PALUBA
April 20, 2024, 07:00:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 473   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2187106 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #1155 on: December 03, 2011, 11:05:33 pm »

nisu M-84...nego T-72

Jesu M-84 na slici koju je @Bozo13 komentarisao.
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #1156 on: December 04, 2011, 05:23:28 am »

primetio sam da sam pogresio minut posto sam to napisao, ali nisam umeo da obrisem...izvinjavam se
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1157 on: December 07, 2011, 07:06:17 pm »

Nisam siguran da li su ove bile

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* JUG_M-84AB_Kuvajt01.jpg (361.78 KB, 1600x1074 - viewed 554 times.)

* JUG_M-84AB_Kuvajt02.jpg (367.47 KB, 1600x1085 - viewed 552 times.)

* JUG_M-84AB_Kuvajt04.jpg (46.76 KB, 640x490 - viewed 508 times.)

* JUG_M-84AB_Kuvajt06.jpg (299.6 KB, 1280x768 - viewed 507 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1158 on: December 18, 2011, 09:22:34 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ZVj0_rjcKYc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1159 on: December 18, 2011, 09:58:01 am »

Gornje dvije prve slike su sa istovara u luci u Kuvajtu. Tenkovi nemaju registarski broj.

Stavio sam novi satelitski prijemnik, nova C linija. Za one koji ne znaju šta je to samo da objasnim da se tako ilegalno gledaju kanali preko satelitskog resivera. Novi PLI image na dreambox resiveru, tako da mogu da radim broadcast slike sa mog resivera na neku http:// adresu, pa kome treba da gleda moju satelitsku preko interneta, tu sam.

I jutros preko satelita sam gledao RTS-2. Normalno ilegalno, jer nemaju prava prikazivanja za ovu državu u kojoj živim.

Snimak sa Youtube, jutros sa "Dozvolite.."   Gledao sam tu emisiju. Idiotluk da nemože biti veći. Totalno nesposobni kamerman, tonac, režiser i montažer. Emisija na nivou dječije. Ton totalno nerazumljiv, kamerom se klati kao sa ljuljaškom, bez poznavanja osnovnih pravila u snimanju slike i tona. Snima se vani bez win haube na mikrofonu, pa vjetar nadjačava glas. Mikrofon studijski. Pa snima se vani. Imaju li imalo pameti ovi koji rade tu emisiju.

Ali da ne ulazim u opis ove emisije. Riba smrdi od glave.

Na snimku tenka koji je iz te emisije se vidi nešto zastrašujuće.

Pogledajte dobro. Tenk gađa sa blokiranim topom. Bez sistema stabilizacije.

Da li to pokazuje stanje tehnike u VS ili sposobnost starješina koji nisu naučili vojsku kako se gađa. Ne mogu da vjerujem da je stanje tehnike u Vojsci Srbije na tom nivou.

Gledao sam snimak nekoliko puta. Zaista ne mogu vjerovati.

Kad sam ga vidio na TV-u nisam mogao vjerovati. Taman sam pomislio da ću sutra naveče morati pogledati snimak na RTS-1.

Pošto ovaj moj novi softver u dreambox-u omogućuje snimanje preko računarske mreže u računar od sad ću snimati sve ove emisije.

Ovo je neshvatljivo i zastrašujuće.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1160 on: December 18, 2011, 10:06:34 am »

Ovaj snimak je od današnjeg "Dozvolite..." ali nije sam snimak od ove godine, zapravo možda i jeste ali od prošle zime.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #1161 on: December 18, 2011, 10:11:39 am »

Inace sad sam pogledao snimak i jasno se vidi da je gadjenje vrseno sa blokiranom stabilizacijom....no coment.
« Last Edit: December 18, 2011, 10:13:33 am by Broker » Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #1162 on: December 18, 2011, 10:35:00 am »

A za nas ne upucene... na sta tacno mislite...
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #1163 on: December 18, 2011, 10:40:35 am »

A za nas ne upucene... na sta tacno mislite...

Od 1.00 na filmu se vidi da cev topa ne "prati" teren tj. krece se gore dole zajedno sa celim tenkom, cak i u trenutku opaljenja....sto znaci da je iskljucena ili blokirana stabilizacija cevi topa....kako ko vise voli da kaze.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1164 on: December 18, 2011, 12:31:16 pm »

A za nas ne upucene... na sta tacno mislite...

Od 1.00 na filmu se vidi da cev topa ne "prati" teren tj. krece se gore dole zajedno sa celim tenkom, cak i u trenutku opaljenja....sto znaci da je iskljucena ili blokirana stabilizacija cevi topa....kako ko vise voli da kaze.

  Ili je neispravna,pa je samo za potrebe snimanja opaljen "corak".
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #1165 on: December 18, 2011, 03:06:25 pm »

Jedno pitanje za Vladu ili Brokera. Zaboravio sam neke stvari, iako sam bio vozač. Da li je moguće da nišandžija na snimku nije držao pritisnute dlan prekidače na KBN-u pa da zbog toga stabilizacija nije radila? Da li se može izvršiti opaljenje topa tasterom na KBN-u, ako dlan prekidači nisu pritisnuti?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1166 on: December 18, 2011, 03:37:55 pm »

Uslov za opaljenje iz topa je:

uključena "masa", napon u tenku između 22 i 29 volti
Odblokirana kupola (spušten poklopac vozača)
odblokiran top na mehanizmu elevacije topa
uključen prekidač "El.Okid" na obe komandne table u kupoli
uključen prekidač "sistem" na komandnom bloku nišandžije
lanac donosača zrna u zadnjem položaju i uvučen
spušten podizač zrna iz obrtnog transportera
spušten ram hvatača danceta na topu
spušten poklopac za izbacivanje danceta
nije uključen režim akvizicije od strane komandira ili vozača
stisnuti dlan prekidači na komandnom bloku nišandžije
prekidač Aut-Ruč na oba pulta ( pult popune i pult upravljanja) u položaju Aut
obrtni transporter zakočen
zatvoren zatvarač topa
upaljena lampica "gotov" (top napunjen) u nišanskoj spravi
upaljena lampica "kapija vatre" u nišanskoj spravi
tenk nije u propadnjau većem od 17 hilj/s, ako naiđe na neku rupu
top nije u režimu hidrokočenja iz bilo kog razloga
i
pritisnut taster za opaljenje na komandnom bloku nišandžije.

Na snimku je stisnut taster za opaljenje na mehanizmu za davanje elevacije topa.

To je rezervni režim rada kada je u tenku sve pocrkalo. Ali on se koristi samo kad tenk stoji. A na snimku tenk je u pokretu. Ručno navedeš top i kupolu, nanišaniš, izmjeriš daljinu laserom, nakon otklanjanja končanice ponovo je navedeš na cilj pomjerajući top i kupolu, te opališ.

Prije nekoliko godina sam vidio snimke sa Pasuljanskih livada i sva tri tenka koja su bila na snimku su bila neispravna. I to žestoko. Pokvareni žiroskopi (zakucao jaram žirobloka), pokvarena hidrokočnica topa. Trećeg se ne sjećam.

Ovo što sam danas vidio je strahota. Kad je ovakvo stanje tenka koji se prikazuje za gađanje, ko zna kakvo je stanje ostale tehnike u Vojsci Srbije. Ima li tamo iko stručan.

Prije neki dan sam na ovom forumu objavio sliku sa sajta budi profesionalac, a gdje govore o tenku M84, a stavili sliku tenka T72 i još naveli da taj tenk  ima člana posade koji puni top.

Riba smrdi od glave. 

Sa ovim se neko ponosi. Mora da je tenk očišćen i da su točkovi tenka namazani kremom za cipele da budu crni.   


Nisam odavno gađao, ali mislim da sam naveo sve uslove koji su potrebni za opaljenje iz topa u režimu stabilizacije topa.
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #1167 on: December 18, 2011, 04:41:07 pm »

Hvala na odgovorima rotring i tihi
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1168 on: December 18, 2011, 05:04:27 pm »

upaljena lampica "gotov" (top napunjen) u nišanskoj spravi
upaljena lampica "kapija vatre" u nišanskoj spravi

Dioda u spravi "kapija vatre ispunjena (ili zatvorena)" je žute boje a to napunjen je crvene, ako nisam i to pozaboravljao...

Vlado, izgleda da je prilično tenkova konzervirano. Nemam ništa protiv konzerviranja ali tenkova T-34. Kada velika sila Rusija ima ne znam koliko hiljada tenkova T-34 i T-55 konzervisane što ih ne bi i jedna siromašna Srbija imala.
A tenkovi izgleda nisu potrebni Srbiji, zato što za mirovne misije će ulogu igrati nešto poput Lazara, znači točkaš, a ne bih se čudio da Srbija bude pazarila i nešto sa strane, recimo Patriu, ili da dobije Srbija nešto polovno na "poklon" što će više koštati da ga je Srbija sama proizvela.
Već sam pominjao nekoliko puta, Mađari više u svojim oklopnim snagama nemaju tenkove, sve je podređeno mirovnim misijama.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1169 on: December 19, 2011, 07:20:12 am »

Obavještavam zainteresovane u Vojsci Srbije da sam raspoložen i da mogu da im popravim tenkove M84. Neka mi se obrate preko Palube.

Ove godine je zbog mojih tekstova koje sam pisao na Palubi održan sastanak kod Načelnika Generalštaba Vojske Srbije.

Dakle, pošto se Paluba čita i u Generalštabu VS obavještavam nadležne da mogu da dođem u Srbiju i da popravim tenkove.

Jedan od uslova pod kojim ću da radim su i promjenje u emisiji "Dozvolite.."

Vladimir Ivanović
Logged
Pages:  1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 473   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 22 queries.