PALUBA
April 28, 2024, 08:48:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 590023 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1335 on: February 26, 2016, 07:41:53 pm »

Ako se dobro sećam, dnosi se na onaj znak ispod kojeg se nalazi.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1336 on: February 26, 2016, 08:32:41 pm »

Pa i ja se tako secam ali koja je logika da je preticanje dozvoljeno ako ima snega na putu? Valjda bi trebalo da je zabranjeno, a da se tabla odnosi na ogranicenje brzine posto 20-ak metara ranije postoji znak sa ogranicenjem od 80km/h. Tako logika kaze, ali ako se ovako postavljaju znakovi sta onda mozemo jos ocekivati u saobracaju?  Da li mozemo ocekivati da na tom mestu policija nekoga kazni zbog preticanja tokom leta kada nema snega?
Napravi se greska na jednom mestu, pa na drugom, petom ili desetom dok se ne napravi takva greska zbog koje ce neko nastradati. I ko ce biti odgovoran?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1337 on: February 26, 2016, 09:18:52 pm »

Kada pada sneg, odnosno, kada ga ima na putu, ograničenje brzine je 40 km/h i zabranjeno je preticanje!

U normalnim situacijama treba se držati ''redovnih'' saobraćajnih znakova.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1338 on: February 26, 2016, 09:20:27 pm »

Гледај овако... Када дође зима на аутопутевима се појави знак са ограничењем 60 км/ч, а испод њега овај са падавинама или само са једном пахуљом. То значи да када пада снег не можеш да га тераш брже од 60. Када прође зима ти знакови се уклањају, а никада нису трајно фиксирани за земљу, нису бетонирани ни укопани вез се углављују у банкину.

Одговорно би било предузеће које поставља знакове, тачније Београд-пут или Путеви Србије (или већ како се то зове). Они су надлежни за постављање сигнализације и одржавање путева.

Лети не може да га казни због претицања јер атмосферски услови током којих важи забрана не постоје у том тренутку.

надам се да ти је сада јасније.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1339 on: February 26, 2016, 09:58:37 pm »

Lovac prijatelju gde pise da je zabranjeno preticanje? Kojim je znakom zabranjeno?


Evo radi podsecanja kojim se znakom zabranjuje preticanje a koji sam znak naveo na primeru

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


A sad da objasnim par stvari.

1. Ovaj znak je postavljen kao trajni znak, dakle betoniran je.
2. Pravilnikom o saobracajnoj siganlizaciji kaze da ta dopunska tabla sa jednom pahuljom znaci
Quote
7) dopunska tabla IV-7, koja označava blizinu dela puta odnosno mesta na kome postoji opasnost
od klizavog kolovoza zbog nastanka poledice ili snega;
a ova tabla na kojoj su prikazane padavine znaci
Quote
14) dopunske table IV-20 i IV-20.1 koje označavaju vremenske uslove u kojima važi znakom
označena opasnost ili izričita naredba, i to: IV-20 kada pada kiša i IV-20.1 kada je na kolovozu sneg
Nekada je ta jedna pahulja znacila ovo sto sada znaci ovaj oblak sa vise pahulja. Bar u vreme kada sam ja polagao.
3.Ovde je rec o Ibarskoj magistrali a ne o autoputu. I znam za privremeno oznacavanje kada su neki radovi u pitanju ali nisam cuo da postoje znakovi koji se stavljaju i skidaju po potrebi. Ali to nije bitno, I privremeni znakovi nekada ostanu posle radova pa policija kaznjava na osnovu njih.
 
Ostatak mog objasnjenja za konkretnu situaciju.

Na 20 m pre ovog znaka postoji znak ogranicenja brzine od 80 km/h. Logika kaze da u ovom slucaju imamo da je brzina ogranicena na 60km/h tokom sneznih padavina tj., kada ima snega na kolovozu. Da ali Pravilnik o signalizaciji kaze
Quote
Dopunske table se postavljaju ispod donje ivice saobraćajnih znakova na koji se dopunska tabla
odnosi.
. Dakle odnosi se na oba znaka. Ligicno je da se kada ima snega na kolovozu maksimalna dozvoljena brzina smanji i logicno je da se zabrani preticanje. Ovaj znak dozvoljava preticanje. Zakljucak je da je ili postavljen pogresan znak ili je znak koji dozvoljava preticanje trebao biti postavljen nezavisno kao sto je to uradjeno na celoj deonici puta.

I da zavrsim sa ovim. Na celoj deonici se smenjuju znakovi ogranicenja 80 km/h, posle 20-ak metara je ogranicenje 60 km/h kada ima snega na kolovozu. Znakovi koji dozvoljavaju odnosno zabranjuju preticanje se takodje naizmenicno smenjuju i samo na ovom mestu taj znak se nalazi na istom stubu sa drugim znakom. Logican zakljucak se sam namece, ali na znaku pise tako i policajac moze nekoga i da kazni. Verujem da se to nece desiti.

Ipak ovo je i bezazleno u odnosu na onu sliku iz Nisa koja se vrtela po Internetu gde su istovremeno semaforom dozvoljeni prolazi i vozilima i pesacima. Ili pre nekoliko godina na Novom Beogradu udes sa smrtnim ishodom. Uzrok - zeleno svetlo za sve ucesnike iz svih pravaca. A pocinje se od naizgled bezazlenih greski.


* preticanje.jpg (35.22 KB, 601x262 - viewed 81 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1340 on: February 27, 2016, 05:09:40 pm »

Kad se već govori o prometnim znakovima, evo nešto iz Splita. Recimo da je sa znakovima sve OK, ali pismenost


* prometna signalizacija.jpg (366.33 KB, 630x840 - viewed 105 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1341 on: February 27, 2016, 05:29:07 pm »

Pa i ja se tako secam ali koja je logika da je preticanje dozvoljeno ako ima snega na putu?

Pa ti nisi kršten majke mi mile...tražiš logiku kod nas?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1342 on: February 27, 2016, 07:37:57 pm »

Kad se već govori o prometnim znakovima, evo nešto iz Splita. Recimo da je sa znakovima sve OK, ali pismenost


Ово је добро: "Возла с инвалидитетом". Баш сам се слатко насмејао.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1343 on: February 29, 2016, 05:35:13 pm »

U Srbiji bi joj svaka koska bila slomljena do dolaska policije,ko sve dobija dozvolu  

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/gGnsk2OAjDc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1344 on: February 29, 2016, 05:55:32 pm »

Da se pohvalim. Stariji sin danas polozio teoretski deo vozackog ispita. Trebalo mu celih 10 minuta za 91 od mogucih 100 i potrebnih, cini mi se, 85 bodova.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1345 on: February 29, 2016, 06:42:04 pm »

Čestitke Kuzmi jr.

Koliko je sat vožnje u Srb? Kod nas je 22-25€. Mala je u završnoj fazi vožnje. Sve skupa sa zdravstvenim, prva ponoč, takse planiram da če biti 700-800€.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1346 on: February 29, 2016, 07:01:40 pm »

U Srbiji bi joj svaka koska bila slomljena do dolaska policije,ko sve dobija dozvolu  


Ovakva bahatost zaista izluđuje!
Takva bahatost ne zaslužuje ništa drugo nego batine - u takvim ekstremnim situacijima drugih vaspitnih mera nema!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1347 on: February 29, 2016, 07:27:02 pm »

Ova je pijana il drogirana , barem po tome kako razgovara. Znam iz prve ruke da u unutrašnjosti Rusije vožnju prođu za 100 dolara, majka moje devojke je tako dobila dozvolu. Vozila 4 meseca i slupala auto totalno, srećom nije se povredila. Kad sam video auto, nisam mogao da verujem da je ostala živa uopšte.Da ne pričam kako sam se osećao nekoliko puta dok je ona bila za upravljačem. Hvala Bogu više nema šta da vozi, zato otplaćuje rate kredita za auto, jer od osiguranja neće dobiti ništa.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1348 on: February 29, 2016, 07:40:17 pm »

Ova je pijana il drogirana , barem po tome kako razgovara. Znam iz prve ruke da u unutrašnjosti Rusije vožnju prođu za 100 dolara, majka moje devojke je tako dobila dozvolu. Vozila 4 meseca i slupala auto totalno, srećom nije se povredila. Kad sam video auto, nisam mogao da verujem da je ostala živa uopšte.Da ne pričam kako sam se osećao nekoliko puta dok je ona bila za upravljačem. Hvala Bogu više nema šta da vozi, zato otplaćuje rate kredita za auto, jer od osiguranja neće dobiti ništa.
A sta kaze,jel nudi neku kompezaciju? Cheesy
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1349 on: February 29, 2016, 07:54:50 pm »

Prvo je probala da ga šarmira  Grin , a posle je udarala nisko sa pričom da se ponaša kao debil jer juri za ženama po parkingu
Logged
Pages:  1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.