PALUBA
April 29, 2024, 09:21:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Prodajem Zrak RD 7x40, u super stanju  (Read 19013 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #15 on: March 27, 2011, 10:26:40 pm »

Ne znam za taj, u ostalom svako ima svoju cijenu, ja za moj garantujem da mu ništa ne hvali.... u ostalom ja nikoga ne gonim ni da gleda ni da kupuje moj dvogled .... On je korišten poslednju godinu rata i od tada stoji u kutiji, na njemu nema ogrebotina, nije u njega ulazila voda i prašina, a kad si već na PiK-u pogledaj cijene ostalih ovakvih dvogleda.....
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #16 on: March 27, 2011, 11:00:13 pm »

Овај двоглед је "обични", тј. за дневно осматрање. Та "рупица" за коју Кајсер мисли да је за ноћно осматрање је детектор ИЦ (активног) озрачења. Да би то радило потребно је неко време, мислим око 30 минута, отворити ту рупицу, како би се сензор активирао  на дневном или вештачком светлу. Када те осветли, за људско око невидљиви ИЦ сноп, из неког ИЦ фара, на пример тенка, осматрач у окулару  види одсјај светла и може да лоцира позицију тог фара. За приватне кориснике углавном непотребна справа. Узгред, готово сам сигуран да то и не ради, јер временом тај сензор слаби.

Наранџаста плочица са ознаком радиоактивности (трокраки "вентилатор) на двогледу означава да се у кончаници налази радиоалктивни елемент (трицијум). Он служи да осветли кончаницу двогледа (налази се у једном од тубуса двогледа). Отуда утисак да се добро види ноћу. Отиђи у мркли мрак и видећеш само кончаницу. На кончаници је скала за мерење углова, односно одређивање даљине или величине циља. Такође, већини обичних корисника (иузузима ловце и ентузијасте) непотребна направа.

Генерално, то је јако добар двоглед. Робустан, чврст, отпоран на ударце. MIL стандард. Тиме се разликује од већине оних који се могу набавити по продавницама. И због тога је у производњи био скупљи. Ипак, то је полован двоглед. Види се да је коришћен. Цена је релативна ствар. По мом суду више вреди као милитарија него као двоглед. Сада се за исте паре могу наћи квалитетнији (по мери квалитета оптике) двогледи.
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #17 on: May 25, 2011, 08:54:52 pm »

Evo da se pohvalim, prodao sam dvogled po ovoj cijeni, Slovenci su ludi za našim stvarima iz rata Smiley Cheesy
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #18 on: May 25, 2011, 09:53:18 pm »

Evo da se pohvalim, prodao sam dvogled po ovoj cijeni, Slovenci su ludi za našim stvarima iz rata Smiley Cheesy
Evo ti jednog Slovenca koji traži brodski telegraf, onaj iz kormilarnice od mesinga a nigdje ga nač pa i da ga zlatom plačam. Možda bi mi trebao tvoj dvogled, da ga nađem. Angry
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #19 on: May 26, 2011, 07:38:42 am »

Evo ti jednog Slovenca koji traži brodski telegraf, onaj iz kormilarnice od mesinga a nigdje ga nač pa i da ga zlatom plačam. Možda bi mi trebao tvoj dvogled, da ga nađem. Angry

A evo i jednoga koji nije Slovenac i traži isto.

A što smo radili dok je Sv. Kajo godišnje proizvodio jedno 200 telegrafa viška     
Logged
KapoST
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


strojar zauvijek.....


« Reply #20 on: June 06, 2011, 08:13:19 am »

dobri stari sv Kajo..... sa prozora sam gledao rezanje tona i tona starih brodova........
 :'(
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #21 on: September 29, 2011, 01:29:26 pm »

Prodato Cheesy 
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 22 queries.