PALUBA
March 28, 2024, 09:09:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 32   Go Down
  Print  
Author Topic: Bataljon vojne policije - KOBRE  (Read 326658 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 265


« Reply #135 on: June 16, 2009, 03:29:16 pm »

Nešo, naglasi da si u rodu sa čovekom, još će misliti ljudi da na Palubi modovi biju članove ako imaju supotno mišljenje. Cheesy

Znaš šta tebi Srbine može da bude najveći problem, koliko razumem ti trenutno ne živiš u Srbiji. Mentalitet ljudi u Srbiji je naša tamna strana. Sve ovo što smo prošli ranijih godina, sankcije, NATO agresiju i tako dalje je dosta promenio i uticalo na mentalitet kod nas, nažalost u negativnom smislu. To može da ti bude ogroman problem. Sve zavisi koliko si spreman kao ličnost da se brzo prilagodiš, ali tu nije dovoljna samo želja koju ti nesumnjivo imaš, već kako sam naglasio u jednom postu, sa tim se rodiš ili ne.

Nije mi cilj da te demorališem, već ti samo sugerišem na eventualne probleme na koje možeš naići a koje ti sada verovatno ne vidiš.

Ziveo sam ja u Srbiji tokom NATO agresije, tek nekoliko meseci posle smo se preselili u Svedsku jer je moj otac bio premesten tamo. Mentalitet i sposobnost da se prilagodim situaciji mislim da meni nisu toliko veliki problem, ali to ce vreme da pokaze.

Ali ipak, hvala na savetu Smiley
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 265


« Reply #136 on: June 16, 2009, 03:35:21 pm »

Hahaha, ne bijemo mi! Smiley
Sto se tice ovog sto si rekao, 100% si u pravu! "Zelje su jedno, a mogucnosti su drugo"! S obzirom na to koliko godina imas, 1000 puta ima da promenis misljene dok bude doslo vreme za to!
Polako, ne brzaj, ima vremena.

Veruj mi, ja sam menjao misljenje dovoljno puta Cheesy Od doktora pa sad do specijalca. Ali ovo zadnje me je bas uhvatilo, i cisto sumnjam da ce to da se promeni. Od svih prijatelja s kim sam pricao ovde u Svedskoj su mi samo dvojica rekli da je to dobro. Jedan ide u januaru u specijalnu jedinicu ovde u Svedskoj a drugi je sin jednog specijalca. Cela rodbina je protiv mog misljenja (sem mog strica) i vrse pritisak na mene da promenim misljenje. Ali otom potom, ako Bog da mozda i budem pripadnik Kobre jednog dana Smiley
Logged
Gun
mornar
*
Offline Offline

Posts: 9



« Reply #137 on: July 14, 2009, 12:54:08 pm »

Pozdav kolegama! Smiley
Preporuka mladjem narastaju! Ako ne nameravate da se zarobite sa poslom, trazite drugi. Kad dodje na red porodica, ako ste u jedinici, menjajte rod, struku, posao itd.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #138 on: July 14, 2009, 02:49:37 pm »

Duuuug je put dotle! Ima vremena kad covek da se predomisli!
Logged
falling angel
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1



« Reply #139 on: July 21, 2009, 08:26:11 pm »

Pozdrav drustvu na forumu...nov sam ovde ali mislim da cu se brzo uklopiti... Grin
KOBRE zasluzuju da se pisu samo velikim slovima,i treba postovati jedinicu...
Procitao sam sve postove,i mogu da primetim da koliko ima tacnih informacija o jedinici ima isto toliko i dezinformacija...Istina je samo jedna,a to je da je izuzetno tesko biti KOBRA,narocito u ovim danasnjim vremenima...Uvek na tapetu,i uvek trn u oku svima...sto iz zavisti sto iz ljubomore...KOBRE blate samo oni koji nikada nisu uspeli da ispune kriterijum da budu tu...KOBRE-najelitnija vojna formacija oduvek i uvek...
Pozz svima
Logged
maricvta
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #140 on: July 25, 2009, 10:31:54 pm »

Ko zna, mozda budem i ja Kobra... Wink
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #141 on: September 15, 2009, 11:30:34 pm »

Jedno pitanje - da li je ovo značka "Kobri", crop je mali ali me bodež i oblik kobrine glave asociraju na "Kobre" dok se naš orao i raspoznaje! Ako neko sa sigurnošću potvrdi da je ovo deo obeležja "Kobri" onda ću imati novo pitanje.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* nnznacka.jpg (5.82 KB, 107x117 - viewed 402 times.)
« Last Edit: July 24, 2010, 02:28:00 pm by trpe grozni » Logged
scar
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #142 on: September 17, 2009, 03:08:03 am »

Ne bih ja to zbog para, nego zbog toga sto ja to zelim da radim u zivotu Smiley A za privatan zivot..tu mogu da se snadjem Wink
 

Ne mozes da se "snadjes" za privatan zivot jer ga kao pripadnik ovej jedinice nemas nikako!Cak i kada mislis da ga imas - nemas ga!
Od odustajanja ili "menjanja posla" kada se odlucis za porodicu nema nista,tu ne mozes da odustanes kad hoces nego kad se "za to ispune uslovi" a to ti je nikad i cak i kada uspijes odustati do kraja zivota ces biti pod njihovim okom!A covjek koji je u ovoj jedinici je elita i stvarno vrh ali samo u jedinici u bilo kojoj vrsti privatnog zivota to su ljudi koji unistavaju i psihicki sravnjuju sa zemljom sve oko sebe,majke ,oceve,bracu,sestre,devojke i zene!
Svi ovi momci ovde to dobro znaju samo mi nije jasno sto te ohrabruju i ne kazu ti istinu!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #143 on: September 17, 2009, 04:27:23 am »

@skar, jel se mi znamo?!?!
Prica mi je poznata, a i ima donekle istine, a to ne prica neko ko se ne razume u onu glavnu problematiku posla...?!
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 265


« Reply #144 on: September 17, 2009, 11:05:20 am »

Ne bih ja to zbog para, nego zbog toga sto ja to zelim da radim u zivotu Smiley A za privatan zivot..tu mogu da se snadjem Wink
 

Ne mozes da se "snadjes" za privatan zivot jer ga kao pripadnik ovej jedinice nemas nikako!Cak i kada mislis da ga imas - nemas ga!
Od odustajanja ili "menjanja posla" kada se odlucis za porodicu nema nista,tu ne mozes da odustanes kad hoces nego kad se "za to ispune uslovi" a to ti je nikad i cak i kada uspijes odustati do kraja zivota ces biti pod njihovim okom!A covjek koji je u ovoj jedinici je elita i stvarno vrh ali samo u jedinici u bilo kojoj vrsti privatnog zivota to su ljudi koji unistavaju i psihicki sravnjuju sa zemljom sve oko sebe,majke ,oceve,bracu,sestre,devojke i zene!
Svi ovi momci ovde to dobro znaju samo mi nije jasno sto te ohrabruju i ne kazu ti istinu!

Izgleda da si me pogresno shvatio. Kad sam rekao da mogu da se snadjem za privatni zivot sam mislio na to da sam spreman da ga se odreknem.

Veruj mi da sam razmisljao o tome, o porodici itd. Stvarno ne znam kako porodica i ovaj posao mogu ici zajedno, i zato sam se odlucio za to da mozda i ne stvorim porodicu dok ne bude uslova za to.

Sledece, u vezi onoga sa psihickom sravnjavanju svih oko sebe. To bi se desilo mojim bliznjima vec kad bih upisao VA, a kamoli kad/ako bih postao clan neke Specijalne Jedinice. E i tu mi je problem. Ma koliko ja god voleo svoju porodicu ja nisam siguran da bi me to zaustavilo od ostvaranja svojih planova. Mozete misleti da sam lud ili glup ali to je moje misljenje.

Pozdrav svima, moram u skolu Smiley

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #145 on: September 17, 2009, 01:36:48 pm »

Srbine niko nije rekao da si ni lud niti glup, ali da si neiskusan to se vidi iz tvog pisanja. Nedostaje ti životnog iskustva. Jel ti to sve još uvek gledaš sa nekog dečačkog (tinejdžerskog) ugla. To nije ništa loše, u tim si godinama i to je svasvim normalno.
Ali vidš recimo kada mnogi pominju porodicu niko i ne pomišlja na roditelje, braću, sestre i na to okruženje, već kada pominju porodicu milse da ženu i podizanje dece. Sada je to tebi petnaesta rupa na sviralu ali videćeš da će ti to jednoga dana biti prioritet.
Drugo uopšte je vojni poziv težak a kamoli rad u ovokvoj jedinici. Jedino što je dobro je što po završetku školovanja te čeka siguran posao, ali gde i kako to samo Bog zna.

Najverovatnije će biti otvorena diskusija na temu psihologija-vojni poziv-školovanje za vojni poziv. Nešto je počeo Džumba da piše, ne nešto nego mnogo dobre stvari iz kojih se može izvuči dosta dobar zaključak i naučiti mnogo toga (u temi "Najbolja vojna specijala jedinica"). Pošto smo bilu u offu najverovatnije ćemo tu više nego zanimljivu temu otvoriti zasebno.
Preporuka tebi Srbine i svima koju su na toj životnoj raskrsnici, da uzmu učešća u temi ako bude pokrenuta.
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 265


« Reply #146 on: September 17, 2009, 03:21:35 pm »

Znam da sam neiskusan u ovom pitanju ali nadam se da cu steci iskustva Smiley

Razumeo sam ja da misle na zenu i decu. Ono sto sam ja rekao u vezi roditelja itd. je bio odgovor na to sto je Scar rekao u vezi psihickom sravnjavanju svih oko sebe.
Naravno, ja sad i ne razmisljan toliko puno o stvaranju porodice ali sam siguran da ce i to doci na pitanje, kao sto si rekao.

Pridruzicu se temi Smiley

Edit: Procitao sam to sto je Dzumba napisao i mislim da je odlicno.
« Last Edit: September 17, 2009, 03:24:00 pm by srbin1 » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #147 on: September 17, 2009, 05:10:55 pm »

Dug je put od dupeta do glave...veoma dug!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #148 on: September 17, 2009, 09:11:19 pm »

Када сам се ја женио мојој сам жени лепо рекао шта радим, како радим, шта волим и шта желим и да је војска мој живот. Да нећу доћи кући у пола четири, да ћу  учестало одсутвовати службено (не у швалерацију), да јој нећу рећи ни где и ни зашто идем и да ће јој доћи да плаче и тд..Такође сам јој рекао да ако се уда за мене то има да трпи. Посао на првом месту. Ако не може, не мора. Прихватила је и ево нас, ипак, заједно 27 година, са троје деце. Она је све издржала и помогла ми да будем солидан официр, задовољим моју младалачку жељу, али и будем доста добар родитељ. Заиста, нисам имао проблема са породицим јер је жена, кад нисам ту, све држала под контролом, одболовала све дечије болести, два пута учила основну школу (трећу сам ипак ја "уписао") и направила децу људима. Дакле, хоћу да кажем да је важно наћи неког ко ће те разумети и пристати да тебе и твој посао трпи и то мало дуже.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #149 on: September 17, 2009, 09:51:05 pm »

U pravu si Dzumba, mada ja to nikad nebi mogao da trazim od nekog zarad nekih mojih zelja i ciljeva! Ali ako moze, sto da ne!
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 32   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.