PALUBA
March 28, 2024, 10:45:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165411 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2610 on: July 11, 2014, 10:04:11 pm »

Nakon razgovora sa prijateljem saznao sam da od modernizacijw tenkova M84 u Kuvajtu neće biti ništa. Završen citat i razgovor.

Određeni Kuvajćani su dolazili u Srbiju da pogledaju još koji put ponuđenu modifikaciju, ali su vidjeli taj tenk bez nišanska sprave i sistema koji su postavili Rusi. Odnijeli je Rusi. Totalno razočarenja sa svim. Kuvajćani su se osjećali prevarenim. Ono što su im govorili prevaranti sa Novog Beograda pokazala se kao najobičnija laž. Od sad pa na dalje Kuvajćani ne rade sa propalitetima sa Novog Beograda.

Njihov bivši direktor Jovan Čeković ima firmu koja u Angoli radi remont tenka T55. Radnicima daje platu do 4000 dolara.

A ovi sa Novog Beograda su davali radnicima u Kuvajtu oko 1500 dolara.

Nakon prikaza modifikacije tenka M84 u Kuvajtu, u Kuvajt su dolazili predstavnici Hrvatske, Đure Đakovića, sa svojim oklopnim vozilom, te predstavnici Kanade i Švajcarske sa svojim oklopnim vozilima.

Ovi Švajcarci su zbog neispravnih carinskih papira na ulazu u Kuvajt zapeli, pa već dugo ne mogu izvesti nazad, vratiti, svoje oklopno vozilo.

U kuvajtskoj vojsci se sada razmišlja o kupovini ruskih T90 ili o kupovini Abramsa. Niko više ne spominje M84.

Postoje dvije struje u kuvajtskoj vojsci. Jedna je za T90, a druga za Abramsa.

Tako da ...

Vidjećemo.

Vlado
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #2611 on: July 11, 2014, 10:07:01 pm »

Nakon razgovora sa prijateljem saznao sam da od modernizacijw tenkova M84 u Kuvajtu neće biti ništa. Završen citat i razgovor.

Određeni Kuvajćani su dolazili u Srbiju da pogledaju još koji put ponuđenu modifikaciju, ali su vidjeli taj tenk bez nišanska sprave i sistema koji su postavili Rusi. Odnijeli je Rusi. Totalno razočarenja sa svim. Kuvajćani su se osjećali prevarenim. Ono što su im govorili prevaranti sa Novog Beograda pokazala se kao najobičnija laž. Od sad pa na dalje Kuvajćani ne rade sa propalitetima sa Novog Beograda.

Njihov bivši direktor Jovan Čeković ima firmu koja u Angoli radi remont tenka T55. Radnicima daje platu do 4000 dolara.

A ovi sa Novog Beograda su davali radnicima u Kuvajtu oko 1500 dolara.

Nakon prikaza modifikacije tenka M84 u Kuvajtu, u Kuvajt su dolazili predstavnici Hrvatske, Đure Đakovića, sa svojim oklopnim vozilom, te predstavnici Kanade i Švajcarske sa svojim oklopnim vozilima.

Ovi Švajcarci su zbog neispravnih carinskih papira na ulazu u Kuvajt zapeli, pa već dugo ne mogu izvesti nazad, vratiti, svoje oklopno vozilo.

U kuvajtskoj vojsci se sada razmišlja o kupovini ruskih T90 ili o kupovini Abramsa. Niko više ne spominje M84.

Postoje dvije struje u kuvajtskoj vojsci. Jedna je za T90, a druga za Abramsa.

Tako da ...

Vidjećemo.

Vlado

Ako su oni dobili pedalu od strane Kuvajćana, ima li sad Đuro Đaković kakve šanse da odradi taj posao ? radi li ta tvrtka uopće na tome da dobije taj posao ili ne ?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2612 on: July 11, 2014, 10:09:02 pm »

Na može to Đuro sam. Ni Srbija. Samo smo zajedno jaki. Zato je i SFRJ razbijena.
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #2613 on: July 11, 2014, 10:16:56 pm »

Na može to Đuro sam. Ni Srbija. Samo smo zajedno jaki. Zato je i SFRJ razbijena.

Dakle, po tome ispada da posao remonta/modernizacije Kuvajtskih M-84 nije bio odrađen jer ĐĐ i Srpske tvrtke iz te domene nisu htjeli surađivati u projektu koji je trebao biti zajednički, odnosno ĐĐ i tvrtke iz Srbije su trebale ovaj posao uraditi zajedno (gdje, kako, kada) ?

Zašto je onda predsjednik uprave holdinga ĐĐ dao ovakvu izjavu 2011 ? nerealni populizam ili ? kad netko da ovakvu izjavu, to daje do znanja da je dosta samouvjeren, a da bude samouvjeren, vjerovatno mora imati neke reference i temelje iza sebe i izjave koju je dao ?

http://arhiv.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/hrvatska/9487
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2614 on: July 11, 2014, 10:24:58 pm »

Samo prenosim najsvježije informacije iz Kuvajta. Puno toga još uvijek ne smijem reći, tj napisati. Ima tu još puno detalja za razmatranje, ali nisu za javnost. Paluba se čita na svim kontinentima.
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #2615 on: July 11, 2014, 10:42:16 pm »

Ja ne znam nista, pa smem da pisem sta hocu (dok god nikoga ne vredjam). Modernizaciju M 84 mogu da obavim i ja u garazi. Kupim sve delove od Rusa, i platim Vladi neku lepu sumu da me nauci kako se ta oprema ugradjuje. Onda cu ja uvek biti zavistan od Rusa za rezervne delove. Cena bi bila milion-dva dolara. Za skoro toliko se moze kupiti T 90.
Koliko got da modernizujemo M 84, oklop mu ne mozemo promeniti. Tako da se i dalje vise isplati da se kupi novi T 90.
Firme koje su radile M 84 su propale. I da nisu propale, pitanje je na kome bi tehnoloskome nivou bili danas. I Abrams i T 90 teze ka zastarelome.
Da je ostala Jugoslavija opet ne bismo imali JA sa 2000 tenkova. Vec se ne isplati praviti tenk. Mozda.
M 84 je bio trazen jer Rusi nisu isporucivali T 72 sa zapadnom tehnologijom, odnosno sa modernim SUV-om. Bila je na snazi gvozdena zavesa. Danas Rusija kupuje nosace helihoptera od Francuske. Barijera je nestala. Koja bi budala kupila Jugoslovenski tenk, kada moze Ruski.
Sve je ovo cista teorija. Mozda bismo danas pricali o Vihoru II. A mozda bismo zatvarali fabrike. Ameri su zatvorili svoju fabriku tenkova. A mi nismo bili mocniji.
Srbiji bih preporucio da nabavi 50-80 tenkova T 90 kada M 84-tvorki isteknu resursi. Hrvatskoj 30-40 Leoparda. 10 tenkova je dovoljno za mehanizovani bataljon. Verovatno je jeftinije nego obavljati remont. A i tenkovska posluga kosta. I BVP za pratnju sa pesadijom kostaju. A treba ti i samohodna artiljerija, PVO, helihopteri...tenkovi su poslednja karika u vojsci.
Logged
DusanC
desetar
*
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #2616 on: July 12, 2014, 10:22:27 am »

Emisija Dozvolite vredi samo da isprovocira Vladu da komentarise na Palubi Smiley

PS. 14 oktobar je gotov, ostali bez linije za gasnu cementaciju.
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #2617 on: July 12, 2014, 04:18:10 pm »

M84 je izgleda proslost. DD bi po meni trebao napraviti neku suradnju s ukraincima da se spasi znanje i nesto proba napraviti oko remonta cijele T skupine. HR nabaviti polovne Leoparde.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2618 on: July 12, 2014, 04:28:28 pm »

Kako stvari stoje Ukrainci imaju većih problema trenutno od spasavanja znanja. I kako stoje stvari po Hrvatsku kao članicu NATO-a, da li ima nekih ograničenje u saradnji u odbrambenom sektoru sa zemljama koje nisu članice NATO-a.
Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #2619 on: July 12, 2014, 04:45:10 pm »

Jedino je ograničenje raspodjela plijena i politička stranka kojoj je u miraz dopao Đuro Đaković. Za godinu dvije neće tamo biti ni Đure Đakovića a kamoli tenkova. Gotovo je odavno, samo preostaje staviti spomen ploču.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #2620 on: July 12, 2014, 05:09:25 pm »

Nakon prikaza modifikacije tenka M84 u Kuvajtu, u Kuvajt su dolazili predstavnici Hrvatske, Đure Đakovića, sa svojim oklopnim vozilom, te predstavnici Kanade i Švajcarske sa svojim oklopnim vozilima.

Malo je van teme, al kakve su šanse da ĐĐ dobije posao opremanja kuvajtskih OS sa Patrijama?
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #2621 on: July 12, 2014, 07:45:54 pm »

Ako ponude bas nisku cenu. Ali ne zaboravi da DjDj samo sklapa tenkove, sto znaci da bi im trebali specijalni delovi. A oni kostaju. Nije bas neko uporedjenje ali zamisli da ubacujes motor od 2 L najnovije generacije na Ficu, ili Stojadina.
Ta modernizacija bi kostala 1-2 miliona dolara. Ili za 1 T 90 novi bi dobio 2-4 polovna, ali modernizovana M 84. Imaju oni para da kupe nove tenkove.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2622 on: July 13, 2014, 09:20:35 pm »

ĐĐ nije samo sklapao tenkove. Napravio je ĐĐ SV puno toga za tenk. Znam im kvalitete. Mogu oni da naprave ono što im treba. Imaju veoma stručnu ekipu. Jedan dio stručnjaka ih je napustio, ali napravili su Borbenu stanicu, rješili puno toga u tenku nakon raspada bivše nam države, pokušali proizvodnju itd. Velika je stvar makar pokušati proizvodnju. Tu se mora jako puno toga rješiti, a za to treba znanje. I to veliko. Napraviti jedan tenk je već veliki uspjeh.

Ne znam šta će biti sa Patrijama u Kuvajtu. Kuvajtu se žuri. Neki Kuvajt zovu 57 američka savezna država, tako da se zna ko je tamo gazda.

Kuvatski parlament je odobrio , koliko se sjećam, 19 miliona kuvajtskih dinara za remont tenka. Taj je posao bio namjenjan za američku firmu DynCorp. Imam neke kontakte sa njima, ali to je još uvijek u toku. Nisu te pare i taj posao bili za nekoga iz bivše Juge. Tu je bilo nekih drugih para za modifikaciju. Ovo su bile pare za neko bolje održavanje. Kao što kažu iz ĐĐ, za revizuju.

Onaj ko ne zna šta je i ko je ĐĐ neka tako ne priča o ĐĐ.

Pozdrav

Vlado
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2623 on: July 13, 2014, 09:58:38 pm »

Da li je Hrvatska sve svoje M-84 dovela na nivo M-84D kako je planirala?
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #2624 on: July 13, 2014, 10:07:33 pm »

Da li je Hrvatska sve svoje M-84 dovela na nivo M-84D kako je planirala?

Nije sve, već za sada 10 komada i rad nad njima je u toku, ostali će vjerovatno krenuti kad se završi ta prva isporuka. I nisu stavljeni na D standard, već je nad njima napravljen samo generalni remont (dakle tenkovi su potpuno rastavljeni do najsitnijeg dijela). D paket je skuplji i obuhvaća moderniju elektroniku, oklop itd.
Logged
Pages:  1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.