PALUBA
April 28, 2024, 09:42:30 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757230 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #2160 on: October 24, 2011, 08:12:16 pm »

Malo šta je nepromenljivo.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2161 on: October 24, 2011, 08:16:29 pm »

Putem receno, proveri jos jedan put koje su sekte Iranski muslimani a koju su svi okolu.

Bitna razlika između Iranca i Arapa je to, da su Iranci potomci Perzijca, te imaju sa tim drugačiju mentalitetu i  jezik od Arapa.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #2162 on: October 24, 2011, 08:40:46 pm »

Zanimljiv je stav islamskog foruma (ruskog) koji Gadafija naziva mucenikom i lavom, a one (i novi rezim) koji su ga ubili hijenama koje su u skupini napali ranjenog lava i koji i pred njim mrtvim osjecaju zivotinjski strah.

Nema fotografija ni filmskog materijala mucenja niti mrtvog Gadafija.

Saudijska sredstva na engleskom su (naravno) drugacije intonirana (ipak sa pokojom fotografijom) ali su komentari citalaca nepodijeljeni (uz rijetke izuzetke) i svode se na to da je Libija prozivjela svoj zlatni vijek.



Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #2163 on: October 24, 2011, 08:58:15 pm »

Vrlo je prihvatljivo da će neke vođe i verski lideri da proglase pukovnika Garafija za mučenika.

Iako je on bio protiv Al-Kaide i uplitanja dubljeg fundamentalizma u Libijski politički život, (jednostavno to bi bila podela vlasti), a on nikako nije želeo da se odrekne vođstva, čvrste ruke, i prenosa vlasti na svoju porodicu Huh?Huh?

Iako utemeljena prevashodno na Islamu, Libija po meni nije bila fundametalistička država (mislim na nedodirljivu vlast verskih poglavara).

Ovo mučenje o okome govoriš, je po meni čin izrazito dubokog ponižavanja institucije koju je on nesumnjivo predstavljao, toliko brutalan i smišljen da se Gadafi unizi i živ i mrtav.

Ono slikanje u hladnjači je dodatno..... ne znam ni sam kako bih ga nazvao.

Prilično je ličilo na slamanje prvo tela a zatim ličnosti po konc logorima.

Postoje priče i o silovanju.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #2164 on: October 24, 2011, 09:02:24 pm »

Његов син рекао је да ће осветити смрти оца тако да се ништа није заврешно за Побуњеници тако да овај рат ће бити који ће добити симпатије људи у Либија, нешто  слично као рат  у Југославији за време Другог светског рата
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #2165 on: October 24, 2011, 09:05:17 pm »

Putem receno, proveri jos jedan put koje su sekte Iranski muslimani a koju su svi okolu.

Bitna razlika između Iranca i Arapa je to, da su Iranci potomci Perzijca, te imaju sa tim drugačiju mentalitetu i  jezik od Arapa.

Ми Словени смо  најсличнији са Иранцима у смислу гена
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #2166 on: October 24, 2011, 09:08:47 pm »

E ovo će da isprovocira raspravu, garant !

Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2167 on: October 24, 2011, 09:28:11 pm »

Šta se dešava sa Saifom, juče se pojavila vjest da je uhvaćen i to je to ništa više?
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #2168 on: October 24, 2011, 09:28:36 pm »

E ovo će da isprovocira raspravu, garant !



Ништа нисам  мисао лошо само пишу она шта је откривен у смислу генетског порекла народа,и изгледа Авганистанаца и Иранаца данас су највише слични са нама Словенима. Док за либија мислим да е ситуацијата е иста како во југославија од периода 1941 до 1945, ко добија симпатије људи он ће победити.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2169 on: October 24, 2011, 09:34:28 pm »

GOCEMK ja ne znam koju si ti istoriju ucio ali ja eto nisam tako naucio. Za sebe kazem - Persijac nisam! Meni si reklu da sam slovenskog porekla i da sam na Balkanu zavrsio kad su sloveni naselili ono predivno a u isto vreme i prokleto mesto koje danas zovemo Balkan.
Ali ovo je debeli off topic.
Nemam nista protiv mislenja ali bi ipak zamolio da se profesionalni nivo diskusije zadrzi. U ovom momentu napustamo to podrucje.
Prica Gadfijevog siluvanja nazalost su tacni: juce sam gledao snimak od minut i po. Pretpostavljam kad napisete Gadafi i rape na Google pojavice se. Ne bih pisao sta sam video, mozete da zamislite...Ako to nije war crime ja ne znam sta je...
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #2170 on: October 24, 2011, 09:39:53 pm »

Гадафи је првин је био  силован са дрвета и онда су га убили, чисто варварство
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #2171 on: October 24, 2011, 11:00:28 pm »

И ја ћи мало изван теме:

Иранци су индоевропски народ. Језик им је сличнији словенским језицима (имају исти корен) него арапском. Наравано да ми нисмо Персијанци, али у језичком и генетском смсису имамо (као и други индоевропски народи) ближе везе са њима него са, на пример Арапима, Јеврејима, монгилима, Кинезима и сл. Већ је неко то написао - Иранци и Арапи имају мало сличности међу собом,

Ипак, заједнички интерес и супростављање САД их је донекле повезивао. Сада међу Арапима нема оних који директно противурече САД, осим Сирије. Она је на коленима, батрга се и тешко да може помоћи себи, а камо ли Ирану. Ипка, иако је Иран могућа мета тешко да ће то бити неки директни оружани напад. Њега само може Израел самостално да изведе и тако остале западне земље доведе пред свршен чин. Али како сада ствари стоје то се неће десити. После избора у САД, евентуалног решавања економске кризе у Европи  и САД, можда. Друго, многи нису уочили да се у Ираку ипак нешто десило. САД одлазе из те земље и то комплетно. Ирак је отаказао "гостопримство" војсци САД. Остаће само мањи број припданика војске да брани - чува комплекс амбасаде САД и Багдаду. Нису то САД баш тако очекивале. Сматрали су да тамо треба да остане више хиљада "инструктора". Сада ипак практично сви одлазе. То мало мења ствар када је у питању Иран.

Када је у питању Либија, нова власт на самом почетку чини компромис према исламистима: враћа шеријат и неке исламске обичаје (многоженство), што је више него демагогија и не чини суштину реформе. А реформа ће, сва је прилика, бити ретроградна и као таква лоша.  Шеријат и демократија западног типа нешто не иду заједно.

Поступак са мртвим Гадафијем се такође може окарактерисати као тешка грешка. Изгледа да код тих људи постоји нека патолошка црта да сликају мрцварене лешеве.  Организоване долазе породице да се сликају са мртвим Гадафијем Huh? Поступак са заробљеним Гадафијем је тек испод сваког цивилизацијског нивоа и више штети НАТО-у и онима који су подржали нову власт него тој власти. Зато и они траже (невољно) истрагу. А та истрага ће се свести на то да ће бити крив онај јадник који је опалио она два метска у Гадафија. И ту ће се прича завршити. Сви ће бити задовољни.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #2172 on: October 24, 2011, 11:38:16 pm »

Veoma prosta stvar ovo " uvodjenje demokratije zapadne" u Libiji , bice drzava slicna Saudijskoj Arabiji šerijat , islamski zakoni i drugo sto vec ide uz to samo nece vladati jedna porodica nego vise njih iz vise plemena na teritoriji Libije a nafta i gas bice dostupna zapadnim kompanijama  i vise nikog nije briga sta se tamo desava i ko je na vlasti  . A sto se tice Irana jedino od balkanskih naroda  su se vezano za genetiku samo Hrvati povezivali s tim ali nema bas nekih naucnih dokaza za to . I ne verujem da ce Iran biti sledeca meta Amerike , ipak je to krupniji zalogaj a  slicnost Arapa i potomaka Persije je taj fanatizam islamski . Mada i Libija nije zavrsena prica ..   
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #2173 on: October 25, 2011, 06:39:46 am »

E ovo će da isprovocira raspravu, garant !



Vec sam na Palubi prije nekih godinu dana napisao da sam u avionu sjedio s jednom Irankom koja je isla na ljecnicki seminar u Dubrovnik - izuzetno sarmantna dama - e sad mi je jasno da nije bio posrijedi samo sarm nego i nesto puno dublje - genetsko-rasna privlacnost  Cheesy ;
 Grin
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #2174 on: October 25, 2011, 07:00:48 am »

Quote
Vec sam na Palubi prije nekih godinu dana napisao da sam u avionu sjedio s jednom Irankom koja je isla na ljecnicki seminar u Dubrovnik - izuzetno sarmantna dama - e sad mi je jasno da nije bio posrijedi samo sarm nego i nesto puno dublje - genetsko-rasna privlacnost  Cheesy ;
 Grin

mogu dodati da postoje zajednicki genetski korjen za kod ljudske civilizacije koristeci kriterij koji je uvazeni jadran2 naveo..
« Last Edit: October 25, 2011, 07:30:46 am by ORIĆAREB, Reason: Ubacivanje u quote » Logged
Pages:  1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.