PALUBA
April 29, 2024, 12:07:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757337 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2220 on: November 01, 2011, 06:46:43 pm »

Ne vredi debatirati, razlike su prevelike...Kad emocije govore argumenti i fakti gube tlo, to se sad desava u ovoj nasoj debati.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2221 on: November 01, 2011, 06:52:47 pm »

Quote
Ti si bio u vojsci i nisi se sa time susretao. Uostalom, ako je samoupravljanje bilo tako dobro, što ga JNA nije uvela???
..

Nego hoće li mi neko odgovoriti jeli onaj Hasan imao one mogućnosti u Libiji ili ne...
To je sva pamet. Angry
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #2222 on: November 01, 2011, 06:53:21 pm »

Voleo bih da sve ove diskusije konzervišem za narednih 10 godina - pa da ih onda ponovo otvorimo, da vidimo koje bio u pravu!

Ubeđen sam da Libijci nisu želeli ovo što im se desilo, a ne žele ni ono što će im se tek desiti, pod okriljem ''demokratskih promena''.

Živeli su lepo u svom bezbrižnom svetu, imali su sve besplatno, ili za male pare... Sve što je potrebno za normalan život. Ako si u Libiji hteo više od toga, više od prosečnog života - imao si otvorene vidike: mogao si trgovati i zaraditi za sasvim pristojan život, čak i kroz naše filtere!
Međutim, oni ne vole, ne znaju i ne žele da rade (barem većina njih) - i to je fakat.

A tezu, da je ovu pobunu pokrenula šačica očajnika - smatram čistom budalaštinom!!!!!!

Ne bih hteo da se ponavljam - ali ovaj rat NATO zemalja prema nejakoj Libiji je čisti imperijalistički atak na suverenu državu, radi izrabljivanja njenih prirodnih bogatstava!
Napoleon ovoga puta nije krenuo na istok, nego na jug. To mu je bliže, skoro pred nosom ....
 

Ja, pak, tvoje tvrdnje da su živjeli  lepo u svom bezbrižnom svetu, imali su sve besplatno, ili za male pare... Sve što je potrebno za normalan život. - a koja je u direktnoj suprotnosti sa onim što ja po Libiji gledam godinama smatram čistom budalaštinom.

I to bezobraznom i drskom budalaštinom i osobnom uvredom. Meni je posao znat što se tamo događa i zašto. U Libiji sam bio 15-20 puta. Neko vrijeme sam i živio tamo. A ti?

A na tlapnje o širenju imperijalizma zaista ne bih trošio vrijeme.

Samo se nadam da ovakav način "argumentiranja" neće ovdje zavladati.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2223 on: November 01, 2011, 06:57:18 pm »

Quote
I to bezobraznom i drskom budalaštinom i osobnom uvredom. Meni je posao znat što se tamo događa i zašto. U Libiji sam bio 15-20 puta. Neko vrijeme sam i živio tamo. A ti?
...................
Ccccc....Ups. Huh? :'(
Odlazim odmah sa ove teme.....baj pilot
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2224 on: November 01, 2011, 06:58:37 pm »

Quote
Ti si bio u vojsci i nisi se sa time susretao. Uostalom, ako je samoupravljanje bilo tako dobro, što ga JNA nije uvela???
..

Nego hoće li mi neko odgovoriti jeli onaj Hasan imao one mogućnosti u Libiji ili ne...
To je sva pamet. Angry

Evo ja cu da odgovorim: u teoriju - da, u praksi - ne. Ali ne vredi obrazlgati, mislenja su vec formirani, samo atomska bomba mogla bi da ih razbije.
Imam analize, imam dokumente - ne smem da ih objavim i to ti je.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #2225 on: November 01, 2011, 07:02:03 pm »

Ovo je bilo pre stotinak postova , da li ovo sto prica Lazanski ima veze sa istinom , mislim da pored Hrundija je jos neko bio u Libiji sa foruma ali ne mogu se setiti bilo je u postovima tokom zadnjih meseci

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/RuCC2GA9RHc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: November 01, 2011, 07:03:01 pm by dexy » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #2226 on: November 01, 2011, 07:02:41 pm »

Molim poštovane diskutante da spuste loptu i da nikako ne omalovažavaju sagovornike nazivajući njihove tvrdnje budalaštinama i slično. Mi smo ipak svi odrasli i civilizovani ljudi, verujem da možemo diskutovati argumentima, a ne uvredama.
Ukoliko se ovakav ton nastavi, biću prinuđen da zaključam temu!
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #2227 on: November 01, 2011, 07:14:12 pm »


Nego hoće li mi neko odgovoriti jeli onaj Hasan imao one mogućnosti u Libiji ili ne...
To je sva pamet. Angry

Evo ja ću ti odgovorit:

Quote
Jeli tamo neki Hasan imao,
Besplatno zdravstvo,

Jeste. Besplatno ali nekvalitetno. Loše organitzirano, loše vođeno. Ošljarski. Imali su nesposobne poslušnike (partijske kadrove) na svim rukovodećim mjestima koji pojma nisu imali sa poslom ali su bili dobri gadafisti. I onda - tko šiša struku.

Pa je tako u nebrizi, neznanju, neorganizaciji i neradu nekoliko tisuća, EJ; TISUĆA!!! djece zaraženo sidom jer ministri i direktori bolnica nisu znali da se krv mora testirat. (Pa su onda kad su pčajni roditelji popizdili pokušali okrivit za sve dva doktora, Bugarina i Palestinca i 4 Bugarke medicinske sestre)

Direktor rodilišta u Tripoliju bio je nesvršeni student medicine. Studirao 12 godina u Skopju i nikad nije završio. Ali nije važno, podržavao je Gadafija i zato je kao podoban bio direktor.

Direktor jedne bolnice u Bengaziju predstavljao se kao kirurg ali ne da nije bio kirurg nego nije ni fakultet završio. Studirao u Tuzli (ili Sarajevu, ne sjećam se) i nikad završio nije. Ali postao direktor. I onda je postao šef nad 100+ liječnika stranaca. I kao jedini Liibijac u bolnici inzistirao je da samo on radi sunet (jer se to plaća, časti se). Pričao mi je naš čovjek, kirurg iz Bitolja, da je osakatio desetke djece jer nije znao ni sunet napravit kako treba. Nego su kirurzi pravi krpili i popravljali što se moglo dok ga ovaj Makedonac nije stavio pred svršen čin i zaprijetio mu da će štrajkat ako on ne pristane da ga nauče kako se to radi. I onda ga je Makedonac pravoslavac uspio naučiti barem da suneti bez unakažavanja!

Quote
Besplatno školovanje,

I to su imali. Samo što su svi učitelji bili po izboru narodnih komiteta. A Gadafi je protjerao sve Palestince (kao narod bez zemlje uvijek su se morali probijati znanjem i u arapskom svijetu tradicionalno su učitelji, liječnici, inžinjeri... Palestinci) jer nije imao povjerenja da će oni djecu učit onome što Gadafi hoće i samo onome što Gadafi hoće.

Pitaj ovdje na forumu ljude koji su radili po Libiji koliko su znanja imali libijski inžinjeri i tehničari. Ne koliko su bili pametni, ne kakve su im bile radne navike nego koliko im je i kakvog znanja dalo libijsko školstvo.

Quote
Da li se mogao liječiti u inostranstvu ako je hteo,

Teško i selektivno. Poslušnici režima vjerojatno. Ostali su bili ucjenjivani i ovime. I nikakvih stalnih i postojanih kriterija nije bilo, nego kako se ćefne nekome tko odlučuje.

Quote
Da li je imao skoro besplatan hleb, kruh...kako ga već  pravilo

Jeste

Quote
Da li je dobijao Farmu od države ako je hteo da bude farmer,

Možebit u teoriji. U praksi, barem koliko sam ja vidio, sve farme a posebno nekadašnje farme talijanskih kolonista držali su Bugari. Zašto? Zato što čak i ako mu je država obećala farmu - nije ga naučila što se sa njom radi i kako.

A nije ga naučila jer je svoj čovjek nezavistan i slobodan. A režimu nije trebao slobodan i nezavistan čovjek nego ovisnik i poslušnik.

Quote
Da li je dobijao pomoć novčanu ako nije mogao da se zaposli po završetku studija,

Nije. Ovo je čista izmišljotina.

Quote
Da li je mogao da se školuje u insostranstvu ako je hteo da država plaća,

Mogao je. Ako je bio poslušnik režima.

Quote
Da li je dobijao određenu svotu novca i kola kad se ženio,

Nije. O ovome sam već pisao. Nemogućnost ženidbe je jedan od najvećih životnih problema i po meni jedan od važnijih generatora nezadovoljstva. O tome sam prije nekoliko postova već pisao i neću opet. Ali ću naglasit koliko je to ljudima bitno.

Mladi se nisu mogli oženit bez posla i prihoda, nisu znali šta će sa sobom, osjećali su se poniženo, beskorisno i neostvareno. A njihovi roditelji su također bili nesretni.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2228 on: November 01, 2011, 07:15:38 pm »

Problem je u tome sto Lazanski tumaci kao jedno te isto ekonomski prosperiet i demokratski sistem. Problem je u tome sto u sustini obicni covek hoce da zivi u prosperitetu a da nema politicku slobodu. Meni to nije jasno. Ne vredi meni auto, stan, pare ako ne mogu da kazam sta ja mislim.
Imali su oni svi auto ali Gadafi je imao 100. Hocu i ja 100! E to ne moze, tebi sledi jedno, zato sam ja otac LIbije i ja kazam tako. aKO TI ODGOVARA ok, ako ti ne odgovara mars iz Libije ili corka...
Ja ne branim ove barabe za koje sam siguran da nisu bolji od Gadafija. ALi necu ni da branim Gadafi zato sto je dao auto, stan...Nemojte zabotaviti da je on na vlast dosao isto kako sto je izgubio. Istorija se ne ponavlja ali je ciklicna.
Cudi me da vecina vas ne vide problem u tome da ljudi nisu radili, da nisu imali posla, to me cudi. Ko sta je to bitno? Kako ljudi sta je bitno?! Rodio si se, razvijao, ucio, hoces da stvaras a ne mozes. Teske su to frustracije.
Ipak postoji tu i generaciski jaz izmegu nas diskutanata. Vecina vas ste videli neku organizaciju, drzavu, vasi zivoti su imali nekakvi smislu.
Ja sam rodjen 81, ja osven barabe i ne znam drugo, u tome je problem.
Ne znam kako da se vise objasnim stvarno. Necu da se svadjam ali neke stavri mi nemaju veze ma koliko se trudio da ih shvatim...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2229 on: November 01, 2011, 07:36:48 pm »

Quote
I to bezobraznom i drskom budalaštinom i osobnom uvredom. Meni je posao znat što se tamo događa i zašto. U Libiji sam bio 15-20 puta. Neko vrijeme sam i živio tamo. A ti?
...................
Ccccc....Ups. Huh? :'(
Odlazim odmah sa ove teme.....baj pilot
Drugari, ovde sam ja. I gledam.
Prvo, zamolio bi da se ne ljutimo i ne vrijeđamo. Nije red sa ničije strane takvo što. Bez obzira o kom se radi.
Drugo, da se pogrešno ne tumače moja pitanja. Ja lično nemam nikakav poseban stav što se tiče Libije i stanja oko
nje. Ja sam samo postavio pitanja i tražio odgovore od znalaca i poznavaoca stanja u Libiji. Po svoj prilici to bi trebao biti
"Hrundi". I u redu. Ja nemam ništa protiv. Odlično. I odlični prilozi. Ali nemojmo se ljutiti, onda sve gubi na težini.
Trebamo se malo oladiti, baciti poentu na seks i idemo dalje.....
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2230 on: November 01, 2011, 07:41:22 pm »

Quote
Ja sam rodjen 81, ja osven barabe i ne znam drugo, u tome je problem.

A ljepote. 81-vo godište....
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2231 on: November 01, 2011, 07:44:48 pm »

Hrundi:Meni je posao znat što se tamo događa i zašto.

Ako smijem pitati, čime se baviš i u kojoj firmi?
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2232 on: November 01, 2011, 07:45:47 pm »

Quote
Ja sam rodjen 81, ja osven barabe i ne znam drugo, u tome je problem.

A ljepote. 81-vo godište....

Ma sta da ti pricam, lepota na kilo  Cheesy
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #2233 on: November 01, 2011, 07:48:36 pm »

Hrundi:Meni je posao znat što se tamo događa i zašto.

Ako smijem pitati, čime se baviš i u kojoj firmi?

Geostrategijski analitičar specijaliziran za JI Evropu, Bliski i Srednji Istok u jednoj zapadnoj komercijalnoj organizaciji.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2234 on: November 01, 2011, 07:53:51 pm »


Quote
Što je onda pukovnik mogao interpretirat da čovjekoljubivim nevladinim organizacijama IRA, RAF itd. treba podjelit koju desetinu tona Semtexa i koju tisuću AK-47 da ukidaju nepravde po svijetu.

Nije to samo on radio, radili su to i prije njega, a bogam rade i posljie, radiće i dalje kako stvari stoje.


Quote
Quote
Da li se mogao liječiti u inostranstvu ako je hteo,

Teško i selektivno. Poslušnici režima vjerojatno. Ostali su bili ucjenjivani i ovime. I nikakvih stalnih i postojanih kriterija nije bilo, nego kako se ćefne nekome tko odlučuje.

Ovo mi je jako poznato ko da sam ovo negdje vidio u blizini.


Quote
Quote
Da li je mogao da se školuje u insostranstvu ako je hteo da država plaća,

Mogao je. Ako je bio poslušnik režima.

Ovo je uobičajneo svugdje, evo kod nas je demokratija, ako se dobro ne uvučeš vladajućoj strukturi od školovanja u inostranstvu o trošku države nama ništa. Normalno da vladajući neće finansirati one koji su protiv njih.
Logged
Pages:  1 ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.