PALUBA
March 28, 2024, 09:59:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165374 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #3315 on: October 25, 2015, 12:47:46 pm »

Kuvajt je globalno pod zaštitom Amerike, da bi izbegli totalnu zavisnost oni delimično kupuju naoružanje i od drugih država.
Šta će i kada kupiti zavisi od mnogo faktora a ponajviše od njihovog medjusobnog nadmetanja ko će dobiti posao.
Naši tenkovi su verovatno u lošem stanju.
Već dugo se krčka dilema da li su perspektivni i koliko bi bilo uputno uložiti u njihovu obnovu.
Tu neki vide šansu za dobar biznis mislim da to samo može biti dobar posao za onoga ko da izbalansiranu ponudu koja bi opravdala cenu koštanja i produžila vek recimo bar za narednih 10 godna.
Pošto smo mi uništili proizvodnju na ex-YU prostoru teško će biti da se to odradi a daleko smo od zajedničkog nastupa koji bi podrazumevao da se okupi najbolje što imamo i iskoristi prilika.
Ako se pak definitivno odluče za kupovinu novih tenkova u tom slučaju mislim da je na ovaj posao stavljena tačka.
Cena nafte je niska tako da ne treba očekivati velika ulaganja po meni svakako ne više od 200 tenkova.
Jedan od razloga što naša ekipa nije obnovila ugovor za održavanje na još tri godine bio je pad cene nafte 2000-2001 god.

Možda neki jak kuvajtski igrač uspe da progura posao oko osveženja naših tenkova ali će mu biti prilično teško da ga uspešno privede kraju!
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #3316 on: October 25, 2015, 01:09:47 pm »


,,Možda neki jak kuvajtski igrač uspe da progura posao oko osveženja naših tenkova ali će mu biti prilično teško da ga uspešno privede kraju! ''


  Možda i uspe u toj nameri ako mu pomogne neko sa naše strane...







 
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #3317 on: October 25, 2015, 02:17:52 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/G9CBgXw3k-o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3318 on: October 25, 2015, 03:24:53 pm »

Izgleda ko Slovenski i Poček.
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #3319 on: October 25, 2015, 04:00:42 pm »

 ,Možda i uspe u toj nameri ako mu pomogne neko sa naše strane...,

Svi oni imaju ljude sa naših prostora preko kojih prikupljaju informacije i daju ponude ali kad prestane priča pa se susretnete sa problemima koje baš i niste očekivali?
Možda za pojedine sklopovi ima nešto kadra ali za celi sistem  tenka teško se nalazilo i u zlatno vrema ovog zanata a zamislite danas kada se niko ozbiljno ne bavi time.
Neki bi rekli sve je bolje od sadašnjeg stanja ali valja ispuniti kvalitet i date rokove!
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #3320 on: October 25, 2015, 04:20:10 pm »

Izgleda ko Slovenski i Poček.

To je OSVAD Poček, predio "Lipe",
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #3321 on: October 25, 2015, 11:51:30 pm »

Tenkisti 1. brigade





« Last Edit: October 26, 2015, 09:20:09 am by Trifko, Reason: Uklonjena zadnja dva snimaka, » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3322 on: October 26, 2015, 07:00:37 am »

Prvi video.
Ovi se ponašaju kao na snimanju. Sa ovakvim ponašanjem na bojnom polju izginuli bi ko zećevi. Izgleda da niko od starješina nije rata omirisao.


Prvi video na 2,12.
MOLIM ONE KOJI ČITAJU PALUBU PO SLUŽBENOJ DUŽNOSTI DA OBAVJESTE NADLEŽNE DA SAM NAPRAVIO ELEKTRONIKU KOJA NE DOZVOLJAVA DA TENK M84 POKUPI ZEMLJU U CIJEV. DOSTUPNO I LAKO IZVODLJIVO.
Jadni vi i vaš VTI koji to ne zna da napravi.

Prvi snimak 5,45
Uvježbavaju marš tenkova, a top van gabarita. Čita li tamo neko upustvo za rukovanje tenkom.

Prvi snimak 11,10

Molim majstore da na ovome tenku zamijene davač brzine po pravcu. "Pojeli su mu se zubi". Treba zamijeniti zupčanik, jer se istrošio.

Prvi snimak 7,27
Na snimku je tenk M84 koji nema motor od "oko 1000 KS", a ovaj koji čita navodi tekst "od oko 1000 KS".

Drugi i treći snimak ne želim da komentarišem. Molim članove Palube da zbog ugleda Palube ne stavljaju video na Palubu koji ima onaj znak u lijevom gornjem uglu.

Pozdrav

Vlado

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3323 on: October 26, 2015, 02:24:04 pm »

Hvala Trifku što je uklonio ona dva snimka na koja sam ukazao.

Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3324 on: October 27, 2015, 07:11:19 am »


U Kuvajtu je početkom decembra sajam naoružanja gdje ćemo predstaviti naša rješenja.  Nekoliko rješenja se odnosi na tenk, a mogu se ugraditi i u M84.
http://gulfdefense.com/
Idem u Kuvajt početkom decembra na postavku sajma.

Sa ovim našim prijedlozima napravićemo nekoliko modifikacija na M84. Nadam se da ćemo sa ovim sasvim izbaciti SDPR iz Kuvajta, kao i sve njihove pokušaje da se tamo vrate.

Pozdrav

Vlado
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #3325 on: October 27, 2015, 07:35:39 am »

Vlado , ti si stvarno ljut na ove iz SDPR, iz ovoga što pišeš, imaš i razloga. U svakom slučaju, želim ti (i svima koji su uz tebe) puno uspjeha u radu u Kuvajtu.
Logged
DusanC
desetar
*
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #3326 on: October 27, 2015, 08:08:59 am »


U Kuvajtu je početkom decembra sajam naoružanja gdje ćemo predstaviti naša rješenja.  Nekoliko rješenja se odnosi na tenk, a mogu se ugraditi i u M84.
http://gulfdefense.com/
Idem u Kuvajt početkom decembra na postavku sajma.

Sa ovim našim prijedlozima napravićemo nekoliko modifikacija na M84. Nadam se da ćemo sa ovim sasvim izbaciti SDPR iz Kuvajta, kao i sve njihove pokušaje da se tamo vrate.

Pozdrav

Vlado
Samo napred!

Ako ikad budete želeli da napravite nešto ovakvo, pogotovo kao interface za SUV, mogu Vam dati kontakte ljudi koji bi Vam mogli pomoći.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #3327 on: October 27, 2015, 08:59:50 am »

Duje, pa ako si radovno pratio tekstove na Palubi može ti biti jasno da je SDRP jedan od glavnih krivaca što je propala vojna industrija Srbije. Ponašanje koje je vodilo nigdje sem u vlastitu propast i u propast vojne industrije.

Recimo, ponašanje njihovih predstavnika.
Dok sam radio u Kini, predstavni SDRP-a Zoran Đorđević, mjesecima nije dao ni žute banke (žutog juana) čitavoj ekipi, tako da članovi tima nisu imali ni za cigare. A predstavnica Norinka koja je bila sa nama nam je rekla da je već plaćeno 4.000.000 $ za naš rad u Kini. I dolazi predstavnik SDRP-a u fabriku gdje smo radili tenk i samo pušačima daje malo para. Za cigare. Nama ostalim ništa.

U Pakistanu me pokrao (ukrao materijalno dobro) Dragan Pješivac, predstavnik SDRP-a. Nije mu bilo dovoljno što je pokrao sav escajg tamo gdje smo radili, escajg i čaše u avionu, nego je i mene pokrao. Danima nije išao na poligon sa nama, jer mu je bilo vruće, kako je sam govorio. Za to vrijeme Ukrajinci su angažovali veliku lokalnu ekipu i lobi i dobili posao u Pakistanu. Zahvaljujući idiotluku zvanom SDPR vojna industija je izgubila posao u Pakistanu. Da je tamo bio neko pametniji i sposobniji danas bi na osnovu tog posla radile fabrike 14 oktobar, Crvena zastava, Optel, Čajavec, Famos i još puno fabrika. Slanjem kleptomana Dragana Pješivca kao predstavnika SDPR-a u Pakistan izgubljeni su milioni dolara, a sa tim i fabrike koje nisu radile.

Nastaviću kasnije, držim nastavu za koji minut pa moram ići.

Pozdrav

Vlado
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #3328 on: October 27, 2015, 09:20:27 am »

Duje, pa ako si radovno pratio tekstove na Palubi može ti biti jasno da je SDRP jedan od glavnih krivaca što je propala vojna industrija Srbije. Ponašanje koje je vodilo nigdje sem u vlastitu propast i u propast vojne industrije.

Recimo, ponašanje njihovih predstavnika.
Dok sam radio u Kini, predstavni SDRP-a Zoran Đorđević, mjesecima nije dao ni žute banke (žutog juana) čitavoj ekipi, tako da članovi tima nisu imali ni za cigare. A predstavnica Norinka koja je bila sa nama nam je rekla da je već plaćeno 4.000.000 $ za naš rad u Kini. I dolazi predstavnik SDRP-a u fabriku gdje smo radili tenk i samo pušačima daje malo para. Za cigare. Nama ostalim ništa.

U Pakistanu me pokrao (ukrao materijalno dobro) Dragan Pješivac, predstavnik SDRP-a. Nije mu bilo dovoljno što je pokrao sav escajg tamo gdje smo radili, escajg i čaše u avionu, nego je i mene pokrao. Danima nije išao na poligon sa nama, jer mu je bilo vruće, kako je sam govorio. Za to vrijeme Ukrajinci su angažovali veliku lokalnu ekipu i lobi i dobili posao u Pakistanu. Zahvaljujući idiotluku zvanom SDPR vojna industija je izgubila posao u Pakistanu. Da je tamo bio neko pametniji i sposobniji danas bi na osnovu tog posla radile fabrike 14 oktobar, Crvena zastava, Optel, Čajavec, Famos i još puno fabrika. Slanjem kleptomana Dragana Pješivca kao predstavnika SDPR-a u Pakistan izgubljeni su milioni dolara, a sa tim i fabrike koje nisu radile.

Nastaviću kasnije, držim nastavu za koji minut pa moram ići.

Pozdrav

Vlado

Da, redovno pratim, vidim da navodiš imena i prezimena, nema razloga da ti ne vjerujem. Brini se ti za sebe, svoju porodicu a za ostale boli te "uvo". Kao što sam ti već napisao, puno sreće u radu!
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #3329 on: October 27, 2015, 09:21:36 am »

Vlado, dolazi li na sajam, osim tvoje ekipe i SDPR-a, još netko s ovih prostora, primjerice Đuro Đaković Specijalna vozila?
Logged
Pages:  1 ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.057 seconds with 23 queries.