PALUBA
April 28, 2024, 11:00:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 590129 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1035 on: August 24, 2015, 03:56:28 pm »

Za 243km/h kazna  1200 eura i 9 kaznenih bodova....

Vir: "Primorske novice"
http://www.primorske.si/Naslovnica

Za 243 kilometrov na uro 1200 evrov in devet kazenskih točk

ponedeljek, 24. avgust 2015, 14:55

Policisti postaje prometne policije Koper so v soboto med nadzorom hitrosti s službenim vozilom z vgrajenim sistemom Provida ustavili voznika osebnega avtomobila, ki je vozil na razdalji meritve 1451 metrov s povprečno hitrostjo 243,29 kilometra na uro. Pri preverjanju so ugotovili, da je že v preteklosti kršil določila o omejitvi hitrosti. Vozniku so policisti napisali plačilni nalog v višini 1200 evrov in devet kazenskih točk.

KOPER I> V nedeljo pa so prometni policisti opravljali poostren nadzor hitrosti na regionalni cesti med Postojno in Koprom. Pri tem je bilo ugotovljenih devet prekoračitev hitrosti. Izdali so šest plačilnih nalogov in izrekli tri globe, plačane na kraju prekrška. Vozniki motornih koles so vozili s hitrostjo do 152 kilometrov na uro, kljub omejitvi hitrosti na 90 kilometrov na uro.


* 195-PROVIDA.jpg (94.9 KB, 620x496 - viewed 111 times.)
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #1036 on: August 24, 2015, 04:15:58 pm »

 Pretpostavljam da su te brzine postignute na potezu Divaca- Kozina. 150 km/h sa dobrim vozilom na tom potezu je hrabrost, ali 240 mi se cini tehnicki nemoguce.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 930



« Reply #1037 on: August 24, 2015, 08:04:41 pm »

Tekst o termičkom štitu za turbine
http://www.superstreetonline.com/how-to/engine/impp-1103-turbocharger-heat-shielding-fact-fiction/
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1038 on: August 25, 2015, 12:05:38 pm »

Još slabija prodaja vozila

Upozoravajući izveštaj srpske asocijacije uvoznika autobobila. u julu ove godine, nove automobile pazarila su 1.772 kupca

JULSKA prodaja novih automobila u Srbiji je pokazala da se krizi na našem tržištu vozila ne nazire kraj. Prema izveštaju Srpske asocijacije uvoznika, nove automobile i delove za nove automobile u Srbiji, u sedmom mesecu ove godine, pazarila su 1.772 kupca!

o je manje za 379 vozila od junske prodaje, pa čak i slabije od prošlogodišnjeg, do tada "najcrnjeg", jula u poslednjih desetak godina kada je prodato 1.789 automobila.

Kolika je razmera prodajnog kolapsa, pokazuje i podatak da je 2008. godine, koja se računa kao poslednja pre početka propasti tržišta vozila u našoj zemlji (tada je izbila i globalna kriza), u julu, prodato 5.405 automobila!

- Pad je zaista ogroman, kriza traje, ali kada se zna da je oko 10 do 15 odsto vozila od svh prodatih takozvani reeksport, onda je jasno da smo dotakli dno - kaže predsednik Srpske asocijacije uvoznika novioh automobila dr Milan Vukasović.

Srpska asocijacija uvoznika je do sada više puta ukazivala nadležnima na sve muke koje su ih pritisle. Nudili su i rešenja koja idu od omogućavanja kupovine vozila po sistemu "staro za novo", gde bi se plaćao porez samo na razliku između cena dva vozila, do drugačijeg načina oporezovanja i osiguranja vozila kako bi se na primer izbeglo oporezivanje "luksuznih" vozila starih 20 i više godina, ili bar smanjili drastično nameti za vozila preko 2.000 kubika.

OPADA I UVOZ POLOVNjAKA

Iako nema preciznih podataka o prodaji polovnih automobila, poznavaoci ovog tržišta smatraju da se i ovde oseća pad.

- Ranijih godina smo prodavali po 100.000 do 120.000 polovnih vozila. Procena je da će ove godine u Srbiju biti uvezeno oko 80.000 polovnjaka - kaže Dragan Škrnjić, vlasnik "Eko-auto kluba".

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:563973-Jos-slabija-prodaja-vozila

Ваљда се народ опаметио па не купује више туђе смеће.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1039 on: August 25, 2015, 01:39:37 pm »

Ваљда се народ опаметио па не купује више туђе смеће.

Rekao bih da je u pitanju nesto drugo. Mislim da sve vise shvatamo da se krediti moraju vratiti, pored toga sto nas banke deru kamatama. Na pocetku ove demokratije mnogi su uleteli u kredite zamisljajuci da je to nesto sto se lako vrati, nesto sto se gotovo ne oseti. Mozda je to tako bilo u onim mracnim vremenima komunizma, u demokratiji to malo drugacije izgleda. Problem je sto je mnogima trebalo 10 pa cak i svih 15 godina da shvate da im niko drugi nce vracati kredit. Jedna od posledica je i to da je bolej voziti ono sta trenutno imas nego ulaziti u kredite.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1040 on: August 25, 2015, 02:04:54 pm »



Ваљда се народ опаметио па не купује више туђе смеће.
Znaci ti si jedan od onih sto vole Zastavine proizvode?! Ajde obrazlozi ovu zadnju recenicu!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1041 on: August 25, 2015, 02:09:21 pm »

То што говориш је истина, али ја нисам хтео то да нагласим. Ствар је у следећем:

Људи када купују половно увезено возило мисле да су добро прошли, а не знају да је већини тих возила дрстично враћена километража. Аутомобили који се продају половни претходно пролазе кроз мање ремонте где се мењају браници, лајсне и други делови који треба да увере будућег купца како је то добро одржавано возило са малом километражом, а у суштини се ради о аутомобилу који је прешао 300 000 километара и више није исплатив за одржавање. То купац схвати након два или три месеца експлоатације половног аутомобила купљеног на тај начин.

Пример: мој пријатељ је купио полован ауто фијат пунто. Возило је у почетку добро ишло све док се није десио тежи квар, отказао му је аутоматски мења. Цена поправке: 800 евра. Ауто је купљен за 2000 евра, увезен из Италије. Да ли се поправка исплати? Пре тога је имао лакши квар на мењачку када је дошло до прекида везе између брзиномера и трансмисије. Ауто је остао заглављен у првој брзини јер је конструктор решио проблем мењања степена преноса тако што након достизања одређене брзине која се очитава на брзиномеру мењач мења степен у виши или нижи степен преноса. Поред тога сијалицу на пунуту на предњем левом фару није могуће заменити без асистенције мајстора.

Добар део половних возила за запада који се овде продаје за 3000 или више евра тамо је купљена за 1.500. Свака држава која има дугорчан план развоја и којој је циљ да заштити своју индистрију и производњу не увози свашта споља као Србија.
« Last Edit: August 25, 2015, 02:14:43 pm by torpedo011 » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1042 on: August 25, 2015, 02:10:06 pm »



Ваљда се народ опаметио па не купује више туђе смеће.
Znaci ti si jedan od onih sto vole Zastavine proizvode?! Ajde obrazlozi ovu zadnju recenicu!

Сам си дао одговор у овом свом посту. Ја сматрам следеће: Боље нова Застава 101 него полован голф 2. Зашто би неко купио туђи отпад? У Србију не може да се увезе нови ВАЗ 2107 произведен у Египту, али зато може голф 4 са 500 000 пређених километара.

Поред увоза половних приватних аутомобила додао бих и то да су у Србију масовно увожени дотрајали градски аутобуси као и камиони који су народу представљани као донације. Санос С 115 из Љубљане, грчки икаруси, манови и мерцедеси са минхенског аеродрома... Ниједан млађи од 20 година и сваки је прешао милион километара. Последњих година је таква пракса мање приметна морам да признам, али не могу да заборавим туђе лишавање ђубрета које је неко назвао поклоном. Ако поклањаш дај ново јер кад идеш на рођендан не носиш поклон који су нашао у контејнеру или на улици нити доносиш своје старе ствари из шпајиза већ одеш и купиш НОВО!
« Last Edit: August 25, 2015, 02:21:54 pm by torpedo011 » Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1043 on: August 25, 2015, 02:32:33 pm »

То што говориш је истина, али ја нисам хтео то да нагласим. Ствар је у следећем:

Људи када купују половно увезено возило мисле да су добро прошли, а не знају да је већини тих возила дрстично враћена километража. Аутомобили који се продају половни претходно пролазе кроз мање ремонте где се мењају браници, лајсне и други делови који треба да увере будућег купца како је то добро одржавано возило са малом километражом, а у суштини се ради о аутомобилу који је прешао 300 000 километара и више није исплатив за одржавање. То купац схвати након два или три месеца експлоатације половног аутомобила купљеног на тај начин.

Пример: мој пријатељ је купио полован ауто фијат пунто. Возило је у почетку добро ишло све док се није десио тежи квар, отказао му је аутоматски мења. Цена поправке: 800 евра. Ауто је купљен за 2000 евра, увезен из Италије. Да ли се поправка исплати? Пре тога је имао лакши квар на мењачку када је дошло до прекида везе између брзиномера и трансмисије. Ауто је остао заглављен у првој брзини јер је конструктор решио проблем мењања степена преноса тако што након достизања одређене брзине која се очитава на брзиномеру мењач мења степен у виши или нижи степен преноса. Поред тога сијалицу на пунуту на предњем левом фару није могуће заменити без асистенције мајстора.

Добар део половних возила за запада који се овде продаје за 3000 или више евра тамо је купљена за 1.500. Свака држава која има дугорчан план развоја и којој је циљ да заштити своју индистрију и производњу не увози свашта споља као Србија.
Samo budala moze da kupi automatika preko 100 000 km,u nemackoj  ta poravka nije ispod 1500 evra tako da je sa 800 evra lepo prosao,druga stvar kazes kupuju se za 1500 evra,ja sam sad uvezao auto i platio sam ga u Francuskoj 1300 evra,dovoz auta na sleperici430 evra,carina 700 evra i ona navodna homologacija amss 100 evra+registracija 30500 dinara i veliki servis me je kostao 130 evra e sad da zanemarimo reg i veliki servis kostao me je 2530 evra i sad ja po tvojoj racunici trebam da ga dam za 2600,cena tog auta je 3000 jer moram da zaradim bar 15% jer sam zarobio pare mesec ipo dana.
Druga stvar pevao bi ti drugu pricu da radis kao moja zena za 25000 dinara pa bi ti i golf 2 bio sjajan auto
Fijatovo smece od auta zvano Fiat 500 l kosta koliko i ozbiljan porodicni auto,prvi komsija i ja smo isli da ga gledamo i 1.3mjd sa klimom i prednjim podizacima kosta oko 17,300 evra a Dacia Duster u ful opremi sa navigacijom,menjacem sa 6 brzina i jos gomilom gluposti od dodatne opreme kosta 16500 evra i to je na kraju i kupio.............
Tako nemoj preterano da pljujes ono o cemu nemas blage veze i da izvlacis zakljucke zbog jednog slucaja
Trece auto gore koji je u top stanju kosta mnogo skuple od onog koji je ovde uvezen,mogu ja da doterm kao ispod cekica ali ga niko nece kupiti
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1044 on: August 25, 2015, 02:34:00 pm »

@torpedo
Jutros mi je poznanik došao sa Mazdom 626 iz 2001. godine da mu zamjenim dizel filter, kupio ju je prije 4,5 godine u Švajcarskoj tada je imala ~254 000 na odometru platijo ju je 500 €. Od tada je napriavio ~160 000 km, za te 4,5 godine koliko je vozi promjenio je sva četiri diska + disk pločice, grijače, filtere vazduha, dizela i ulja kao i ulje i to je to od ulaganja...

Tako da ova tvoja priča ne pije vode... Sve zavisi od kupca koji kupuje i njegovog znanja da procijeni stanje automobil.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1045 on: August 25, 2015, 03:08:30 pm »

Шверцеру

Ја радим за мање пара од твоје жене, али још увек тврдим да је све што је прешло толику километражу смеће. Пежо 206 и његови наследници имају проблем са заптивањем и долази до продора воде у кола, а то доводи до стварања рђе и буђи. Голф 3 је најгори голф икада јер рђа. Фијат 500л који се прави у Србији није вредан тог новца, а о мањем моделу са троја врата не желим да расправљам.

И немој више тако да ми се обраћаш.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1046 on: August 25, 2015, 03:12:02 pm »

Шверцеру

 Пежо 206 и његови наследници имају проблем са заптивањем и долази до продора воде у кола, а то доводи до стварања рђе и буђи. Голф 3 је најгори голф икада јер рђа. Фијат 500л који се
И немој више тако да ми се обраћаш.
Gde tacno prodire voda,gde je problem sa zaptivanjem,navedi mi izvore

Ti nazivas moju robu smecem!!!!!!!!!!!!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1047 on: August 25, 2015, 03:13:12 pm »

На спојевима. Улази вода у кола. Улази и у неке реное. Мом комшији ушла вода у фар у лагуни. Цена оправке 200 евра.

Ровер, још један пример распада. Хвала богу па отишао у банкрот.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1048 on: August 25, 2015, 03:16:51 pm »

Шверцеру

 Пежо 206 и његови наследници имају проблем са заптивањем и долази до продора воде у кола, а то доводи до стварања рђе и буђи. Голф 3 је најгори голф икада јер рђа. Фијат 500л који се
И немој више тако да ми се обраћаш.
Gde tacno prodire voda,gde je problem sa zaptivanjem,navedi mi izvore

Ti nazivas moju robu smecem!!!!!!!!!!!!

Аха значи ти увозиш половна возила па си се зато нашао прозваним... Реци лепо. Ја имам право да кажем да се са запада у Србију увозе кршеви. Ако их ти не увозиш не значи да други људи то не раде.

У Немачкој је забрањено да се враћа километража, али поједине радионице то раде, а друге жмуре на једно око из следећих разлога:

- возило иде у Србију и више никада неће доћи у Немачку те их баш брига за то
- добиће паре

Јавна је тајна да производи за српско тржиште долазе у измењеном саставу у односу на онај који имају за заспадн тржиште. Нутела, Чоколино итд. Свака намирница која има грешку завршава овде. О хуманитарној помоћи боље и да не говорим.

Што се тиче аутобуса поготову МАН-а постоје две врсте немачки ман и турски ман. Разлика је евидентна јер турски ман брже пропада.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1049 on: August 25, 2015, 03:17:23 pm »

На спојевима. Улази вода у кола. Улази и у неке реное. Мом комшији ушла вода у фар у лагуни. Цена оправке 200 евра.
Za renoa neznam obilazim ih u sirokom luku ali za pezo 206 tvrdim da je sjajan auto i imao sam ih preko 20 komada od toga sam 3 komada vozio u cugu oko 7 godina i to sve 2.0 hdi pezo 206 ima slabu tacku crkava mu torzija na svakih deset godina iliti 200000 km!!
Logged
Pages:  1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.