PALUBA
March 29, 2024, 10:00:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165924 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #315 on: December 22, 2009, 04:32:24 pm »

Za koje potkalibarno streljivo su unijeti podaci u balističko računalo?
Da li se može koristiti potkalibarnni projektil BM15 a da se ne vrše izmjene u računalu (tenku)?
Jedan frend me je uvjeravao da se taj potkalibarni projektil može koristiti na M-84 bez nekakvih izmjena sa čime se baš nisam složio jer mislim da su podaci za potkalibarne projektile BM9 i BM12 unijeti u računalo.

Pozdrav Miro!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #316 on: December 22, 2009, 07:03:12 pm »

Početna brzina potkalibarnog zrna za top 2A46 125 mm je oko 1800 m/s. Pritisak na zatvarač kod opaljenja je 6600 atmosfera. Veoma malo opadanje brzine tokom leta koje je u tablicama gađanja dato do 4000 metara. Dakle, zrno po tablicama leti nešto više od dvije sekunde. Korigovani tablični ugao na 1500 metara je 2,7 hiljaditih. Šta god da od potkalibarnog staviš unutra pogodićeš cilj. Na tenku T80 sam vidio da na balističkom računaru ima balistiku za sedam različitih balistika za potkalibarno zrno. Perverzija. Ovo zrno toliko brzo leti da je to gotovo pravolinijski. Ja sam gađao sa ruskom municijom na kineskom tenku u kojem je bila balistika za kinesku municiju. Sa TF-om. I odstupanje na oko 2,5 kilometara je bilo oko 40 cm. A sad uporedi to sa potkalibarnim koje duplo brže leti.

Pozdrav

Vlado
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #317 on: December 22, 2009, 07:32:47 pm »

Mala informacija.
Tenk koji se prevrnuo u Makedoniji 11.11.1991.vozila je posada JNA iz sastava 243. okl.br. Prevnuo se u Kačaničkoj klisuri (a ne u vojarni) prilikom prelaska brigade u Uroševac. Tenk je sletio u provaliju negdje oko 140 metara u dubinu (s ceste do željezničke pruge). Kompletna posada je preživjela. 

Uzrok izlijetanja sa ceste: „otkačka“ u vožnji.

Još i pitanje: Tko je bio zadužen za proizvodnju računala i ubacivanje tabličnih podataka u isto?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #318 on: December 22, 2009, 07:46:51 pm »

Odakle ti podatak za ovaj tenk koji se prevrnuo. Otkačka je ispumpavanje ulje iz transmisije. Bez obzira na to kočnice tenka rade.

Balistički računar je pravio Čajavec, Profesionalna elektronika, Sistemi upravljanja. Banja Luka
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #319 on: December 22, 2009, 07:50:23 pm »

Jos jedno pitanjce, sta je trazio u Kacanickoj klisuri ??
Ako je krenuo iz Skoplja u pravcu Urosevca, ondak bi bilo logicnije da ide preko Blaca, jer je put mnogo kraci. Da nisu slucajno isli u Nis ili neki drugi grad na popravku ili remont ??
Vlado, ne verujem da se tenk sam kretao kroz Kacanicku klisuru, verovatno ga je nozio neki transportni voz ili kamion sleper.
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #320 on: December 22, 2009, 08:31:40 pm »

Brigada je u predvečerje 11.11. krenula sa većim dijelom tehnike prema Uroševcu vlastitim hodom. Ja sam vozio tenk pa je stoga to pouzdana informacija. Mjesto pada nisam vidio jer je tada bila noć, jedino se sjećam da je tenk poslije prevrtanja bio okrenut na kupolu i paralelno uz prugu. Spasili su nas oko 2 sata poslije kada je naišla lokomotiva jer su nas pomoću nje prebacili do ceste gdje smo prebačeni u kola hitne. Uspio sam zakočiti tenk kada sam uočio da ne skreće sa nožnom kočnicom ali smo već bili na rubu ceste pa smo se počeli bočno prevrtati. Podatak o "otkački" dali su poslije pregleda tenka.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #321 on: December 22, 2009, 09:00:02 pm »

Opiši malo taj događaj detaljnije ako ti nije teško.
Tenk se naveo na rub ceste jel blokada (skretanje) nije reagovala, te ste sleteli, jal tako?
Šta ste radili dva sata prevrinuti u tenku? Jel mogao neko da izađe iz tenka ili ste sve vreme dok pomoć nije stigla proveli unutar njega.
Jel imao neko nekih posledica kasnije i kojih ako ih je bilo. Pa onda kako ste maršovali, jel u klasičnom marševskom položaju gde je k-dir na luku, a i tebi je bio luk otvoren ili je sve to bilo drugačije. Koliki je bio razmak tenkova u koloni, konkretno koliko je bio udaljen tenk ispred a ako znaš i iza tebe?
I pojašnjenje da je uzrok otkačka. Jel si ti držao otkaču u vožnji (u šta sumnjam, ali nije nemoguće) ili se mehanizam za otkačku pokvario i počeo sam od sebe da ispumpava ulje.
I tako neka pitanja ako ti nije problem da malo opišeš.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #322 on: December 22, 2009, 10:59:16 pm »

Koliko se sećam, da bi se otkačka uspešno obavila motor mora da radi minut ili dva na 1600 obrt/min uz držanje prekidača otkačke. Moguće da je došlo do nekog kvara na prekidaču pa je polako počelo ispumpavanje ulja iz transmisije. Malo je čudno da otkačka počne sama od sebe, jer mora postojati i neka zaštita od samopokretanja procesa. Kapacitet ulja transmisije je 42 litre (mereno posle obavljene otkačke), ali ne mogu da se setim kolika je minimalna dozvoljena količina ulja u transmisiji. Ako je nivo ulja manji od minimalno dozvoljenog tenk će slabo ili neće uopšte reagovati na komande.
« Last Edit: December 22, 2009, 11:04:33 pm by Bandzi » Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #323 on: December 23, 2009, 08:42:13 am »

Jos jedno pitanjce, sta je trazio u Kacanickoj klisuri ??
Ako je krenuo iz Skoplja u pravcu Urosevca, ondak bi bilo logicnije da ide preko Blaca, jer je put mnogo kraci. Da nisu slucajno isli u Nis ili neki drugi grad na popravku ili remont ??
Vlado, ne verujem da se tenk sam kretao kroz Kacanicku klisuru, verovatno ga je nozio neki transportni voz ili kamion sleper.
Najbrzi i najbolji  put od Skopja do Urosevca je preko Kacaniaka kro z klisuru, a to je bilo za vreme predislokacije brigade tako da su isli sopstvenim hodom
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #324 on: December 23, 2009, 11:09:30 am »

Jedno pitanje, šta je to otkačka i čemu služi?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #325 on: December 23, 2009, 12:42:38 pm »

Otkačka je ruski naziv koji je odomaćen u JNA i kasnijim vojskama nastalim na JNA za ispumpavanje ulja iz transmisije. Ako je ulje u transmisiji gusto  (nezagrijano i nežitko, odnosno sa velikom gustoćom) zna se desiti, ne uvijek, ali se zna desiti, da tenk skoči, ili se počne kretati u trenutku paljenja. Zato se prije gašenja motora tenka kad je ulje žitko i zagrijano vrši ispumpavanje ulja iz transmisije u rezervoar ulja transmisije. To se vrši sa prekidačem koji se nalazi na lijevoj strani vozača, na komandnoj tabli vozača. Prekidač je sasvim naprijed, drugi odozgo. Tip prekidača je PN2-45N i proizvodio ga je Čajevac, Profesionalna elektronika, Elektro mehanički sistemi i uređaji, koji je inače proizvodio skoro svu jakostrujašku instalaciju i uređaje na tenku. Bilo je dosta problema sa ovim prekidačem, jer dokumentacija dobijena od Rusa nije bila kompletna. U prevodu, sve ti piše, ali ti ništa nije jasno. Radilo se o tome da je pokretanje pumpe za ispuštanje ulja iz transmisije u trenutku uključivanja potezalo jako veliku struju, te je dolazilo do izgaranja prekidača otkačke. Odnosno na samoj pumpi, kao i na svim istosmjernim motorima trenutak uključenja motora je jako mali otpor dok se ne izjednače narinuti napon na motor i elektromotorna sila koju pravi motor. Dakle, nekoliko milisekundi teoretski, motor vuče ogromnu struju. Na nekim drugim motorima u tenku postoje upuštači koji ograniče struju zalijetanja motora, i koji reaguju prvih desetaka milisekundi dok se motor ne uključi. Kasnijom analizom problema oko ovoga prekidača, a koju sam ja tražio da se uradi, nađeno je rješenje za ovaj prekidač. Radilo se o postupku izrade prekidača, tako da se kasnije u tehnologiji izrade prekidača rješio ovaj problem. Daljnja objašnjenja oko ovoga bi bilo otkrivanje tehnološkog procesa izrade tenka koji neću iznijeti ni u ludilu. Konstrukcionu dokumentaciju (šta se pravi) tenka imaju mnogi iz bivših zemalja SFRJ, ali tehnološka dokumentacija (kako se pravi) stoji na sigurnom mjestu.


Pozdrav

Vlado
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #326 on: December 23, 2009, 01:01:12 pm »

Vlado, kad pomenuste "U prevodu, sve ti piše, ali ti ništa nije jasno.", čuo sam odavno priču da je bila slična situacija oko livenja kupole, odnosno pucanja zbog neravnomernog hlađenja zidova koji su različite debljine.

Znate li nešto više o tome? Prevashodno me zanima da li je priča tačna, detalji mi i nisu toliko bitni.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #327 on: December 23, 2009, 01:11:51 pm »

O ovome zaista ne znam ništa. Nekad zna biti tehnologija u redu, ali se ne poštuje, pa bude svega, nekad se ne može ostvariti tehnologija itd. Sjećam se priče mojih drugara kada su razvijali sistem PASV, poluautomatskog sistema vođenja raketa, kad su dobili neku dokumentaciju od Rusa i baš mi rekli, a opet nam Rusi nešto uvaljuju, jer su neki nomogrami vođenja raketa bili nelogični. I naprave moji drugari sistem vođenja raketa po svom. A ono bogu nevalja. Vrate na ruski sistem, koji je po njihovom bio totalno glup, a ono rakete lete fenomenalno.

E sad, šta je tamo bilo i koji su razlozi, nađi nekoga iz fabrike Ravne nad Koroškem pa pitaj.

Pozdrav

Vlado
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #328 on: December 23, 2009, 03:02:41 pm »

Najbrzi i najbolji  put od Skopja do Urosevca je preko Kacaniaka kro z klisuru, a to je bilo za vreme predislokacije brigade tako da su isli sopstvenim hodom

Izvinjavam se , moja greska, pomesao sam Kacanicku sa Gardelickom klisurom. 
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #329 on: December 23, 2009, 03:14:00 pm »

Tenk nije reagirao na povlačenje desne komande pa sam ga pokušao zakočiti jer je ispred bio zavoj.
Ljudi koji su pregledali tenk našli su grešku: prekidač za povrat ulja transmisije iz mjenjača u rezervoar. Čuo sam od ostalih iz moje satnije da je na svim ostalim tenkovima poslije toga izvršena zamjena tog prekidača.

Bilo je relativno malo ozljeda. Vojnik koji se nalazio na mjestu zapovjednika je prilikom drugog  bočnog okretanja izletio iz tenka i zakačio se kacigofonom za drvo no prilikom otpuštanja sa drveta pao  je do tenka i slomio neke kosti u stopalu, ciljač koji  bio pod zaključanim lukom nije bio povrijeđen dok je vozač (ja) zadobio udarac u grudi od akumulatora, lom rebara, lakši potres mozga te porezotinu na glavi od udarca u rub otvora vozača.

Ona dva sata?
Nitko od onih koji su nas pratili nisu primjetili da smo se prevrnuli. Tenk je bio zadnji u brigadi a tenk ispred udaljen negdje oko 30-40 metar. Koliko sam čuo od kolega tek je patrola MUP koja je bila u blizini gdje se pruga i cesta nalaze u istoj visini i međusobno blizu javila u brigadu da se tenk prevrnuo (njima su to javili strojovođe lokomotive koji su nas pronašli u jarku kraj pruge). Inače na tom smo mjestu sa dizelke prebačeni u kola hitne (ja i vojnik koji je bio na zapovjednikovom mjestu). Ciljač je čitavo vrijeme bio u kupoli do dolaska željezničke dizalice koja je tenk prebacila na vagon (sutradan).
Logged
Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.