PALUBA
April 28, 2024, 09:06:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 590040 times)
 
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1545 on: August 02, 2017, 09:39:46 pm »

Kako se parkirati a ne ogrebati.


* 27574276556_b514e3fa63_o.jpg (395.5 KB, 643x1024 - viewed 66 times.)
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #1546 on: August 03, 2017, 01:16:06 pm »

registracija PA, Parizanin ? 

Grin

Pančevci u Škodilaku.

A pumpa je bila na beogradskom putu posle nasipa sa leve strane.....   
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1547 on: August 27, 2017, 07:20:56 pm »

Данас сам поредио карактеристике одређених аутомобила и следеће ми је привукло пажњу:

БМВ Е21 315и има мотор радне запремине од 1573 кубика који ослобађа 75 КС и тера ауто до 150 км/ч. Са друге стране Југо корал 65 произведен у исто време развија 65 КС из 1298 кубика и тера ауто до 155 км/ч. БМВ убрзава до 100 км/ч за 14,8 секунди док југо корал 65 исто постиже за 14. Потрошња горива код БМВ-а на отвореном путу износи 6,8 литара док југо троши 6,1.

Моје питање гласи: зашто би неко дао 30.000 ДЕМ за ауто који иде спорије и троши више од југа?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 315.jpg (84.78 KB, 720x520 - viewed 48 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1548 on: August 27, 2017, 07:29:39 pm »

Udobnost, komfor i lep.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1549 on: August 27, 2017, 07:34:24 pm »

Ја мислим да ово ''леп'' односи превагу. :troll:

Е21 је промашај по мом мишљењу. Најјачи модел, 323и, може д'иде 190 на сат. Његов претходни, БМВ 2002 турбо, је могао да тера преко 200, тачније неких 212 на сат. С коња на магарца.

Југо 55 је коштао 5.000 ДЕМ. Корал 65 је био можда 1.000 ДЕМ скупљи. БМВ Е21 је коштао као 5 југића. Да ли је реално толико и вредео? Колико је коштало одржавање БМВ-а? Колико су били делови за њега итд.?

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1550 on: August 27, 2017, 07:46:27 pm »

Ti porediš ta dva automobila iz totalno pogrešnih uglova. BMW serije 3 je picolovac a ne porodični automobil. Njega voze ljudi koji žele da se pokažu i da se qrče, dok je Jugo pravljen kao zamena za Fiću. Onoga koji vozi takav automobil ne zanima potrošnja i možda ga malo nervira maksimalna brzina, ali je on će onda 315 da zameni sa 318 ili kojim već.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1551 on: August 27, 2017, 09:31:09 pm »

Hah, usporedit BMW i Yugo, ko usporedit konja i kozu. Probaj jahat jednog pa drugug. A volim i jednog i drugog. Yuga nostalgično stoga jer je ipak legenda na ovim prostorima i auto moje mladosti, i vozio bih ga za hobi nedeljske vožnje. Ali takve usporedbe ne može se praviti.
   I ne voze BMW samo šminkeri i oni koji žele da se pokaže, nego ima puno i onih, koji znaju šta je BMW zapravo, kako je napravljen i kako se   vozi. Ljudi, kojima je auto užitak a ne prevozno sredstvo. Možda ne toliko nekad (E21) ali današnji BMW-i su pojam dinamičko udobne vožnje, ima masa testova na netu gde se to može čitati.

 PS: šta ima zajedno BMW serije 3-F30 i Yugo ?  Iza volana obojice vidi se hauba  Grin (nema mnogo modernih kola, da vidiš haubu iza volana)
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1552 on: August 28, 2017, 04:24:25 am »

Ko je iole duze vozio yuga svestan je kakvi se sve kvarovi desavaju. Istina, delovi sa trafike koji su jeftiniji od orbit zvaka, ali yugo, cak i nov je imo ozbiljne kvarove, a da ne pricam o stvarima poput udobnosti i komfora. Sto se potrosnje Yuga od 65KS i 6.1L mislim da je to samo za novine.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1553 on: August 28, 2017, 08:03:41 am »

Ko je iole duze vozio yuga svestan je kakvi se sve kvarovi desavaju. Istina, delovi sa trafike koji su jeftiniji od orbit zvaka, ali yugo, cak i nov je imo ozbiljne kvarove, a da ne pricam o stvarima poput udobnosti i komfora. Sto se potrosnje Yuga od 65KS i 6.1L mislim da je to samo za novine.

Ја га терам већ 10 година, а моја фамилија 20 целих... Делови се не купују на трафици, али јесу свеприсутни и приступачни. Мотор није ниједном отворен за 20 година рада. По мом мишљењу најтежи квар је био отказ термостата. Све остало је било небитно. Ако му мењаш делове редовно према техничком упутству, ако не силујеш као магарац, ако периодично сам вршиш провере течности, заптивенсти и др. не може ништа да се деси. Цркла ми разводна капа пре 20 дана. Ауто стао. Отишао, купио нову, заменио. Вала и нека је после 20 дина рада.

Носио сам карбуратор на чишћење јер је ауто кренуо да баца црни дим на ауспух када га одврнеш до краја. Посао одрађен за 2200 дин. Чишћење дизни на зиљавом пунту друге генерације кошта 100 евра. Е сада замислите колико то кошта код скупљи аутомобила типа А3, 320и, 200Е и сл. Карбуратор - отпорнији на прљавштину. Што се тиче потрошње фабрика једино лаже за потрошњу по граду јер је она 10 литара док је ова на отвореном истинита. Убациш у пету, држиш 70 и троши ти измеђ 5,6 и 6 литара. Корал 65 троши 6,1 јер има 1.300 кубика.

BMW - overpriced, overrated, over шта оћеш њесра.

Моториста је убо поенту - са тим колима идеш около и загониш жене. Не служи ти да можеш да га натовариш, да идеш њиме на пијацу јер ти је жао да умажеш седишта или да нешто случајно поломиш гурајући ствари унутра. Неекономичан за град (гута преко 10), а што се самог комфора тиче ја га не видим јер има двоја врата, а позади није нарочито простран. За разлику од њега југо барем има трећа врата.

Тај коме је сметала брзина од 150 на сат је могао да узме 316и, али и да груне још пет сома марака - још један југо. Кроз време БМВ и фау-ве су стално држали исте цене. Серија три је увек кретала од 30 сома марака, а сада од 30 сома евра. Фау-ве голф је почињао са 20 иљада ДЕМ, а сада може да се нађе за 16 иљада ЕУР, али са неком јадном опремемом и слабим мотором.

Quote
I ne voze BMW samo šminkeri i oni koji žele da se pokaže, nego ima puno i onih, koji znaju šta je BMW zapravo, kako je napravljen i kako se   vozi.

Driver oriented car... Чупри за наивне. Можда био некад док су постојали е24 и др. аутомобили са ручним мењачем и механиком. Сада је то све електроника и аутоматика. Прави доживљај не може да се оствари ако користиш полуаутоматски мењач или типтроник. Све сами екрани, дугмад, џојстици и сл.

Картинг је права ствар за то.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1554 on: August 28, 2017, 08:43:53 pm »


Quote
I ne voze BMW samo šminkeri i oni koji žele da se pokaže, nego ima puno i onih, koji znaju šta je BMW zapravo, kako je napravljen i kako se   vozi.

Driver oriented car... Чупри за наивне. Можда био некад док су постојали е24 и др. аутомобили са ручним мењачем и механиком. Сада је то све електроника и аутоматика. Прави доживљај не може да се оствари ако користиш полуаутоматски мењач или типтроник. Све сами екрани, дугмад, џојстици и сл.

Картинг је права ствар за то.

[/quote]

 Jesi li probao BMW da znaš kako ide ? I ako jesi, koji ? Nadji nekoliko testova F30, recimo 320d pa čitaj. I napiši ovdje ako nadješ neki test da su ga kritikovali. I još bolje, probaj jednog u nekom salonu. Ja sam mnogo tih testova čitao, na hrvatskom, slovenskom, italijanskom, engleskom i nemačkom i svi ga hvale. I probao sam ga u vožnji pa dobro znam kako se vozi. Vozio sam od Crvene zastave, preko Fiata, Japanaca, Francuza, Nemaca (mnogo modela Audi i ostale VW grupe, MB i BMW, Opel) i BMW je nešto posebno, to i na testovima kažu kad rade usporedni test 3 Nemačkih premium maraka. Mečka i Audi su takodjer Kola ali BMW se vozi drukčije, nešto bolje.
  I da se vratim na BMW: ko kaže da je sve samo elektronika ?  Možeš imat ručni mjenjač, možeš i DSC isključit, pa nemaš elektronike da te vrati na zavojima u "špuru", imaš stražnji pogon kao nekad. Ekran je centralni na armaturi i veze nema sa osječajem i dinamikom vožnje, on samo prikaziva odredjene informacije. I na kraju što kažeš driver oriented car: i tu se varaš. Prvo je u BMW ergonomija za volanom jako doterana, milina je samo sjedeti za volanom, mnogo bolje nego u većini drugih kola a kamoli još ga voziti . Drugo, zaista pruža užitke vožnje vozaču (ponavljam: testovi + probao lično). Probao sam F30 i novog Passata, zadnje generacije. Passat je jedan boljih u svojoj klasi. Ali kad sjediš u BMW i voziš ga, očito je bolje. Mada moraš imat i osječaj za auto. Za prosječnog vozača, odnosno pre svega onome, kojem ja auto prevozno sredstvo, skoro svejedno je šta vozi.  I da, BMW nije jeftin. Neko ga kupi da se pokaže, neko da uživa i tome vredi platiti toliko za takav auto, ako pare nisu problem. Ako je bitno da imaš prevozno sredstvo, ne kupiš BMW. Ako ti kola uopšte ne trebaju voziš se gradskim prevozom ili možda biciklom - ovo zadnje i dobro je za zdravlje.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 838


« Reply #1555 on: August 28, 2017, 09:50:23 pm »




   By the way, donedavno sam vozio Golfa II 90-to godište 1,6 benzin/plin tokom lepih 12 godina. Ekstra sam zadovoljan, pogotovu time što osim benzinske pumpe i trokrakog predfiltera goriva ništa nisam menjao više puta. Znači kad nešto crkne kupim novi deo u prodavnici po cenama kao za Zastavina vozila i više ga nisam menjao, osim navedenih delova koje je jela voda iz divnog goriva sa naših pumpi za ciglo godinu dana. Sa četvoročlanom porodicom sam u tom periodu 10 (deset) puta uspešno odlazio i vraćao se sa letovanja u Grčkoj bez ijednog incidenta! Mnogi me zbog toga smatraju ludim, ali sam stvarno voleo taj auto i bio oduševljen time kako je uzvraćao moj trud i ulaganje besprekornom službom. Takva su i Zastavina vozila kada se starate o njima i tu ja ne pravim veliku razliku između Yuga i Golfa.

   Međutim, sticajem okolnosti dođe vreme da ja svog Golfa prepustim nekom drugom da malo on uživa u njemu, a ja kupim Alfu 156 JTDM 2003.g sa ekstra opremom... Jeste da sam odmah morao da obilazim majstore dok ga nisam koliko-toliko približno doveo u fabričko stanje kakvo sam voleo da držim kod Golfa. Koštalo je to i nešto novca uz poznato iščuđavanje majstora jer oni taj motor prvi put vide i slično pravdanje svog neznanja, kao i malo lutanja dok nismo tačno pogodili šta se to tačno čuje u vešanju (#$&*!). Komfor, brzina i povoznost se ne mogu meriti ali ilustracije radi par podataka:
   1. sa Golfom mi je trebalo min 10-12 časova da stignem do Grčke zbog čestih zastanaka radi odmora pošto mi je g..ica trnula od tvrdog vešanja spram 8 sati sa Alfom i jednim zastankom u Predejanama + poseta Cosmosu u Solunu pošto smo rano stigli da ubijemo vreme.
   2. sa Golfom sam prelazio max 8.ooo km godišnje dok sa Alfom za 6 meseci  premaših 10.000. Jednostavno, putovanje mi više nije problem i mnogo lakše se odlučujem na put kada imam pouzdan auto.

   Ova dva razloga su osnovni razlog zašto treba baciti stari auto, iako ispravan i uzeti mlađi, lepši, komforniji,ekonomičniji. Ne kažem da su kožna električna sedišta, električni retrovizori, digitalna klima, Bose ozvučenje, AL felne 16'' i 140 KS baš neophodni ali i to je napravljeno za živog čoveka pa što bih se ja libio i gledao kako gori od mene vozi dobra kola a '' ja se fićkam u Fiću''!






Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1556 on: August 29, 2017, 12:19:24 am »

Quote
Jesi li probao BMW da znaš kako ide ? I ako jesi, koji ? Nadji nekoliko testova F30, recimo 320d pa čitaj. I napiši ovdje ako nadješ neki test da su ga kritikovali. I još bolje, probaj jednog u nekom salonu. Ja sam mnogo tih testova čitao, na hrvatskom, slovenskom, italijanskom, engleskom i nemačkom i svi ga hvale. I probao sam ga u vožnji pa dobro znam kako se vozi. Vozio sam od Crvene zastave, preko Fiata, Japanaca, Francuza, Nemaca (mnogo modela Audi i ostale VW grupe, MB i BMW, Opel) i BMW je nešto posebno, to i na testovima kažu kad rade usporedni test 3 Nemačkih premium maraka. Mečka i Audi su takodjer Kola ali BMW se vozi drukčije, nešto bolje.
  I da se vratim na BMW: ko kaže da je sve samo elektronika ?  Možeš imat ručni mjenjač, možeš i DSC isključit, pa nemaš elektronike da te vrati na zavojima u "špuru", imaš stražnji pogon kao nekad. Ekran je centralni na armaturi i veze nema sa osječajem i dinamikom vožnje, on samo prikaziva odredjene informacije. I na kraju što kažeš driver oriented car: i tu se varaš. Prvo je u BMW ergonomija za volanom jako doterana, milina je samo sjedeti za volanom, mnogo bolje nego u većini drugih kola a kamoli još ga voziti . Drugo, zaista pruža užitke vožnje vozaču (ponavljam: testovi + probao lično). Probao sam F30 i novog Passata, zadnje generacije. Passat je jedan boljih u svojoj klasi. Ali kad sjediš u BMW i voziš ga, očito je bolje. Mada moraš imat i osječaj za auto. Za prosječnog vozača, odnosno pre svega onome, kojem ja auto prevozno sredstvo, skoro svejedno je šta vozi.  I da, BMW nije jeftin. Neko ga kupi da se pokaže, neko da uživa i tome vredi platiti toliko za takav auto, ako pare nisu problem. Ako je bitno da imaš prevozno sredstvo, ne kupiš BMW. Ako ti kola uopšte ne trebaju voziš se gradskim prevozom ili možda biciklom - ovo zadnje i dobro je za zdravlje.

БМВ је аутомобил који је препакован електроником и аутоматиком. Ручни мењачи се нуде само код слабијих модела док рецимо код серије 7 ти више немаш такав избор. Изолација и све по реду чине да је човек све мање повезан са машином. Знам да се екран налази на сред инструмент табле, али једноставно изгледа одвратно. Преко њега се контролишу и неки битни системи у колима. Претходни модели су патили од ''ај драјв'' система без кога ништа није могло и био је прекомпликован за употребу.

Имаш ти и разне видео снимке где познати водитељи у емисијама говоре као је југо најгори ауто на свету, а лада живи ужас. Реченица за реченицом која нема везе са ствраношћу. Да ли треба веровати таквима? Већ сам постављао ''тестове'' тог типа на форум и јасно показао о чему се ради.

Када већ говоримо о ултимативној машини за вожњу онда ја бирам БМВ Е26 М1, а не серију три. Ако не може то онда бих радије пробао Е31 850цси. Ако ни то не може дај онда 2002 турбо или е24 М6. Може и Е9 3.0 цси.

Али ништа од наведеног нам није приступачно...

НСУ принц иде доста добро, али не видим да га помињу. Добар је и кец 1300 специјал као и лада 1600. И та кола пружају осећај далеко реалнији и  бољи од оног у ''електронским играчкама''. Оно што се мени не свиђа код савремених аутомобила па и код БМВ-а је волан дебео као крофна или ђеврек. Задебљане ивице, а у средини велика површина. Дугмад на управљачу итд.

Кажу људи да је ферари Ф40 нешто најбоље. Ја им верујем, а остали како год желе. Мени никада Е21 или Ф30 неће бити испред тог аута.

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 930



« Reply #1557 on: August 29, 2017, 08:30:12 am »

Izvinite na trolu ali nikad mi nije bila jasna opsesija BMW-om. Razumem ja to da su odlične mašine, to nikada neću osporiti, ali mi nije jasno kako neko pri zdravoj pameti uzme auto star 20-30 godina samo da bi mogao da kaže da vozi BMW. Posebno mi nisu jasni momci koji uzmu starog BMW-a velike kubikaže pa im stoji ispred zgrade jer nemaju pare za čorbu ili delove (ili registraciju Cheesy )
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1558 on: August 29, 2017, 08:53:19 am »

Quote
Jesi li probao BMW da znaš kako ide ? I ako jesi, koji ? Nadji nekoliko testova F30, recimo 320d pa čitaj. I napiši ovdje ako nadješ neki test da su ga kritikovali. I još bolje, probaj jednog u nekom salonu. Ja sam mnogo tih testova čitao, na hrvatskom, slovenskom, italijanskom, engleskom i nemačkom i svi ga hvale. I probao sam ga u vožnji pa dobro znam kako se vozi. Vozio sam od Crvene zastave, preko Fiata, Japanaca, Francuza, Nemaca (mnogo modela Audi i ostale VW grupe, MB i BMW, Opel) i BMW je nešto posebno, to i na testovima kažu kad rade usporedni test 3 Nemačkih premium maraka. Mečka i Audi su takodjer Kola ali BMW se vozi drukčije, nešto bolje.
  I da se vratim na BMW: ko kaže da je sve samo elektronika ?  Možeš imat ručni mjenjač, možeš i DSC isključit, pa nemaš elektronike da te vrati na zavojima u "špuru", imaš stražnji pogon kao nekad. Ekran je centralni na armaturi i veze nema sa osječajem i dinamikom vožnje, on samo prikaziva odredjene informacije. I na kraju što kažeš driver oriented car: i tu se varaš. Prvo je u BMW ergonomija za volanom jako doterana, milina je samo sjedeti za volanom, mnogo bolje nego u većini drugih kola a kamoli još ga voziti . Drugo, zaista pruža užitke vožnje vozaču (ponavljam: testovi + probao lično). Probao sam F30 i novog Passata, zadnje generacije. Passat je jedan boljih u svojoj klasi. Ali kad sjediš u BMW i voziš ga, očito je bolje. Mada moraš imat i osječaj za auto. Za prosječnog vozača, odnosno pre svega onome, kojem ja auto prevozno sredstvo, skoro svejedno je šta vozi.  I da, BMW nije jeftin. Neko ga kupi da se pokaže, neko da uživa i tome vredi platiti toliko za takav auto, ako pare nisu problem. Ako je bitno da imaš prevozno sredstvo, ne kupiš BMW. Ako ti kola uopšte ne trebaju voziš se gradskim prevozom ili možda biciklom - ovo zadnje i dobro je za zdravlje.

БМВ је аутомобил који је препакован електроником и аутоматиком. Ручни мењачи се нуде само код слабијих модела док рецимо код серије 7 ти више немаш такав избор. Изолација и све по реду чине да је човек све мање повезан са машином. Знам да се екран налази на сред инструмент табле, али једноставно изгледа одвратно. Преко њега се контролишу и неки битни системи у колима. Претходни модели су патили од ''ај драјв'' система без кога ништа није могло и био је прекомпликован за употребу.

Имаш ти и разне видео снимке где познати водитељи у емисијама говоре као је југо најгори ауто на свету, а лада живи ужас. Реченица за реченицом која нема везе са ствраношћу. Да ли треба веровати таквима? Већ сам постављао ''тестове'' тог типа на форум и јасно показао о чему се ради.

Када већ говоримо о ултимативној машини за вожњу онда ја бирам БМВ Е26 М1, а не серију три. Ако не може то онда бих радије пробао Е31 850цси. Ако ни то не може дај онда 2002 турбо или е24 М6. Може и Е9 3.0 цси.

Али ништа од наведеног нам није приступачно...

НСУ принц иде доста добро, али не видим да га помињу. Добар је и кец 1300 специјал као и лада 1600. И та кола пружају осећај далеко реалнији и  бољи од оног у ''електронским играчкама''. Оно што се мени не свиђа код савремених аутомобила па и код БМВ-а је волан дебео као крофна или ђеврек. Задебљане ивице, а у средини велика површина. Дугмад на управљачу итд.

Кажу људи да је ферари Ф40 нешто најбоље. Ја им верујем, а остали како год желе. Мени никада Е21 или Ф30 неће бити испред тог аута.


Poredjenje Zastavinih automobila sa bilo kojim zapadnim automobilom je blasfemija, vozio sam Zastavu samo zato sto nisam imao para
da kupim drugi auto.Osim toga sta znaci uporedjenje konja i magarca? Neko voli popa neko popadiju tako da je izbor automobila  
stvar ukusa/neukusa pojedinca. Golf je uvek na ceni a meni da poklone najnoviji, odmah bi ga prodao da kupim nesto sto mi se vise
dopada i za to ne postoji nijedan razlog osim subjektivnih. Svako od nas bi mogao da napravi uporedjenje auta koji vozi sa nekim drugim
i dokazu kako je njegov bolji. To je samo stvar kompleksa. Mozda nekima auto sluzi da ga natovare i da se u njega spakuje cela familija sa
provijantom za 10 dana i da odu u Sutomore, ali moras da shvatis da ima ljudi koji zive drugacije od tebe i da su tvoja merila dobra samo
tebi a da drugima ne moraju da odgovaraju. Kada smo kod tovarenja, za prevoz tereta se koriste razna vozila koja su prilagodjena tim potrebama
a ne ''putnicki'' automobili sto im ime kaze. Opet se vracamo na imanje ili nemanje para, odredjeni automobili su i statusni simbol, ja recimo vozim
Porse Kajen samo da bi oni oko mene videli da imam para i da mogu da se kurcim. Moja zena vozi BMW X3 samo da bi znala da sam ja gazda, a
okolina da vidi kao sam uspeo. Kada moja porodica ujutru staruje svoje automobile potrosi se benzina kao za pola minimalca onih mucenika koji idu da rade
bez plate pa posle traze da im drzava plati setnju do fabrike koja ne radi i nazad. Tako da ako hoces pisi o automobilima kao o dobrim curama, ova mi se
svidja a ona ne jer ocigledno nisi bas mnogo vozio prave automobile. Molim te da pronadjes Zastavino vozilo koje je bolje Kajena pa da kupim par komada.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Ovo sam ja, pratilju sam obrisao ona nije bitna za topik, neki sa forum je znaju.


* IMG_1936.JPG (175.86 KB, 1280x960 - viewed 56 times.)
« Last Edit: August 29, 2017, 08:54:46 am by motorista 57 klasa » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1559 on: August 29, 2017, 09:37:57 am »

Kada smo kod tovarenja, za prevoz tereta se koriste razna vozila koja su prilagodjena tim potrebama
a ne ''putnicki'' automobili sto im ime kaze.

Ovi se ne slazu sa tvojim misljenjem  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 20689720_1813935715290732_847027623365352078_o.jpg (233.87 KB, 1200x900 - viewed 51 times.)
Logged
Pages:  1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.