Tenk M-84

<< < (721/1417) > >>

Vladimir Ivanović:

Razlika u panelima DNNS-2 i DNNS-2A.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo je kuvajtska verzija DNNS-2A. Sliku sam uzeo iz kataloga za SUV-a za Kuvajt.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo je DNNS-2. Pojačavač slike prve generacije. Na mjestu prekidača "Noćna sprava" na verziji DNNS-2A se nalazi potenciometar za regulaciju pojačanja noćnog kanala.

Na kuvajtskoj verziji piše i podjela 1/6400 (hiljaditih), a mjesto prekidača Laser, sasvim lijevo, na kuvajtskoj verziji stoji bravica sa ključem.

I još jedna slika.

M84A, kuvajtske gusjenice, nema meteosenzora, pukla sajla meteosenzora.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado

Vladimir Ivanović:
Sliku sam preuzeo sa FB stranice jednog oficira, tenkiste iz Srbije. 134-ta klasa OJ. Ceca sa tenkom M84. Ali, nešto se ne uklapa.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado

HrcAk47:
Quote from: Vladimir Ivanović on July 13, 2016, 08:53:33 am

Sliku sam preuzeo sa FB stranice jednog oficira, tenkiste iz Srbije. 134-ta klasa OJ. Ceca sa tenkom M84. Ali, nešto se ne uklapa.

Pozdrav

Vlado


Tenk je hrvatski?

proxy1969:
Quote from: HrcAk47 on July 13, 2016, 09:04:16 am



Tenk je hrvatski?


Da........ ::)

Vladimir Ivanović:
U Hrvatskoj postoje 33 komada ove vrste tenka M84, Kad nisu znali popraviti SUV  koji je pravio Čajevac zamijenili su ga sa SUV Omega koji je pravila Iskra, kasnije je promijenila ime u Fotona, te je kasnije ugašena. Nestala. Kao i Čajevac.

Isti SUV je i na tenkovima u Sloveniji. Ali se vidi razlika između tenkova sa istim SUV-om. Na hrvatskim se vidi čajevačka antena i antensko postolje AT-22, dok je na slovenačkim tenkovima izmjenjena radio oprema. Sa, najvjerovatnije, Tadiran ili Racal radio opremom. Nisam vidio koja je, ali se može predpostaviti po šljemafonu.

Pozdrav

Vlado

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page