PALUBA
April 28, 2024, 08:38:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... 242   Go Down
  Print  
Author Topic: Uterivanje demokratije Libiji  (Read 757165 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #2280 on: November 13, 2011, 10:27:51 pm »

Ja bih rekao da bogati otimaju od bogatih i dele plen među sobom, raja ostaje sirotinja i pre i posle intervencije, jedino što ih mnogo gine prilikom prelaska love iz jednih u druge ruke.

Lepo receno, jednostavno i istinito. Jedino sto bih dodao jeste da ta raja, beda i sirotinja bolje podnosi to ako im neko kaze da su to demokratske, tranzitske tekovine.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #2281 on: November 13, 2011, 10:39:17 pm »

Ja bih rekao da bogati otimaju od bogatih i dele plen među sobom, raja ostaje sirotinja i pre i posle intervencije, jedino što ih mnogo gine prilikom prelaska love iz jednih u druge ruke.
E kamo te sreće...da se oni oni biju između sebe...
Ovo je bio klasičan napad na jednu od poslednjih srednjih klasa u svijetu...
"There were be no loyalty except loyalty to the patty...
There were be no love except the love for Big Brother...
Tthere were be no laughter, except for the laugh over the defeated enemy...
If you want a picture of a future imagine a boot...
stamping on a human face... FOREVER..."
Orwell-1984

Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2282 on: November 13, 2011, 11:31:27 pm »

Interesantno!

Ovaj poslednji post Solarisa, me je naveo na razmišljanje: da li su zapadne demokrate naivni, ili smo mi naivni, koji smo slušali njihova opravdanja za neophodnost vazdušnih (i ostalih) napada da bi se spasili nevini životi u Libiji, od režima (pokojnog) pukovnika ?!

Šta misliš Shooter, voleo bih da čujemo tvoja objašnjenja?

LOVAC, biznis i rat uvek idu ruku za ruku. Pogledaj moje prethodne postove, videces da ja to nigde ne negiram.
Ipak, ja bih vam samo predocio da je ovo novinarska analiza bombasticnog naslova. To sto je navedeno je relativno spekulativno. Na primer, on/a predoci 300 miljarda za sledecih 10 godina. Ko od nas zna sta ce biti mesec dana unapred, a ne pa 10 godina?
I ne bi bilo lose videti dokaze za ove velike brojke. Tvrde da ih imaju: u redu, ajde da ih vidimo. Otvoren sam da pogledam u svakom slucaju.
A cudan ovaj neki svet. Koliko je samo para Srbija zaradila od ratova u Iraku i Avganastinu prodajuci oruzje.
Libija zandni bastion srednje klase?...Woow, no comment...
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #2283 on: November 14, 2011, 12:02:04 am »

Pa ugovore za obnovu naftnih postrojenja bi dobio Zapad, i niko drugi, sa Gadafijem, ili bez njega, jer jedino oni imaju tehnologiju za to.

Quote
Ja bih rekao da bogati otimaju od bogatih i dele plen među sobom, raja ostaje sirotinja i pre i posle intervencije, jedino što ih mnogo gine prilikom prelaska love iz jednih u druge ruke.

Lepo receno, jednostavno i istinito. Jedino sto bih dodao jeste da ta raja, beda i sirotinja bolje podnosi to ako im neko kaze da su to demokratske, tranzitske tekovine.

Raja i sirotinja ne podnose - oni ginu. Podneće neki šef mesne zajednice, koji je do juče tukao klince okolo jer nisu znali napamet citate "brata" vođe, a sutra će ponovo da ih mlati jer ne znaju klauzulu o slobodi štampe u demokratskoj Libiji. Podneće i neki bivši Gadafijev ministar, koji je do juče na TV mahao Zelenom knjigom, a sutra će da citira navode iz izveštaja "Freedom House-a" o napretku Libije na lestvici ljudskih sloboda. A podneće i neki Gadafijev direktor, koji se do juče kleo u socijalizam, a sutra će da citira najnoviji izveštaj o ekonomskim slobodama "Heritage" fondacije.  Roll Eyes
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #2284 on: November 14, 2011, 12:12:54 am »

Libija zandni bastion srednje klase?...Woow, no comment...

Kada sam rekao "srednja klasa" misam mislio na Mc Donald's i Coca Colu...
Nisam mislio na nova zapadna vozila, kablovsku i NFL...
Nisam mislio na CNN poslje večere i National Geografic da me uljuljka u misli da sam svjestan ugrožene Amazonije i jadnih papiga (za pingvine vidjeti par ranijih postova  Wink ),
Nisam mislio na slobodu govora, jer danas niko ne misli ono što kaže, pa čak ni na ovakvim forumima...
Nisam mislio na mogućnost kreditnog zaduživanja i stavljanja đedovine pod hipoteku zarad novog auta...
Nisam mislio na 09-17, a vikendom pripit uživati u životu, ponedeljak je naravno mamuran dan...
Nisam mislio na to da ću djete do 14 godine voziti u školu i sačekivati ga kada iz nje izađe jer ima "svakakvih"
Nisam mislio na privatne penzione fondove i osiguravajuća društva...
Ni na robne kuće krajem decembra...
Nisam mislio na mnoge stvari koje nam se dešavaju
Nisam mislio da ću se oženiti jednom izbjeglicom iz Bosne, ne zato što ne volim Bosnu, nego zato što sam mislio da bi samo lud iz Bosne pobjegao u ono doba...
Nisam mislio ništa...
Mislio sam na besplatno školovanje i liječenje, bozu umjesto Koka Kole, Kebab umjesto čizburgera, dostojanstvo umjesto poniženja, naftu umjesto krvi...
Mislio sam da će se izvući od ratnih profitera, švercera, dilera, političara i "demokrata"...
Očigledno neće...
Plaćaće i stan i hranu i školovanje i poreze, i "eminentne" zapadne ljekare koji se u svojim domovinama ne mogu zaposliti ...uvoziće stvari koje im nikada nisu bile potrebne i koje ne znaju šta su...Jesti će picu...ko ima para...i mrziće sve nas zato što smo iz Evrope koja im je poslala osiromašeni uranijum...
Gadafi jeste bio diktator...slažem se...I Tito je bio...I svi su diktatori i svuda ih ima, i svima su im ruke do lakata u krvi, samo su oni čisti...
I to im daje za pravo da nas sve nauče pameti...
E pa učimo se!!!
« Last Edit: November 14, 2011, 01:07:44 pm by dexy » Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #2285 on: November 14, 2011, 12:43:18 am »

Quote
Mislio sam na besplatno školovanje i liječenje, bozu umjesto Koka Kole, Kebab umjesto čizburgera, dostojanstvo umjesto poniženja, naftu umjesto krvi...

Besplatno školovanje i lečenje, sa sve bozom i kebabom postoji i u Turskoj. A bogami i Grčkoj.

Quote
Mislio sam da će se izvući od ratnih profitera, švercera, dilera, političara i "demokrata"...
Očigledno neće...

Pa da! Umesto da se lepo dozvoli Gadafiju, sinovima mu i ćerkici da divljaju po Evropi i svetu, Libijci ljubomorni, pa hoće malo veći deo prihoda od nafte! Dobro de, da ne cepidlačim, ćerkici bih sve oprostio, ali ko mene pita? Grin

Quote
Plaćaće i stan i hranu i školovanje i poreze, i "eminentne" zapadne ljekare koji se u svojim domovinama ne mogu zaposliti ...uvoziće stvari koje im nikada nisu bile potrebne i koje ne znaju šta su...Jesti će picu...

I pod Gadafijem su plaćali i prvo, uvozili drugo, a jeli su bogami i treće. Ne zaboravi da je Libija ipak bila pod Italijom. Smiley A što se uvoza nepotrebnih stvari tiče, koliko je pokojni potrošio na oružje? Za koje se ispostavilo da im zaista nije trebalo, od rata u Čadu, pa sve do sada.

Quote
Gadafi jeste bio diktator...slažem se...I Tito je bio...

Da, ali Tito nije imao naftu, i nije toliko bio sklon "samoposluživanju" kao Gadafi.

Quote
E pa učimo se!!!

Bojim se da nam ne preostaje ništa drugo.

Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2286 on: November 14, 2011, 04:19:27 am »

Libija zandni bastion srednje klase?...Woow, no comment...

Kada sam rekao "srednja klasa" misam mislio na Mc Donald's i Coca Colu...
Nisam mislio na nova zapadna vozila, kablovsku i NFL...
Nisam mislio na CNN poslje večere i National Geografic da me uljuljka u misli da sam svjestan ugrožene Amazonije i jadnih papiga (za pingvine vidjeti par ranijih postova  Wink ),
Nisam mislio na slobodu govora, jer danas niko ne misli ono što kaže, pa čak ni na ovakvim forumima...
Nisam mislio na mogućnost kreditnog zaduživanja i stavljanja đedovine pod hipoteku zarad novog auta...
Nisam mislio na 09-17, a vikendom pripit uživati u životu, ponedeljak je naravno mamuran dan...
Nisam mislio na to da ću djete do 14 godine voziti u školu i sačekivati ga kada iz nje izađe jer ima "svakakvih"
Nisam mislio na privatne penzione fondove i osiguravajuća društva...
Ni na robne kuće krajem decembra...
Nisam mislio na mnoge stvari koje nam se dešavaju
Nisam mislio da ću se oženiti jednom izbjeglicom iz Bosne, ne zato što ne volim Bosnu, nego zato što sam mislio da bi samo lud iz Bosne pobjegao u ono doba...
Nisam mislio ništa...
Mislio sam na besplatno školovanje i liječenje, bozu umjesto Koka Kole, Kebab umjesto čizburgera, dostojanstvo umjesto poniženja, naftu umjesto krvi...
Mislio sam da će se izvući od ratnih profitera, švercera, dilera, političara i "demokrata"...
Očigledno neće...
Plaćaće i stan i hranu i školovanje i poreze, i "eminentne" zapadne ljekare koji se u svojim domovinama ne mogu zaposliti ...uvoziće stvari koje im nikada nisu bile potrebne i koje ne znaju šta su...Jesti će picu...ko ima para...i mrziće sve nas zato što smo iz Evrope koja im je poslala osiromašeni uranijum...
Gadafi jeste bio diktator...slažem se...I Tito je bio...I svi su diktatori i svuda ih ima, i svima su im ruke do lakata u krvi, samo su oni čisti...
I to im daje za pravo da nas sve nauče pameti...
E pa učimo se!!!


Tu ima clanova koji su ziveli u Libiji i negirali su besplatno ovo i besplatno ono. Objasnili si zadkulisne istine detaljno i precizno.
U Libiji nisam ziveo, ali sam bio prinudjen da pravim analizu o situaciji tamo. Nazalost, nisam u stanju da to prilozim ovde. Nije nista extra tajno, ali vezan sam za avtorska prava i ugovor za sluzbu za koju radim. Sve sto kazem je open source info - nema nista tajno. Istrazi malo dublje, nemoj da sebi dozvolis da ti neko servira svoju verziju price. Stvari su malo kompleksniji, to ti desnom rukom garantujem.
100 puta sam podvukao i to radim za zadnji put: ex-yu nije Libija. Ne moze da sve u svetu gledate iz te prizme. Zao mi je, ali nismo bas toliko ekskluzivni.
« Last Edit: November 14, 2011, 01:08:14 pm by dexy » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2287 on: November 14, 2011, 07:58:00 am »

Nastavljeni sukobi naoružanih grupa u Libiji


13.11.2011.

Sukobi naoružanih grupa u kojima je u poslednjih nedelju dana poginulo četvoro ljudi u Libiji nastavljeni su i danas.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zbog tih sukoba, najvećih u Libiji od kada ubijen bivši lider te zemlje Moamer Gadafi, ponovo se postavlja pitanje da li je libijska prelazna vlada u stanju da razoruža hiljade ljudi i da ponovo uspostavi red u zemlji posle osam meseci građanskog rata, navodi agencija Asošiejted pres.

Danas se u blizini nekadašnje baze elitnih vojnih jedinica kojima je komandovao Gadafijev sin Kamis, na putu između Tripolija i Zavije, mogla čuti pucnjava i eksplozije.

Lokalni komandir boraca iz Tripolija Mohamed al Hadvaš je rekao da se naoružane grupe iz gradova Zavija i Varshefana bore za preuzimanje kontrole nad vojnim kampom.

Za sada nije jasno zašto je došlo do sukoba, ali postoji sumnja da su neki od pripadnika naoružanih grupa iz Varshefane povezani za starim libijskim vlastima.

Mada su sukobi nastavljeni i danas, predsednik libijskog Prelaznog nacionalnog saveta Mustafa Abdel Džalil je izjavio da je Savet okupio sukobljene strane iz gradova Zavija i Varshefana, i da su sukobi okonačani.

"Želim da uverim libijski narod da je sve pod kontrolom", rekao je Džalil.

Od 20. oktobra u Libiji je došlo do nekoliko sukoba naoružanih grupa, među kojima je pucnjava u jednoj bolnici u Tripoliju.

Džalil je uprkos rastućim tenzijama u zemlji rekao da nije moguće brzo razoružati stanovništvo i dodao da među naoružanima ima mnogo nezaposlenih, te da nova vlada mora da im omogući školovanje i posao.

Izvor: www.beta-press.com


* reuter-goran-tomasevic_f.jpg (24.16 KB, 470x270 - viewed 158 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #2288 on: November 14, 2011, 08:10:02 pm »


 A meni nije kao jasno zbog čega je ova tema još otvorena!?
 Pa zar nije sada demokratija u Libiji i sve je OK?
 
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #2289 on: November 14, 2011, 08:14:47 pm »

Nema odmora dok traje obnova, @kilezr, treba pratiti čedo da ojača.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2290 on: November 14, 2011, 09:08:26 pm »

cudan ovaj neki svet. Koliko je samo para Srbija zaradila od ratova u Iraku i Avganastinu prodajuci oruzje.
Libija zandni bastion srednje klase?...Woow, no comment...


Shooter, ova tvoja konstatacija je delimično tačna: SFRJ je zaradila dosta para prodajom i održavanjem naoružanja i vojne opreme zemljama koje spominješ.
Ex Yu je imala u tim zemljama najviše prihoda od raznoraznih građevinskih poduhvata.

Nakon ''uvođenja demokratije'' u tim zemljama od izvoza naoružanja mislim da nema puno vajde - ali nije isključeno da će i toga biti.
Građevinci, ako se dobro lobraju, mogu opet dobiti dobre angažmane.

Libija je za sada stopirana u svakom pogledu. Poslovi koji su u toj zemlji započeti prekinuti su, pitanje je kada će se povratiti uloženi novac i naplatiti sve investicije. Znam firme koje su investirale u vojne poslove, u izgradnju vojnih postrojenja koja su sada sravnjena sa zemljom. Pitanje je kako će se u takvim slučajevima uloženi novac vratiti?

Kada i ako se prilike u Libiji malo srede, sigurno je da građevinci mogu ugrabiti nove poslove, ili nastaviti već započete, ali sadašnja vojna industrija Srbije će sigurno morati da malo popričeka da utera stare dugove i da dograbi nove angažmane.     
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #2291 on: November 14, 2011, 09:13:07 pm »

Umrezeno je misljenje da nekadasnja Yuga debelo profitirala iz kojekakvih i gradjevinskih i drugih radova. Jeste ali ne kako se to danas cini......jedan deo tih radova je "placen" robom a neki poslovi nikad nisu naplaceni. Shodno tome kolika je nekadasnja drzava bila, ugovorene vrednosti poslova ni izbliza ne idu u prilog da se debelo zaradilo da se nije znalo sta ce se sa tom lovom. Da je tako bilo ne bi se trcalo u SAD po kredite....i na samo kod njih.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2292 on: November 14, 2011, 09:31:09 pm »

Umrezeno je misljenje da nekadasnja Yuga debelo profitirala iz kojekakvih i gradjevinskih i drugih radova. Jeste ali ne kako se to danas cini......jedan deo tih radova je "placen" robom a neki poslovi nikad nisu naplaceni. Shodno tome kolika je nekadasnja drzava bila, ugovorene vrednosti poslova ni izbliza ne idu u prilog da se debelo zaradilo da se nije znalo sta ce se sa tom lovom. Da je tako bilo ne bi se trcalo u SAD po kredite....i na samo kod njih.

Ne slazem se ovim konstatacijom. Pare su bile velike samo neko ih je bas dobro drpio.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2293 on: November 14, 2011, 09:35:30 pm »

Nisam ja govorio o zarađenim parama, nego o ukupnom bivšem i budućem angažmanu vojne industrije u Libiji!
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #2294 on: November 14, 2011, 11:49:46 pm »

Umrezeno je misljenje da nekadasnja Yuga debelo profitirala iz kojekakvih i gradjevinskih i drugih radova. Jeste ali ne kako se to danas cini......jedan deo tih radova je "placen" robom a neki poslovi nikad nisu naplaceni. Shodno tome kolika je nekadasnja drzava bila, ugovorene vrednosti poslova ni izbliza ne idu u prilog da se debelo zaradilo da se nije znalo sta ce se sa tom lovom. Da je tako bilo ne bi se trcalo u SAD po kredite....i na samo kod njih.

Izvoz naoružanja, vojne opreme, inženjeringa i usluga:

u milijunima $
( u zagradama ukupno vojni inženjering)

1981:   987,6   (  527,8)
1982: 1693,4   (1119,9)
1983: 1878,8   (1391,1)
1984: 1486,1   (  957,9)
1985: 1205,4   (  604,3)

Ukupno zemlje u razvoju 60,9% istočnoevropske 35,2% zapadne 3,9%

Ukupno 1981-85: 7 251 392 000 $

Od toga Irak:
NVO 798 355 000 $, vojni inženjering 4 280 316 000 $ (70%)
Libija:
NVO 361 002 000 $, inženjering 211 286 000 $ (7,9%)
SSSR 10,1%
itd

1986-90:
planirano 10 000 000 000 (NVO 50%, inž 50%)
realizirano 8 231 000 000 $ (82%) (od toga NVO 65%, inženjering 99%)
od toga naplaćeno do kraja 1992. 6 253 789 000 $ (76%)

čisto da se malo držimo podataka, ako ikako može
Logged
Pages:  1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... 242   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.