PALUBA
March 29, 2024, 01:20:20 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 32   Go Down
  Print  
Author Topic: Bataljon vojne policije - KOBRE  (Read 326953 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
bogy2u
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #180 on: January 31, 2010, 11:52:26 pm »

Pre svega pozdrav svima  Smiley, a odgovor je da je to znacka uprave za obezbedjenje Mup-a R.Srbije i nema nikakve veze sa kobrama niti u sebi sadrzi nikakve druge zmije..
KOBRE su jedne i jedinstvene!!!
pozz
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #181 on: February 01, 2010, 01:56:12 pm »

Quote
Mačak, Demon,

Sada ću Vam se obratiti drugarski a sledeći ovakav post ide u kantu. Znate ko ubija. Ubijaju se kriminalci na ulici a ne vojnici. Vojnik brani svoju zemlju i ne može da ubije, može samo da odbrani ili da ne odbarni svoju zemlju. Kakve ubice, kako se to izražavate. Znate ko je ubica pored kriminalaca na ulici, svaki "ginekolog" koji izvrši abortus je ubica u pravom smislu reči, da ne idemo sada u off. Postoje ratni zločinici i oni su ubice, a ako kažete da je svaki specijalac ratni zločinac onda se sa vama ne može razgovarati.

Ajde Demon zna ovako da se izelti više iz neznanja, čudi me da ti Mačak upotrebljavaš uličarske termine gde se vodi ozbiljna rasprava. Sada sam mator i ne radim to više, kao mlađi kada me neko pita jel sam ubijao u ratu iz taka dobije šamarčinu pa da mi je rod rođeni, pa posle neka razmišlja zašto je dobio vaspitnu ćušku.
Јесте off topic али не могу да не одреагујем пошто сам прозван, а ти Brokeru ако хоћеш бриши.
Аман побогу, одакле ти идеја да сам ја војнике, или специјалце назвао убицама!? Где сам то написао? Који уличарски термини!?
Прочитај пажљивије опет шта сам написао. Ја сам управо хтео да нагласим да се војници не баве убијањем. Без обзира да ли је у питању рат, или мир. Ако нпр. војник на стражи отвори ватру у складу са ПС он то не чини са циљем да убије лице које угрожава безбедност објекта него са циљем да га онеспособи. Ако лице погине не значи да је стражар убица. У рату војник пуца - гађа да би неутралисао противничког војника, онеспособио га, зауставио, а не да би га убио.

Такође сам нагласио да лично познајем људе учеснике свих ратова од 1991. до 99. који су савршено психички стабилни и да су активно укључени у друштвени живот што је још један од показатеља да се не ради о убицама.
Logged
vukasink
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #182 on: February 02, 2010, 09:34:56 am »

Поздрав свима. Ја сам нов овде и мислим да ћу само на овој теми и писати.
Занима ме како може да се постане водич паса у војсци, тачније у Кобрама . Да би постао водич паса у Кобрама, да ли ти треба војна академија или само са курсом који се заврши у Крушевцу може да се касније оде у Кобре?
Унапред хвала на одговорима Smiley и надам се да има водича на овом форуму  Grin
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #183 on: February 02, 2010, 06:03:33 pm »

Da ne bismo ponavljali, pogedaj prehodnih 12 stranica ove teme, već je pisano šta je neophodno sve da bi eventualno postao pripadnik ove jedinice.
Logged
bogy2u
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #184 on: February 02, 2010, 09:09:35 pm »

Поздрав свима. Ја сам нов овде и мислим да ћу само на овој теми и писати.
Занима ме како може да се постане водич паса у војсци, тачније у Кобрама . Да би постао водич паса у Кобрама, да ли ти треба војна академија или само са курсом који се заврши у Крушевцу може да се касније оде у Кобре?
Унапред хвала на одговорима Smiley и надам се да има водича на овом форуму  Grin


pozz
U Kobrama postoji formacijsko mesto vodic pasa i kurs se zavrsava zajedno sa psom u COP-u u Nisu, a za dolazak u kobre imas stalno otvoren konkurs, pa izvoli... probaj Smiley))
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #185 on: February 03, 2010, 08:30:04 am »

Ако памћење не вара, у "Кобре" се примају само подофицири и официри. Како сада ствари стоје да би неко постао подофицир мора да проведе као војник по уговору неко време, па да заврши курс за подофицира, па тек онда може да конкурише за пријем у "Кобре". Иначе, официри не обављају послове водича паса.

Logged
vukasink
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #186 on: February 03, 2010, 09:10:43 am »

б) Посебни услови

- да кандидат није старији од 30 година;

- да има радно искуство у Војсци од најмање три године;

- да нема негативних службених оцена и да су му последње две службене оцене најмање „врло добар“;

- да добровољно пристаје да ради у војној полицији;

- кандидат који конкурише треба успешно да заврши селективну обуку (осим за кандидате из Специјалне бригаде).

Ово је са сајта војске Србије скинуто. Претпостављам да треба да се ради 3 године као водич паса у војсци(на царини или у касарни) и онда касније можеш да конкуришеш?
И не знам да ли се водичи паса гледају као војна лица, пошто им не треба ни академија ни Воги, треба им само одслужен војни рок и пожељно је имати неки курс дресуре ...
Logged
vukasink
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #187 on: February 03, 2010, 10:02:43 am »

И извините сада што дуплирам пост, али ми није јасно да ли сад Кобре служе као обезбеђење за важне личности или служе и као и антитерористичка јединица?
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #188 on: February 03, 2010, 07:25:57 pm »

Quote
Ако памћење не вара, у "Кобре" се примају само подофицири и официри
I meni se tako cini... Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #189 on: February 03, 2010, 07:59:01 pm »

Вукасинк:

Не знам са ког конкурса си скинуо те услове, али на конкурсу за Кобре, у заглављу пише "за пријем подофицира". Иначе, у осталим јединицама војне полиције и војске уопште, примају се и војници (по уговору) за дужност водича службеног пса.Ако има потребе.

Ипак, најбоља адреса за информацију о условима конкурса ти је Генералштаб или јединица где желиш да конкуришеш. На сајту Војске Србије у врху имаш траку на којој "пролазе" телефони за контакт. За Генералштаб је: 011/2063 - 432, за Управу војне полиције (која је надлежна за "Кобре") је: 3201-957. Они ће ти тачно рећи шта је услов. Ми овде углавном причамо из друге иле пете руке.
Logged
vukasink
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #190 on: February 04, 2010, 09:37:44 pm »

Џумба

Скинуо сам те услова са конкурс који стоји на сајту Војске Србије. Уосталом лепо си рекао шта је најбоље да урадим, а то је да зовем Smiley
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #191 on: February 05, 2010, 05:52:31 pm »

Вукашин је поставио интересантно питање, да ли су Кобре намењене само за обезбеђење важних личности, или су, поред тога, и антитерористичка јединица?
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #192 on: February 05, 2010, 10:44:52 pm »

мислим да су званично антитер. јединица, али мислим да ипак практично "само" телохранитељи.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #193 on: February 05, 2010, 11:11:52 pm »

Nije baš tako Nbs. Čekao sam da odgovor da neko ko je malo upućeniji od mene. Ali ne rade Kobre samo obezbeđenje VIP lica, imaju naravno i PT zadatke (da ne kažem misije, pošto je to manje više jedna te ista reč, ali je misija sada modernija varijanta, a ja nešto baš i ne pratim modu).

Šta rade Kobre ako bi im recimo (da ne čuje zlo) neko zarobio lice koje obezbeđuju, neće sigurno da zovu neku drugu ili treću jedinicu da oni spašavaju obezbeđivano lice iz talačke situacije. Ovo je samo jedan primer (kap u moru) šta sve rade, a rade sve ostale PT zadatke kada ih ima.

PT zadatke obavljaju i jedinice vojne policije koje nisu u tom rangu kao što je ova jednica. Sve ukupno, ne mora svaki vojni policajac (ovo ne pišem za Kobre već za vojnu policiju uopšte) da ima završenu PT obuku, mada uglavnom imaju.
A obuka se ne završava da se ona ne bi sutra, kada to zatreba, primenjivala u praksi.

To je ono što najviše može da se čuje na TV ili pročita u novinama, da recimo glavnokomadujućeg oružanih snaga VS obezbeđuje ova jedinica jel u nju ima poverenje, pa se stvara dojam da Kobre samo rade obezbeđivanje VIP lica.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #194 on: February 05, 2010, 11:13:31 pm »

Они су званично "Батаљон војне полиције специјалне намене "Кобре". По мом суду основна намена је учешће у обезбеђењу одређених лица, али и противтерористички задаци у функцији оног првог.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 32   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.