posle je nesto drugo. I drugo, nisam prihvatio argument da je Gadafi mucenik i dobricina.
U svakom slucaju ja sam teska manjina na ovom forumu, sve sto ja napisem uglavnom se doceka na noz a propratna interpretacija  je da sam eto naivan. Mozda je najpametnije da samo citam i iskreno uzivam u to sto vecina vas pisete o stvarima koje su mene stvarno interesantni.
Pozdrav,
SHOOTER
Shooter,gresis ako odlucis da ne diskutujes!Svako ima pravo na svij stav i misljenje koje moze da izlozi.Zato se i zove FORUM.A to sto napisemo-ponekad se shvaca i prihvaca,a ponekad ne-pa nemozemo svi da konkurisemo za Pulicerovu nagradu!Samo napred!Dobar urednik ima na umu staru izreku""Neslazem se sa tvojim misljnjem,ali ucinicu sve da se to tvoje misljenje objavi i obrazlozi""

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1401 on: May 01, 2011, 07:57:18 pm »

Boro, ne želim da ispadne da ti podilazim jer po prirodi sam sasvim suprotan tip takvom nečem, ali mogu ti
reći da si me oduševio svojim riječima: "...Čija god da jesu, imaju prirodno pravo da sede na svojim nošama...".
Takvo nešto predivno rečeno nisam čuo u zadnjih 20 godina. Nastojaću ih, bez obzira na moje godine, pamtiti
dugo, dugo. Sva ostala "filozofiranja" po ovom pitanju u usporedbi sa njima su samo blijeda senka.

Hvala Orićareb. Nisam imao nikada nikakve spisateljske ambicije, to sam napisao samo pod uticajem vesti da je ubijeno troje nevine dece.

Malo je živih bića na ovoj planeti koja su spremna da tako bez razloga ubijaju svoje naslednike kao što smo mi, ljudi.
« Last Edit: May 01, 2011, 10:30:59 pm by Boro Prodanic » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1402 on: May 01, 2011, 08:05:14 pm »

Stvarno ne vidim da forum ide u pravcu formiranja samo jednog mišljenja, evo na primer, član SHOOTER u nekoliko postova govori u prilog intervencije NATO u Libiji u istoj temi.
Postovani Gospodine Prodanic, ako vi mislite da ja pisem u prilog NATO onda ima dve opcije: ili sam se ja pogresno izrazio ili me vi niste razumeli. Nikad nisam pisao u prilog NATO-a. Ja sam uglavno debatirao sa Lovcem da Severno Africki bunt je bio spontan a sve sto se desilo posle je nesto drugo. I drugo, nisam prihvatio argument da je Gadafi mucenik i dobricina.
U svakom slucaju ja sam teska manjina na ovom forumu, sve sto ja napisem uglavnom se doceka na noz a propratna interpretacija  je da sam eto naivan. Mozda je najpametnije da samo citam i iskreno uzivam u to sto vecina vas pisete o stvarima koje su mene stvarno interesantni.
Pozdrav,

SHOOTER

Poštovani gospodine SHOOTER,

Očito se nismo razumeli. Vas sam istakao u polemici sa Brodarskim kao primer različitih stavova ljudi na ovom forumu, posebno u ovoj vrućoj temi, nikako ni u kakvom negativnom kontekstu. Ni ja lično ne simpatišem Gadafija, osim kao borca koji se bori protiv nekoga ko je meni i mojoj zemlji naneo neprocenjiva zla. Davno pre, za vreme jednopartijskog sistema u SFRJ, ja sam bio za demokratiju i višepartijski sistem. Čak i na ovom forumu su brojni svedoci takvih mojih stavova, kao i činjenice da sam ih javno iznosio u vreme kada se zbog toga moglo izgubiti mnogo više od službe u Vojsci. Dakle, slobodno Vi zadržite svoje mišljenje, kakvo god ono bilo o tome da li je protest naroda u severnoj Africi spontan ili vođen izvana, uostalom, o tome će brzo reći svoje mnogo kvalifikovaniji od Vas i mene.

Ako smatrate da sam Vas bilo čime uvredio, izvinjavam se i molim Vas da i dalje aktivno sudelujete u raspravama na forumu u kojima imate šta da kažete ili koje Vas interesuju, kako god.

Rat u Libiji ili onome što od nje ostane oceniće istorija, kao i sve ratove do sada, a mi ćemo i dalje diskutovati i razmenjivati mišljenja.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1403 on: May 01, 2011, 08:17:39 pm »

Ima i ona čuvena izreka "Kada svi misle isto, niko ne misli dovoljno". To bi moglo da se gleda i kroz naš forum, i svakako bi bilo negativno kada bi smo svi mislili jednako o nekom problemu. Ako ništa drugo, našoj sveukupnoj analizi bi nedostajalo objektivnosti, a to nikako ne valja.
« Last Edit: May 02, 2011, 12:27:44 am by dexy » Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1404 on: May 01, 2011, 10:21:15 pm »

Гадафи објавио рат Италији



 Нова колонизација од стране Италије
Либија је у стању рата са Италијом, рекао је либијски лидер Моамер Гадафи у наступу на државној телевизији. „Либијски народ жели рат, и ја не могу да то спречим. Ми смо у стању рата са Италијом, јер Италијани убијају нашу децу 2011.године исто као 1911. Зато ја не могу да забраним Либијцима да бране животе своје деце и земљу и да пренесу рат на територију противника“ – рекао је Гадафи, окривљујући Италију за нови колинијализам. „Мој притајељ Силвио Берлускони је извршио злочин, одлучивши да учествује у бомбардовању Либије“ – додао је пуковник. „Хтели смо да окренемо ту огавну страницу у историји наших односа. Али уместо радости и празника поводом окончања периода колонијализма, данас имамо нову колонизацију од стране Италије“ – изјавио је Гадафи.

Извор: Голос России, http://www.vostok.rs   
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1405 on: May 01, 2011, 11:56:50 pm »

Чини ми се да је добар део дискутаната у овој теми превише емотиван и посвећен девизи "не волим НАТО јер су нам (бар у Србији) нанели пуно зла". Уреду, али бих ипак рекао да је смисао дискусије да анализирамо ситуацију и процењујемо , предвиђамо нове потезе и догађаје, са мало мање емоција, а мало више аргумената и визије. Онда је то "стручно". Овако по мом суду ту углавном није. 

Нико овде не оправдава оружану агресију као главни начин решавања политичких проблема. Али... све има своју предисторију и историју. Скренуо бих пажњу на оно што сам већ у почетним постовима написао да су Гадафи и његове службе кривац (организатор и спонзор) за тешке терористичке акте у којима је страдало на стотине невиних људи, па и деце. Сетите се обарања оног авиона у Шкотској. Он је пао на насеље па је и на тлу доста људи страдало. Мислим да су многи који овде бране Гадафија и његов режим то заборавили, односно да нису под утицајем емоција свесни тога. Многи су и онда говорили како то није Гадафи организовао, да нема доказа, да ови на Западу подмећу, и тд. Ипак, јесте, он је спонзорисао класичне терористе и радовао се несрећи коју су доживели ипак обични људи. Оно што ја критикујем у свему томе је то што су и ови на Западу то заборавили, па чак и (бар јавно) опростили (Гадафи им је постао савезник, "Добар савезник" како рече бивши шеф ЦИА), а сада се сетили. Тако чине два зла.

Дакле, хајде мало да причамо аналитично (колико ко може) и са аргументима, пре свега у вези развоја кризе и даљних догађаја. Могао би  Заставник да ускочи са ставовима и проценама са сајтова које прати, макар не били у прилог већинском емотивном мишљењу.

Шутеру, имаш дара за анализе. Само ти настави. Наравно и сви остали.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #1406 on: May 02, 2011, 12:33:45 am »

1.05.2011 | 20:00
Napadi na strane ambasade u Libiji
Izvor: FoNet, Beta

Tripoli, London, Rim -- Vandali su napali ambasade Velike Britanije i Italije u Tripoliju, ubrzo posle pogibije Gadafijevog sina Seifa al Arabija i troje unuka mlađih od 12 godina.
Napdi u Libiji (Foto: Beta)
Napdi u Libiji (Foto: Beta)

Velika Britanija i Italija osudile su napade na diplomatska predstavništva u Tripoliju, a London odlučio da protera libijskog ambasadora posle ovog napada.

"Osudjujem napade na britansku ambasadu i na diplomatska predstavništva drugih zemalja", izjavio je šef britanske diplomatije Vilijam Hejg i dodao da je libijski ambasador ima 24 sata da napusti zemlju.

"Napadi na diplomatske misije neće oslabiti našu odlučnost da zaštitimo civilno stanovništvo u Libiji", dodao je Hejg i naveo da napadi na diplomatske misije krše Bečku konvenciju.

London je opozvao svog ambasador u Tripoliju na početku konflikta u Libiji i u tom zemlji nema nijednog britanskog diplomatskog predstavnika.

Italijanske vlasti su danas ocenile kao "vandalski čin" napade na nekoliko diplomatskih misija u Tripoliju, medju kojima i na italijansku.

Italija, bivša kolonijalna sila u Libiji i doskorašnji ključni partner libijskog režima s kojim je potpisala sporazum o bilateralnom prijateljstvu u septembru 2008. godine, juče je uputila direktne pretnje libijskom lideru Moameru Gadafiju da će "prebaciti bojno polje" na njegovu teritoriju.

U noćašnjem vazdušnom napadu NATO-a na Tripoli poginuo je najmladji Gadafijev sin i njegovo troje unučadi, ali Gadafi nije povredjen, saopštio je portparol libijske vlade i optužio međunarodne snage da su pokušale atentat na libijskog vodju.

NATO je potvrdio da je bilo vazdušnih udara ali je demantovao da je na meti tih udara bila porodica Gadafi.

Rusija je kritikovala akciju NATO, izrazivši sumnju u tvrdnje alijanse da ne pokušava da ubije Gadafija i članove njegove porodice.

"Tvrdnje članova koalicije da cilj napada na Libiju nije fizičko uništenje Gadafija i članova njegove porodice izazivaju ozbiljne sumnje", saopštilo je rusko Ministarstvo spolnih poslova, uz ocenu da "disproporcionalna upotreba sile vodi ka štetnim posledicama i pogibiji nevinih civila".

Moskva je zatražila prekid vatre i početak procesa političkog rešenja, bez prethodnih uslovljavanja.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1407 on: May 02, 2011, 01:46:59 am »

"Napadi na diplomatske misije neće oslabiti našu odlučnost da zaštitimo civilno stanovništvo u Libiji", dodao je Hejg i naveo da napadi na diplomatske misije krše Bečku konvenciju.
Jaoj, krše Bečku konvenciju!  pravilo A ima li jedne stavke iz pišljivog međunarodnog prava koje "pakleni" saveznici nisu prekršili? Da neko krene da nabraja, mislim da ne bi ostala ni jedna jedina norma koju još uvek poštuju. Napadaju suverenu zemlju, bez objave rata (iako je ovo pravilo obesmišljeno Poveljom UN) sa ciljem da ukinu njenu suverenost i porobe je u svakom smislu, a jedan spontani građanski revolt koji je samo simboličan napad na njih tako oštro osuđuju! Što taj vajni ministar nije osudio stradanje civila i makar se formalno izvinio zbog greške koju su namerno načinili? Koje crno međunarodno pravo, sahranili su ga odavno. Hitler je za njih bio džentlmen. 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1408 on: May 02, 2011, 07:26:44 am »

Sutra sahrana gadafijevog sina i troje unučadi

01.05.2011.

Tripoli - Sahrana sina i troje unučadi libijskog lidera Moamera Gadafija, ubijenih u NATO bombardovanju Tripolija,
biće održana sutra, javila je libijska državna televizija.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
 
Gadafijev sin Saif al-Arab (29), unuk Saif (2), sin Mohameda Gadafija, unuka Kartag (3), ćerka Hanibala Gadafija, i unuka Mastura (4 meseca), ćerka Aiše Gadafi, kao i prijatelji i susedi "ubijeni su u agresiji krštaške koalicije na kuću Moamera Gadafija) i biće sahranjeni sutra posle podnevne molitve na groblju Tripolija", navela je televizija.
 
Portparol libijske vlade Ibrahim Musa izjavio je da je kuća Gadafijevog sina, jednog od šest sinova libijskog lidera, bombardovana noćas i da je mladić, kao i troje unučadi, poginuo. Poginuli Saif al-Arab Gadafi je bio student u Nemačkoj i nije imao bliže veze sa libijskom vojskom i vlašću. Ibrahim je napad NATO snaga nazvao "ilegalnim činom" i "ratnim zločinom" i optužio NATO da je isključivi cilj napada bio ubistvo libijskog lidera.
 
Apostolski vikar u Tripoliju, Đovani Martineli, potvrdio je danas vest o smrti jednog od sinova Gadafija. Martineli je uputio apel međunarodnoj zajednici, NATO-u i Ujedinjenim nacijama da prekinu bombardovanje Libije.
"Ja vas molim da poštujete tugu vezanu za gubitak sina i za gest humanosti prema libijskom lideru", dodao je on.
 
Komandant vojnih operacija NATO, general-pukovnik Šarl Bušar naveo je u danas objavljenom saopštenju da je "svestan nepotvrđenih izveštaja medija da su neki članovi Gadafijeve porodice poginuli" u noćašnjem napadu. "Žalimo zbog svih žrtava, naročito nevinih civila koji su ugroženi sadašnjim sukobom. NATO ispunjava mandat koji su mu dale UN kako bi zaustavio i sprečio napade protiv civila, i to čini precizno i brižno, za razliku od Gadafijevih snaga koje izazivaju toliko patnje", rekao je Bušar.


Izvor: Beta


* rusevine.jpg (73.06 KB, 632x422 - viewed 207 times.)
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #1409 on: May 03, 2011, 01:42:44 am »

Precizno i brižno su ih pobili... Nema šta...

@Rocker: je, slažem se, ali oni su ameri---koljvka moderne demokratije! Kako ti to neznaš? Pa šta oni kažu da je demokratija, Svjet ima da prihvati ili će se desiti opet nova Libija.
« Last Edit: May 03, 2011, 01:55:11 am by kamaz » Logged
Pages:  1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.