PALUBA
April 18, 2024, 10:34:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz sveta automobilizma - automobili, oprema, propisi, bezbednost  (Read 587143 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #2475 on: February 15, 2022, 02:09:07 pm »

U tom slucaju imace dovoljno ostalih vrsta kojima cena nije ogranicena. Doduse cisto sumnjam u to da ce biti nestasice.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2476 on: February 19, 2022, 07:34:30 am »

Uporedili smo cene goriva u svetu: Gde vozači prolaze jeftinije nego u Srbiji
BIZNIS Autor: Dunja Marić 18. feb. 2022

Opšte je poznato da Bosna i Hercegovina ima najniže cene goriva u regionu. Nezadovoljstvo srpskih vozača stanjem na benzinskim pumpama vodi do pitanja koje su to države u kojima je gorivo jeftinije, ali i koliko bolje prolaze vozači u ovim državama.

Prema podacima sa sajta GlobalPetrolPrices, prosečna cena goriva po litru u svetu je 1,11 evra, odnosno 130.53 dinara. Prodajne cene goriva zavise od mnoštva faktora: cene na svetskom tržištu, PDV-a i akciza koje uvodi država, a gorivo će uglavnom biti jeftinije u državama koje se bave proizvodnjom i izvozom naftnih derivata, kao i u onim siromačnim i nerazvijenim zemljama. S druge strane, u zemljama sa viskom standardom, i gorivo će biti skuplje.

Ipak, vozači nisu sigurni da se Srbija može svrstati u razvijene zemlje, a cene se definitivno mogu okarakterisati kao visoke, s obzirom na to da je prosečna cena goriva 170,94 dinara, a trenutno je na snazi Uredba o ograničenju cena naftnh derivata Evro dizel i Evro premijum BMB 95, koje iznose 179, odnosno 171 dinar po litru.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Jedan od najvećih proizvođača i izvoznika nafte, Venecuela, država je sa najnižom prosečnom cenom goriva, koja iznosi 0,22 evra, odnosno 2,59 dinara po litru. Sirija, kao još jedna od vodećih država u naftnoj industriji, drži nešto skuplju prosečnu cenu litre goriva – 32,81 dinar. Kao što je naš portal već pisao, po pravilu su naftni derivati najjeftiniji upravo u državama koje ih proizvode i izvoze.

Siriju prate Nigerija i Azerbejdžan, gde su prosečne cene po litru goriva 41,51, odnosno 61,15 dinar, kao i Etiopija gde, u dinarskoj protivvrednosti, litar goriva iznosi 65,5 dinara. Vozači u Rusiji, još jednom poznatom proizvođaču i izvozniku naftnih derivata, takođe plaćaju malo – 70,44 dinara po litru. Sjedinjene Američke Države predstavljaju izuzetak kada su u pitanju cene goriva. Naime, i pored toga što spadaju u ekonomski napredne zemlje, cene gasa u SAD su niske. Tako je u Americi, u dinarskoj protivvrednosti, potrebno izdvojiti 105,37 dinara.

Kada je u pitanju Turska, litar goriva iznosi, u proseku, 116,89 dinara.

Izvor: www.nova.rs


* gorivo.jpg (85.55 KB, 1600x1033 - viewed 0 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #2477 on: February 19, 2022, 07:46:51 pm »

Поредити Србију са Турском, Сиријом, Русијо, Америком... у најмању руку је смешно и тендециозно. Земље које су произвођачи нафте свакако да имају далеко нижу цену за своје тржиште него за осталу гологузију. Осим тога ако знамо да ми немамо индустрију која би својом проузводњом пунила буџет (ово што се производи су претежно стране фирме које су на овај или онај начин ослобођене свакаквих дажбина) онда се поставља питање како пунити буџет и финансирати расходе. Одговор је једноставан - кроз порезе, царине, акцизе и сличне намете.  Изузетак од овог праивла су разни протекоторати (званични и незванични) који се на неке друге начине довијају да им цене горива буду ниже.  И на крају, наравно да мени као возачу смета ова цена и наравно да бих волео да буде на новоу нпр. америчке али колико је вас спремно да попут Американаца иде на други континет и ратује за јефтинију нафту и друге сировине? Е па кад није онда ништа. Ми би .... а да нам не уђе,

Може бити и да је мој резон наопак али је чињеница да ми дефинитивно немамо други начин да финансирамо све буџетске и остале расходе па не знам какву прерасподелу да урадимо.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2478 on: February 19, 2022, 08:10:43 pm »


Може бити и да је мој резон наопак али је чињеница да ми дефинитивно немамо други начин да финансирамо све буџетске и остале расходе па не знам какву прерасподелу да урадимо.


Država krene da smanjuje sopstvene rashode. Ne mora baš svaka treća sekretarica sedmog pomoćnika drugog zamenika četvrtog savetnika ministra bez portfelja da se vozi službenim automobilom. Neka se ukine menza u NSRS, smanji broj poslanikai ostalih lezilebovića na državnoj sisi pa će biti mnoooogooo više novca u budžetu.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #2479 on: February 19, 2022, 08:26:28 pm »

Ovakav članak samo zbunjuje ljude, u biti ima i tu namenu. Iskreno govoreći, treba se uspoređivati sa slićnim državama, a to su?? Povucite nele crte kao na primer gospodarska i politička samostalnost, BDP, socialne funkcije države, pa onda napravite upoređenje. Al to već iziskuje ozbiljan rad a ne ćeprkanje po internetu pa stvaranje zaključaka po naređenju glavnog urednika...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2480 on: February 19, 2022, 08:33:56 pm »

Nešto se događa na naftnom tržištu Srbije. 

U zadnjih nekoliko dana na MOL-ovim pumpama je cena super euro dizela bila 190,9 din. Danas vidim pojeftinjenje: cena je pala na 190,4 din. 
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2481 on: February 19, 2022, 08:42:17 pm »

Pa kada je cena nafte pala ispod 90 zelembaća za barel.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2482 on: February 20, 2022, 07:05:31 am »

Субота, 19.02.2022.
М. Авакумовић

„Фијат” остаје у Србији

Ова информација добијена од премијерке Ане Брнабић довољна је да смири раднике да виде да фабрика има перспективу

„Фијат” остаје у Србији. Овим речима премијерка Србије Ана Брнабић умирила је раднике крагујевачког „Фијата”. Она се пре два дана састала са представницима синдиката када им је саопштила ову вест.

– Ова информација нам је сасвим довољна да смири раднике да људи виде да фабрика има перспективу. Како ће представници „Стелантиса” и Влада Србија, као мањински власник „Фијат Крајслер аутомобила Србија”, да се договоре око детаља од мање је важности у овом тренутку. Свесни смо да се овако комплексне ствари не решавају ни за седам ни за месец дана, када је реч о припреми за производњу већег обима од досадашњег – каже Саша Ђорђевић, председник Синдиката „Фијата”. Упитан да ли су од премијерке добили информацију да ли „Стелантис” планира да покрене нови модел аутомобила у Србији, наш саговорник одговара одрично.

– Мислим да смо још далеко од такве приче. Даћемо времена влади и „Стелантису” да финализују договоре. Надам се да ћемо у наредном периоду добити додатне информације. Имали смо конструктиван састанак на нашу иницијативу. Позитивно ме је изненадило с обзиром на то да је незгодан тренутак, али драго ми је што је премијерка имала слуха да нас прими и да са нама подели једну заиста значајну информацију да „Фијат” не одлази из Србије – наводи Ђорђевић.

Додаје да су премијерки изложили своју ситуацију, односно да раде само неколико дана месечно, да су радници забринути и да запослени одлазе да раде у Словачку.

Група од око 30 радника фабрике „Фијат Крајслер аутомобили Србија” пре неколико дана је отпутовала на службени пут у словачки град Трнава, где где ће радити 90 дана у „Стелантисовој” фабрици аутомобила. Интересовање радника за одлазак на рад у Словачкој, био је већи, али је број ограничен због тамошњег закона који дозвољава ангажовање највише 30 радника у трајању до три месеца. Они се тамо на рад упућују по основу службеног пута. Следује им месечна зарада од 660 евра, а уз то ће добијати и дневнице од 25 евра, па ће им укупно примање износити 1.410 евра месечно.

Осим тога радници имају право једном месечно да дођу кући о трошку послодавца, а он покрива превоз до Словачке и назад, као и трошкове смештаја. На велику заинтересованост радника утицала је добра понуда, будући да у Србији раде тек по седам дана месечно.

Прошлу годину „Фијат” је завршио на деветом месту највећих српских извозника, јер је у иностранству продао аутомобиле у вредности од 285,5 милиона евра. Ова компанија је неколико година узастопно била наш највећи извозник, а на пример 2014. је извезла возила у вредности од око 1,4 милијарде евра, што је пет пута више него сада. „Стелантис”, заједничка компанија „Фијата” и „Пежоа” недавно је најавила да ће 1. марта објавити дугорочни стратешки план, што би могло да значи да ћемо до тада сазнати каква судбина чека крагујевачки „Фијат”. Очекује се вест о покретању новог модела, а да ли ће он бити класични са унутрашњим сагоревањем или електрични остаје да се види.

Зоран Марковић, председник Синдиката металаца Србије и некадашњи председник синдиката „Фијата”, каже да је нови модел класичног аутомобила са унутрашњим сагоревањем неминовност. Прича о покретању хибридног или електричног возила, према његовом мишљењу је прелазно решење.

– Није могуће са хибридним или електричним аутомобилом, који су изузетно скупи да се подигне производња у Крагујевцу. Нови модел у на пример три варијанте је једино решење. За то држава мора да да сагласност односно да сразмерно свом власничком уделу од 33 одсто, уложи новац. Пошто је „Фијат” сада део „Стелантиса” може да се користи платформа „Пежоа”, „Ситроена” и „Опела”, „Алфа ромеа”. То може да буде уштеда. На којој год платформи се буде правио нови модел биће најмодернији из „Стелантисове” групе – објашњава Марковић.

Izvor: www.politika.rs
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2483 on: February 20, 2022, 09:14:05 am »

... koliko je vas spremno da poput Amerikanaca ide na drugi kontinet i ratuje za jeftiniju naftu i druge sirovine? ...

Kad budu u SR takve povlastice kao što jih ameri imaju, bit če i kod vas zanimanje za to. Ili u Hr, ili u SLO.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2484 on: February 22, 2022, 06:29:49 am »

Понедељак, 21.02.2022.
Озрен Милановић

Хибридни “фијат 500Л” ускоро са крагујевачких производних трака

Италијански ауто-портали јављају о плану да ове године почне у Србији да се прави рестилизовани хибридни 500Л у оквиру стратегије да све верзије модела 500 буду хибридне

Крагујевачка фабрика аутомобила, од перјанице српског извоза (осам одсто) спала је на маргиналне гране учешћа и доприноса у српској привреди. Дуго не-чињење, одлагање увођења новог модела, најаве па одустајања, свеле су судбину ове фабрике на неизвесну.

Најављивана производња модела “ђардинијера” у Србији, са пет и седам седишта, остала је нереализована, али не и одбачена. Тражња за таквим сегментом је порасла... Торински Фијат се, подсетимо, удружио са Пежоом у корпорацију Стелантис, променио руководство, одустао од старих планова а сада кроји нове. Нешто се сада иза брда ваља, па вест да је председница Владе Србије Ана Брнабић, после дужег времена, на састанку са представницима Синдикалне организације Фијат Аутомобили Србија, рекла да верује да ће компанија Фијат остати у Србији и у наредном периоду, делује охрабрујуће.

Вест да су Фијатови модели 500X и “типо” већ добили нови 48-волтни благи хибридни мотор који има 128 КС, и да ће све верзије модела 500, постати “хибридне”, тумачи се да и у Крагујевцу шумадијски модел 500Л бити ускоро понуђен с овим мотором и тиме битно подстаћи продају.

Па, треба ли очекивати нови модел из Крагујевца?

У италијанској штампи, на специјализованим ауто-порталима износи се да је планирано да ове године почне да се у Србији прави рестилизовани хибридни 500Л. За Италијане то није баш ударна вест, али у Србији готово да јесте.  У овом случају, сигурно је да се разматра такав план. Фијат је велика компанија која спроводи озбиљна истраживање тржишта пре него што донесе одлуку о променама у производњи.

„Чули смо од добављача да најављују велике поруџбине за Фијат за ову и следећу годину“, тврде синдикалци, што подгрева целу причу.

Такав хибрид из Крагујевца на домаћем тржишту, биће продаван уз већ уведене субвенције Владе за хибриде од 3.500 евра.

Фијат тврди да овај нови благи хибридни погон смањује потрошњу горива и емисију ЦО2 до 11 процената у поређењу са моторима аутомобила који немају електричну подршку. Компанија такође каже да електрични мотор има довољан обртни момент да омогући аутомобилу да пређе кратке удаљености (као што је када се креће напред на семафору или паркирање) само на електричну енергију. Перформансе су такође побољшане. Са новим хибридним мотором, Фиат каже да модел 500 може да убрза од 0-100 км/ч за 9,4 секунде, што је више од секунде брже од старог модела.

У питању је компанијски “фајерфлај” 1,5-литарски четвороцилиндрични бензински агрегат, на који је причвршћен 48-волтни стартер-генератор са ременским погоном и компактна батерија. У комбинацији, систем има излазну снагу од 128 КС и 240 Нм обртног момента – а систем шаље погон на предње точкове преко седмостепеног аутоматског мењача са двоструким квачилом. У зависности од спецификације, модел ће се нудити са аутономним кочењем у случају нужде, препознавањем саобраћајних знакова, асистенцијом у траци и сензором поспаности возача, који може препознати ране знаке умора праћењем колико се аутомобил добро држи у својој траци.

Добра вест, само да крене…

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2485 on: March 03, 2022, 06:46:41 am »

Среда, 02.03.2022.
М. Авакумовић

„Стелантис” прелази на производњу електричних аутомобила

„Стелантис”, компанија настала пре годину дана спајањем „Фијата” и „Пежоа”, јуче је представила дугорочни план развоја рекавши да планира да удвостручи приходе на 300 милијарди евра до 2030. Ниједна фабрика није посебно споменута, па ни „Фијат”, али оно што важи за све јесте прелазак на производњу електричних аутомобила.

Карлос Таварес, извршни директор „Стелантиса”, рекао је да планирају да до краја ове деценије 100 одсто продаје у Европи и 50 одсто продаје у САД буду електрична возила.

„Планирамо да имамо више од 75 електричних возила на батерије и да до 2030. постигнемо глобалну годишњу продају електричних возила од пет милиона возила”, навео је Таварес.

Планирају да емисију угљен-диоксида до 2030. смање за 50 одсто, а да до 2038. достигну нулту емисију.

„Обавезујемо се да ћемо постати индустријски шампион у борби против климатских промена, достижући нулту емисију угљеника до 2038. Преузимање водеће улоге у декарбонизацији је наш допринос одрживој будућности”, рекао је Таварес наглашавајући да ће испоручивати иновативна, чиста, безбедна и приступачна решења за мобилност.

Као и други велики произвођачи аутомобила, „Стелантис” се суочава с великим изазовима у претварању свог асортимана производа од традиционалних мотора с унутрашњим сагоревањем на моделе с нултом емисијом штетних гасова и развојем технологије за самосталну вожњу, док се бори за тржишни удео са „Теслом” и низом других електричних модела.

„Поносни смо што смо стари произвођач аутомобила”, рекао је Таварес.

„Бити застарели произвођач аутомобила показује нашу способност да дизајнирамо и производимо безбедне производе у великом обиму. Други то још морају да докажу”, додао је он.

Таварес је рекао да се нада да ће врло брзо објавити договор с италијанском владом о фабрици батерија коју група жели да изгради у земљи, након што је Рим прошлог месеца обећао да ће је подржати са 369 милиона евра јавног новца.

Фабрика батерија у Термолију, у јужној Италији, била би „Стелантисова” трећа у Европи, након оних које су раније најављене у Француској и Немачкој, и биће претворена из постојеће фабрике мотора с унутрашњим сагоревањем.

Таварес је рекао да не очекује да ће се глобални недостатак полупроводничких чипова, који је довео до тога да произвођачи аутомобила широм света смање производњу, прекинути у току ове године.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2486 on: March 15, 2022, 06:49:11 am »

Понедељак, 14.03.2022.

Цена нафте пала на 104 долара за барел

Америчка ВТИ нафта је потонула за 8,52 долара, односно за 7,79 процената на 100,8 долара за барел.

ЛОНДОН-ЊУЈОРК - Цене нафте су пале данас за више од 7,0 посто, јер је стах од мањка понуде заменила нада да ће нова рунда руско-украјинских мировних преговора уродити плодом.

Европска нафта Брент је тренутно у паду за 8,25 долара или 7,32 одсто, и тргује се на нивоу од 104,4 долара по барелу, према најновијим подацима са специјализованог веб сајта „оилпрасј”, који прати кретање цена у реалном времену. Америчка ВТИ нафта је потонула за 8,52 долара, односно за 7,79 процената на 100,8 долара за барел.

Оптимизам на тржишту да ће наставак преговора између Русије и Украјине можда довести до прекида војног сукоба је подгрејала је и изјава украјинског председника Володимира Зеленског током викенда да има знакова да разговори постају садржајнији, према писању „Блумберга”, преноси Танјуг.

Izvor: www.politika.rs
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2487 on: March 15, 2022, 08:00:19 pm »

Pa zašto onda i derivati ne pojeftine za isti postotak?

Interesantan fenomen: kada cena sirove nafte skokne u vis, derivati idu odmah za njom. Kada nafta pojeftini, derivati oklevaju. Nikako da im se spusti cena.

Jadan narod, kako god okreneš, uvek ga jašu!

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2488 on: March 15, 2022, 09:47:37 pm »

Kad se podiže PDV - trenutno svi poskupljuju.
Kad se snižava PDV - to ne utječe toliko na cijenu.

Mislim da su trenutne cijene energenata čista pljačka onih koji iskorištavaju situaciju.
Rusija isporučuje dogovorene količine i ne vidim, osim špekulacija, nikakve razloge za ovo.

Ali naravno, sitna boranija plaća sve to.

poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2489 on: March 16, 2022, 08:11:38 am »

Hoće li nam u petak gorivo ponovo poskupeti? Barel nafte je za tri dana pao sa 130 dolara na 100

Cena nafte ovih dana beleži ozbiljan minus. Sa 130 dolara cena barela je za nekoliko dana pala na oko sto. Imajući u vidu da je nafta berzanska roba i da njena vrednost na svetskom tržištu utiče i na cene u Srbiji, pitanje koje se ovih dana nameće jeste: " Da li aktuelan pad cene barela u svetu znači da već naredni petak nećemo imati poskupljenje goriva."

Piše: Anica Jelovac
16.03.2022.

Vlada je prošle nedelje donela novu uredbu kojom su uspostavljene nove cene goriva na benzinskim pumpama širom Srbije. Odluka će trajati mesec dana, a novi cenovnik formiraće se svakog petka u 15 h. Cena koja je trenutno na snazi i biće u naredna tri dana govori da litar evrodizela košta 187,7 dinara, a benzina BMB 95 premium 176,3 dinara.

Hoće li se ove cene menjati u petak i koliko?

- Teško je to reći u našem slučaju. Cena nafte kod nas zavisi najviše od snabdevača -
kaže za "Blic Biznis" Nebojša Atanacković, vlasnik jedne naftne kompanije odgovarajući na pitanje znači li aktuelan pad cene barela u svetu i to da u Srbiji u petak neće biti poskupljenja goriva - Ukoliko je cena sirove nafta na tržištu stabilna i ukoliko nema problema u snabdevanju, do novog rasta cena ne bi trebalo da dođe. A pogotovo ne do drastičnog skoka cena, kakav se desio sa gasom - dodaje Atanacković.

Tomislav Mićović generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije bio je nešto precizniji u odgovoru.

- Za sada ovaj pad cena na svetskom tržištu, ne znači mnogo i za domaće. Ne možemo tačno precizirati da li će u petak doći do poskupljenja. Cene na svetskom tržištu ne mogu tako brzo uticati i na cene kod nas - rekao je Mićović za Blic Biznis.

Naš treći sagovornik, takođe učesnik na tržištu nafte, nezvanično nam je rekao da u petak očekuje rast cene goriva, ali blagi.

- Sve oči sada su uprte u Ukrajinu i sukob. Ceo svet ga posmatra. Ako Evropa nastavi da kupuje ruski gas, tržište bi moglo da se stabilizuje - ocenjuje.

Udruženje naftnih kompanija Srbije objavilo je detaljan prikaz cena goriva u 11 zemalja u okruženju. Posmatrajući cene dizela, benzina i gasa, lako je zaključiti da se cenovnici dobro razlikuju čak i u komšijskim zemljama. Kada su u pitanju cene benzina i dizela prednjači Grčka. Preračunato u dinare litar benzina u Grčkoj košta 229 dinara. Istovremeno je gas najskuplji u Hrvatskoj.

Cena benzina

Grčka 1,94 evra
Albanija 1,62 evra
Hrvatska 1,57 evra
Crna Gora 1,54 evra
Rumunija 1,5 evra
Srbija 1,45 evra
Bugarska 1,39 evra
Severna Makedonija 1,36 evra
BiH 1,3 evra
Mađarska 1,22 evra

Kada je reč o dizelu prosečna cena u regionu iznosila je 1, 44 evra. Najveća cena je zabeležena u Grčkoj, a najniža u Mađarskoj.

Cena dizela

Grčka 1,68 evra
Albanija 1,61 evra
Hrvatska 1,54 evra
Srbija 1,52 evra
Rumunija 1,48 evra
Slovenija 1,47 evra
Crna Gora 1,43 evra
Bugarska 1,37 evra
BiH 1,29 evra
Severna Makedonija 1,22 evra
Mađarska 1,22 evra

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.