PALUBA
April 28, 2024, 11:07:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757295 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #1590 on: May 24, 2011, 05:42:13 pm »

Američki predsednik Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron založili su se za poštovanje međunarodnog prava, da bi se sprečila odmazda nad narodom i sprečila humanitarna katastrofa.

Lideri Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije Barak Obama i Dejvid Kameron založili su se za poštovanje međunarodnog prava, da bi se sprečila odmazda nad narodom i sprečila humanitarna katastrofa i složili se da bi trebalo uložiti veći pritisak na libijskog vođu, sve dok se u potpunosti ne ispoštuje rezolucija UN.

Još jučer sam bio normalan, danas radio - niko mi ne reče da sam lud, znači ja nisam. Ali neko ovde jeste. Ili nas sve za*ebavaju sa poštovanjem međunarodnog prava, ili su ludi - a tada, "Oprosti im Bože, ne znaju šta čine!"
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1591 on: May 24, 2011, 05:51:52 pm »

Američki predsednik Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron založili su se za poštovanje međunarodnog prava, da bi se sprečila odmazda nad narodom i sprečila humanitarna katastrofa.
Lideri Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije Barak Obama i Dejvid Kameron založili su se za poštovanje međunarodnog prava, da bi se sprečila odmazda nad narodom i sprečila humanitarna katastrofa i složili se da bi trebalo uložiti veći pritisak na libijskog vođu, sve dok se u potpunosti ne ispoštuje rezolucija UN.
Izvor: www.rts.rs
Kako da ne. Mo'š misliti.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #1592 on: May 24, 2011, 09:36:13 pm »

Brega je ponovo pala u ruke pobunjenika. Zarobljena su 52 pripadnika snaga lojalnih Gadafiju.
http://www.livestream.com/libya17feb
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1593 on: May 24, 2011, 09:38:58 pm »

А где су сада ти заробљеници?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1594 on: May 24, 2011, 09:51:35 pm »

Ja zaista ne znam da li ovi iz NATO ceo svet smatraju ludim - ili se oni prave pomalo blesavi. Posle ove izjave Obame i Kamerona, koja se može pročitai u današnjim dnevnim novinama ja sam zaista ostao bez teksta.

Ako se demokratija uteruje ovako gnusnim lažima, bombama i licemerjem - onda sam ja protiv takve demokratije!

Pročitajte molim vas izjavu te dvojice velikana:

Predsednik SAD Barak Obama i britanski premijer Dejvid Kameron izjavili su da će nastaviti da vrše pritisak na libijskog lidera Moamera Gadafija sve dok on u potpunosti ne bude poštovao rezoluciju UN, čiji je cilj zaštita civila.

U zajedničkom članku objavljenom u dnevnom listu "Tajms", Obama i Kameron su rekli da neće stajati po strani dok se težnje demonstranata "uništavaju pod naletom bombi, metaka i granata".


"Protiv volje koristimo silu, ali kada se naši interesi udruže sa našim vrednostima, znamo da imamo dužnost da delujemo. Zbog toga smo angažovali međunarodnu zajednicu da zaštili libijski narod od režima pukovnika Gadafija", naveli su lideri SAD i Britanije.

"Oslabili smo njegovu ratnu mašineriju i sprečili humanitarnu katastrofu. Nastavićemo da sprovodimo rezoluciju UN sa našim saveznicima dok ona u potpunosti ne bude poštovana", istakli su Obama i Kameron.

Savet bezbednosti UN usvojio je 17. marta rezoluciju o uvođenju zone zabrane letova u Libiji, u kojoj se poziva na prekid vatre u ovoj zemlji, okončanje napada na civile, poštovanje ljudskih prava i ulaganje napora kako bi se ispunile težnje libijskog naroda.



Ovo je zaista katastofa - čuješ njih! Oni su došli da zaštite libijski narod od Gadafija i da spreče humanitarnu katastrofu!

Oni protiv volje koriste silu!!!! I tako sve protiv svoje volje u Koreji, Vijetnamu, Iraku, Avganistanu, Srbiji, Bosni, Libiji i da ne nabrajam dalje ...... Pa nema sukoba na zemljskoj kugli gde ih nije bilo - a sve protiv svoje volje. Ako je zaista protiv svoje volje, zašto ne ostanu kod kuće?!

Zaista nečuveno!

 
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1595 on: May 24, 2011, 10:10:41 pm »

Quote
"Protiv volje koristimo silu, ali kada se naši interesi udruže sa našim vrednostima, znamo da imamo dužnost da delujemo. Zbog toga smo angažovali međunarodnu zajednicu da zaštili libijski narod od režima pukovnika Gadafija", naveli su lideri SAD i Britanije.

Šta tebi tu nije jasno?

Ja Ameriku shvačam kao jednog adolescentnog balavca bogatih i utjecajnih roditelja (svi smo imali takve u školi), koji želi svima utjerivati svoje pravo a kad ga drugari ne slušaju, on sa svojom maloljetnom bandom tim školskim drugovima objasni neke pojmove u životu - silom naravno.
SAD je jako mlada zemlja, stoge se i ponaša kako se, ko balavac. Narast če oni kad tad.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #1596 on: May 25, 2011, 12:19:18 am »

Narast če oni kad tad.

Nece docekati da odrastu.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #1597 on: May 25, 2011, 07:34:36 am »

Ja Ameriku shvačam kao jednog adolescentnog balavca bogatih i utjecajnih roditelja (svi smo imali takve u školi), koji želi svima utjerivati svoje pravo a kad ga drugari ne slušaju, on sa svojom maloljetnom bandom tim školskim drugovima objasni neke pojmove u životu - silom naravno.
SAD je jako mlada zemlja, stoge se i ponaša kako se, ko balavac. Narast če oni kad tad.

Cuh od  jednog Amera, koji mjesec unazad, bivseg pripadnika NSA, da je prednost Amerike to sto "nema povijest"
« Last Edit: May 25, 2011, 07:53:39 am by Boro Prodanic, Reason: Popravak citata » Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #1598 on: May 25, 2011, 11:04:03 am »

Da mozda isti taj nije izjavio da se Crna gora nalazi u Makedoniji skorije....o njihovom shvatanju i znanju pre svega svoje istorije necu trositi reci, a o tudjoj istoriji....da imaju obraz ne bi imali obraza ni da pricaju.
Logged
bizmark
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 245



« Reply #1599 on: May 25, 2011, 12:04:20 pm »

Амерички мото: ИНТЕРЕС, ИНТЕРЕС И САМО ИНТЕРЕС!!! Они у потпуности спроводе теорију Карла фон Клаузевица...
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1600 on: May 25, 2011, 12:43:02 pm »

Ja Ameriku shvačam kao jednog adolescentnog balavca bogatih i utjecajnih roditelja (svi smo imali takve u školi), koji želi svima utjerivati svoje pravo a kad ga drugari ne slušaju, on sa svojom maloljetnom bandom tim školskim drugovima objasni neke pojmove u životu - silom naravno.
SAD je jako mlada zemlja, stoge se i ponaša kako se, ko balavac. Narast če oni kad tad.

Cuh od  jednog Amera, koji mjesec unazad, bivseg pripadnika NSA, da je prednost Amerike to sto "nema povijest"

To jim je dosta jaka mantra i ponavljaju je svugdje. Ono kao, mi smo tabula rasa, neobterečeni istorijskim sranjima.
Nije to tek tako, to je planirano, da bi umanjili način, na koji su došli do svoje Amerike. Treba jim priznati, državni PR jim radi odlično i svakog dana potvrđuju, da sto puta izrečena laž kad tad postaje istina i da je šutnja veliko blago.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1601 on: May 25, 2011, 01:51:34 pm »

А где су сада ти заробљеници?

Nek im je bog na pomoći.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #1602 on: May 25, 2011, 07:21:18 pm »

Svašta se do sad moglo videti u Libije i pobunjenici su pokazali izuzetnu maštovitost kao i neviđenju glupost u budženju koje čega na pikapove ali ovo je i za mene nešto novo! Pa kome samo ovako nešto padne na pamet?!  

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


I video prezentacija ovog ubojitog oruđa

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/JwqS8Km1T7s?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>


* CUDO.JPG (25.58 KB, 557x359 - viewed 98 times.)
« Last Edit: May 26, 2011, 12:27:57 pm by Bozo13 » Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #1603 on: May 25, 2011, 07:30:36 pm »

Lepo su pokazali auto: oko 360 stepena, od gore do dole Smiley
jel moze da mi neko kaze dali bi ovo cudo stvarno radilo?!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #1604 on: May 25, 2011, 07:42:58 pm »

Top 73mm na BMP-1 je "top niskog pritiska", vrlo skromne balistike, slabog trzaja i više nalik bacaču granata. Ipak, nekako sumnjam da bi ovo radilo.
Logged
Pages:  1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.