PALUBA
April 18, 2024, 05:42:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2184378 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #6840 on: April 22, 2023, 11:03:34 pm »

Kakve su šanse da 84-ka završi u Ukrajini? Hrvatska je deo NATO pa mi mogla da pošalje ove tenkove tamo, samo je pitanje koliko je voljna.

Просто феноменално! Хрватска може дати свих својих 80так или колико већ М-84 Украјини. Заузврат ће добити чету Абрамса! Браво! У здравље вам било!
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #6841 on: April 22, 2023, 11:12:21 pm »


  Pitao sam već negde drugde. Kako za zapadno oružje važi uslov za nemogućnost reeksporta? U čemu je onda problem da za sovjetsko- rusko oružje važi isto ? A i za bivše jugoslovensko bi valjda trebao da važi isti princip ?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 944


« Reply #6842 on: April 23, 2023, 06:17:39 am »


  Pitao sam već negde drugde. Kako za zapadno oružje važi uslov za nemogućnost reeksporta? U čemu je onda problem da za sovjetsko- rusko oružje važi isto ? A i za bivše jugoslovensko bi valjda trebao da važi isti princip ?

Važi, svakakao. To je "End User Certificate" o kojem sam pisao ranije u temi kako Srbija prodaje Ukrajini oružje i municiju.

Međutim, kada gazdi treba "nešto" onda ne važi ništa što smeta realizaciji tog "nešto".
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #6843 on: April 23, 2023, 06:22:27 am »

Nakon odluka zapadni zemalja da direkno isporučuju svoje tenkove M-84 nije više atraktivan za trampu.
Pozicije Hrvatske i Slovenije nisu na istočnoj liniji fronta koji je sad prioritet pa sumnjam da mogu profitirati.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #6844 on: April 23, 2023, 08:53:16 pm »

 
 LICEMERJE do kostiju ogoljeno .
 Veliki Dr. Arčibald Rajs je rekao : U Pamet se Srbi !!!

 Haug ! Ja govorio !
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #6845 on: April 25, 2023, 06:48:14 am »

Dobro ofarbani tenkovi na ,,Granit 2023,, prikazano je više vrsta možda još nemamo definisanu koncepciju modernizacije.
Dokle se stiglo sa stvarnom modernizacijom moglo bi se znati detaljnijim pregledom ili otvorenim prikazom na terenu.
Kod ovako složenih oruđa svaka promenna po pravilu nešto naruši a propusti se obično otkriju kasnije ili pokažu u eksploataciji.

Utisak je da samo ono što Jugoinport radi se finalizira, a svi ostali ponešto raduckaju verovatno je novac odlučujući faktor.
Teško je stvoriti dobru kadrovsku strukturu u VTI-u, TRZ Čačak i sl.. u zemlji koja je spremna da vojnika specijalca u mirnodobskim uslovima plati 2500 eura dok prosečan inženjer koji treba nešto da stvori zarađuje oko polovine ovog iznosa.

Ako puno i dugo razmišljate o modernizaciji uvek se pojavi nešto novo pa vam spora rešenja budu prevaziđena pre njihove realizacije.
Nekad su govorili ,,dok pametan razmisli budala napravi dvoje dece,, pa ti biraj.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 376



« Reply #6846 on: April 25, 2023, 10:25:35 am »

Vec se moglo pretpostaviti sta ce se desiti pre petnaestak godina, jos kada su osetili da je ova vladajuca garnitura spremna da ulozi odredjeni novac, odmah su pocele da izlecu modernizacije kao na traci, svega i svacega. Mislim da sam bas ovde napisao da cemo doci u situaciju da ce uleteti neki novac, a da ce se sve prosuti u vetar ili jako malo uraditi. Krivi su ljudi i iz VTI-a, niko nikada od Milosevica nije vrsio bilo kakav vid pritiska na ulaganja drzave. Mada mislim da je veliki uticaj stranaca preko „sluzbi” da se gura tamo sve i svasta, a ne uradi gotovo nista. Strance je.e samo kada vide ovde kupljeno sredstvo. Kada vide FK-3, CH-95, Mistral, francuske radare..., a kada vide modernizovani tenk, verovatno se pitaju da li su ga dodatno pokvarili ili ovo moze nesto da uradi.

Poremecen je sistem vrednosti, pa tako npr. elektricar (banderas) ima platu kao inzenjer energetike u EPS-u, onda kada svi odu u Kanadu ostace sam Grcic. Tako je i ovo, bitnije je da imate polu-specijalca za 2500 evra, nego inzenjera u VTI-u.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 084


Ko laje zlo ne misli


« Reply #6847 on: April 25, 2023, 07:15:06 pm »

Dobro ofarbani tenkovi na ,,Granit 2023,, prikazano je više vrsta možda još nemamo definisanu koncepciju modernizacije.
Dokle se stiglo sa stvarnom modernizacijom moglo bi se znati detaljnijim pregledom ili otvorenim prikazom na terenu.
Kod ovako složenih oruđa svaka promenna po pravilu nešto naruši a propusti se obično otkriju kasnije ili pokažu u eksploataciji.

Utisak je da samo ono što Jugoimport radi se finalizira, a svi ostali ponešto raduckaju verovatno je novac odlučujući faktor.
Teško je stvoriti dobru kadrovsku strukturu u VTI-u, TRZ Čačak i sl.. u zemlji koja je spremna da vojnika specijalca u mirnodobskim uslovima plati 2500 eura dok prosečan inženjer koji treba nešto da stvori zarađuje oko polovine ovog iznosa.

Ako puno i dugo razmišljate o modernizaciji uvek se pojavi nešto novo pa vam spora rešenja budu prevaziđena pre njihove realizacije.
Nekad su govorili ,,dok pametan razmisli budala napravi dvoje dece,, pa ti biraj.
Ne znam da li je bio link do ovog članka ovde na Palubi ,ali nije loše da čak i ako je bio , da upadne ponovo . Možda neki od odgovora na vaša pitanja bude odgonetnut ?

Како повезати ПАСАРС са Жирафом: Најмлађи инжењери Војске Србије на важном задатку

Војнотехнички институт ради на усавршавању противавионског система Бофорс, „ПАСАРС“ и радара Жирафа, као и на увезивању та два система радио путем. Овај важан посао поверен је и подмлатку Института, најмлађим инжењерима који су у ову важну установу дошли директно са Војне академије.

Захваљујући највећој научноистраживачкој институцији у области одбрамбених технологија у региону, Војска Србије у 2021. годину улази са новим и модернизованим системима наоружања и још савременијом војном опремом у области ракетне артиљерије, беспилотних летелица, заштитне балистичке опреме, али и теренских и командно-извиђачких возила.

После више од деценије стагнације пријема, последњих неколико година поново је дошло до пријема младих инжењера, који раде на овим пројектима.

Најмлађи инжењери на важном задатку

Двадесетседмогодишњи поручници Тамара Шевић и Лазар Стојнић у Институт су стигли директно са Војне академије, одмах су "бачени у ватру". Тамара је једна од четири жене официра у Институту, која успешно ради на модернизацији противавионског система ПАСАРС.

"Када дођеш после Академије, са основним инжењерским знањем, овде имаш прилику да га примениш и унапредиш, да научиш нешто ново од старијих колега. То што смо дошли овде, значи да смо имали среће, велика је срећа доћи у Институт и радити на истраживачким и развојним пројектима. Због дугогодишњег изостајања пријема инжењерског подмладка, институт није имао планирану смену генерација, па смо ми морали да постанемо и руководиоци неких пројеката, иако смо јако млади. Старије колеге нам доста помажу, преносе нам своје искуство и знање", прича нам Тамара.

Она је управо положила последњи испит на мастер студијама, на Војној академији, а мастер рад ће бити везан за примену дронова, Институт је набавио неколико комерцијалних дронова који ће јој бити од помоћи у току реализације истраживачког задатка.

Тамара каже да је јако важно и што има могућност да на сајмовима у иностранству види како напредује технологија других држава, била је у Паризу и Москви.

Лазар који је конструисао Малог Милоша

Њен колега Лазар већ је био звезда неких међународних сајмова наоружања, он је један од чланова радног тима на атрактивном задатку израде робота Мали Милош, који је привукао изузетну пажњу где год је стигао.

"Као машински инжењер возилачке струке, моје је било да радим на тој возној платформи малог гусеничара, тенкића, да му направим возну основу, све што иде уз гусенице, оклопно тело, унутрашњи простор, погон и покретање. Био сам и испомоћ у целом пројекту, организацији и менаџменту, а други део, борбену станицу, радиле су, наравно, колеге које се баве наоружањем", каже овај млади инжењер.

У последње четири године радио је и на платформи борбеног оклопног возила БОВ КИВ, на модернизацији тенка М-84 и недавно представљеног борбеног оклопног возила МРАП, где је руководилац овог важног пројекта.

"Увек се задовоље захтеви Војске, оно што њима треба је за нас приоритет, али поред тога пратимо и трендове, шта инострани партнери и други производе, па и ми тежимо да добијемо такве системе, односно перформансе. У сваком случају покушавамо да модернизујемо наша средства, да заменимо застарелу технику, рецимо, аналогне ствари у тенку замењујемо дигиталним", каже Лазар.

Најмађи инжењери и професори

И он и Тамара раде и прековремено, задатака је пуно, а људи мало, али су срећни што раде посао који воле и што је тај рад посебно вреднован и плаћен. Рад за рачунаром прати и терен, возила морају да се испитају у теренским условима, да се пређу километри како бисмо били сигурни да све функционише како треба.

"Тренутно радим на нултој серији усавршеног противавионског система Бофорс, где сарађујемо са предузећима из групацје Одбрамбене индустрије Србије. Помажемо им у њиховом оспособљавању за серијску производњу. У склопу тог пројкта радимо и на модернизацији радара Жирафа, пошто су та два система увезана радио путем, ја сам управо задужена за увезивање та два система", каже поручник Тамара Шевић.

Обоје, поред тога што раде на развоју новог наоружања, своја знања стечена на Академији и у Институту преносе новим генерацијама, раде и као асистенти на Војној академији, он на предмету Конструкције борбених возила, а она на Противелектронској заштити.

Тамара тренира, Лазар свира

У слободно време Тамара се бави спортом, тренира "Бут Камп", реч је о тренингу који развија све мишиће, а ради се на отвореном, без обзира на временске услове.

Лазар се посвећује уметности, већ дуго свира гитару, али се и код куће бави научним радом.

"Баш доста времена проводим свирајући, а волим и да истражујем нова софтверска решења, то знање, наравно, примењујем овде, на послу, то ми је љубав, није везано за посао, али покушавам да урадим неке нове ствари у тим софтверима, па кад дођем на посао, кажем, дај да применим то што сам научио".

Задовољни су платом на државном послу, али Тамара је из Аранђеловца, а Лазар из Мајданпека, па добар део новца дају за стан и режије. То је, кажу, један од разлога зашто још не размишљају о формирању породице.

Чекају нове младе колеге

Недавно је место на коме раде посетио министар одбране Небојша Стефановић и обећао да ће држава радити на подмлађивању кадра Војнотехничког института. Кажу да би било добро да се нађе могућност да се задрже они који су им јако потребни, програмери, често одлазе, јер од разних компанија добијају боље понуде.

Наши саговорници кажу да њима новац није најважнији, кад су уписали Војну академију, знали су да ће радити за себе, али и за Србију.

"Не верујем да би се тако лако само због новца одрекао овог овде, прође ми та идеја кроз главу када има много посла, када по пет дана радим на терену по 12 сати, помислим, да ли ћемо икада завршити, шта би било да сам радио негде другде, али оно што добијам у Институту, на другом месту не постоји", каже поручник Лазар Стојнић.

Izvor:
https://sputnikportal.rs/amp/20210108/kako-povezati-pasars-sa-zirafom-najmladji-inzenjeri-vojske-srbije-na-vaznom-zadatku-1124324006.html

Čelična dama u Vojsci Srbije: Nosi cepanice i pliva u ledenoj vodi, sve to sa ekipom beogradskih gorštaka

Trčanje po snegu, nošenje teških cepanica, plivanje u zaleđenom jezeru, grudvanje i sve to na temperaturama ispod nule, po danu i noći, 365 dana u godini... Tako otprilike izgleda jedan običan trening na otvorenom, u režiji Marka Mažara i njegovog “But kemp Srbija” koncepta.

Jedna od neustrašivih i hrabrih dama koje su se priklonile fitnesu na otvorenom je i poručnica Vojske Srbije Vasilija Joksimović. "Prvo mi je bilo jako čudno a opet dosta i približno mojoj struci, pošto smo već rekli da radim u vojsci. Mi smo imali dosta ovakvih treninga, ali generalno kada krenemo da radimo, onda se dosta udaljimo od vanjskih uslova, tako da je meni sve to bilo primamljivo. Od druga sam čula, videla grupu ljudi, odlučila da probam i prosto sam oduševljena ovim treningom", navodi za Kurir televiziju čelična dama. I njena koleginica Milena Tumar ne krije zadovoljstvo što je čula za ekipu “But kemp Srbija”. "Upoznala sam zaista fantastičnu ekipu ljudi i mislim da je ovo pre svega jedno lepo druženje, a samim tim uz to druženje dolaze i dobre navike, zdravlje i jedna pozitivna energija koja ne može da se opiše, mora da se doživi", smatra ona. Marko Mažar koji je osmislio koncept pre deset godina, kaže da je sve počelo tako što je u moru jednoličnih fitnes programa tražio nešto što je novo, drugačije i zanimljivije.

Prema njegovom priznanju, oni se ne bave estetskim fitnesom, nego zdravstvenim, a u prilog tome ide podatak da niko od njih ne vežba da bi imao veliku zadnjicu ili veliki bicepeps, kao i da niko od njih nije bio bolestan od kada trenira, ni fizički, ni psihički. "Studirajući na fakultetu sportskog i fizičkog vaspitanja, još od samog početka sam imao u planu da radim nešto što je drugačije, ne da sedim u kabinetu kao pofesor fizičkog, na jednom radnom mestu, nego sam prosto takav da volim da sam u prirodi i da sam stalno napolju. Treninzi su uvek na otvorenom, da li je sneg, da li je minus, kao nama večeras, -5, -6. Mi ovde imamo četiri godišnja doba, tako da treniramo uvek, 365 dana u godini. Ima nas pedesetak, što na Košutnjaku, što online. Mi organizujemo i vikende, svakog vikenda putujemo, imamo odmore na planinama. Skoro svakog vikenda takođe imamo zimsko kupanje i to je deo te naše priče. To je stvarno jedna velika priča, jedna velika porodica", zaključuje on.


Izvor:
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3608859/celicna-dama-u-vojsci-srbije-nosi-cepanice-i-pliva-u-ledenoj-vodi-sve-to-sa-ekipom-beogradskih-gorstaka-kurir-televizija


Neke od sistema na kojima su oni radili možete videti na fotografijama i na MCM forumu i ovde ,sa prikaza "Granit 2022" . Što se tiče novca postoji ona narodna "Pare nisu problem ,para nema". Međutim i "forsaž" inžinjera je očigledan i poprilično velik . Fizički izdržljiv ,ali psihički na duge staze.... "Forsaz" znači da se ujutru radi na jednom,u podne na drugom,a uveče na trećem sistemu ,pa sve tako u krug.

Video sam jedan snimak pre neki dan na YouTube. Naslov tog videa je "Veljko Topalović/ Miroslavljevo Jevanđelje,Zabranjena knjiga " ...neću postavljati link ka tom videu jer nije tema na kojoj pišemo u prilog tome ,ali ga možete pronaći.... Veljko tamo kaže "Devet miliona evra je izdvojeno za fototipsko izdanje Miroslavljevog Jevanđelja. Gotovo sav novac je u međuvremenu nestao ,a 3500€ je uloženo u konzervaciju rukopisa. A bolje da su ukrali i tih 3500€ jer je tada došlo do neverovatnih oštećenja na Miroslavljevom Jevanđelju "....

Ne znam kako je bilo u "staro" vreme ,kada je doneta odluka da se radi na razvoju tenka M-84? Da li je politika volela da eksploatiše taj razvoj ?

« Last Edit: April 26, 2023, 08:12:58 pm by Brok, Reason: preneti članci po pravilniku » Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #6848 on: April 26, 2023, 08:16:09 am »

Kad bi se pojavila konkurentna preduzeća sa sličnim mogućnostima onda je bilo političkog upliva pri izboru.
Ceo program je finansiran delom iz državnog budžeta, republičkog budžeta i kapitalom preduzeća izvođača usluga.
Preduzećima su ipak uglavnom upravljala tehnička lica, oni su tržišno razmišljali tako da politika nije bila odlučujući faktor.
Kad sam došao u 14 oktobar smetalo mi je kad direktori često koriste reč ,politika preduzeća, umesto plan i program preduzeća.
 
Kasnije je partijski čovek došao na čelo firme pa je ta tradicija nastavljena i 14 oktobar je uništen.
Kad je 14 oktobar izabran za novog finalistu tenka u konkurenciji su bili još Goša i Ž. Smederevo svi smo dali podatke o kapacitetima i mogućnostima i plan realizacije.
Kad su me upoznali sa direktorom 14 oktobra otišao sam sa njim, u Kruševac proveo 5 dana prema mojim podlogama napravili smo plan i program koji je dostavljen u Beograd.

Kad smo branili naš plan i program thehnički direktor i ja smo obrazlagali detalje i odgovarali na razna pitanja pred stručnim telom gde su bili tehnički oficiri iz projekta Kapela.
Možda sam imao prednost jer sam od ranije poznavao neka lica iz komisije ali sam svakako bio dobro potkovan tako da ništa nije ostalo sumnjivo.
Kad je komisija saopštila da smo dobili posao a jedan od članova rekao mom direktoru da je to zahvaljujući meni, on je odgovorio ,,to je naš Belodedić,,.
Ali politika menja ljude pa kad je on postao generalni direktor a 14 oktobar malo ovaldao poslom isti me je slao na kapiju.
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 376



« Reply #6849 on: April 26, 2023, 12:59:11 pm »

Ta negativna selekcija ce brzo da dodje na naplatu, a da su nesto ozbiljno mislili sa tim tenkom ne bi pustili 14. oktobar niz vodu ni potrebne kadrove. Ovo je kao kada treba ekipa majstora da dodje nesto da vam uradi i dogovorili ste se, a on ima jos deset poslova i dva pismena majstora, pored dvadeset fuserasa. To je sudbina ovog tenka sa Yugoimportom.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 084


Ko laje zlo ne misli


« Reply #6850 on: April 26, 2023, 01:21:07 pm »

@BSD
U razvoju modernizovanog tenka M-84AS Jugoimport učestvuje samo sa izradom gusenica koje se otkrivaju u njihovom kovačkom centru (za sada). Visi u vazduhu duže vreme nagoveštaj izrade cevi za tenkove M-84 pošto imaju tu mašinu za obradu istih (jedini u ovom delu Evrope i to uveženu iz Nemačke uz saglasnost njihovog Bundestaga ... Takva je nekada bila procedura za to). Ne znam da li bi na primer bilo dovoljno istaći da na razvoju tenka radi i (na primer) žena koja je doktor nauka ,a predavač je na Prištinskom univerzitetu, trenutno smeštenom u Kosovsku Mitrovicu (i pri tome još ima i plavu kosu  Grin )? Jel to dovoljno da se uspostavi poverenje u taj posao ?  Ona radi na zadatku vezanom za ugradnju komunikacijske opreme u tenk kojom će se prenositi slika,poruke (slične SMS porukama) i zvuk kako u tenku (između članova posade) tako i na nivou više tenkova sa komandom (pisao sam o tome par reči ranije u onom "opširnom" komentaru") .

Na MCM forumu je neko uslikao jedan od elemenata tog sistema koji služi za geolokacijsko pozicioniranje tenka u realnom vremenu
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

evo linka ka toj fotografiji
https://www.mycity-military.com/slika.php?slika=473856_186937496_Screenshot_20230425_174020.jpg .



* sa McM.jpg (166.01 KB, 1077x1524 - viewed 8 times.)
« Last Edit: April 26, 2023, 04:24:42 pm by Brok, Reason: ubačena fotografija u prilog » Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 376



« Reply #6851 on: April 26, 2023, 07:51:30 pm »

To uopste nije tacno. Nemci nisu hteli da im prodaju masinu, pa je kupljena na drugom mestu. Bila je prica kao licno im je Merkelovica naredila, uopste nije tacno. Kada ta gospodja ima vremena da ide za Mitrovicu drzi predavanja i radi na tenku (da ne komentarisem kadar, upoznao sam ih vise). Tacno ces da me ubedis da vise nikada ne pogledam ovu temu! Nema od toga, ama bas nista, osim da se uzme neka lovica. Jadan ovaj narod, sta sve placa! Narod je najbogatiji, on na kraju sve plati!
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 084


Ko laje zlo ne misli


« Reply #6852 on: April 26, 2023, 08:59:56 pm »

Kada ta gospodja ima vremena da ide za Mitrovicu drzi predavanja i radi na tenku (da ne komentarisem kadar, upoznao sam ih vise). Tacno ces da me ubedis da vise nikada ne pogledam ovu temu! Nema od toga, ama bas nista, osim da se uzme neka lovica. Jadan ovaj narod, sta sve placa! Narod je najbogatiji, on na kraju sve plati!
Gospođa koju sam spomenuo je učestvovala svojim znanjem u izradi IRITEL-ovog uređaja čija je antena na fotografiji. Ona ne izvodi radove šrafcigerom (normalno) . Uređaj je testiran u samohodnoj haubici Gvozdika tokom procesa modernizacije tog sredstva (tamo je integrisan balistički računar ,novi sistem komunikacije putem pomenutih uređaja koji su nazvani VTI-P i VTI-C) ,na uređaj se konektuje šlemofon .

Da ne bi kukali na temi o novcu i kadrovima ,odlučio sam da vam podelim tu informaciju . Da probam i malo da idemo u tehnički deo priče ,ponovo ,a da novčani deo ostane po strani (u Sputnjikovom tekstu ,gore na linku ,postoji i taj deo ,kao neka vrsta svedočanstva . Čini mi se da je Mića napisao da "nismo znali da kopiramo komunikaciju sa tenka Beli Orao" .... Možda nismo ni hteli  da kopiramo ,napravili smo naše kako nama odgovara Wink . Uređaj se vidi na snimcima Gvozdika sa prethodno održanih vežbi koje je prenosio RTS,a izgleda ovako ....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

P.s.
Ne treba mešati Babe i Žabe . Jugoimport je preduzeće za sebe . Tenkovi M-84 su u vlasništvu Vojske Srbije. Tako da Jugoimport ne može da raspolaže sa njima bez odluke Vojnog vrha . A takva odluka ne postoji . Remont će se vršiti u Čačku u vojnom zavodu ,a ne u civilnom .  
A potuno je treće to što političari učine sve to da bude "bljutavo" i na kraju nam svima zagorčaju život ....to je priča za sebe...

Da je Vlado ovde na Palubi (što ne znači da ne prati temu) sasvim sigurno bi slično pisao kao i kolega BSD . Ali ne treba padati baš u očaj. Treba razumeti da jedan čovek koji učestvuje u radu na tenku (ili na bilo kom drugom vojnom sredstvu) paralelno radi pre podne na Vojnoj akademiji kao predavač,popodne je u VTI radi na nekom od sistema ,a uveče je na poligonu u Nikincima gde to isto treba da proveri u praksi ,a nikad nije na spavanju ili odmoru (što isto piše u tekstu sa linka ka Sputnjikovom tekstu u rečenici o "planiranju porodice poručnika") .

Takođe treba znati i da je TRZ Čačak odradio modernizacije radara Žirafa, PASARSa ,kod njih je ugrađena i oprema za kontrolne stanice za besposadne letilice Pegaz .....već spomenuta Gvozdika ....ali su i jedno desetak tenkova T-55 poslali u parkove i na raskrsnice i mermerne spomenike iako je ministar Stefanović javno rekao (a stoji i na sajtu ministarstva odbrane) da će ih "remontovati" (remontovani su trajno na mermerni spomenik).

Zaključak: postoji i crno i belo . Svako bira ono što voli. Wink


* IMG_20230426_213018.jpg (138.23 KB, 1279x720 - viewed 7 times.)

* IMG_20230425_230321.jpg (150.67 KB, 1279x720 - viewed 7 times.)
« Last Edit: April 26, 2023, 09:13:43 pm by PakleniVuk » Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #6853 on: April 26, 2023, 09:14:20 pm »

Po običaju, @PakleniVuk iznosi netačne i senzacionalističke informacije.


Fabrika u Velikoj Plani nema zaokruženu proizvodnju topovskih cevi, već radi finalizaciju cevi. Finalizacija podrazumeva mašinsku obradu čeličnog trupca na zadate specifikacije.

Iskovan i termički obrađen čelični trupac se kupuje u inostranstvu, a proizvode ga za to specijalizovane čeličane. Nema javnih podataka, ali se pretpostavlja da se čelični trupci kupuju u Sloveniji.

Mašine za obradu topovskih cevi 155mm i 125mm su kupljene u Italiji, dok su za manje cevi kupljene od domaćeg proizvođača.

https://www.tacchi.it/company-profile/?lang=en

https://strugovi.com/sr



Takođe, gusenice ne proizvodi Kovački Centar u Valjevu, već Zastava Kovačnica u Kragujevcu.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 084


Ko laje zlo ne misli


« Reply #6854 on: April 26, 2023, 09:28:04 pm »

Po običaju, @PakleniVuk iznosi netačne i senzacionalističke informacije.


Fabrika u Velikoj Plani nema zaokruženu proizvodnju topovskih cevi, već radi finalizaciju cevi. Finalizacija podrazumeva mašinsku obradu čeličnog trupca na zadate specifikacije.

Iskovan i termički obrađen čelični trupac se kupuje u inostranstvu, a proizvode ga za to specijalizovane čeličane. Nema javnih podataka, ali se pretpostavlja da se čelični trupci kupuju u Sloveniji.

Mašine za obradu topovskih cevi 155mm i 125mm su kupljene u Italiji, dok su za manje cevi kupljene od domaćeg proizvođača.

https://www.tacchi.it/company-profile/?lang=en

https://strugovi.com/sr



Takođe, gusenice ne proizvodi Kovački Centar u Valjevu, već Zastava Kovačnica u Kragujevcu.
Da citiram sam sebe "svako bira ono što voli" . Bandži voli da lovi greške u citatima ili slovne greške i slično. Bez obzira gde je mašina kupljena Italija ,Nemačka,Turska ,Grčka ili je sastavljena na licu mesta u Velikoj Plani od delova zatečenih tamo , kako to osporava čunjevi da je na njoj moguće uraditi cev 125mm ? Nikako . Što je (eto paralele i kuku Lele) Stefanović dok je bio ministar i sam tamo na licu mesta u fabrici izgovorio ....
Logged
Pages:  1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 [457] 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.