PALUBA
April 16, 2024, 10:32:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2182805 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2895 on: February 14, 2015, 11:15:19 pm »

Da si pročitao celu vest, umesto da si odmah krenuo da pljuješ po Vojsci Srbije, a što je već postalo tradicionalno kada si ti u pitanju, pročitao bi da je ministar odbrane sa delegacijom obišao kasarnu u Pirotu koja je trenutno napuštena, a planira se da se vojska vrati u nju. I taj povratak je planiran za početak 2016. godine.

Mislim da nije teško da se pročita vest pre nego li se krene sa pljuvačinom?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2896 on: February 15, 2015, 12:36:51 am »

Daleko od toga da pljujem. Govorim o nekim amaterima koji se amaterski ponašaju. Prije godinu i po sam se našao sa urednicima emisije "Dozvolite.." Bio sam sa Bojanom Zrnićem na Sajmu naoružanja u Beogradu, i on ih je pozvao. Rekao im je da sam im ja naveći kritičar, pa da malo popričamo. A i oni sami su već znali da sam im ja najveći kritičar. Čitali su Palubu i znali su za svaki tekst koji sam napisao o njima. Pa smo razgovarali o produkciji, post produkciji, kameri, montaži, tonu, mikrofonu, itd. Ne kažem da sam ja zaslužan, ali emisija "Dozvolite.." je sad puno bolja nego prije. One katastrofalne greška u emisiji "Dozvolite.." koje se sad dešavaju su greška realizacije RTS-a, a ne produkcije, te ne mogu da utiču na to.

U ovoj firmi u kojoj radim se redovno sastaje stručni kolegijum koji ocjenjuje svaku emisiju. Od ekipe, kamere, organizacije, režije, svjetla, scene, garderobe, šminke, montaže, tona i svega ostalog što čini neku emisiju. Svi spikeri, voditelji i prezenteri su prošli lektorske vježbe, pravopisne vježbe, vježbe disanja, vježbe govora itd. Puno njih ne prođe na ovim vježbama, te se ne vide u programu. Svaki se amaterizam sankcioniše. Otkazi su redovna stvar. Ko ne zadovolji kriterijume, zahvali mu se na saradnji. Svi kamermani su završili Fakultet umjetnosti, smjer kamera, a nekoliko njih su završili ovaj fakultet u Pragu, gdje su i magistrirali kameru. I svi režiseri su završili isti fakultet.Scenografi su završili Likovnu akademiju. Itd. I to sve da bi se dobio kvalitet. Ne govorim o sadržaju emisije, nego o kvaliteti emisije. Sadržaj je dio politike.

Probaj naći grešku, bilo kakvu, na sajtu moje firme. Rigorozne kontrole. Svaki tekst mora biti potpisan od nekoliko ljudi, a na kraju i lektora. Zaštitu sajta od nedozvoljenog pristupa i napada je radio jedan Rus, oficir, informatičar koji takav posao radi za rusku vojsku. Jedan mlad inžinjer, softveraš, je dobio otkaz prije dvije godine jer je napravio bezbjednosni propust na verziji sajta za mobilne telefone. I to na samo jednoj stranici.

U TRZ Čačak nije osvojen remont tenka M84 trideset godina od početka proizvodnje.  Ja sam u toku rata popravljao tenkove M84 gdje se ruka mogla provući kroz kupolu, kroz rupu nastalu pogodkom, i takve sam tenkove ispravne vraćao u jedinicu. U toku rata. A ovi rashoduju tenkove M84 koje bih za nekoliko dana vratio ispravne u jedinicu. I sada hoće da ih lakiraju i postave na ulaze u kasarnu. Ove koji su sada u Smederevskoj Palanci.

Onaj tekst u naslovu "Povratak vojske u Pirot" nije takav da bi se zaključilo da če povratak biti za godinu dana. Trebao je taj tekst da bude drugačiji.

Ja prvo nisam takav koji bi po bilo kome pljuvao. Ako sam komentarisao slike sa sajta Vojske Srbije to sam učinio u dobroj namjeri. I dalje stojim iza onoga što sam napisao. Počev od slike gdje ona delegacija ulazi u pogon gdje se radi sa eksplozivom, a nepriklado obučena. Imaju sintetike na sebi. Sasvim dovoljno da sve dignu u vazduh.

I gdje su nišanske sprave uljepljene selotejpom. Možda ja vidim kvar na tenku koji ostali ne vide.

Pozdrav

Vlado
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2897 on: February 15, 2015, 08:50:16 am »

Ma ja znam da je RTRS idealna firma u kojoj rade idealni ljudi, toliko idealni da se u sve razumeju i da na osnovu naslova članka, bez čitanja samog članka - znaju sve o istom.

Ja nisam na tolikom stepenu razvoja tako da ne mogu da nalazim greške na sajtu RTRS.

PS Inače, drago mi je što si popravio emisiju "Dzvolite...", mada je i dalje ne gledam.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2898 on: February 15, 2015, 09:30:54 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Maz_M-84_1.jpg (280.56 KB, 1925x935 - viewed 187 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #2899 on: February 15, 2015, 04:55:55 pm »

Gledam ovaj snimak i dolazim do zakljucka da je svaki drugi motor dunuo,kod tih motora je normalno da izbace malo dima ali ovoliko to nije normalno

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/VhRnMhst12Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 958


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2900 on: February 15, 2015, 05:09:43 pm »

Znaš šta su sve ti tenkovi prošli? Mene čudi da uopšte i idu, i to sa minimalnim održavanjem.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2901 on: February 15, 2015, 05:14:46 pm »

Gledam ovaj snimak i dolazim do zakljucka da je svaki drugi motor dunuo,kod tih motora je normalno da izbace malo dima ali ovoliko to nije normalno

Otišle karike. Wink
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2902 on: February 15, 2015, 05:54:00 pm »

Kod ovih tenkova mi jedno nije jasno a to je da im bar motore ne mogu srediti, za to ti ne treba neki "ekspert" motor može da sredi skoro svaki mehaničar...
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #2903 on: February 15, 2015, 06:13:41 pm »

Gledam ovaj snimak i dolazim do zakljucka da je svaki drugi motor dunuo,kod tih motora je normalno da izbace malo dima ali ovoliko to nije normalno


Ne, ovo je sasvim normalno, jer su vozači uključili sistem za stvaranje dimne zavese TDA. Kao što je mnogo puta već pisano, prilikom uključivanja tog uređaja, u izduvnu granu se direktno ubrizgava dizel gorivo, pa se usled nepotpunog sagorevanja dizela stvara gust beli dim. Ovaj snimak samo potvrđuje da je ovaj sistem potpuno ispravan na svakom tenku sa snimka. Na stranu to što sam ja uvek bio protiv ovakvog "nenamenskog" uključivanja TDA, jer upravo dovodi širu publiku u sumnju na neispravnost motora.



Vidim dosta tenkova iz moje nekašnje čete i bataljona. Imam jednu primedbu na pojedine vozače nišlije i kraljevčane. Neki od njih su očigledno neiskusni, jer na ovako širokom luku skretanja voze tj. skreću prvom brzinom (tenk secka u mestu). Do duše oni su na ovom snimku u manjini, jer većina vozača to radi mnogo elegantnije, onako kako treba u drugoj brzini.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 368


« Reply #2904 on: February 15, 2015, 06:56:56 pm »

Da i ja postavim malo tenkova u radu. Dime, ali ne baš tako puno. Kada rade u leru, vrlo malo dime. Kad kreću zadime malo više, potom, da kažem (meni kao laiku) normalno.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 368


« Reply #2905 on: February 15, 2015, 07:04:31 pm »

Evo ih na generalnoj probi. Tu se baš ne vidi da previše dime,a skoro svi su prošli na ovom snimku.

Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #2906 on: February 15, 2015, 07:14:16 pm »

I na tvom prvom snimku pojedini tenkovi (u daljini) uključuju TDA. Ja ga ne bih uključio ni za karton 'ladnog Lava. Dovoljno je za publiku zalaufati ga iz mesta na kratko 2-3-4 (na dužoj relaciji 2-4-6) pa da se publika oduševi. Za onoga koji prvi put prisustvuje tako nečemu, ubrzanje koje čini tenk od 42 tone deluje nestvarno, naročito tenk M-84A.

Po nekom mom utisku sa ovih snimaka, tenkovi M-84 su uglavnom OK, što se tiče dima iz izduvne grane. Probleme imaju tenkovi M-84A, a razlog onakvog dimljenja iz njihovih motora bi trebalo da znaju oni koji su za to nadležni, nadam se. Naravno, mislim na dim bez uključivanja uređaja TDA.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 958


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2907 on: February 15, 2015, 10:13:42 pm »

Jeste uključen im je TDA,  doduše na kratko,  ali jeste TDA u pitanju.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #2908 on: February 15, 2015, 10:55:29 pm »

Daleko od toga da pljujem. Govorim o nekim amaterima koji se amaterski ponašaju. Prije godinu i po sam se našao sa urednicima emisije "Dozvolite.." Bio sam sa Bojanom Zrnićem na Sajmu naoružanja u Beogradu, i on ih je pozvao. Rekao im je da sam im ja naveći kritičar, pa da malo popričamo. A i oni sami su već znali da sam im ja najveći kritičar. Čitali su Palubu i znali su za svaki tekst koji sam napisao o njima. Pa smo razgovarali o produkciji, post produkciji, kameri, montaži, tonu, mikrofonu, itd. Ne kažem da sam ja zaslužan, ali emisija "Dozvolite.." je sad puno bolja nego prije. One katastrofalne greška u emisiji "Dozvolite.." koje se sad dešavaju su greška realizacije RTS-a, a ne produkcije, te ne mogu da utiču na to.
Владо,
само напред са конструктивном критиком.
Далеко је лакше само рећи да неко не зна и наставити даље.
Многи које занима посао би платили да им неко тако помогне.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 958


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2909 on: February 16, 2015, 08:56:17 pm »

Nemojte više ići u offtopic,  postoji tema za to
https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,11891.0.html
Logged
Pages:  1 ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.