PALUBA
April 19, 2024, 10:40:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 473   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2186657 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #450 on: April 28, 2010, 08:21:49 pm »

... mislis na "papirne" modernizacije? Pa to jedino i moze ... ali ti babu mozes da zoves devojkom koliko hoces, ona ostaje baba, bez obzira koliko dobru sminku koristila ... a i papir trpi sve, tako da ...

... Dok ne dodje mladja,(lepsa i bolja!!!), a onda - pemzija!

Tačno tako. Nisam ja ovo komentarisao u nekom ozbiljnom tonu.
Samo što bih ja dao naziv "papirno-šminkana" modernizacija.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #451 on: April 28, 2010, 09:09:02 pm »

Kao što su Rusi napravili TZI u Kruševcu, tako su neki Rusi napravili modifikaciju M84 na ovu verziju tenka. Nedavno se pričalo o neplaćenoj proviziji u Kuvajtu. Sada se o tome ne priča. Priča se o novom ugovoru. Dakle, provizija je plaćena. Najvjerovatnije je plaćena i provizija na ovu modifikaciju. Kakav će taj tenk biti to nije važno. Doći će dijelovi iz Rusije i ugraditi će se u tenkove u Kuvajtu. Ko je eventualni neprijatelj Kuvajta. Ko će se boriti sa tim tenkovima. Više od 50% posada je nepismeno. Ko će sa tim da rukuje. Velika većina tenkista su stranci iz arapskih zemalja, Saudija, Emirati, Jemen. Hoće li se boriti za Kuvajt u nekom eventualnom ratu. Hoće i se ti tenkovi koristiti u eventalnom ratu protiv Irana. Dosta se je kuvajčana borilo u Iraku protiv Irana. Hoće li opet, ali ovaj put za američke interese.

Sve to nije bitno. Neko će da proda dijelove, neko će da to plati, neko će da dobije proviziju. Firma iz Novog Beograda prodaje čak i sredstva napravljena u fotošopu. Trebaju im pare pod hitno.

Sjećam se Radovana Trećeg.

Radovane, koliko je sati.

Neznam. Proćuće se. Pa će sutra reći Radovan je rekao ovo ili ono. Te krajnje je vrijeme, itd.

Sačekaćemo daljni razvoj događaja. Od potpisivanja ugovora do realizacije ugovora zna da prođe dosta vremena, a zna se desiti da se i ugovor ne realizira. Dogodi de da nema ko da ga realizira.

Pozdrav

Vlado
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #452 on: April 28, 2010, 10:26:18 pm »

Pozz svima ovde...

Ja imam info da ce da se radi remont u cacku uz ucesce krusevljana i plave lagune a detalji prevoza su vec isplanirani i to je jedan od nasih prednosti (uz nezaobilazne provizije) u odnosu na hr varijantu koja nije ni pokusala da ide u detalje svoje realizacije...sto govori o njihovoj neozbiljnosti...

Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #453 on: April 29, 2010, 06:21:59 am »

Pozz svima ovde...

Ja imam info da ce da se radi remont u cacku uz ucesce krusevljana i plave lagune a detalji prevoza su vec isplanirani i to je jedan od nasih prednosti (uz nezaobilazne provizije) u odnosu na hr varijantu koja nije ni pokusala da ide u detalje svoje realizacije...sto govori o njihovoj neozbiljnosti...


pozdrav i tebi!

u ovo boldano sumnjam,  neš ti detalja prijevoza- u luku rijeka i na vlak, pa mjesec dana truckanja vlakom do slavonskog broda. il ako bi htjeli brže od 5km/h kuvajćani potpišu da su sami krivi kad vlak izleti s tračnica.. Grin

najveća prednost srbije je odnos države prema vojnoj industriji.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #454 on: April 29, 2010, 06:25:16 am »

Kao što je Vlado kazao, moguče je, da posao i neče biti realizovan. Oko ovog remonta u Kuvajtu bilo je više najava, kao da su Hrvati dobili posao, poslije Srbi, ponekad čak Slovenci .... Po mome če se posao dobiti jedino:
1. Ako diktira SAD, da neko mora dobiti posao.
2. Ili podmirivanjem nekog u Kuvajtu, koji odlučuje o ovakvim poslovima.


Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #455 on: April 30, 2010, 06:25:16 am »

Ovu nišansku spravu pravi još samo firma Optel u Banja Luci. Dio radnika nekadašnje Fabrike namjenske proizvodnje br.3 ili FNP3 preduzeća Zrak Sarajevo koji je nekad pravio DNNS-1 i DNNS-2 je osnova ove firme. Mirko, Savo i Mišo. Mogao bih otići na kaficu kod njih. Možda ovo tamo ima.  Grin

Prije koju godinu su napravili izvjesnu  pravilo količinu DNNS-2A i isporučili Kuvajtu.  Nišansku spravu ove komplikovanosti moglo je praviti samo 7 (sedam) firmi u svijetu. Jedna od njih bila je Zrak Sarajevo. Nakon raspada SFRJ preduzeće Optel je oko 10 godina razvijala nove tehnologije i napravila DNNS-2.


Pozdrav

Vlado
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #456 on: April 30, 2010, 08:51:59 pm »

Bravo, makar bilo i "zanatska" proizvodnja. Nadam se da se isplatilo barem da malko zbrinu porodice.

Čitam eto kako se priča o tom M-84AB2..

Ne mislite valjda da bi mogli da se proizvode u Srbiji?

Ako se misli na integrisanje novog SUV, Štore itd., to bi moglo da se uradi ako ima ko ume to da uradi. Da ne bude da su došli Rusi, uradili, dobili pare i otišli...?!

Ako se misli na promenu pogonske grupe i transmisije na "powerpack" ko bi to proizvodio - a da nije reč o eksperimentalnoj partiji? Ako bi ostalo na nivou maloserijske proizvodnje (npr. 50 kom) koliko bi to koštalo po primerku? Verovatno nedopustivo mnogo.

Meni izgleda da sada u Srbiji ne može da se napravi ni bicikl, a kamoli tenk. Bilo bi divno da može...!
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #457 on: April 30, 2010, 09:08:27 pm »

Niko ne govori o proizvodnji novih tenkova, već o remontu i modernizaciji postojećih M-84 koji se nalaze u Kuvajtu.

Motor ze tenk i danas radi ova firma http://www.fmsn.info/index_sr.html
Takozvani "Power Pack" je uradila ova firma http://www.14-oktobar.co.rs/strana1.htm
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #458 on: May 01, 2010, 05:20:46 am »

Sad sam pogledao ova dva sajta. Sramota. Sajt je ogledalo firme. Ovo kao da su pravila djeca iz drugog osnovne. Oba sajta. Sa sajta se vidi da firme propadaju, da su u velikim finansijskim problemima.

Moja ćerka, 12 godina, napravila stotinjak "dječijih" sajtova.  npr,

http://ratatoullie.webs.com/aboutme.htm itd. Taj je napravila prije godinu dana otprilke.
http://www.youtube.com/11winx

Moj sin kad je napravio ovaj sajt išao je još uvijek u srednju školu

http://www.alpro-vl.com/

pa sad uporedite ove sajtove koje su napravila moja djeca sa ovim službenim sajtovima firmi.

Mislim da firme koje imaju ovakve sajtove imaju iste takve rukovodioce. Loše i nesposobne, a u ovakvim vremenima to zna da bude loše po firmu.

Pozdrav

Vlado

Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #459 on: May 01, 2010, 03:47:55 pm »

Mislim da izgled sajta ne govori uvek o firmi, primer je HS Produkt koji je jedan od najboljih proizvodjaca pistolja na svetu ali do pre neki dan nije ni imao svoj sajt verovali ili ne... Kod nas je marketing uvek bio upitan, cak sta vise vecina drzavnih firmi nema uopste sluzbu marketinga ili je cini rodjaci direktora koji se ne razumeju ni u pijacnu prodaju.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #460 on: May 05, 2010, 12:18:27 pm »

... некада Л2Г, као и ОУ3Г на Т55 ... класични фар, само са дијафрагмом која филтрира ИЦ спектар ... чини ми се и да је јачина била 40000 свећа, само ми никада није била јасна та јачина , уствари колико је то вати ... а када ради, емитује зрачење тако да се веома лако открива од стране других возила ...
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #461 on: May 05, 2010, 12:32:53 pm »

Jedinica za jačinu svetlosti Kandela (cd) ili Sveća. 120 cd = 100 W

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #462 on: May 05, 2010, 01:02:15 pm »

Davno je to bilo, ali broj tenka je od prilike 212xx
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #463 on: May 05, 2010, 01:10:14 pm »

Davno je to bilo, ali broj tenka je od prilike 212xx

Ma i to pomaže, barem sam bliži broju koji bi stavio.

@tpku_2b: da i to me isto uvik zbunjivali, onaj ogromni IC far s desne strane cijevi, šta se pojavljuje kod cijele serije T-ova (T-55/56/64/72/80/90) je ogroman izbog toplinske energije šta omogučava lakše nišanjenje na njih. Isto tako, ako taj IC far emitira svijetlo IC spektra, kako onda nije vidljiv svima s nišanom/spravama s istom ili sličnom frekvenciom? Mislim kakva je onda razlika po tom vidu od običnog reflektora?
(sjećam se jedne priče nekog mornara u Gvadal kanalu kada su američka i japanska fota skoro uplovili jedni u druge redove brodova, pa je netko upalio reflektora za svjetlosnu signalizaciju i odjednom je u to mjesto sasuto 50 projektila! )
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #464 on: May 05, 2010, 01:18:01 pm »

Neverovatno kako toliko supa stvar IC far (u to vreme) je toliko neupotrebljiv u realnim uslovima.

Neko mi je pricao da su bili bas skupi.

Koliko sam primetio slabo su korisceni ako su uopste i korisceni.
Logged
Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 473   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.