PALUBA
March 29, 2024, 01:56:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165561 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #225 on: October 19, 2009, 11:25:29 am »

Razlika između motora V-46-6 (780 KS) i V-46TK (1000 KS) je u tome što ovaj jači ima modifikovanu pumpu visokog pritiska, dva turbo kompresora sa interkulerom i razdvojen filter vazduha. U principu blok motora je isti pa bi trebalo biti izvodljivo motor V-46-6 prepraviti u V-46TK. Transmisija za oba motora je identična.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #226 on: October 19, 2009, 01:06:53 pm »

Prva dva pitanja mogu da ti odgovorim sa da. Može da se starim motor pojača bez problema sa 780 KS na 1.000 KS. I odgovora transmisiji starijeg motora. Ma manje više tako je i nastao prvi M-84A, tako što je urađen zahvat na starom motoru. Pisao sam već nekoliko puta da sam učestvovao u sedmodnevnom testu kada smo opteretili M-84 sa tonom reaktivnog oklopa i vozili ga 7 dana i noći bez prestanka.
Oko potrošnje ne znam tačno. Mada to u mnogome zavisi u kojim uslovima, od podloge najviše zavisi. I naravno da troši više D2 ali tačno ne zna koliko.

Imam jedno pitanje za tebe Bandzi. Premda si bio vozač tenka jel poznaješ DRHT i u kojoj meri.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #227 on: October 19, 2009, 01:28:14 pm »

On the other hand, for bullets and water going down the drain, it is insignificant!
Postoji mit da voda u lavabou teče u drugačijem smeru na severnoj i južnoj polulopti.
U sveopštem haosu u lavabou, uticaj koriolisove sile je zanemarljiv.

Kod metaka je slično, čak i sa najboljim puškama rasipanje na većim daljinama, gde koriolisova sila dolazi do izražaja, je prilično veliko da bi se izmerio uticaj bilo čega...
Logged
Palubarac
Guest
« Reply #228 on: October 19, 2009, 01:35:59 pm »

Quote from: vathra
Postoji mit da voda u lavabou teče u drugačijem smeru na severnoj i južnoj polulopti.

A zar je to mit. Mislio sam da tu ima istine. Huh?
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #229 on: October 19, 2009, 01:50:50 pm »

Imam jedno pitanje za tebe Bandzi. Premda si bio vozač tenka jel poznaješ DRHT i u kojoj meri.

Malo sam zarđao, jel to radiološko-hemijski detektor smešten dole desno kod vozača? Ako je taj uređaj u pitanju na žalost nemam pojma kako se koristi, jer niko živi nije umeo da mi objasni.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #230 on: October 19, 2009, 02:37:27 pm »

Upravo taj. Smiley Baš te zato i pitam jel DRHT od 90-tih i kasnije nije ni spadao u obuku vozača tenka a po pravilu i po nekoj logici bi obavezno trebao.
Manje više u tom periodu oko obuke sve se izvodilo kampanjski i površno, naručito kod obuke regruta.

Ti si obuku završio u Vršcu ako se ne varam i ako ne pitam previše?
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #231 on: October 19, 2009, 03:44:10 pm »

Ma slobodno pitaj. Ništa od ovoga nije u domenu vojne tajne, a i bilo je pre dosta godina  Smiley

Obuku sam završio u Vršcu VP 2908 (klasa Septembar 95.). Inače su tada obuku za vozače sprovodili veći delom "instruktori". Oni su bili redovni vojnici koji su "selekcijom" izabrani od strane starešina posle završetka obuke za vozača borbenog vozila, koja je u ovom centru trajala 2,5 meseca. Uglavnom je od svake klase vojnika ostajalo po tri ili četiri instruktora. Tretirani su kao desetari iako nisu dobijali činove, a osnovni zadatak im je bio da mlade vojnike j*bu u zdrav mozak. Jako mali broj tih instruktora je ostajao u centru zbog toga što je nešto znao o tenku. Veći broj njih je ostajao preko veze (gastarbajteri puni love i domaće puniše).
Obuka se svodila pored strojevih radnji i pešadijske obuke, na učenje moto tehnike i vožnju. Ništa o ostalim sistemima na tenku. Do duše ovi tenkovi na kojima se sprovodila obuka su bili u jadnom stanju i retko koji od njih je bio borbeno ispravan. Možeš da zamisliš da se na jednom tenku podmetao panj ispod sedišta vozača, jer nije radila ona poluga za utvrđivanje 

Po dolasku u prekomandu VP 6592 Niš, bila je sasvim druga priča što se tiče obuke i tehnike.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #232 on: October 19, 2009, 03:57:23 pm »

Bila doobuka u Nišu? Znam u Kraljevu su se tretirali vozači tenka kao neobučeni po dolaski iz Vršca, pa i sam si to osetio na svojoj koži. Dok ne završe doobuku mogli su jedino da stratuju tenk ali ne i da ga voze.
Nisam bio ali sam čuo da im je tehnika u to vreme bila horor-užas. Po priči regruta nije bilo dva kompletna tenka da im je ispravno sve na svakom mestu, mislim k-dirsko, nišandžijino i vozačevo mesto kao i tenk u celini.
U Nišu je u to vreme bilo dobrih tenkista tako da si najverovatnije tamo naučio dosta toga pa i nešto preko, pošto se jasno vidi iz tvog pisanja da voliš tenk.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #233 on: October 19, 2009, 04:17:35 pm »

Da, imali smo doobuku u Nišu, odmah po dolasku. Pošto je naša grupa od 15 vozača M-84 i 15 vozača BVP M-80 završila obuku u Vršcu dve nedelje "pre roka". Upućeni smo ekspresno u Niš pošto je brigada u to vreme bila na terenu (Avgust-Februar), pretpostavljam da znaš i gde. Na doobuci smo pored stvari koje se tiču vozačevog mesta, dosta učili i o celom tenku. Bilo je ono, ako sada ne naučiš, po dolasku na položaj možda nećeš imati kad i od koga da naučiš. Takođe u Nišu je bilo i redovno kondiciranje vozača, koliko se sećam jednom mesečno (kada se brigada vratila u kasarnu).
U Niškoj brigadi, a verujem i u ostalim borbenim jedinicama, je svako ko je imao interesovanja mogao da nauči dosta toga o tenku kao celini. Kako od starešina tako i od majstora u radionicama.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #234 on: October 21, 2009, 06:31:41 am »

Razgovarao sam sa glavnim balističarem jedne naše (iz Srbije) vojne firme koji je rješio balistiku na puno zrna. Reče mi da je Koriloisova sila na tenkovskom zrnu bez nekog uticaja. Ali reče mi, ajde im baci kost, pa ih pitaj gdje je težište zrna u toku leta i kod udarca u cilj. Da li je težište zrna u zrnu u toku leta zrna velikim brzinama ili van zrna i gdje se težište nalazi kad zrno udari u cilj ili kad eksplodira. Onda je rekao nemoj da nekoga sa tim zamaraš, nas nekoliko balističara nismo to mogli rješiti, ali ako hoćeš da nekom daš da rješi kvadraturu kruga daj mu taj zadatak.

Vidim da je školski centar OMJ VP 2908 koja je nekad bila u Banja Luci sada u Vršcu. I onda se sjetim kako sam nekad upoređivao broj vojne pošte sa funkcijom iste. Npr. školski centar veze VP 2998 bio je u Travniku. Uglavnom svaki aerodrom se sastoji od dvije VP baze i puka. I onda sam vidio da je kod svih baza drugi i četvrti broj isti i paran. Npr, Podgorica, Golubovci VP 3272, Pleso 6888, itd. I nakon upoređivanja brojeva nekoliko stotina VP lako napokon sam skužio čitav sistem određivanja broja VP. Glupo mi je da ovaj sistem još uvijek koristi VS.

Pozdrav

Vlado
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #235 on: October 21, 2009, 08:02:26 am »

Bila doobuka u Nišu? Znam u Kraljevu su se tretirali vozači tenka kao neobučeni po dolaski iz Vršca, pa i sam si to osetio na svojoj koži. Dok ne završe doobuku mogli su jedino da stratuju tenk ali ne i da ga voze.
Nisam bio ali sam čuo da im je tehnika u to vreme bila horor-užas. Po priči regruta nije bilo dva kompletna tenka da im je ispravno sve na svakom mestu, mislim k-dirsko, nišandžijino i vozačevo mesto kao i tenk u celini.
U Nišu je u to vreme bilo dobrih tenkista tako da si najverovatnije tamo naučio dosta toga pa i nešto preko, pošto se jasno vidi iz tvog pisanja da voliš tenk.
Doobuka u jedinicama nije izvodjena zato sto se smatra da vozaci dolaze neobuceni (mada je to u sustini tacno) nego je to Planom i  programom obuke vojnika predvidjeno
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #236 on: October 21, 2009, 08:17:57 am »

Ma jeste bilo to predviđeno planom i programom obuke vojnika, ali je ovo bilo stvarno neophodno. Znači nije bilo kako su se radile mnoge stvari, e aj da se samo odradi, nego se držala baš ljudski obuka, i u teoriji i u praksi.
Koliko stvari je samo predviđeno planom i programom vojnika te se nije radilo ništa od toga, čak ni slično, ali ova doobuka se baš sprovodila.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #237 on: October 21, 2009, 12:44:05 pm »

Samo da napomenem da VP 2908 Vršac više ne postoji. Pre neku godinu kasarna je napuštena a tehnika odvežena. Mislim da se obuka vozača borbenih vozila sada sprovodi u Požarevcu.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #238 on: October 21, 2009, 12:48:23 pm »

Postavio sam pitanje u vezi Koriolisove sile na tank-net forumu, i dobio sam odgovor od Vasilij Fofanova

"Do modern FCS take into account Coriolis force?
- Yes, some of them do. In particular, the FCS on M1A2 does take it into account."

Ostali komentari su napomenuli da je u normalnim uslovima odstupanje zanemarljivo.
Niko nije komentarisao vrednosti koje sam naveo (mrzelo me da im ponavljam ceo račun).
Jutros sam postavio pitanje, možda bude još odgovora.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #239 on: November 21, 2009, 05:47:23 pm »

Video o tenku M-84A i M-84D kao i nešto malo o M-84AB1

Meni zanimljivo, na 49 sekundi se vidi automatsko punjenje topa kao i u 53 s kada izbacivać danceta izbacuje dance kojeg u ovom slučaju nema. Koliko puta sam to gledao uživo što bi se reklo. Smiley
Od 2:01 ide M-84D ili Degman.


<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/R6ITtxpDWe4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Usput jel ima neko info dokle i kako idu radovi u Hrvatskoj na tenku M-95D.

Evo naleteo sam na jedan video koji i ne pruža baš neki Bog zna kakv info:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/8-58H2z0Fks?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>



Logged
Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.