PALUBA
April 28, 2024, 08:32:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 590013 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1155 on: October 04, 2015, 02:43:05 pm »

KAZNE ZA POJEDINE SAOBRACAJNE PREKRSAJE U ZEMLJAMA EVROPE

а primer u Britаniji jer su oni poznti аlkosi u Evropi...

Voznjа pod uticаjem аlkoholа – kаznа je zаtvor u trаjаnju od 3 do 6 meseci, 2500 do 5000 funti novcаnа kаznа i mogucа zаbrаnа voznje zаvisno od tezine prekrsаjа. Odbijаnje аlko testа i аnаlize krvi i urinа – 6 meseci zаtvorа, kаznа do 5000 funti i zаbrаnа uprаvljаnjа nаjmаnje godinu dаnа. Bаhаtа voznjа pod uticаjem аlkoholа pri cemu je izаzvаnа sаobrаcаjnа nezgodа sа poginulim licimа – 14 godinа zаtvorа, neogrаnicenа novcаnа kаznа, zаbrаnа uprаvljаnjа vozilom nаjmаnje 2 godine i ponovno polаgаnje vozаckog ispitа pre vrаcаnjа vozаcke dozvole.


Između ostаlog nа sаjtu postoji аlkometаr i objаšnjenjа kаko аlkohol utiče nа koncentrаicju i reflekse.Zаtim i nаš kаzneni obrаzаc zа pojedine stepene аlkoholisаnosti vozаčа
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1156 on: October 04, 2015, 03:24:00 pm »

Ja zaista ne razume neke koji ovde govore protiv kontrole alkoholisanosti vozača. Alkoholisan vozač je opasnost na putu, posebno za druge. To je potencijalni ubica. Ako neko nije svestna toga da sedajući alkoholisan za volan postaje opasan, mora postojati neko ko će ga odvratiti od toga, koliko je to moguće. Prva mera je jačanje svesti kroz edukaciju, drugo je kontrola, treće je sankcija.  Da li je ili nije policija korumpirana, da li kontroliše nabildovane kriminalce i sl. je takođe važno, ali ovde nije reč o tome.  Uostalom najveći broj udesa u alkoholisanom stanju ne počine kriminalci već "obični" građani.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1157 on: October 04, 2015, 04:06:47 pm »

Ja sam vozač i što se mene tiče svaku vožnju pod dejstvom alkohola bih karakterisao kao pokušaj ubistva.

Samo jedan primer iz običnog života: okrenite se oko sebe i posmatrajte u svom okruženju bahato parkirane automobile. Većina su ''besni'' džipovi u kojima se voze ''besni'' momci (većina ćelavi, sa ''kajlama'' oko vrata, delimično ili potpuno istetovirani, a prosek školske spreme im je do 8 razreda osnovne škole). Nadam se da nisam nikoga uvredio ovim svojim smelim zapažanjem. 

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1158 on: October 04, 2015, 07:36:58 pm »

Slažem se sa većinom diskusija: ne treba u alkoholisanom stanju sedati za volan! Ja kad pijem ne vozim!
Ali ne treba ni običnog čoveka koji eventualno popije jedno pivo, i sedne za volan, nazvati potencijalnim ubicom. To je isto kao da svakog lovca, ili svakog čoveka koji u kući ima oružje, nazovemo potencijalnim ubicom! A sa takvom konstatacijom se baš nikako ne mogu složiti!
Ostajem pri stavu da čovek koji ne pije redovno alkohol, a koji ima u krvi do 5 promila alkohola, nije nikakva opasnost u saobraćaju i nije potencijalni ubica!
U mnogim zemljama sveta je to dozvoljena granica i nije mi jasno što se mi pravimo pametniji od njih. Bolje bi bilo da i nekim drugim merama sprečimo saobraćajne udese: boljim putevima, rigoroznijim tehničkim pregledima ......


Ali, baš bih voleo da za godinu dana ponovo pokrenemo diskusiju na ovu temu i da proanaliziramo da li su ovako izričite mere dopreinele tome da se smanji broj saobraćajnih udesa u Sr, i da proanaliziramo broj saobraćajnih udesa sa teškim posledicama - kada su se desile, pod kakvim okolnostima i ko su akteri.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 838


« Reply #1159 on: October 04, 2015, 11:06:18 pm »




   Niko nije rekao da treba dozvoliti da pijani upravljaju vozilima i gaze decu po parkovima! Protiv toga smo svi, koliko sam do sada pratio ovaj forum. Problem je što se pod plaštom zaštite bezbednosti učesnika u saobraćaju posredno uvode drastično stroge mere represije neprimerene materijalnoj situaciji prosečnog učesnika u saobraćaju i našem mentalitetu. Jača se državni teror nad nezaštićenim stanovništvom i malo po malo smo došli da zbog tri popijena piva na svadbi završimo u zatvoru ako nas patrola uhvati pri kontroli usaobraćaju i to bez da smo učestvovali u saobraćajnoj nezgodi! Mislim da to nije normalno i da je propisana granica, a pogotovu zaprećena kazna neprimerena sadašnjem vremenu i platežnoj moći.

   Zakonodavcu je poznata okolnost da povećanje visine kazne ima efekta prvih nekoliko meseci dok se potom statistika vraća u prethodne okvire što znači da nijedna kazna nije ukinula prestup. To automatski znači da je cilj sistematskog povećavanja kazni za praktično neučinjen prestup ( to što si pijan ne znači i da si prestup počinio ) bogaćenje države jer će se isti broj kazni svakako naplatiti  kao i pre poskupljenja, pa zašto onda ne zaraditi! Policajci sada postaju mali bogovi, gospodari naših života i mogu da traže šta hoće da nas ne prijave jer je samo novčana kazna nečija mesečna plata, plus poeni i izlazak pred sudiju...

   Za to vreme naočigled cele javnosti huligan bez vozačke ubija dvoje svojih drugova iako mu je desetinu puta pre toga pisana prijava i čak oduzimano vozilo, ali nikada nije osuđivan zato što se ne odaziva na ročišta! Očigledna nesrazmera je uperena protiv prosečnog poreskog obveznika, glasača i služi da se on zastraši. Kolike su kazne za poslodavca koji ne isplaćuje plate, zakida na uplati doprinosa i svakodnevno krši sva ustavna prava zaposlenih? Nikakva, a stanje u saobraćaju je daleko, daleko uređenije i ispravnije nego poštovanje prava radnika i zakona o radu. Koliko taj isti zakonodavac duguje građanima u vidu neisplaćenih plata, obeštećenja i drugih prinadležnosti. Kako tu nije pooštrio sankcije za 100% nego tamo gde te policajac drži za kragnu i ne pušta dok ili ne platiš ili odeš u zatvor? Naplata mandatnih kazni im je najbrža lova koja se trenutno sliva u budžet pa zato tu i klepaju.

   Ne želim da ulazim u polemiku sa onima koji brane ZoBS i povišenje kazni, svako treba da iznosi svoje mišljenje. Za njih imam jedno pitanje. Da li vi zaista mislite da država, ta dobra, dobra maćeha stvarno želi da smanji broj povređenih i poginulih usled vožnje pod dejstvom alkohola time što za duplo poskupljuje kazne? Pa da ona to stvarno hoće iskorenila bi vožnju u pijanom stanju za jedan dan!

    Dovoljno je samo da propiše da svako motorno vozilo mora imati ugrađen alkoholometar integrisan u računar vozila koji ne dozvoljava startovanje motora ukoliko je vozač pod dejstvom alkohola. John Deere traktori i kombajni su to imali pre 20 godina, pitajte svakog traktoristu koji je imao prilike da radi na ovim mašinama.Ili da omogući start uz paljenje sva četiri migavca i sirene naizmenično čime bi upozorila ostale učesnike u saobraćaju i naročito policiju na takvog vozača, a ipak mu omogućila da vozilom stigne npr. do bolnice ako je hitan slučaj i nekome zavisi život od toga kada će biti prevežen bez obzira što je vozač pripit.

   Zakoni su naterali proizvođače automobila da kroz istoriju uvode mnoge sigurnosne uređaje poput pojaseva, autoapoteke, sajle za vuču, fosforescentnog prsluka, katalizatora itd. iako im se to nije dopadalo, pa zašto ne bi uveli i ovakav uređaj. Danas je to tehnološki jednostavno izvesti i ne bi mnogo poskupljivalo proizvodnju. Da, ali ko bi u tom slučaju plaćao tolike kazne i sudske troškove, a i promet alkoholnih pića bi drastično opao što bi smanjilo zaradu od akciza. Muzu nas kao ovce i pri tom nam još u lice govore kako smo glupi i da smo zbog toga to i zaslužili. Ne znam samo dokle?


Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1160 on: October 05, 2015, 12:54:29 pm »

Muzu nas kao ovce i pri tom nam još u lice govore kako smo glupi i da smo zbog toga to i zaslužili. Ne znam samo dokle?


Mićo, rekao si sve što i ja mislim!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1161 on: October 05, 2015, 02:36:22 pm »

Ја када седнем у аутомобил прво вежем појас. После тога намести ретровизоре ако је неко пре мене возио кола. То ми је ушло у навику. Имао сам строгог инструктора, али правичног који није дозвољавао бахато понашање и упозоравао ме је на сваку моју грешку па и најмању. Никада ме током обуке није извео на ауто пут и забрањивао ми је да возим брже од 50. Везивање појаса је за мене постала рутина од момента када сам стекао законски услов да се возим на предњем седишту аутомобила. Тако сам једноставно научен.

Иначе не пијем тако да ми ова провера не представља проблем, а за волан не седам када сам уморан. Полиција ме је последњи пут зауставила приликом рутинске контроле саобраћаја пре два месеца и тражила ми је да се подвргенм алко тесту, али када су проценили да сам трезан рекли су да нема потрбе за тиме и пустили су ме да продужим даље. Ја се уопште нисам осетио пониженим.

Кад возим кола, а нарочито ноћу, примећујем да је 20-30% аутомобила ћораво на једно око тј. не ради им један предљи фар. Скупе сијалице, скупа промена, а народ то не зна сам да обави на модерним колима. Формално гледано то је прекршај, али полиција гледа кроз прсте. Поред тога често видим цигане како терају запрежно возило без икакве сигнализације и сл., а да не помињем да је Град Београд забранио уредбом још 70-тих година прошлог века кретање запрежних возила кроз ужи и шири центар Београда. Њих нико не дира. Не дирају их ни када возе мотокултиваторе или кола без каросерије. Такође полиција не зауставља ни возаче грађевинских машина, трактора који се крећу Ибарском магистралом и изазивају удесе.

Што се тиче човека или људи који газе и не одговарају они најчешће имају ''залеђину'' и ту обичан саобраћајац као и судија не могу ништа. Људе газе и возачи страних амбасада и ништа се не предузима. Веруј те ми да обично полицајца неривира када види да постоји ''виша сила'' која га спречава да врши свој посао како треба. Не кажем да су сви исти и савесни, али већина са којом сам се ја сусрео је сасвим уреду.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1162 on: October 05, 2015, 06:00:44 pm »

Pročitajte šta biva sa reflesima kada se popije samo jedna časica, jedno pivo, jedna časa vina.  I zašto bi kontrola bila ugrožavanje bilo čijeg prava? Šta je sa pravom onoga koga obori i osakati vozač koji je popio "samo" tri piva? Najbolje je da se ne pije kada se vozi, da to svi poštuju pa bi  onda i policija izgubila razlog da kontroliše.

Inače često kao pešak prelazim ulicu Omladinskih brigada na Novom Beogradu na pešačkom prelazu (nema semafora). Šta mislite gospodo vozači koliko vozača stane da me prospusti iako sam vidno stupio na kolovoz i imam nameru da pređem ulicu? Skoro niko. U mesec dana jednom ili dva puta neko mi stane. tek se tada uplašim jer oni u ostalim trakama jure kao sumanuti. Da vas podsetim: ograničenje brzine je 50 km/h. U ovoj ulici niko ne vozi ispod 80 km/h. Kada bi policija kontrolisala  i kažnjavala ove vozača garantujem da bi, kao i ovde mnogi posezali za svojim "pravima" da voze brže od dozvoljenog ograničenja. Je..eš pešake i njihove živote.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1163 on: October 05, 2015, 06:17:50 pm »

Ограничење брзине се не поштује ни на аутопуту. Сви који иду на даљи пут и имају бољи ауто (увозно возило) возе преко 140 иако је брзина ограничена на 120, неретко гурају и до 180 на сат. Мотоцикли поготову. Они врше прекорачење брзине и за 100%, возе између других аутомобила, претичу возила са унутрашње стране,... И то што Џумба прича, нико не стаје на пешачком прелазу где постоје услови за развијање веће брзине. Уопште их не интересује. Знам да су ми једном трубили што сам се зауставио неким људима, а најгоре је кад један стане, а овај у другој траци продужи. Тад долази до катастрофалног исхода.

Нису проблем само возила која се крећу пребрзо већ и она која се крећу преспоро. Запреге, мотокултиватори, трактори, комбајни као и бициклисти. Често се деси да приликом претицања или боље речено обилажења неког од тих возила дође до директног судара са возилом из супротног правца.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 838


« Reply #1164 on: October 05, 2015, 06:38:12 pm »




   Zaboravih da kažem da ni ja ne pijem, niti pušim ali mi smeta pooštravanje kazni koje su ionako na evropskom nivou,tj. neprikladne običnom zaposlenom građaninu koji izdržava porodicu. Ako prihvatimo da niko od nas vozača nije uvek bezgrešan i da iz ovog ili onog razloga bar nekoliko puta godišnje nehotice počinimo makar najmanji prekršaj, shvatićete o čemu pričam. Ne mora uvek biti u blizini policajac koji će odmah posegnuti za blokom sa priznanicama da bi smo se osećali krivim i imali osećaj da smo ubili nekoga. To što sam na pijačni dan parkirao popevši se na bankinu tako da mogu da prođu i pešaci i vozila ne čini me masovnim ubicom niti treba da ostavi moju porodicu bez leba naredni mesec. Slično mislim i što se tiče alkohola, ako je neko popio previše a pri tom nije počinio nikakav drugi prekršaj, zašto bi bio tako drakonski kažnjen? U redu kada načini materijalnu štetu i povredi nekog, tu zakon treba da bude maksimalno oštar i da uzme u obzir da li je to prvi put ili se slična situacija ponavlja. Zar zaista mislite da ako nekome oduzmete vozačku dozvolu da će taj prestati da pije i pijan vozi? To se još nije desilo niti sam zakon to predviđa jer zato postoji i kazna ako vozi nakon što mu je oduzeta dozvola.



Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1165 on: October 06, 2015, 06:17:14 am »

To što sam na pijačni dan parkirao popevši se na bankinu tako da mogu da prođu i pešaci i vozila ne čini me masovnim ubicom niti treba da ostavi moju porodicu bez leba naredni mesec.
Ti, ja i ostali smrtnici nemamo pravo na takvo parkiranje ali ima kome je to
više nego dozvoljeno. Ti kao i većina drugih sam sebi kupiš auto, održavaš ga i kupuješ gorivo a evo kako to rade neki koji su jednakiji
od drugih u ovoj jadnoj Srbiji.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naša deca sama plaćaju svoje sportske i druge aktivnosti vezane za njihovo odrastanje i napredovanje,
bravo za ministarstvo koje brine o našoj deci.


* DSC_2150.JPG (820.34 KB, 3104x1746 - viewed 106 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1166 on: October 08, 2015, 11:19:48 am »

Dovoljno je napisati samo jedno - Kina.

Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1167 on: October 16, 2015, 05:46:18 am »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/default.aspx

Zmajlović: Od Volkswagena ćemo tražiti da iz Hrvatske povuku sve automobile koji ispuštaju 40 puta više štetnih plinova od onoga što je tvornički deklarirano

Ministar zaštite okoliša i prirode Mihael Zmajlović najavio je u četvrtak da će Povjerenstvo za Volkswagenov eko skandal s radom početi u sljedeću srijedu, te poručio da će od Volkswagena tražiti da povuku s hrvatskog tržišta sve automobile koji ispuštaju 40 puta više štetnih plinova od onoga što je tvornički deklarirano.

  Zmajlović je istaknuo da to Povjerenstvo ima zadatak utvrditi točan broj tih automobila u Hrvatskoj i koja je točno nastala šteta za Republiku Hrvatsku, što se tiče građana i što se tiče državnog proračuna. Rekao je da će nakon toga predstaviti daljnje korake.

  "No, ono što je moje mišljenje po ovom pitanju je da kada svjesno idete u prijevaru svojih kupaca, svojih klijenata, ne možete tražiti od njih da oni sami vraćaju vozila već kao i neke druge države, tražit ćemo i inzistirati na tome da se svi automobili koji ispuštaju 40 puta više štetnih plinova od onoga što je tvornički deklarirano, da izvole povući s tržišta. Na tome ćemo inzistirati da zaštitimo naše građane i sve oni koji su uložili svoj novac u takva vozila, s jedne strane, i s druge strane, ne želimo da ta vozila čine štetu i za okoliš", istaknuo je ministar Zmajlović.

  On je 7. listopada najavio da će tražiti odštetu za Volkswagenov eko skandal, ako se optužbe pokažu točnima, te je formirao posebno istražno Povjerenstvo. Naglasio je da je njegovo Ministarstvo u zadnje tri i pol godine napravilo goleme pomake da Hrvatsku učini zelenijom, trudi se čuvati hrvatsku prirodu i bogatstva, pa stoga neće dozvoliti nikome da to uništava za račun svojeg profita.

  "Neću dozvoliti da nas bilo tko, pa makar i velika moćna kompanija, kroz prevaru učine suučesnicima trovanja planeta i naše Hrvatske. Slučaj Volkswagen nije samo prevara kupaca, to je i prevara svih građana Hrvatske", istaknuo je Zmajlović.

  Podsjetio je da prvi dostupni podaci govore da automobili s programima za lažiranje ispuštaju i do 40 puta više štetnih plinova nego što je dozvoljeno, što predstavlja opasnost po javno zdravlje.

  Njemački div automobilske industrije Volkswagen priznao je prije nekoliko tjedana da je 11 milijuna njegovih dizelskih automobila širom svijeta opremljeno uređajima koji omogućuju varanje na eko-testu, zbog čega je kompanija izgubila trećinu tržišne vrijednosti te se suočila i s istragama.

(H)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1168 on: October 24, 2015, 05:34:59 pm »

Vir: "Večernji list" Zagreb
http://www.vecernji.hr/

Nove tablice s oznakama EU i našim 'starim' grbom od Nove godine

Troškovi za vozače neće biti mnogo skuplje od dosadašnjih koje stoje 76 kuna
 
Od Nove godine, kako neslužbeno doznajemo, u primjenu bi trebale stići nove registarske pločice za motorna vozila s oznakama Europske unije.
   
Prvotni rok za primjenu novih tablica bio je 1. srpnja, ali on je zbog peripetija nakon natječaja prolongiran. Podsjetimo, u tri nagrađena izvedbena rješenja nije bilo hrvatskog grba koji policija nije zahtijevala prije natječaja, ali se naknadno predomislila. U sve se uplela politika, nakon što je HDZ kritizirao izbacivanje grba s tablica, vladajući su popustili i inzistirali da dizajneri promijene svoja rješenja i uklope grb u nove registracije. Kako se MUP nije uspio dogovoriti s autorima prvo i drugonagrađenog rješenja, odabrano je treće riječkog arhitekta Gordana Resana.

– Nije točno da su prvi i drugi odustali zbog toga što nisu htjeli mijenjati dizajn. Oni su pokušali izraditi potrebne alate, ali nisu uspjeli. To je tehnički zahtjevno, a mi smo bili sposobni to učiniti. Sve alate za izradu tablica i obradu lima sa svim detaljima za izradu naljepnica i brojeva s novim dizajnom uspjeli smo nedavno završiti i predali smo ih MUP-u. Sada je na njima da krenu u tehničku izradu prešanja i otiskivanja novih tablica – rekao nam je Resan.

Nove će registracije sadržavati europski logo, odnosno oznaku EU i međunarodnu oznaku države HR na lijevoj strani pločice, slovnu oznaku registracijskog područja, brojčano-slovnu oznaku te grb Republike Hrvatske na desnoj strani pločice – kažu u MUP-u.

– Naš font slova iz natječaja, koji je bio preuzet s njemačkih tablica, promijenili smo i bit će vrlo sličan fontu na sadašnjim tablicama. Bez oštrih rubova, jer je to bio zahtjev strojarskih inženjera kako bi otisak na lim bio što trajniji i vidljiviji – kaže Resan.

Budući da će nove tablice imati oznaku EU, za putovanje izvan Hrvatske naši vozači više neće biti obvezni imati naljepnicu HR propisanog elipsastog oblika na stražnjem kraju vozila.

Bez obzira na to što će nove tablice imati i nove elemente, za vozače ne bi trebale znatnije poskupjeti. Sadašnja je cijena 76 kuna, a vozači, prema tvrdnjama iz MUP-a, neće imati ni obvezu mijenjati sadašnje tablice, što bi moglo izazvati prilično šarenilo tablica na našim cestama.

Prema ranijem prijedlogu MUP-a, oznake registracijskog područja po novom će imati 128 gradova umjesto dosadašnja 34.


* 5633713443383715207457aa72fbc7c8.jpg (52.79 KB, 780x505 - viewed 112 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1169 on: October 24, 2015, 05:37:53 pm »

Vir: "Jutarnji list"
http://www.jutarnji.hr/

POVIJEST JEDNOG AUTA BILA JE I POVIJEST JEDNE DRŽAVE Prije 60 godina u Kragujevcu je nastao prvi fićo: 'Malen i jadan, a simbol Jugoslavije...'

Taj je auto bio ono što je bio trabant za DDR, spaček za Francusku ili Mini Morris za ‘swinging’ Britaniju 60-ih. Taj auto opredmećivao je jednu zemlju, jedno društvo, jednu epohu i sustav vrijednosti


* ficcco1_944205S1.jpg (70.45 KB, 652x326 - viewed 87 times.)
Logged
Pages:  1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.