PALUBA
April 25, 2024, 08:55:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 [211] 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... 473   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2194579 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #3150 on: July 27, 2015, 10:07:32 pm »

Nedostaje malo dijelova i nije baš u voznom stanju. Prvi put sam ga vidio krajem studenog 1994. godine. Ili je to bilo 3. prosinca 1994? Tko će se više sjetiti,


* 039.JPG (340.08 KB, 1474x777 - viewed 162 times.)

* 041.JPG (205.36 KB, 1112x717 - viewed 189 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3151 on: July 28, 2015, 05:09:20 am »

U svakom slučaju M84A, u neupotrebljivom stanju.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #3152 on: July 28, 2015, 06:09:45 am »

Pretpostavljam da je do ovog oštećenja cijevi došlo nakon što je tenk onesposobljen?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3153 on: July 29, 2015, 06:38:57 pm »

 Zna li ko gdje se mogu nabaviti gusjenice za tenk M84. Željezara koja ih je pravila u Sloveniji je privatizovana i više ih ne pravi. Ruske gusjenice su se pokazale kao puno lošije u kuvajtskoj pustinji. To su iste kao ove novije na modifikovanom M84AB1 koji je prikazan u Kuvajtu prije koju godinu. Kuvajtu treba trenutno 60 kompleta gusjenics za tenk. Na svaki spomen SDPR-a samo odmahuju glavom. Kažu mi Kuvajćani, danas, da neće da od njih ništa da kupe. 

Pozdrav
Vladoi
Logged
mata000
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #3154 on: July 29, 2015, 08:07:19 pm »

A ne bi li, po nekoj logici, Đuro trebao imati nešto na lageru?
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #3155 on: July 29, 2015, 08:20:16 pm »

Logicno, SDPR i ne proizvodi gusenice. Oni mogu samo da kupe Ruske i preprodaju ih po vecoj ceni.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3156 on: July 29, 2015, 08:22:16 pm »

@Vlado
Zar nisi radio sa Čehoslovacima? Nadam se da su ostale koje VIP.

Inače kako se pokazale kineske gusjenice?
Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #3157 on: July 29, 2015, 08:23:00 pm »

Nego Vlado, koliko ispade da kosta jedan akumulator za tenk M 84?
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #3158 on: July 29, 2015, 09:10:15 pm »

Vlado, ako je u pitanju neka od slovenačkih željezara iz sistema SIJ (Slovenska Industrija Jekla) onda treba znati, da je kupac SIJ bio Rus, a Rus vjerojatno nema namjeru praviti konkurenciju ruskim proizvodima u Rusiji. Inače ne vidim razloga zašto željezara, pogotovu privatizovana, ne bi napravila gusjenice. Nikome ne smrde pare.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3159 on: July 31, 2015, 11:45:10 am »

Sutra se otvara tender za održavanje (između ostalog i) tenka M84AB u Kuvajtu. Kuvajtski parlament je odobrio za sva održavanja borbenih vozila oko 100.000.000 dolara Nešto manje, jer je iznos u kuvajtskim dinarima. Tender je otvoren 21 dan, nakon čega se otvaraju ponude.

Očekuje se prijavljivanje oko šest firmi. Vidjećemo šta će biti. Firma DKS, Društvo Kuvajt Srbija, koja se nalati u Kuvajtu, ćerka firme SDRP nema nikakvih šansi za dobijanje posla. Ovdje su u igri puno moćnije firme.

Eto, žao mi je ovih iz SDRP-a, neće više moći krasti escajg u avionu.

Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3160 on: July 31, 2015, 09:55:21 pm »

Kako nabaviti dijelove za tenk.

Danas.

1. Zovem firmu koja pravi xxx za tenk. Dobar dan, pozdrav, itd. Odgovara mi vaša cijena i mogućnost isporuke količina koje  mi trebaju itd. Odgovor, izvinite, ja sam slučajno danas u firmi, na godišnjem sam, evo vam broj od .... on je sa svim upoznat. I opet, dobar dan, itd, itd, molim vas da danas (vašu robu) sa svim atestima, podatcima o vašoj firmi i garancijama, itd zajedno sa... odnesete u (grad) i predate (gospodinu), on to mora danas da odnese na aerodrom i da da ličnom pilotu gospodina (arapsko ime). Gospodin ide nazad u Kuvajt sa svojim privatnim avionom u subotu ujutru i to mu treba biti predano da bi prošlo proceduru u kuvajtskom centru za ....

Odgovor: Izvinite, ali magacioner mi je na godišnjem. Je li može u utorak. Tad se vraća sa godišnjeg. 

2. Firma od koje bi za Kuvajt kupili robe za nekoliko miliona dolara. Zovem, a odgovor telefonske kompanije. "telefon je isključen zbog neplaćanja".     

3. Danas ih zovem oko deseti put. Poznata firma. Moja prva dva maila su se zagubila jer dolaze svima u službi prodaje, pa sam slao mail gospođi iz prodaje na privatni mail. Zvao me je prije neki dan i generalni direktor firme da se izvine što još nemaju cijenu. A ja danas pop**zdio. Gospodo, hoću da od vas kupim robe otprilike 300.000 Eura u prvoj godini saradnje i svake iduće oko 200.000, a vi otežete ......  Nije im dobavljač dao cijene za neki dio, pa ne mogu ni oni meni da daju cijene..... Baš će ih čekati tender u Kuvajtu. 

4. Juče u firmi (bivša YU) dogovaram količine, cijene i rokove. I na specifikaciji cijena ne vidim dio koji sam vidio maloprije u magacinu. Treba mi određena količina. Pitam šta je sa tim dijelom.  Odgovor je bio "Ne možemo da ga prodamo, jer se pakuje u drvenu kutiju, a nemamo tih kutija, a nema ni ko da nam  ih napravi". Fabrika je pred stačajem. Onda sam im predložio da od njih kupimo dijelova za oko 500.000 dolara, pa da naprave drvene kutije za ostatak robe. Rješeno. 

5. Zovem firmu koja ima robe za kuvajtsku verziju tenka oko 3.000.000 dolara. Itd, itd. Odgovor, mi smo u proceduri stečaja, te trenutno nismo u mogućnosti da vam isporučimo robu. Gotova roba koja stoji u magacinu oko 25 godina. Spakovana, ispravna, ima sve papire itd. 

6. Direktor firme koja bi za Kuvajt mogla da proda robe oko 1 do 1,5 miliona dolara mi se ne javlja na telefon. I ta kako zna moj broj. Možda je na godišnjem. Sigurno zna zašto ga zovem.  A uvijek se bojao SDRP-a, a sa njim nešto trenutno radi za izvoz. 

7. Dobar dan, Prosim, itd. Pitam jeste li vi nekad radili (dio za tenk M84) Jesmo, e , meni treba ponuda za ( količina) za ovu godinu i još (količina ) za iduću. Pošto znam da ste to radili za Kuvajt, sa tim bi zaposlio vašu fabriku da radi na tome oko dvije godine, jer ste to već radili oko dvije godine za Kuvajt. Toliki su vam bili kapaciteti prije rata. Posao od negdje 4.000.000 dolara. Ne može ništa da mi odgovori sada, mora da pita poslovodstvo, ćućemo se u ponedeljak.  Grin Grin  krenulo pomalo.

8. Firma koja je pravila dio, dosta skup. Odgovor, nažalost, nismo više u mogućnosti da pravimo (dio) jer.... bla bla itd.      Odgovor od dvije firme koje su mogle da zarade oko 500.000 dolara Saznao sam da više nema stručnog kadra koji bi to mogao da napravi.   

9. Na moj upit jednoj firmi da mi proda dijelove za tenk koji stoje u toj firmi oko 25 godina dobio sam cijenu kao da ja ta roba sad napravljena i kao da nije stara 25 godina. Kao da je program NIŠ-10 trenutno aktuelan. A znam, ako je ugradim u tenk u Kuvajtu da ću da imam grdnih problema, jer ipak je roba bila nepravilno uskladištena 25 godina, te je to ostavilo posljedice na robi. 

10. Idem ovih dana po fabrikama sa gospodinom koji nije sa ovih prostora. Vidi mu se po izgledu. I došli smo u jednu firmu koja je pravila dosta bitan dio za tenk. I u priči vidimo, da su svi potrebni alati i sve što treba u fabrici, ali da ne mogu napraviti to što treba iz nekih razloga koji nisu tehnički, nego neke druge prirode. Ne bih objašnjavao. A gospodin, koji je doletio svojim privatnim avionom kaže " Da ne otežemo, kupujem ovu fabriku. Treba mi, dajte mi cijenu. Odmah".  Dobiće cijenu iduće sedmice. Ako neće drugačije, može i tako. 

itd
itd

Zovem prijatelja. Pisao sam o njemu na dijelu M84. Zdravo, gdje si, šta ima....... Kako provodi vrijeme oficir, tenkista u penziji..... Hoćeš li u Kuvajt .. Odgovor je HOĆU i to velikim slovima. Uslovi su sljedeći, a odgovor je " Ne interesuju me uslovi, alo me zoveš u ekipu, vjerujem ti". Završen citat. Dobro onda, nađi mi još dva oficira u penziji, tenkista, ali da su radni vijek proveli sa vojskom i tenkovima, a ne u kuhinji i magacinu. Trebaju mi za tenkovsku školu u Džahri. Dogovoreno. Grin Grin Grin

Zovem prijatelja, treba mi za ekipu u Kuvajtu,  koji je nekad radio u ĐĐ. Vodi se kao konstruktor jednog dijela Vihora i to je veoma dobro napravio, a to je i ugradio u one dvije verzije hrvatskih tenkova. Vrhunski inžinjer. Radi na građevini (valjda nije zidar) u Njemačkoj. 

Zovem prijatelja. Treba mi za ekipu. Sve OK. Pa, dobro, pošalji mi kopiju pasoša. Odmah, danas. Odgovor je "Pa nemam pasoš, nije mi trebao". A treba minimalno mjesec dana da se pasoš izvadi. 

Inače, ne zovem firme iz Srbije, jer se sve boje saradnje sa inostranstvom bez SDRP-a. A mogle bi te firme zaraditi fine pare, ali... SDRP.
Ovo je bio dio razgovora. Sa dosta firmi je prošao dogovor bez problema.

I kako sa sad ovo sve objasnim gospodinu koji je doletio svojim privatnim avionom.

Pozdrav

Vlado

Logged
CheefCoach
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 158


« Reply #3161 on: July 31, 2015, 10:31:07 pm »

Nesto mi smrdi da gospodin sa privatnim avionom zna s kime ima posla.  Grin

Pasos moze da se izvadi i po hitnome postupku.

http://www.informisanje.info/2009/06/pasosi/
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #3162 on: July 31, 2015, 11:36:53 pm »

Апсолутно. Пасоше се може добити, без икаквих веза за један до два дана. Наравно, ако имаш потребна документа. Пишем из личног искуства када сам тражио пасош за ћерку јер је хитно требало да иде са фолколорм на турнеју. Само је требала потврда из фолклора да иде тад и тад. Донео ујутро, рекли ми да дођем у 14.00 часова и добио пасош.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #3163 on: August 01, 2015, 12:11:53 am »

OD posebnih dokumenat u BiH z apasoš ti je samo potrebana uplatnica na 200 KM i pasoš je gotov u roku od 72 sata...

Издавање пасоша у року краћем о прописаног

Путну исправу је могуће добити и у року од 72 часа ако је захтјев поднесен у Босни и Херцеговини, односно 7 дана ако је захтјев поднесен у Дипломатско-конзуларном представништву Босне и Херцеговине у иностранству, од тренутка подношења захтјева ако је у питању лијечење у иностранству, болест и смрт члана уже породице. Подносилац захтјева је дужан поднијети потребне доказе. У овим случајевима цијена путне исправе је иста као и цијена путне исправе издане у редовном посупку.
У противном, цијена путне исправе издане у року краћем од прописаног увећава се за додатних 200,00 КМ, а цијена путне исправе издате у Дипломатско-конзуларном представништву Босне и Херцеговине у иностранству за додатних 250 € (евра).
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #3164 on: August 01, 2015, 07:10:03 pm »

Mislim da u ovoj priči nije bitno za koliko vremena može da se dobije pasoš. Bitna je naša poslovičnost. Kada u Zastavu Kragujevac odneseš Crnu strelu da ti zamene cev oni te odbiju zato što to nikome nisu radili i ne znaju koliko da naplate. Prosto neverovatno.
Logged
Pages:  1 ... 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 [211] 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 ... 473   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 22 queries.