PALUBA
April 28, 2024, 09:17:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 590047 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1350 on: February 29, 2016, 10:57:54 pm »

Čestitke Kuzmi jr.

Koliko je sat vožnje u Srb? Kod nas je 22-25€. Mala je u završnoj fazi vožnje. Sve skupa sa zdravstvenim, prva ponoč, takse planiram da če biti 700-800€.

Ja cu platiti oko 66.000 dinara (oko 550 evra) plus oko 20 evra lekarsko uverenje i oko 50 evra obuka i ispit iz prve pomoci. Uslov je da i praktican deo polozi iz prve. Pojedinacne cene nisam siguran ali bih mogao potraziti. Imam negde zapisano. Mislim da je cas voznje oko 1000 dinara ili oko 8 evra.

Inace u cenu je uracunato 40 casova teorije, 40 casova voznje i po jedan izlazak na ispit (teorija i voznja).
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1351 on: March 01, 2016, 12:16:37 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 12524266_674989912642615_5937130684194851085_n.jpg (37.11 KB, 960x960 - viewed 75 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1352 on: March 01, 2016, 08:04:19 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/kAmMCZga5yU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1353 on: March 03, 2016, 02:57:43 pm »

U Srbiji bi joj svaka koska bila slomljena do dolaska policije,ko sve dobija dozvolu  

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/gGnsk2OAjDc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>



Epilog


Razbila je 17 automobila pokušavajući da se parkira, usledila je NEVEROVATNA KAZNA



N.Č. | 03. 03. 2016 - 06:15h


Ruskinja koja je vozeći pijana oštetila 17 automobila na parkingu kažnjena je sa 30.000 rubalja (oko 370 evra) i oduzimanjem vozačke dozvole na osam godina.


Sud u ruskom gradu Krasnodaru osudio je Alinu Mihajlenko zbog toga što je 23. februara ove godine, u pokušaju da se parkira na parkingu zgrade u ovom gradu, oštetila čak 17 automobila.

Kada je "iščukala" većinu automobila na parkingu, Alina je izašla iz svog automobila i teturajući se pokušala da pobegne, ali su je uhvatili vlasnici oštećenih automobila koji su istrčali iz zgrade i zadržali dok nije došla policija, objavili su ruski mediji.

Policija je kasnije ustanovila da devojci to nije prvi saobraćajni incident, te da nije platila više kazni, pa je upućena na sud. Ona se tamo branila da je "malo više popila posle svađe sa mužem".

Vlasnici automobila podneli su pojedinačne tužbe za naknadu štete na njihovim vozilima.

Izvor Blic
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1354 on: March 07, 2016, 11:10:52 pm »

Konačno omogućen uvoz polovnjaka iz Švajcarske bez carine


Ova vest sigurno će obradovati sve koji imaju želju da uvezu polovan automobil iz Švajcarske Novi propisi doneli su oslobađanje od plaćanja carine na polovne automobile koji se uvoze iz ove zemlje – uslovi su sada isti kao prilikom uvoza iz Evropske unije.

Polovni automobili iz Švajcarske smatraju se veoma kvalitetnim, pa mnogi vozači priželjkuju da nabave svoje sledeće vozilo upravo iz te zemlje. Međutim, pošto ona nije u Evropskoj uniji, do sada se plaćala carina od 12,5% na vozila registrovana u Švajcarskoj iako su proizvedena u Evropskoj uniji.
Zahvaljujući primeni novih propisa, uvoz polovnjaka iz Švajcarske od 01. februara obavlja se pod istim uslovima kao kada je reč o uvozu iz zemalja Evropske unije.
Inače, postojao je i ranije ugovor sa Švajcarskom o uvozu bez carine, ali ova zemlja nije imala pravo da izda potvrdu o poreklu robe koja je proizvedena u Evropskoj uniji (dijagonalna kumulacija porekla), tj. EUR1 obrazac.Uglavnom, da biste uvezli polovno vozilo uz oslobođenje od plaćanja carine u Srbiji, neophodno je da se carinarnici podnese jedna od propisanih formi dokaza o poreklu – EUR1 obrazac ili izjava izvoznika (auto-placa ili drugog pravnog lica u Švajcarskoj) na fakturi (kontaktirajte nekog špeditera pre kupovine kako bi vas uputio u detalje).

Kako su nam rekli u Carini, izjavu na fakturi može sačiniti:
-ovlašćeni izvoznik (bez obzira na vrednost automobila)
-bilo koji izvoznik (za automobil čija vrednost ne prelazi 6.000 evra)

Inače, status ovlašćenog izvoznika odobravaju carinski organi zemlje u kojoj izvoznik ima sedište. Carinski organi ovlašćenom izvozniku dodeljuju broj carinskog ovlašćenja koji se unosi u izjavu na fakturi i nadziru korišćenje ovlašćenja ovlašćenog izvoznika.
Podsećamo – nabavljanje EUR1 obrasca može da bude problem, kao što smo pisali u ovom tekstu.

Dragan Romčević
polovniautomobili.com
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1355 on: March 07, 2016, 11:30:14 pm »

Konačno omogućen uvoz polovnjaka iz Švajcarske bez carine


Ova vest sigurno će obradovati sve koji imaju želju da uvezu polovan automobil iz Švajcarske Novi propisi doneli su oslobađanje od plaćanja carine na polovne automobile koji se uvoze iz ove zemlje – uslovi su sada isti kao prilikom uvoza iz Evropske unije.

Polovni automobili iz Švajcarske smatraju se veoma kvalitetnim, pa mnogi vozači priželjkuju da nabave svoje sledeće vozilo upravo iz te zemlje. Međutim, pošto ona nije u Evropskoj uniji, do sada se plaćala carina od 12,5% na vozila registrovana u Švajcarskoj iako su proizvedena u Evropskoj uniji.
Zahvaljujući primeni novih propisa, uvoz polovnjaka iz Švajcarske od 01. februara obavlja se pod istim uslovima kao kada je reč o uvozu iz zemalja Evropske unije.
Inače, postojao je i ranije ugovor sa Švajcarskom o uvozu bez carine, ali ova zemlja nije imala pravo da izda potvrdu o poreklu robe koja je proizvedena u Evropskoj uniji (dijagonalna kumulacija porekla), tj. EUR1 obrazac.Uglavnom, da biste uvezli polovno vozilo uz oslobođenje od plaćanja carine u Srbiji, neophodno je da se carinarnici podnese jedna od propisanih formi dokaza o poreklu – EUR1 obrazac ili izjava izvoznika (auto-placa ili drugog pravnog lica u Švajcarskoj) na fakturi (kontaktirajte nekog špeditera pre kupovine kako bi vas uputio u detalje).

Kako su nam rekli u Carini, izjavu na fakturi može sačiniti:
-ovlašćeni izvoznik (bez obzira na vrednost automobila)
-bilo koji izvoznik (za automobil čija vrednost ne prelazi 6.000 evra)

Inače, status ovlašćenog izvoznika odobravaju carinski organi zemlje u kojoj izvoznik ima sedište. Carinski organi ovlašćenom izvozniku dodeljuju broj carinskog ovlašćenja koji se unosi u izjavu na fakturi i nadziru korišćenje ovlašćenja ovlašćenog izvoznika.
Podsećamo – nabavljanje EUR1 obrasca može da bude problem, kao što smo pisali u ovom tekstu.

Dragan Romčević
polovniautomobili.com
Lazes!! Hebem ti drzavu i propise Pre dva dana nisam kupio 407 kao zvono zato sto je iz svajcarske  jer mi je dosta skuplja carina
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1356 on: March 07, 2016, 11:36:03 pm »

Idi u Švicu i kupi sam...evo na primer kod našeg lika iz Užica ...Šmaka , mogu još kontakata da ti dam oko Ciriha ako te zanima. Odeš busom, karta je oko 100 franaka.Naravno možeš da se dogovaraš u vezi cene, ovo što piše na sajtu je orjentaciono

http://www.auto-smaka.ch/index.php/occasionen.html
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1357 on: March 07, 2016, 11:40:47 pm »

Idi u Švicu i kupi sam...evo na primer kod našeg lika iz Užica ...Šmaka , mogu još kontakata da ti dam oko Ciriha ako te zanima

http://www.auto-smaka.ch/index.php/occasionen.html
Nisam uzimao Svajcarce jer npr za 307 2002 iz eu platim oko 620 evra sve dazbine i onaj nakaradni amss pregled a za auto iz svajcarske me kosta 950 do 1050 evra i plus imaju ogromnu katalosku vrednost kod nas
Ja uzimam ovde automobile,sad mi dva stoje gore u Sloveniji na kamionu,treba da stignu za par dana
  Idi na opciju vente de vehicule
http://www.piecesdoccasion.com/#!vierge/cykd
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #1358 on: March 08, 2016, 10:34:37 pm »

Idi u Švicu i kupi sam...evo na primer kod našeg lika iz Užica ...Šmaka , mogu još kontakata da ti dam oko Ciriha ako te zanima. Odeš busom, karta je oko 100 franaka.Naravno možeš da se dogovaraš u vezi cene, ovo što piše na sajtu je orjentaciono

http://www.auto-smaka.ch/index.php/occasionen.html

Brate, ovo sve sa miljazom od Starship Enterprise-a

Kako je neko uspeo da predje 250000km u Svajcarskoj?Huh?
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1359 on: March 08, 2016, 11:17:39 pm »

Можда је прешао 4.000.000, ал је километража враћена.  Grin
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1360 on: March 08, 2016, 11:41:02 pm »

Idi u Švicu i kupi sam...evo na primer kod našeg lika iz Užica ...Šmaka , mogu još kontakata da ti dam oko Ciriha ako te zanima. Odeš busom, karta je oko 100 franaka.Naravno možeš da se dogovaraš u vezi cene, ovo što piše na sajtu je orjentaciono

http://www.auto-smaka.ch/index.php/occasionen.html

Brate, ovo sve sa miljazom od Starship Enterprise-a

Kako je neko uspeo da predje 250000km u Svajcarskoj?Huh?
Pa nije vozen sam po Svajcarskoj nego i po okolnim zemljama a ako ga je vozio neki albanac ili turcin onda  ti je zagarantovana velika kilometraza jer dok poseti mamu,tatu i ostalu rodbinu u matici nakuca se dobrih 10 k.Ja uglavnom uzimam iz Francuske jer je tamo tesko krivicno delo vracanje kilometraze.ubedljivo najvece kilometraze u evropi imaju holandjani i belgijanci,svaki auto im ja kao casa ali nijedan koji sam kupio nije bio ispod 350k

Ovaj zlatni je od januara 2003 do maja meseca 2005 godine presao oko 190 000 km nasao sam slucajno servisnu u njemu jer je ovaj sto ga je doterao zaboravio da je baci Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* WP_20151120_001.jpg (379.97 KB, 1572x884 - viewed 60 times.)

* WP_20151120_002.jpg (541.43 KB, 1572x884 - viewed 91 times.)

* WP_20151120_003.jpg (479.48 KB, 1572x884 - viewed 68 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1361 on: March 09, 2016, 06:23:56 am »

Vir: "Slobodna Dalmacija" Split
http://slobodnadalmacija.hr/
08.03.2016.

Vozim kamion, slušam radio i ne dam HRT-u 80 kuna! 

Dragutin Kranjčec, predsjednik Udruge hrvatskih cestovnih prijevoznika, alarmirao je javnost zbog dopisa u kojima Hrvatska radiotelevizija ovih dana upozorava prijevozničke tvrtke na obvezu plaćanja mjesečne pristojbe – poznatije kao pretplata – za sve prijamnike u vozilima.

Jest, znamo što se pitate, trebate li ako niste vlasnik tvrtke plaćati pristojbu za radio u automobilu – ne, ne morate, ako je već plaćate za prijemnik u kući.

S HRT-a podsjećaju na zakonske obveze: „Sve pravne osobe, udruge bez pravne osobnosti, obrtnici i druge fizičke osobe koje obavljaju samostalnu djelatnost, dužne su sukladno članku 34. stavak 4. Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji plaćati mjesečnu pristojbu na svaki prijamnik.“

- Vidjet ćete kakvu ćemo frku dignuti zbog toga – uzvraća Kranjčec, najavljujući susret prijevoznika koji će se u četvrtak i petak održati u Vinkovcima, a u organizaciji Hrvatske obrtničke komore...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1362 on: March 09, 2016, 09:57:50 am »


Brate, ovo sve sa miljazom od Starship Enterprise-a

Kako je neko uspeo da predje 250000km u Svajcarskoj?Huh?

Ovaj lik radi sa starijim autima ili bolje reći jeftinijim, a pomenuo sam ga zbog eventualne jezičke barijere u postizanju dogovora. Ima ih koji ne rade sa autima čija je cena ispod 20 000 franaka.Ovakvih i sličnih auto kuća ( garaža) oko Ciriha , na potezu od Hinwil-a, Dietlikona, Wetzikona, Ustera pa sve do Schlierena ,Dietlikona ili Badena imaš u svakoj industrijskoj zoni.Kao što je već rečeno,aute sa velikom kilometražom obično su vozili gastarbeiteri ( Potrugalci, Italijani ,HR, BiH, SER, šiptari, Turci, MAK,..) ili su kupili od švicera sa 100-150 000 km.Mada ima razlike i u tome kojim se poslom baviš. Recimo jedno vreme (više od godinu dana), prelazio sam dnevno 200km do posla i nazad. Za godinu dana sam napravio više od 60 000km. Redovan servis zbog kontrole i originalni delovi, produžavaju život automobilu. S druge strane automobili proizvedeni za švajcarsko tršište su za klasu bolji od istih tih automobila za nemačko tršište na primer.

Nije isti kvalitet VW, Merc, Audi,...pored francuza, italijana,korejaca ili japanaca , koji se prodaje u DE sa onim za CH. To je lako uporediti i u samoj CH. Na istom ovom potezu za auto kuće i polovnjake, koji sam pomenuo , imaš auto kuće koje prodaju nove "importne automobile" proizvedene za tržište EU. Njihova cena je za nekih 20-30% niža od istih takvih auta namenski proizvedenih za CH. U saobraćajnoj dozvoli se takvi auti kategorišu posebnim kodom i kataloška vrednost kao polovnjaka u CH nije ista. Ovu caku ranijih godina naši uvoznici nisu znali, pa je tržište bilo puno polovnjaka kojima je zadnje poreklo CH , ali kataloška vrednost im nije po CH standardu.Obmanuti su bili preprodavci i kupci u inostranstvu, a garažisti u CH su trljali ruke....Otkupi auto po nižoj ceni jer je "stranac" ,a proda ga nekome kao CH standard....itd
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #1363 on: March 09, 2016, 07:50:19 pm »

Nemoj sad da mi pricas kako su nova CH vozila bolja nego ista ta koja se prodaju u EU.

Prvo sto sam primetio ovde u CH, kad odes da kupis auto, to je metalna kutija na 4 tocka i volan, sva dodatna oprema se placa ekstra.

A u Engleskoj, dodatna oprema je standard, jedino sad ako hoces kozna sedista od neprcane krave, onda platis ekstra.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1364 on: March 09, 2016, 08:35:17 pm »

Nemoj sad da mi pricas kako su nova CH vozila bolja nego ista ta koja se prodaju u EU.

Prvo sto sam primetio ovde u CH, kad odes da kupis auto, to je metalna kutija na 4 tocka i volan, sva dodatna oprema se placa ekstra.

A u Engleskoj, dodatna oprema je standard, jedino sad ako hoces kozna sedista od neprcane krave, onda platis ekstra.

Raspitaj se malo po garažama i obrati pažnju na one gde piše Neuwagen Import duž Zurcherstrasse od Wetzikona ka Usteru. Dodatna oprema zavisi od distributera odnosno prodavca.
Logged
Pages:  1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.