PALUBA
April 28, 2024, 10:19:12 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 590102 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1740 on: November 10, 2017, 08:50:15 pm »

Таман када сам почео да из разбијам као бугарску скупштину...

Ја њих не рекламирам него раскантавам. Реално нека људи знају о чему се ради и шта се све ваља као марка залудном народу. Сваки ауто шатро прешао за 15 'дина 185 сома км. Где то има? На западу људи не гасе кола, гуле и по 25 иљада на годину, а овде га исполирају, оперу и усисају да изгледа као ''нов''.

Шта мислите колико ти аути коштају на плацу у Хамбургу ако се овде продају за 3.500 до 4 иљаде? Цена све говори.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1741 on: November 10, 2017, 08:59:04 pm »

OK, shvatili smo. Yugo iz 1989.godine sa predjenih 48.000 km je mnog bolji auto od Mercedesa ML iz 2008.godine sa predjenih 230.000 km. I tvoja preporuka je da ljudi u tim slucajevima biraju Yuga jer je kod Yuga kilometraza originalna, boja prva, ima svu mogucu dodatnu opremu - lance za sneg, vojnicki asovcic kupljen na vojnom otpadu, 2 kila motornog ulja i isto toliko antifriza, komplet delova i alata za generalni remont u terenskim uslovima itd.

Ajde bre, ako si presedenik Yugo fan kluba ne moras svoje misljenje da nameces svima. I ja sam ostavio cigare posle 20 godina pa nikoga ne ubedjujem da treba da ih ostavi. Svako neka radi kako misli da mu je najbolje. Isto je tako i sa automobilima i mnogim drugim stvarima u zivotu.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan? Mozes ti i dalje da postavljas te analize ako nekog interesuju i da zastupas Zastava-automobile ali nas batali analiziranja oglasa.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1742 on: November 10, 2017, 09:22:11 pm »

Таман када сам почео да из разбијам као бугарску скупштину...

Ја њих не рекламирам него раскантавам. Реално нека људи знају о чему се ради и шта се све ваља као марка залудном народу. Сваки ауто шатро прешао за 15 'дина 185 сома км. Где то има? На западу људи не гасе кола, гуле и по 25 иљада на годину, а овде га исполирају, оперу и усисају да изгледа као ''нов''.

Шта мислите колико ти аути коштају на плацу у Хамбургу ако се овде продају за 3.500 до 4 иљаде? Цена све говори.

Ako prosečan srpski slepac koji radi za 40 000 din,zena mu  radi za 30 000 din i pritom imaju dvoje dece koje skoluju predje 15000 km godisnje,koliko onda nemac koga boli patka za potrosnju predje godisnje.
Ja cu ti reci!Predje u proseku oko 25000 km,pa onda pomnozi sa godinama starosti auta i dobijes pribliznu kilometrazu.Auto koji ima pravih 150000km gore je skuplji nego ovde da se kupi sa sve registracijom i velikim servisom,ja kad bi trazio za 307 02 god 5 hiljada evra neko bi me ovde ubio.
Druga stvar ti mislis da kad idem u Nemacku da kupim auyo samo mene tamo cekaju,batice mene dan preko bez kurvi kosta 100evra,tri dana se hebem po putu bez spavanja,pa carine,qurci palci...... I onda Tropedo nadje rupu na saksiji,ako si toliko pametan idi i doteraj auto iz Hamburga...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1743 on: November 10, 2017, 09:28:02 pm »

Svercer,  nista to nije novo. Dovoljno ej uporediti cene vozila istog godista, opreme i kilometraze na stranim i domacim oglasima. Pa da vidim ko ce da tamo kupi auto za npr. 4000 evra sa predjenih 200.000, dotera ga ovde i ponudi za istu cenu. I onda pogledati takav auto sa mnogo vecom kilometrazom ali cenom koja se uklapa u pricu da se dovozenjem nesto zaradi. Ne znam da li tu treba biti puno pametan pa zakljuciti u cemu je fora. A o koriscenju identicnih fotografija sa stranih sajtova da ne govorim jer Google pretraga slika zna da ponudi bas zanimljive rezultate.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1744 on: November 10, 2017, 09:38:03 pm »

Svercer,  nista to nije novo. Dovoljno ej uporediti cene vozila istog godista, opreme i kilometraze na stranim i domacim oglasima. Pa da vidim ko ce da tamo kupi auto za npr. 4000 evra sa predjenih 200.000, dotera ga ovde i ponudi za istu cenu. I onda pogledati takav auto sa mnogo vecom kilometrazom ali cenom koja se uklapa u pricu da se dovozenjem nesto zaradi. Ne znam da li tu treba biti puno pametan pa zakljuciti u cemu je fora. A o koriscenju identicnih fotografija sa stranih sajtova da ne govorim jer Google pretraga slika zna da ponudi bas zanimljive rezultate.
Pa koliko se secam,ti si auto platio skoro 5000 a sto nisi uzeo onog od 3700.
Ovaj ex-Yu prostor je otisao u q bas zbog takvih sto je Torpedo,sve zna covek,od auta do raketa S-300....
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1745 on: November 10, 2017, 09:47:27 pm »

Onaj od 3700 je imao troja vrata, da sam hteo sa troja vrata mozda bih uzeo Yuga.

P.S
I da se razumemo, ovde se svi u sve razumeju nije samo Torpedo onaj koji se u sve razume. Svi znaju ko treba da igra za reprezentaciju i kakva treba da je taktika, svi znaju visoku politiku, svi znaju pravo, ekonomiji, automobile, muziku....nema tu razlike izmedju mene, tebe ili Torpeda, samo je stvar na koji nacin to radimo. Evo npr. Torpedo nas ubedjuje da je Yugo dobar auto, ali ti njega ubedjujes da to nije. A vecinu koji ovu temu prate bas nesto zabole i za tvoje i za njegovo ubedjivanje,  bace pogled ko je napisao nov post i idu dalje dok ne bude objavljeno nesto pametno. A ti bi kao strucnjak za automobile mogao nesto pametno da napises kada vec imamo ovaj deo -nesto kao sto je nekad bio majstor Rile.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1746 on: November 10, 2017, 10:53:59 pm »

Ne mesaj nas sve u isti kos.  Ja nemam pojma o kolima. Niti me preterabo interesiraju. Ali volim da procitam sta i znam sta zelim. Smiley
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1747 on: November 11, 2017, 07:41:30 am »

Ne mesaj nas sve u isti kos.  Ja nemam pojma o kolima. Niti me preterabo interesiraju. Ali volim da procitam sta i znam sta zelim. Smiley
Da nemaš pojma o kolima sam video kada si otišao kod onog "majstora" u Beogradu da ti radi auto. Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1748 on: November 11, 2017, 10:41:46 am »

Da nemaš pojma o kolima sam video kada si otišao kod onog "majstora" u Beogradu da ti radi auto. Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Dobar je, dobar, nemoj tako.

Ja mislim da je najbolji automobil Ford T i da posle njega nije ni bilo ikakve potrebe da se automobilska, i uopšte bilo koja druga , idustrija razvija.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Vidi ga bre  kakav je lep...može za igranku, a može i za pos`o.

 Grin


* 1919_Ford_Model_T_Highboy_Coupe.jpg (191.29 KB, 987x855 - viewed 57 times.)

* 1923_Ford_Model_T_Depot_Hack.jpg (822.55 KB, 1810x1207 - viewed 109 times.)

* 1925_Ford_Model_T_Touring.jpg (34.49 KB, 800x553 - viewed 78 times.)

* 1926_Ford_Model_T_Runabout_ECH956.jpg (33.18 KB, 800x435 - viewed 67 times.)

* Pullford_auto-to-tractor_conversion_advert_1918.png (651.69 KB, 1362x990 - viewed 71 times.)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1749 on: November 11, 2017, 11:31:30 am »

Ahaha, baš sam se nasmijao čitajuči gornje komentare. Ne želeći i dalje polemizirat, stavljam sliku Yuga, napravljenu pre sedmicu dana. Ja sam 2 vozio, bio zadovoljan, kad sam se ih riješio i prešao na bolja kola. Bio je to prevazidjen auto i u ono vrijeme a uz to - što je najgore - užasan kvalitet od CZ. Ali danas iz nekakave nostalgije ga volim i kad ga vidim kao ovog, zakuca mi srce iako vozim mnogo bolja kola i ne bih se vraćao na ono stanje. I podseća me na mladost i jednu državu koja ne postoji više i u kojoj sam odrastao, obrazovao se i zbog tadašnjeg sistema (stipendija i tvornica toliko, da si mogao birat) dobio poso sutradan od završetka školovanja. A Yugo me prevezao svuda, i u Austriju i u Madjarsku. U Austriji sam imao priliku probat Mitsubishi Lancer, prema mom Yugu avion od auta (a ništa posebno u stvari) ali smo mi svejedno živjeli i vozili se sa Yugom opušteno, slobodno i sretno. Stoga ipak živeo Yugo ali bilo nekad, sad su druga vremena i druga (bolja) kola.
  Tek sad vidim, da na ovoj sliki ima 3 legende: Yugo, Golf i Lada Niva.


* Yugo.jpg (445.75 KB, 1383x778 - viewed 83 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1750 on: November 11, 2017, 12:15:24 pm »

Ne mesaj nas sve u isti kos.  Ja nemam pojma o kolima. Niti me preterabo interesiraju. Ali volim da procitam sta i znam sta zelim. Smiley
Da nemaš pojma o kolima sam video kada si otišao kod onog "majstora" u Beogradu da ti radi auto. Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Polako,dociceš ti meni na dizalicu....  Grin
Ovaj nocas stigao iz Italije na veliki servis!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_20171111_121123.jpg (1062.63 KB, 4208x3120 - viewed 80 times.)

* IMG_20171111_121129.jpg (1288.51 KB, 4208x3120 - viewed 86 times.)

* IMG_20171111_121134.jpg (1261.88 KB, 4208x3120 - viewed 72 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1751 on: November 11, 2017, 02:18:51 pm »

OK, shvatili smo. Yugo iz 1989.godine sa predjenih 48.000 km je mnog bolji auto od Mercedesa ML iz 2008.godine sa predjenih 230.000 km. I tvoja preporuka je da ljudi u tim slucajevima biraju Yuga jer je kod Yuga kilometraza originalna, boja prva, ima svu mogucu dodatnu opremu - lance za sneg, vojnicki asovcic kupljen na vojnom otpadu, 2 kila motornog ulja i isto toliko antifriza, komplet delova i alata za generalni remont u terenskim uslovima itd.

Ajde bre, ako si presedenik Yugo fan kluba ne moras svoje misljenje da nameces svima. I ja sam ostavio cigare posle 20 godina pa nikoga ne ubedjujem da treba da ih ostavi. Svako neka radi kako misli da mu je najbolje. Isto je tako i sa automobilima i mnogim drugim stvarima u zivotu.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan? Mozes ti i dalje da postavljas te analize ako nekog interesuju i da zastupas Zastava-automobile ali nas batali analiziranja oglasa.

Није само Југо у питању. Ту су и ВАЗ, ЗАЗ, ФСО, Вартбург, Трабант (у ствари цела ИФА) итд.

Видим да си схватио поенту. Код старијих аутомобила и ''кршева'' нема лажи, нема преваре. Шта си видео то ти је. Ту нико не враћа километражу, лаже за годиште или неки други податак. Тај аутомобил има чисто порекло, чист досије, није краден нити увезен на црно.

Сад сам видео ВАЗ 2102 из 1982 год. 35.500 оригиналних км, гаражиран. 400 евра. Боље то него 10 БМВ-ова из Белгије за џабе.

Проблем код домаћег становништва, неретко жељног свега, које мисли да материјално и суперфицијелно дефинише човека јесте то што вози ђубре, а да није свесно и мисли да има статусни симбол, а заправо се возе у нечијем отпаду. Ово Кузмаре није само техничка, тржишна или финансијска анализа већ и социолошка као и психолошка.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1752 on: November 11, 2017, 02:28:10 pm »

Таман када сам почео да из разбијам као бугарску скупштину...

Ја њих не рекламирам него раскантавам. Реално нека људи знају о чему се ради и шта се све ваља као марка залудном народу. Сваки ауто шатро прешао за 15 'дина 185 сома км. Где то има? На западу људи не гасе кола, гуле и по 25 иљада на годину, а овде га исполирају, оперу и усисају да изгледа као ''нов''.

Шта мислите колико ти аути коштају на плацу у Хамбургу ако се овде продају за 3.500 до 4 иљаде? Цена све говори.
Torpedo ajd pokusaj da ukljucis mozak a ne da lupas gluposti kao po obicaju!!!Sto bi reko moj stari majstor hebač na baterije!
Ako prosečan srpski slepac koji radi za 40 000 din,zena mu  radi za 30 000 din i pritom imaju dvoje dece koje skoluju predje 15000 km godisnje,koliko onda nemac koga boli patka za potrosnju predje godisnje.
Ja cu ti reci!Predje u proseku oko 25000 km,pa onda pomnozi sa godinama starosti auta i dobijes pribliznu kilometrazu.Auto koji ima pravih 150000km gore je skuplji nego ovde da se kupi sa sve registracijom i velikim servisom,ja kad bi trazio za 307 02 god 5 hiljada evra neko bi me ovde ubio.
Druga stvar ti mislis da kad idem u Nemacku da kupim auyo samo mene tamo cekaju,batice mene dan preko bez kurvi kosta 100evra,tri dana se hebem po putu bez spavanja,pa carine,qurci palci...... I onda Tropedo nadje rupu na saksiji,ako si toliko pametan idi i doteraj auto iz Hamburga...


Мени мозак ради као сат. И знам да се ти пређарлавачи на тај начин сналазе. Купе канту, дали паре на карту, на смештај, на храну. Били два дана у Грацу - то све кошта. Онда то дотерају овде, возе код ''својих'' мајстора где му среде лимарију и исправе пластику за мање пара и исполирају га. Укључе усисивач, оперу му таблу и ето га. Потемкиново село на 4 точка.

Пази у Србији за 40.000 раде професори у основним и средњим школама, раде судијски сарадници, раде фитичари у институтима. Ја бих можда њих назвао сиромашнима, али никада им не бих рекао да су слепци. Због таквог става и размишљања ова држава и њен народ су ту где јесу - у коловарату. Земља у којој се цене ћелави типови у пасатима Б6 и аудијима са фолијама је пропала. Држава у којој се цени ''сналажење'' (читај криминал и кршење закона) нема будућност.

Е да и што се тиче дотеривања из Хамбурга... Мог'о сам. Нудио ми човек да идемо. Ауди А3, Голф 6, Форд мондео... Да бирам шта оћу и како хоћу. Паре сам имао, времена сам имао, али зна шта... Болело ме дупе. Мого сам и да их препродам. Купим А3 за 3000 евра, уваљам га неком клинцу за 7 или 8. Лова у џеп и терај опет. Али мене то не занима.

Ако је Радуловић изгубио лиценцу за БМВ што је уграђивао половне и кинеске делове у нова кола шта је онда остало за ово?

И треба да им тражиш 5 иљада евра за ауто ако је све исправно. Оће, неће - здраво.

И нећу више да се свађам.
« Last Edit: November 11, 2017, 02:38:22 pm by torpedo011 » Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1753 on: November 11, 2017, 02:37:17 pm »

Ahaha, baš sam se nasmijao čitajuči gornje komentare. Ne želeći i dalje polemizirat, stavljam sliku Yuga, napravljenu pre sedmicu dana. Ja sam 2 vozio, bio zadovoljan, kad sam se ih riješio i prešao na bolja kola. Bio je to prevazidjen auto i u ono vrijeme a uz to - što je najgore - užasan kvalitet od CZ. Ali danas iz nekakave nostalgije ga volim i kad ga vidim kao ovog, zakuca mi srce iako vozim mnogo bolja kola i ne bih se vraćao na ono stanje. I podseća me na mladost i jednu državu koja ne postoji više i u kojoj sam odrastao, obrazovao se i zbog tadašnjeg sistema (stipendija i tvornica toliko, da si mogao birat) dobio poso sutradan od završetka školovanja. A Yugo me prevezao svuda, i u Austriju i u Madjarsku. U Austriji sam imao priliku probat Mitsubishi Lancer, prema mom Yugu avion od auta (a ništa posebno u stvari) ali smo mi svejedno živjeli i vozili se sa Yugom opušteno, slobodno i sretno. Stoga ipak živeo Yugo ali bilo nekad, sad su druga vremena i druga (bolja) kola.
  Tek sad vidim, da na ovoj sliki ima 3 legende: Yugo, Golf i Lada Niva.

Лош квалитет почиње 90-тих. Престаје снадбевање од стране коопераната. Пластика је лошијег квалитета, краду се делови, штеди се на материјалу. Нпр. дешавало се да је југо силазио са воланом од фиће са траке. У то нисам веровао док нисам видео. Мој ауто има делове из више генерација и није стандардизован. Троугао на прозору који се не отвара, копче од појаса окер боје, а унутрашњост сиво-плава. Упаљач за цигарете нисам ни добио.

Пред сам крај производње није се стављала заштита од рђе на поду. Тако би нов кец иструлио за 3 године.

Што се тиче старијих модела другарица из основне школе вози дедин југо из 83 или 84. 45КС. Иде ништа му није. Рекла је да га неће продати никада.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 930



« Reply #1754 on: November 11, 2017, 03:08:15 pm »

Ауди А4: гледа се обично модел 1.9 ТДИ са почетка 2000-тих. Увезен споља, враћена километража. Прешо више од градског аутобуса, али лудаци дају и до 4.000 евра на то.

Фиат пунто: све верзије у оптицају, а најтраженији су они од 2.000 евра. Друг возио један такав, аутоматик. Све је било супер док мењач није црко и заб'о у једној од брзина. Отерао код мајстора, цена регуларне оправке 1.000 евра, са половним деловима 600-700, али је мајстор скарабуџио за 500 евра (не смем ни да помислим о чему се радило). После тога црко брзиномер, а мењач опет није пребацивао брзине јер је везан за овај мерни инструмент. На крају је ауто продат ко зна коме да се даље злопати. Entry level за клинце јер не дај боже да их симпатија види у ћалетовом кецу.

Голф 4: 1.9 ТДИ најтраженији. Било са троја или петора врата, било са фолијама на задњим стаклима, било са кривим алу фелнама... Људи трче да набаве. У последње време популаран и код жена. Подразумева се да је прешао више просечне К сетре, али је враћен на прихватљивих 220 до 240 иљада километара.

Ауди А6: озбиљнија чупри, али опет не толико да би раја била ускраћена за ужитак у овом ауту. Пошто је нов недостижан (осим дилерима, државним функционерима, припадницима УДБЕ и сл. служби) ту су старији модели за свачији џеп. Најпопуларнији је свакако C5 са 1.8 мотором. Ем је испод 2 иљаде кубика (нема таксе на луксусз) ем је из 20-ог века па му је цена права ситница... Али не и делови. Зато често видите да му недостаје понешто. Још је и најбоље ако му само фар не ради... Али нема везе битно је да се тера ''господар прстенова''.

BMW 3: не знам одакле бих кренуо. Млађи маштају о Ф10 или нечем сличном, али од родитеља, заштекане ужине и пара од родбине успевају да намакну за Е30. Није М3, али када се ставе фолије, тробојне траке, и ''ем'' знак са бувљака може да завара неку млађу малолетницу из Котежа, Јакова или Ресника. Шта зна она шта је 316и из 1985? Још кад стави избушен лонац позади звучи као да иде 280, а не 80 низ Батајнички друм... Ови са мало више пара (читај 3000 евра) могу да се надају неком Е46 320. Јес да је прешо 350.000 иљада (реалних преко 400), али кога брига. Је л има пропелер на хауби? Има. Је л има ноздрве? Има. Још ако се скрпиш или те укења да га добијеш са неким пластичним спојлером и сукњицом од неког немачког тјунера одмах постаје М3 Csi. Ако си татин син... Е онда нема фрке. Добијаш нов Ф10 и без да си одличан у школи.

Голф 5: Ово купују људи који су пре 10 година возили голф 2. Прича из вица: ''Тата када ћемо купити голф 5?'' ''Сине кад буде изашао голф 8''. Дошли су на ред. Ко чека дочека. 1.9 ТДИ да не заборавим...

Рено меган: Тео би половног голфа, али је скуп. Имаш 2.000 евра, а нећеш да се возиш у клију или не дај боже пунту (заставу не смем да поменем). За тебе је меган право решење. Сваки је прешо по 170 до 230 иљада (а заправо је ишао до Месеца и назад). Сваки је возила баба у Белгији (а заправо је био нечији први ауто и вађена му је душа). Ти о томе не размишљаш већ се смишљаш како да ставиш фолије и који Wunderbaum да купиш у Shop investu.

Рено клијо: Не би да купујеш пунта јер то сада тера најцрња сиротиња, али опет немаш за нешто скупље. Било мушко било женско добро му дође. Троја врата ако си још увек млад, а петора ако имаш породицу (јер пасат B5 је за сада недостижан). За два сома бог да те види, а и механичар на сваких 15 дана. Реално.

Голф 2: сан сваког Југославена. Возио заставу маштао о двојци. Мит на 4 точка, савремена легенда, еп са СУС мотором. Никад није изд'о, може да тера на крај света и назад, неуништив. За 1.000 евра је твој. 1.6 дизел 50 КС straight out of Vogošća. Клот опрема! Иде на еуродизел, иде на Д2, иде на гасно уље, иде на лож уље, иде на зејтин,... Ма воду да сипаш довезо би те до куће. Немаш серво, немаш климу, немаш АБС, али кога боли дупе ово је ГОЛФ 2! Није застава 128. На пијацу, преко њиве, до села, кроз воћњак, на бувљак. Још ако има петора врата... Ма ти си завршио посао.

Пежо 307: Средина 2000-их. За боље немаш. Хтео би голфа или пасата, али и ово је добро. Француско је. Делује модерно. Има климу, има радијо, петора врата,... Ко меган само елегантније, екстравагантније, а није превише смешно или женско као ситроен Ц4. Прешо 300 иљада. Теби добро, не жалиш се. 1.6 мотор. Шта би више?

Ауди А3: имаш пара за голф, али и преко. Голфа сви возе било кеца било четворку. Ти оћеш нешто ново, нешто дивље. А4 ти измиче, о А6 не смеш да размишљаш, М3 је недостижан. Решење је А3. Typ 8P пре facelifta за 3.500 евра је права мера. Нема везе што немаш паре да га одржаваш и што ти се пале лампице сваки пут кад окренеш кључ. Ионако си ти последњи власник. Иде у делове после тебе. Овај пре тебе (пре бих рекао ови и то више њих) је набио 400 иљада, а тебе је убедио да је то неких 185 и да је све мењано на време. Сувозачев ербег не ради, покварен ти грејач задњег стакла, не можеш да подешаваш ретровизор на дугме. Кога брига важно је да имаш 1.6 л испод хаубе.

Поло: мали голф. Није голф, али је ваген. 1.2 петора врата. Прешо 300 иљада. Увалили ти га пред ген. ремонт. Идеш с њим у Грчку и убеђујеш се да је то породичан ауто.

Опел астра: опел кадет са бољу будућност. Да није Форда Опел би било најгоре ауто. 1.9 тди.

Форд фокус: прешо брда, троши више него што су ти рекли, увезен из ВБ, али је волан пребачен на другу страну. Имаш бензинца, али ти је табла од дизелаша, а и шта те брига јер ти си пажљив човек и нећеш да тераш преко 4 иљаде обратаја.

Пасат Б5: сан многих људи из предграђа и варошица. Kulovwagen! 1.8Т мотор. Прешао више од сателита Војаџер. Унутра смрди на дуван, оглодана ручица мењача, подеран волан. Ставићеш гуму са бувљака и пресвлаке. Променићеш ''куглу'' и ставићеш сребрну облика лоптице за голф. Најјачи си на Кванташу.

Ај реците да није овако...
dobio si aplauz od mojih kolefa sa posla Cheesy
Logged
Pages:  1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.