PALUBA
April 19, 2024, 02:35:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 473   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2186231 times)
 
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1185 on: February 29, 2012, 09:55:47 pm »

Punjenje i odlazak


* Slaganje municije.jpg (141.7 KB, 1024x768 - viewed 113 times.)

* punjene transportera.jpg (127.9 KB, 1024x768 - viewed 131 times.)

* priprema za povratak.jpg (167.64 KB, 1024x768 - viewed 142 times.)

* Vožnja 1.jpg (267.63 KB, 1024x768 - viewed 138 times.)

* odlazak poslije vježbe.jpg (194.32 KB, 1024x768 - viewed 140 times.)
Logged
rvi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151


zastavnik VJ


« Reply #1186 on: February 29, 2012, 10:50:05 pm »

Uslov za opaljenje iz topa je:

uključena "masa", napon u tenku između 22 i 29 volti
Odblokirana kupola (spušten poklopac vozača)
odblokiran top na mehanizmu elevacije topa
uključen prekidač "El.Okid" na obe komandne table u kupoli
uključen prekidač "sistem" na komandnom bloku nišandžije
lanac donosača zrna u zadnjem položaju i uvučen
spušten podizač zrna iz obrtnog transportera
spušten ram hvatača danceta na topu
spušten poklopac za izbacivanje danceta
nije uključen režim akvizicije od strane komandira ili vozača
stisnuti dlan prekidači na komandnom bloku nišandžije
prekidač Aut-Ruč na oba pulta ( pult popune i pult upravljanja) u položaju Aut
obrtni transporter zakočen
zatvoren zatvarač topa
upaljena lampica "gotov" (top napunjen) u nišanskoj spravi
upaljena lampica "kapija vatre" u nišanskoj spravi
tenk nije u propadnjau većem od 17 hilj/s, ako naiđe na neku rupu
top nije u režimu hidrokočenja iz bilo kog razloga
i
pritisnut taster za opaljenje na komandnom bloku nišandžije.

Na snimku je stisnut taster za opaljenje na mehanizmu za davanje elevacije topa.

To je rezervni režim rada kada je u tenku sve pocrkalo. Ali on se koristi samo kad tenk stoji. A na snimku tenk je u pokretu. Ručno navedeš top i kupolu, nanišaniš, izmjeriš daljinu laserom, nakon otklanjanja končanice ponovo je navedeš na cilj pomjerajući top i kupolu, te opališ.

Prije nekoliko godina sam vidio snimke sa Pasuljanskih livada i sva tri tenka koja su bila na snimku su bila neispravna. I to žestoko. Pokvareni žiroskopi (zakucao jaram žirobloka), pokvarena hidrokočnica topa. Trećeg se ne sjećam.

Ovo što sam danas vidio je strahota. Kad je ovakvo stanje tenka koji se prikazuje za gađanje, ko zna kakvo je stanje ostale tehnike u Vojsci Srbije. Ima li tamo iko stručan.

Prije neki dan sam na ovom forumu objavio sliku sa sajta budi profesionalac, a gdje govore o tenku M84, a stavili sliku tenka T72 i još naveli da taj tenk  ima člana posade koji puni top.

Riba smrdi od glave. 

Sa ovim se neko ponosi. Mora da je tenk očišćen i da su točkovi tenka namazani kremom za cipele da budu crni.   


Nisam odavno gađao, ali mislim da sam naveo sve uslove koji su potrebni za opaljenje iz topa u režimu stabilizacije topa.
Svaka cast Vladimire pratim tvoje komentare o tenkovima godinama sa zadovoljstvom samo nastavi, a ovi "gore" ce pre da dovedu nekog partiskog coveka nego strucnjaka a ti spadas u naravno strucnjake
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1187 on: February 29, 2012, 10:56:25 pm »

Duje, ti poznaješ Poček bolje od mene. Mislim da je tu pokoja slika, koju si postavio iz Madžarske. Bar takav utisak imam.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

LPB


* Snap3.jpg (573.95 KB, 1207x795 - viewed 474 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1188 on: March 01, 2012, 06:29:45 am »

Da, svakako ima slika iz Mađarske. Kako bi rekli, malo mješano.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1189 on: March 01, 2012, 10:03:02 am »

Poštovani RVI,

nedavno sam prozvan, na jednom drugom dijelu foruma, da se pravim puno pametan, da pišem o svemu ( mislim na ono na čemu sam lično radio), da sam ....   pravilo pravilo pravilo

tako da ću moje pisanje na ovom forumu svesti na Napolitanke i pivo, Male oglase i slične dijelove foruma.

S poštovanjem

Vlado
Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 691


« Reply #1190 on: March 01, 2012, 10:55:37 am »

Nemoj Vlado,
bitno je KO kaze, a ne STA kaze.
Logged
rvi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151


zastavnik VJ


« Reply #1191 on: March 01, 2012, 02:01:59 pm »

Poštovani RVI,

nedavno sam prozvan, na jednom drugom dijelu foruma, da se pravim puno pametan, da pišem o svemu ( mislim na ono na čemu sam lično radio), da sam ....   pravilo pravilo pravilo

tako da ću moje pisanje na ovom forumu svesti na Napolitanke i pivo, Male oglase i slične dijelove foruma.

S poštovanjem

Vlado
Vlado izvinjavam se ali ja nisam taj  ko te proziva , prvi put pisem  tebi i stvarno sam prijatno iznenadjen sto te vidim na ovom forumu . Tvoja iskustva su neverovatna, To je moje misljenje . Recimo da sam poznavaoc tenkova 10% pa se na tome bazira moj post. Mogu samo da  tenkiste slusam sa postovanjem i da cutim.
« Last Edit: March 01, 2012, 02:12:03 pm by rvi » Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #1192 on: March 01, 2012, 03:45:15 pm »

Vlado,

ma i da si arogantan (a po meni nisi) imas znanja i iskustva da to pokrijes tako samo opusteno.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #1193 on: March 01, 2012, 03:53:53 pm »

Poštovani RVI,

nedavno sam prozvan, na jednom drugom dijelu foruma, da se pravim puno pametan, da pišem o svemu ( mislim na ono na čemu sam lično radio), da sam ....   pravilo pravilo pravilo

tako da ću moje pisanje na ovom forumu svesti na Napolitanke i pivo, Male oglase i slične dijelove foruma.

S poštovanjem

Vlado
Hmm, napolitanke i piva su za guštere i remce. Nas dvojica sve to riješimo uz ribu, vino i Glucophage. Mirno
 spavamo jer nam je uključen Glucocard sensor Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1194 on: March 01, 2012, 04:23:42 pm »

U mom skromnom životu od pedesetak i kusur godina radio sam na tenkovima, raketama, radarima, radarskim ometačima, PVO, avionima. Nisam se bavio motorima. Veliki dio mog posla se može svidjeti u "Nedovršeni projekti SDPR-a". U opisu radnog mjesta imao sam prefiks mladji, samostalni, stariji, glavni, ovlašteni, rukovodilac i šef.  Bio sam konstruktor, kontrolor, tehnolog, serviser, projektant i itd. U mojoj okolini, na spratu, više ili niže, su se radili drugi projekti, radio opreme, elektromehaničke opreme, avio bombarderskih brava, kripto opreme, prislušne opreme, diverzantske opreme, maljutke, sistema vođenja raketa, upaljača za artiljeriju, radarske opreme, Žirafa, PPC, ABHO opreme, itd, tako da sam i tu nešto muvao.
Od početka razvoja tenka, do zadnjeg komada, sam bio na tenkovima. Ako je negdje bilo problema u proizvodnji, na avionima, tenkovima, PVO sistemima, Orkanu ili nečemu sličnom uskakao sam u proizvodnju ili rješavanje problema. U vrijeme Ante Markovića plata mi je prelazila 5000 KM, a u banku se posebno uplaćivalo još toliko, jer sam imao procenat od inovacija i ušteda u proizvodnji, a to je išlo na žiro račun. Valjda je neko znao zašto sam toliko plaćen.
Gdje sam bio u toku rata se ne piše na ovom forumu, ali se to veoma lako može naći na internetu.

Sad se više ne bavim tim. Upravo završavam elektroniku za radnike moje firme da mogu da koriste mobilne telefone u inostranstvu, ali bez rominga, a i paralelno zvanje na telefon, fiksni ili taj isti broj ugrađen u laptop, tako da se laptop (telefon) može koristiti bez rominga bilo gdje u svijetu, tako da se ostvaruje veza na prvi uređaj na koji se javi.


Tako, poštovani RVI, nemoj da misliš da je nešto lično. Nije do tebe. Možda je do mene.

Vlado

PS

Sin mi se vratio sa Microsoft akademije iz Singapura, i rekao nam je da se ženi, tako da ću uskoro imati sasvim druge obaveze.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1195 on: March 01, 2012, 04:29:13 pm »

Vlado, čestitam za vest o sinu!

Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1196 on: March 01, 2012, 04:34:54 pm »

Vlado, da su nam deca živa, zdrava, pametna i srećnija od nas.

A sve ostalo, paaaa probaću da rešim sam, ako znam i imam pameti.

Ništa manje želim i ostalom poštenom svetu.

Kako da se očešem o tu tvoju "medecinu", elektroniku hoću reći.

Pozdravljam Vas sve Ljudi odosmo sutra u jednu od većih Srpskih vukojebina- Kučajske planine.

Imaćete minimum dva "putopisa" sve sas sliku  laugh, od Ljubu i men, aj živi bili.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #1197 on: March 04, 2012, 01:17:53 pm »

Dva originala...
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Picture 012 (Large).jpg (189.55 KB, 1024x767 - viewed 340 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1198 on: March 04, 2012, 01:30:55 pm »

Koliko sada realno može da košta u ovakvom stanju M-84, baš me zanima.
Nije on baš mladić, ima lepih godina, svašta prošao, nekada koštao sa svom dodatnom opremom oko 2 miliona dolara.

Podstakla me ova tema na ovo pitanje.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1199 on: March 04, 2012, 03:40:56 pm »

Ljevi original ti je tenk M84 iz prve serije koja je nekad bila u Kraljevu u VP 8977. Možda ga je Broker vozao. Desni original je T72. Taj je nekad bio na Voždovcu u VP 1554.

LPV
Logged
Pages:  1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 473   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.