PALUBA
April 27, 2024, 08:14:19 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojniku pozlilo na počasnom govoru  (Read 1670 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« on: April 18, 2011, 01:43:08 pm »

Evo na što sam naišao jučer na indexu.
Čitam dosta zlobnih komentara... . Ovo se događa i suosjećam s momkom, jako mi ga je žao, nije lako stajati, a pogotovo na jučerašnjem vrućem vremenu...


Quote
Jasno se na licima Jadranke Kosor, Luke Bebića, Gordana Jandrokovića i ostale visoke svite u Jasenovcu vidjela zbunjenost kada je jedan od vojnika tijekom govora Ive Josipovića na komemoraciji istupio iz počasne postrojbe. Vojnik je najprije zakoračio unatrag i neko vrijeme stajao iza ostalih članova svoje postrojbe, prije nego je sasvim otišao u stranu.

Predsjednika Josipovića to nije omelo u govoru, ali pripadnici državnog vrha nisu mogli sakriti nelagodu. Kako su sve zabilježile i kamere javnog televizijskog servisa, oni koji su vidjeli snimku najprije su pomislili da se radi o činu neposluha zbog haške presude generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.

Iz MORH-a, međutim, tvrde da se ne radi ni o čemu sličnom, već je vojniku jednostavno pozlilo. Potvrdio je to za Index glasnogovornik Ministarstva obrane Goran Grošinić, koji je kazao da se vojnik morao povući iz počasne postrojbe jer od slabosti više nije mogao stajati mirno.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5m4xGBAl12M?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Izvor: www.index.hr
« Last Edit: April 18, 2011, 02:10:54 pm by Bozo13, Reason: Ubačena vest i Youtube link » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #1 on: April 18, 2011, 10:06:42 pm »

По боји лица овог војника рекло би се да му заиста није било добро. Виђао сам то више пута, управо код оваквих радњи - дужег непокретног (укоченог) стајања на топлом времену. Човеку нагло, готово у трену позли. Падне шећер или добије топлотни удар.
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #2 on: April 18, 2011, 10:26:21 pm »

Da... :/
Jesi li možda čitao slokobne komenater ljudi na tom portalu? Strašno nešto...
Ja nisam vojnik niti sada niti sam bio, al kad čekam i kod doktora red podosta i stojim mirno nije mi lako, a di još onako dugi rukavi na suncu crna boja još ajme, moraš tat sa kapom i puškom, biži biži...
Al ža mi momka svakako... Sad
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.