PALUBA
April 29, 2024, 01:56:05 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757421 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #2010 on: September 13, 2011, 07:21:41 pm »

Da je Gadafi imao dva do tri bataljona dobro obucenih ljudi sa ovih prostora sa nezavisnom komandom drugacija bi se pesma dole pevala
To sam napisao još na početku sukoba u Libiji.
I to recimo VS danas bi za dve do tri nedelje rešila situaciju sa pobunjenicima bez većih problema.
A JNA od pre "cunamija" da ne pominjem.
Ma dajte ljudi,
balun na zemlju i ledenu vodu za oladiti duhove. Kakva JNA, kakvi specijalci!
Samo ekipa s Palube može razbucati cilu Afriku, Aziju, NATO i Varšavski pakt! Jednom zauvijek stavite to u glavu. Nisu potrebne brigade ni bojne specijalaca. Prvo bi se sredilo napadače, a onda ni Gadafi ne bi proša lišo. Uspostavili bi demokraciju Palube i neka onda prosvjeduju. Brzo bi se oladili. Posli toga bi oslobodili cili svit! Od nafte, urana, zlata, platine i dijamanata. Nama sve to treba, a drugima su dobre i magareće zaprege.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2011 on: September 13, 2011, 07:34:14 pm »

Trebalo je mi PALUBARCI idemo u Libiji: prvo porazimo pobunjenike, posle najurimo Gadfi, i onda formiramo svoju drzavu "Republika Paluba"  Grin Grin Grin
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #2012 on: September 13, 2011, 07:41:54 pm »

Trebalo je mi PALUBARCI idemo u Libiji: prvo porazimo pobunjenike, posle najurimo Gadfi, i onda formiramo svoju drzavu "Republika Paluba"  Grin Grin Grin
O tom se i radi!
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #2013 on: September 13, 2011, 11:25:29 pm »

Trebalo je mi PALUBARCI idemo u Libiji: prvo porazimo pobunjenike, posle najurimo Gadfi, i onda formiramo svoju drzavu "Republika Paluba"  Grin Grin Grin
I pande su srećne  Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #2014 on: September 14, 2011, 12:15:16 pm »

Quote
I pande su srećne  Grin Grin Grin Grin Grin

  Ako dobro rodi Bambus?
« Last Edit: September 14, 2011, 12:24:50 pm by ORIĆAREB » Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2015 on: September 15, 2011, 09:31:41 am »

Trgovac oružjem leži mrtav u našoj ambasadi u Libiji

T. M. Subota, B. Vuković, S. Pajić     15. 09. 2011
.
Žarko Radunković, bivši vojni ateše Srbije u Libiji, prema saznanjima “Blica”, ubijen je u subotu u Tripoliju, a njegovo telo trenutno je u zgradi Ambasade Srbije. Iako je “Blicu” u diplomatskim krugovima nezvanično rečeno da je Radunković umro od srčanog udara, obaveštajni podaci koji su prosleđeni srpskim vlastima ukazuju pre na mogućnost da je on ubijen.

Radunković je bio penzionisani pukovnik Vojske Srbije i Crne Gore i radio je kao vojni izaslanik u Libiji od 2000. do 2005. godine. Prema informacijama “Blica”, srpske vlasti nisu bile zadovoljne kako je Radunković obavljao funkciju vojnog atašea, zbog čega je vojno predstavništvo zatvoreno 2005. godine, a ponovo otvoreno prošle godine.
 
Radunković je u međuvremenu penzionisan, ali je i dalje često putovao u Libiju, kao predstavnik privatne beogradske firme “Kofis”, koja je trgovala oružjem. Sprske vlasti nekoliko puta su intervenisale zbog poslovanja ove firme, jer je ugrožavala rad državnog preduzeća “Jugoimport”, koje je zvanično poslovalo sa ovom afričkom zemljom.
 
Opširnije u štampanom izdanju

Izvor:  www.blic.rs
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2016 on: September 15, 2011, 08:04:43 pm »


  Po poslednjim informacijama nije ubijen nego je umro od infarka. Ko zna sta je tu istina...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #2017 on: September 15, 2011, 09:58:23 pm »

Свака смрт, каква год да јесте (природна или насилна) неког са ових простора, а посебно бившег војног изасланика је вест за новине. И биће предмет обавештајних, а још више анализа стручњака "Радио Милеве". Можда га доведу у контекст оних, наводно ликивдираних балканских плаћеника?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2018 on: September 15, 2011, 10:46:26 pm »


  Po poslednjim informacijama nije ubijen nego je umro od infarka. Ko zna sta je tu istina...
Ma nebi me čudilo da je bilo šta od toga. S obzirom šta se tamo desilo ne da ga je mogao pokositi jedan infarkt,
bilo je dešavanja i za hiljdu da ga pokosi.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2019 on: September 15, 2011, 11:28:05 pm »

Свака смрт, каква год да јесте (природна или насилна) неког са ових простора, а посебно бившег војног изасланика је вест за новине. И биће предмет обавештајних, а још више анализа стручњака "Радио Милеве". Можда га доведу у контекст оних, наводно ликивдираних балканских плаћеника?

Dzumba ti znas da sam ja teski skeptik po pitanju placenika. Ali mora da ti priznam, citajuci proslost ovog coveka, ja bi ovo sve lepo ispitao.

PS U svakom slucaju, laka mu zemlja. Ako je znao neke tajne sad ce ih nositi Bogu na istinu...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #2020 on: September 16, 2011, 08:23:05 am »

Како пишу неке београдске новине имао је пословне везе у Либији. Неки кажу да је имао своју фирму, док други помињу "познату" фирму "Кофис" ("Cofis"), односно да је радио за њу. Међутим, то ништа не мора да значи. Можда се бавио неким тривиалним послом, а можда и није.  У сваком случају био је тамо као приватно лице. У први план се истиче да је био бивши војни изасланик и тако инсинуира нешто што не стоји. Да ли ће неко нешто истраживати и испитивати не знам.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2021 on: September 16, 2011, 10:12:40 am »

Како пишу неке београдске новине имао је пословне везе у Либији. Неки кажу да је имао своју фирму, док други помињу "познату" фирму "Кофис" ("Cofis"), односно да је радио за њу. Међутим, то ништа не мора да значи. Можда се бавио неким тривиалним послом, а можда и није.  У сваком случају био је тамо као приватно лице. У први план се истиче да је био бивши војни изасланик и тако инсинуира нешто што не стоји. Да ли ће неко нешто истраживати и испитивати не знам.
Čisto sumnjam...pojela maca. Undecided
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2022 on: September 16, 2011, 02:23:29 pm »

Како пишу неке београдске новине имао је пословне везе у Либији. Неки кажу да је имао своју фирму, док други помињу "познату" фирму "Кофис" ("Cofis"), односно да је радио за њу. Међутим, то ништа не мора да значи. Можда се бавио неким тривиалним послом, а можда и није.  У сваком случају био је тамо као приватно лице. У први план се истиче да је био бивши војни изасланик и тако инсинуира нешто што не стоји. Да ли ће неко нешто истраживати и испитивати не знам.

Cisto pricamo DZUMBA, ko ce ga znati Smiley Sve su samo spekulativne indikacije. Neko mi je jednom rekao da ne postoi "bivso" vojno lice: ili si ili ne si vojnik. Mislim da je bio u pravo. Trivijalni posao u Libiji  u toku svih turbolencije - crvena lampica za mene Smiley Umreti od srcev udar, bas u Tripoli, bas sada...mozda je koincidencija ali ipak opet -crvena lampica.
Srpske bezbednosne sluzbe bi po moje trebalo da otvore slucaj. Mozda nema nista ali ipak nije na odmet malo protaskarati okolo. Diskretno i profesionalno...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #2023 on: September 16, 2011, 09:46:16 pm »

Ако мене питаш онда: ако до сада нису знали оно што требају да знају, онда не треба ни да знају.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2024 on: September 16, 2011, 09:48:42 pm »

U pravu si
Logged
Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.