PALUBA
April 27, 2024, 06:42:20 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 589161 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1815 on: December 22, 2017, 10:53:51 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/wYfIKfZpgD0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: December 22, 2017, 11:16:03 pm by švercer011 » Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1816 on: December 25, 2017, 12:52:08 am »


Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1817 on: December 25, 2017, 09:04:17 am »

Оно за шта се Срби отимају по аутопијацама на западу пролази овако:



Мада и то не мора да буде случај јер знају да се за то овде плаћа скоро па сувим златом те се неретко деси да увале неком и тест-ауто.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1818 on: December 25, 2017, 09:06:55 am »

Овај снимак је још бољи. Оно што неко овде у нашој земљи назива и цени  ''скоро новим'' или ''топ'' аутомобилима у Немачкој иде у делове или пресу. Мада зна неки и да претекне те да заврши на нашим улицама. Званично уништен, а фактички котрља по Србији.



Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1819 on: December 26, 2017, 09:23:33 pm »

Nemci to baš pedantno uništavaju. prvo, sva vozila su vrlo čista. Vade ulje, gorovo, antifriz tako da ni kapljica ne padne na tlo... maksimalna pedanterija. Nama čudno, ali oni od toga prave posao i zaradu.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #1820 on: December 27, 2017, 10:01:53 am »

Da smo pametni i mi bi tako vadili i reciklirali. Ali nismo.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1821 on: December 27, 2017, 01:21:08 pm »

Код нас је био програм ''старо за ново''. Наравно ја нисам насео на то и задржао сам југа. Људи су куповали пеглице и фиће за 50 еура и добијали попуст од 1.000 за новог пунта из Крагујевца. После када их је Фијат провалио увели су правило да морате поседовати кола најмање годину или две па тек онда на рециклажу.

На овом снимку се види да гач воде и рачуна како стакло ломе. Преко неке гумене покривке.



На снимку број 2 уништење БМВ-а серије 1. За то просечан Србин на пијаци плати 10.000 евра.



Иначе ишао сам у Железник где је овдашњи погон за рециклажу кола. Само убаце ауто у дробилицу и крај. Штета за делове који би могли да се искористе. Баш сам видео неке раритете који су уништени бзв.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1822 on: December 27, 2017, 01:36:50 pm »

Протест ауто-школа испред Владе Србије

Министарство грађевинарства саобраћаја и инфраструктуре упутило је инструктуре ауто-школа на Агенцију за безбедност саобраћаја које издаје и обнавља лиценце

Део Ауто-школа из целе Србије протестовало је испред Владе Србије незадовољно одредбама измена Закона о безбедности саобраћаја којим се, како кажу, дискриминишу инструктори.

Према речима Предрага Јањушевића, инструктора из Смедерева, проблем је што се инструктори сврставају у групу „мање важних људи” зато што се од њих тражи да на сваких пет година полажу лиценце за инструкторе.

„То не ради више ниједна струка, ни лекари, архитекте. Сви имају семинаре унапређења знања које ми, такође, похађамо. Нисмо против семинара, али јесмо да против се изменама закона врши диксриминација инструктора”, рекао је Јањушевић.

Они су и против предложене измене по којој би Влада Србије уместо минималне одређивала максималну цену обуке за стицање возачке дозволе.

Како је речено то би у преводу значило лошију обуку јер би сви „јурили” да понуде што ниже цене и обука више не би била квалитетна.

Инструктори су затражили да их прими неко из владе.

Иначе, аутомобили ауто-школа паркирани су у Немањиној и улици Кнеза Милоша, али саобраћај функционише пошто је блокирана само једна саобраћајна трака у једном смеру.

Процењује се да у Србији има око 400 ауто-школа које имају више од 3000 запослених. (Танјуг)
Министарство упутило инструкторе ауто-школа на Агенцију

Министарство грађевинарства саобраћаја и инфраструктуре упутило је инструктуре ауто-школа, који су протестовали испред Владе Србије и тражили састанак са министарком Зораном Михајловић, на Агенцију за безбедност саобраћаја које издаје и обнавља лиценце.

Инструкутори који су данас протестовали кажу да је проблем у изменама Закона о безбедности саобраћаја, између осталог, тај што се од њих тражи да на сваких пет година полажу лиценце за инструктуре.

„Поводом захтева ауто-школа у вези са начином добијања лиценци за инструктора вожње, који су прописани Законом о безбедности саобраћаја на путевима, Министарство саопштава да су провере знања, издавање и обнављање лиценци инструктора вожње у надлежности Агенције за безбедност саобраћаја”, наводи се у саопштењу.

У министарству кажу да је „проблематика” која занима представнике ауто-школа у надлежности Агенције за безбедност саобраћаја са којом су, како наводе, у више наврата имали састанке. (Танјуг)

link
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1823 on: December 27, 2017, 01:46:36 pm »

"Kamere su MUP-ove i biće ih još".

Mediji su prethodnih dana pokušavali da otkriju ko je postavio na desetine novih kamera na svim većim saobraćajnicama u gradu, ali odgovor nisu uspeli da dobiju ni od Grada Beograda, ni od MUP-a Srbije, ni od gradske policije, ni od gradskog centra za vanredne situacije.Svi su rekli da oni nisu postavili nove kamere za snimanje nesavesnih vozača, a MUP je 25. decembra negirao pisanje pojedinih medija da su u Beogradu postаvljene 32 nove kаmere zа detekciju sаobrаćаjnih prekršаjа ili dа je njihovo instаlirаnje u toku.

"Nijednа novа kаmerа zа detekciju sаobrаćаjnih prekršаjа nije postаvljenа od 2011. godine kаdа je ovаj sistem pušten u rаd, niti je u toku njihovo instаlirаnje", navodi se u saopštenju MUP-a. Međutim, danas je tu misteriju razrešio ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović koji je rekao da kamere jesu MUP-ove.


"Radi se o obnavljanju sistema video-nadzora i mogli ste da primetite pilot projekat koji je započeo, 'Bezbedan grad', pre svega u Beogradu gde će biti testiran. On podrazumeva u prvoj fazi zamenu starih kamera novim. Dakle, isti je broj kamera koje postoje u Beogradu, one će biti samo zamenjene novim kamerama neuporedivo veće rezolucije i tehničke mogućnosti", kazao je danas Stefanović.

Prema njegovim rečima te nove kamere ne samo da imaju veću mogućnost zumiranja i snimanja tablica, već će moći da uz pomoć novog softvera odmah detektuju tablice ali i prepoznaju lica. Time će se efikasnije vršiti pretraga lica za kojima sudovi raspisuju potrage.

"Naravno, veoma oprezno i uskladu sa našim propisima i zato smo i doneli odluku da predlažemo nove zakone koji omogućavaju vođenje različitih evidencija u skladu sa zakonom, a da time ne narušimo prava građana i da učinimo da policija bude efikasnija. Dakle, umesto da imamo policajce koji će danonoćno dežurati na nekoj raskrsnici to će raditi kamera", kazao je on.

Stefanović je rekao i da će MUP u naredne tri godine proširiti taj broj kamera, ne samo u Beogradu, nego i na graničnim prelazima i na frekventnijim putnim pravcima i da je namera da se tako poveća bezbednost građanja, jer su iskustva iz evrope i sveta pokazala da veća upotreba tehničkih sredstava smanjuje opštu stopu kriminaliteta, zbog strahovanja kriminalaca od brze detekcije.

link
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #1824 on: December 27, 2017, 02:24:52 pm »

Протест ауто-школа испред Владе Србије
Uveo bih ja još strožiju kontrolu tih autoškola, uče ljude da polože vozački a ne da voze. O ''čašćavanju'' da ne govorim.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1825 on: December 27, 2017, 07:43:40 pm »

Контролу обуке у ауто-школама свакако треба појачати. Такође оцењивати и вредновати њихов рад кроз број њихових кандидат који положе возачи испит. Уосталом, потребно је поставити далеко строжије критеријуме на испитима. Ипак, поновно полагање стручног испита (ако је тако) је непотребно. Верујем да је ту уведено искључиво како би се поменута Агенција домогла додатног новца. Испада да је Агенција постоји због себе ,а не због безбедности саобраћаја чији су део и Ауто школе.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #1826 on: December 28, 2017, 09:47:10 am »

Možda je nepotrebano ali svakako treba da postoji obnavljanje znanja. Primera radi u mojoj firmi je za sve pozicije obavezna provera znanja jednom godišnje. Što se tiče kriterijuma na ispitima, smatram da su na teorijskom delu kriterijumi već poprilično visoki, čak i da ima nekih poprilično nepotrebnih stvari (primera radi vezano za kazne po ZOBS-u koji se menja na svakih mesec-dva). Mislim da je potrebno izmeniti praktični deo nastave i više ga prilagoditi realnim uslovima saobraćaja i svemu sa čime se vozač sreće. Ovako se prave roboti koji su naučili samo par trikova da pokažu pred komisijom i posle kada ih pustiš u saobraćaj naprave pičvajz. Isto tako su mi idiotske one probne dozvole, dobiješ dozvolu i neko mora da ide sa tobom godinu dana i ne smeš da voziš posle 22h, bar je tako bilo, ne znam kako je sada. Ovo nam dakle govori da posle auto škole dobijemo poluobučenog vozača i da neko mora da završi rad instruktora a sada još da postavim pitanje koliko je taj neko stručan da obučava nekoga drugog? Ovde bih da dodam još nešto, poznajem jednog momka tu iz kraja koji je završio saobraćajnu školu i to je baš vozač po struci, vozio se sa mnom par puta i primetio sam da ih nisu u opšte naučili ni kako da odmagle vetrobransko staklo, ovde bih da dodam da nije dečko ni glup ni nezainteresovan jer je upijao kao sunđer sve šta sam mu pričao već je jednostavno problem u obuci i obrazovanju.

Što se tiče poruke koju je torpedo napisao, lično sam zgrožen. I ovako nemamo privatnost a sada još imamo kamere na sve strane. Bukvalno je kao u  Orvelovim knjigama.
« Last Edit: December 28, 2017, 09:55:37 am by Preki » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1827 on: December 28, 2017, 10:24:25 am »

Контролу обуке у ауто-школама свакако треба појачати. Такође оцењивати и вредновати њихов рад кроз број њихових кандидат који положе возачи испит. Уосталом, потребно је поставити далеко строжије критеријуме на испитима. Ипак, поновно полагање стручног испита (ако је тако) је непотребно. Верујем да је ту уведено искључиво како би се поменута Агенција домогла додатног новца. Испада да је Агенција постоји због себе ,а не због безбедности саобраћаја чији су део и Ауто школе.

Дош'о ја на полагање возачког. Добар дан, добар дан. Седамо у кола ја, инструктор и два припадника СУП-а. Палим кола дајем леви и крећемо. Укључивање у саобраћај, полукружно, престројавање све урађено како треба. Приликом повратка на полигон један од њих каже: ''зауставите возило уз ивичњак са десне стране''. Ја зауставим. ''Приђи ближе'', каже он. Ја кренем да прилазим иако сам био на 5 цм од ивичњака. Том приликом точак (гума) додирне благо ивичњак. Припадник СУП-а збори: ''Пали сте''. Ја питам зашто, а он одговара: ''Забрањена вожња по тротоару''. Нит возио по нит се попео на исти.

Кажу да је сада још грђе јер траје дуже и више кошта. Мене је све изашло 20 хиљада ондашњих динара.

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #1828 on: December 28, 2017, 10:48:25 am »

Eto, a da si zamazao sa jedno 100€, pragnjetom, sevnuo sisama ili došao na monociklu i žonglirao prošao bi. Mada moram priznati da nisam više u toku kako sada izlgedaju polaganja, za B sam položio 2006-e a za C i E 2009-e, tada je bilo mnogo drugačije a opet loše. Jedino gde mogu da kažem da je bila dobra obuka je za E kategoriju samo što je tada to trajalo pet časova što mislim da je prekratko.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1829 on: December 31, 2017, 04:00:29 pm »

Данас сам видео нове камере на Славији. Код СИВ-а је постављена и једна у смеру ка СО Нови Београд, а додатне су постављене на већ постојећу конструкцију и снимају возила која се крећу у смеру ка 6 каплара.
Logged
Pages:  1 ... 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.