PALUBA
April 18, 2024, 02:53:20 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna policija  (Read 438118 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 382


« Reply #690 on: April 02, 2024, 03:13:34 pm »

То је неки "фелер" настао приликом развијања фотографије.

Поред мене, лево је потпуковник Иван Црнковић, у то време начелник реферата војне полиције РВ и ПВО у Одељењу безбедности КРВ и ПВО. Тај потпуковник је био једном добар и душеван човек. Умро је 1994. А занимљиво је да је као младић одрастао у дому за децу без родитељског старања (он је 1942. годиште и родом је са територије Хрватске). Током рата остао је без родитеља и није их се сећао. мало се сећао мајке, али магловито. Једном ми је онако, у поверењу рекао да мисли (јер му нико никад није хтео рећи праву истину) да му је отац био припадник неке од хрватских квислиншких формација. Није био сигуран, али је то слутио то по понашању васпитача и због тога што му је презиме Црнковић дато у дому. Док је био питомац тог дома, негде на Кордуну или Банији, са 17-18 година, када је био 3-4. разред средње школе, са другарима је извршио крађу - пљачку. Упали су у Ријеци у стан неког свештеника, жупника и покрали новац, а њега везали. Писале су ондашње новине о томе. Он је имао сачуван чланак из неких новина о том догађају. Наравно, одмах су их похватали. Како је био малолетан и није био коловођа, прошао је само са неком васпитном мером, а и жупник је тражио да их благо казне. Управник Дома га је позвао и рекао да је он одлучио да Иван мора да иде у Војну академију како би се научио реду и дисциплини. Наравно, Иван то није желео, али управник му је припретио затвором па је пристао. А када је већ дошао у Војну академију, видео је да дисциплина није баш тако страшна... Cheesy

Када сам чуо његову исповест ја једноставно нисам могао да поверујем да је тај благи, мирни и кротки човек био разбојник...А, ето био је, али га је војска, и по његовој тврдњи, а и по његовом понашању, моралности коју смо сви препознавали, преобразила.

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #691 on: April 02, 2024, 06:03:37 pm »

Zanimljivo.
Logged
Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.018 seconds with 23 queries.