PALUBA
March 28, 2024, 02:22:12 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2165072 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #495 on: May 18, 2010, 06:19:19 pm »

Nastavak

gdje smo ono stali.

radio stanica PD-9 imala je modul koji se programirao sa korisničkim frekvencijama. Programirao se ručno sa metalnim čepovima koji su stavljali u odeđene rupe u programatoru. Dakle, hardverko programiranje. Korisnik koji je koristio radio uređaj stiskanjem svog grudnog prekidača, uz uslov da je na kutiji za unutrašnji  razgovor bio dozvoljen da ide "vani" mogao je ići u predaju. E sad, tu je problem. Šta ako grudni prekidač stiska vojnik iz zezanja, dosadno mu ili je glup ili mu noge smrde ili je cilj teme da prođe vrijeme...., a komandant, pukovnik, ide u predaju, daje komandu, a vojnik ga preklapa signalom zato jer je glup ili mu noge smrde...  E na radio stanici Racal Dana se upisuje "čin" korisnika, odnosno nivo master-slave, da bi se znalo ko kosi, a ko vodu nosi. Dakle, može vojnik da stiska grudni prekidač koliko hoće, ali ako gazda priča, gasi se predaja vojnika. Radio stanica Racal Dana ima programator na kojem se upisuju svi podatci za programiranje stanica. Gazda kad ide u predaju može da šalje signal svima, određenim, ili da samo jednom ne dozvoli slušanje. Dakle, tenk xxyyz je zarobljen i isključen je iz prijema. Svi su tenkovi u Kuvajtu imali po dvije radio stanice koje su mogle ići u retranslaciju, tako da je svaki tenk bio repetitor, te se je signal mogao slati sve dalje i dalje, zavisno od rasporeda tenkova. Komandni tenk M84ABK je imao tri radio stanice. Sliku komandne stanice pogledajte na
 http://home.blic.net/ivanovic/Moja%20Malenkost%20u%20M84ABK.jpg Bilo je problema oko smještaja ove radio stanice u tenku, tako da je bilo lutanja oko smještaja. Ovo što je ispred mene je komandni modul komandne radio stanice.

Napomena

Kad je radio stanica u predaji emituje radio signale, a ne audio signale, tako da je bitno širenje radio signala kroz vodu. Audio signal bi teško ikako prošao kroz vodu, a kamoli ako je ispod tenk kojem motor radi.

Pozdrav

Vlado

PS

Šta mislite ko je popravljao radio stanice Racal Dana u tenku M84 u Pustinjskoj oluji i malo kasnije?  Roll Eyes
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #496 on: May 18, 2010, 10:31:21 pm »

Pa podaci za sklopivi meteo mi trebaju da upotpunim projekt na ˝maketarskom kutku˝ (da ekipa ima sve na jednom mjestu).
Slike su veoma poučne (ja radim obični-teleskopski senzor, ali spušten, pa nema previše muke oko izrade) i dosta pomažu, nego, zanima me samo još cili sklop sklopivog metea je kao naopaki ˝T˝, jel da? marinero

(p.s. ovi 21112 je iz ´85? kad je onda počela produkcija druge generacije s teleskopskim meteom?)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #497 on: May 20, 2010, 02:13:27 pm »

(p.s. ovi 21112 je iz ´85? kad je onda počela produkcija druge generacije s teleskopskim meteom?)

Pogledaj ovde (prva tabela): http://stef124.tripod.com/m84.htm
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #498 on: June 12, 2010, 07:51:50 pm »

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/zS--_qUmUfg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Gledam ovaj kilip i pade mi na pamet. Kakv je granata što se ispaljuje iz glatke cijevi. Tj. kako se zrno zarotira (šta preuzima ulogu koju su imali žljebovi u cijevi)?
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #499 on: June 12, 2010, 08:03:25 pm »

Što bi naš Vladimir kazao na ovo? I nije li malo meta preblizu?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #500 on: June 12, 2010, 08:19:15 pm »

Kakv je granata što se ispaljuje iz glatke cijevi. Tj. kako se zrno zarotira (šta preuzima ulogu koju su imali žljebovi u cijevi)?
Граната се не ротира, а стабилизација се постиже крилцима.
Ево слика муниције
http://stef124.tripod.com/projektilm84.htm
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #501 on: June 12, 2010, 08:27:18 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpeg (27.3 KB, 640x452 - viewed 251 times.)

* 2.jpeg (29.06 KB, 602x406 - viewed 226 times.)

* 3.jpeg (23.79 KB, 604x429 - viewed 438 times.)

* 4.jpeg (21.73 KB, 624x431 - viewed 219 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #502 on: June 13, 2010, 06:19:38 am »

Opet trebate moj komentar.

Ovaj snimak je sramota za ovaj tenk. Ako je to poboljšanje koje se dobilo sa novim sistemom onda tu nešto nije u redu. Ja garantujem sa tenkom M84, iz zadnjih serija, pogodak u papir A4 sa 4 kilometra, sa ugrijanom cijevi, koja je več gađala u poslednjih desetak minuta na oblačnom danu bez puno sunca sa municijom koja je bila u hladu, a što sam već više puta i dokazao, a ovi gađaju nešto što bi se pogodilo i praćkom. I još gađaju sa mjesta u nepokretnu metu koja ima 4 metra kvadratna.

SRAMOTA

Prije neku godinu gledao sam emisiju "Dozvolite da povratimo.." gdje je bio snimak gađanja sa Pasuljanskih livada i tri tenka M84 gađaju, a sva tri pokvarena. Jednom nevalja hidrokočenje nakon opaljenja, jednom se deformisao ograničavač hoda jarma žiroskopa, a za treći se više ne sjećam. I to na TV prikazuju kao nešto dobro. Tenk gađa.

Dobro gađanje je kad se opali 8 granata umetu na mislim dva kilometra, a od toga 6 granata prođe kroz istu rupu sa odstojanjem od oko manje od pola metra od centra meta na 50 stepeni u hladu i nakon toga ti priđe dvadesetak radnika i oficita iz Zavodi Fomorozov iz Harkova i čestitauju mi.

Dobro gađanje je kad sa 2,5 km iz tenka koji se kreće prema meti 40 km/h u metu koja se kreće bočno 40 km/h iz serije granata imam srednju grešku pogodka 12,5 cm (stotinu dvadeset pet milimetara) i nakon toga sutradan dođe nekoliko kineskih generala da gledaju da li je to moguće.

Nemojte misliti da se hvalim. Još nisam sve rekao, a ima još. Samo mi je glupo snimati ovakve stvari. Ovakvo gađanje kao na snimku je moguće i iz tenka koji ima ugašen sistem stabilizacije. Potkalibarno zrno na ovo razdaljini ima korigovani tablični ugao ispod jedan hiljaditi i dovoljno je ugasiti sistem stabilizacije, preći u mehanički sistem rada, nanišaniti i opaliti. Pogodiće se sigurno.

Što se tiče stabilizacije leta granate, sjećam se da su pera repnog stabilizatora na trenutno fugasnoj granati 125 mm blago zakrivljena, ali ne mogu naći slike nigdje na internetu, a na ovim koje imama nema tih detalja. Sva pera stabilizatora su malu udubljena i zakrivljena sa jedne strane. Za potkalibarno zrno nije potrebna nikakva stabilizacija rotacijom. Na 55 stepeni Celzijusa pritisak kod opaljenja na zatvarač je 6600 atmosfeta, brzina na ustima cijevi je 1806 m/s, maksimalni domet 4000 metara, nema značajnog opadanja brzine zrna za vrijeme leta, naravno ako je cijev nova, odnosno puno neistrošena.

Kad smo pravili snimke kao ova na Yuotube-u na početku pravljenja tenka da bi zadivili libijsku delegaciju stavili smo dvijesto litara benzina u tenk koji je bio meta, desetke kilograma eksploziva i gađali u tenk. Libijcima smo pokazivali tenk M84 prototip, a na dva tri kilometra daleko, kasnije, gađao je tenk T72 i pogađao u metu. I onda je taj tenk otišao u hangar iz kojeg je kasnije izašao tenk M84 i kojeg su opet gledali generali iz libijskog generalštaba.

Otprilike, ovo nije snimak za stručnjake, nego za šminkanje. Svaka se cura šminka kad hoće da se uda.

Pozdrav

Vlado
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #503 on: June 13, 2010, 07:28:00 am »

Vlado lepo je to sto ti pricas o dobrom gadjanja, ali koliko ljudi moze izvesti dobro gadjanje po tim kriterijumima, koliko si granata ti ispalio da bi dobro gadjao, koliko si vremena ti proveo na tenku da bi dosao na taj nivo.
Snimak nisam gledao ali iz iskustva znam da je to gadjanje izveo vojnik kom je to verovatno bilo prvo ili drugo gadjanje ili unajbljem slucaju VPU koji nije gadjao u prethodnih 6 meseci.
Koliko je ljudi gledalo snimak i uspelo da uoci neispravnosti na tenkovima ako ih je i bilo bilo ih je  veomaaaa malo,
taj snimak nije pusten za strucnjake da ocene da li je nesto dobro ili ne nego za lake da bude atraktivno.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #504 on: June 13, 2010, 07:33:00 am »

Već je postavljan ovaj klip i svi smo dali otprilike iste osuđujuće komentare, na strani pet ove teme:
https://www.paluba.info/smf/oklopno-mehanizovane-jedinice/tenk-m-84/60/

Kao što sam i onda napisao, ponoviću, mislim da su oni ovde izgleda ispitivali maksimalnu depresiju cevi topa, jel smo se na to najviše i žalili, ali ne znam ko u svetu ovo prikazuje . Prikazuju se gađanja na 2.000-3.000 hiljade metara.
Pokušavao sam da stupim u kontakt sa postavljačem klipa da klip ukloni, još dok nije puno puta pogledan. Nažalost provera inboxa mu izgleda nije jača strana.

PS
Stipo bolje ja da pogledaš klip, nije reč o vojnicima, barem ne neiskusnim.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #505 on: June 13, 2010, 10:23:14 am »

ali ne znam ko u svetu ovo prikazuje . Prikazuju se gađanja na 2.000-3.000 hiljade metara.
Ovo je bila moja jedina zamjerka, no ima još jedna koju nisam htio navoditi, a kad je već rečena, ponovit ću je i ja. Naime, kad nešto nije kako bi trebalo ili voljeli da bude, onda se time ne hvalimo, ne postavljamo na uvid, barem ne svima ... No, u tome VS nije iznimka, i aj sam najmanje jednom zvao i intervenirao da se ukloni sa službenih stranica. I bili su mi zahvalni ...

Ali stoji i većina pitanja koje postavlja Stipo, koliko prosječan ciljač, vozač, i svi ostali imaju prigodu vježbati? Tko si danas to može priuštiti? I kako onda očekivati neke rezultate?
Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #506 on: June 13, 2010, 11:01:45 am »

sve je to u redu, nije sramota biti siromašan, jadan i nemati za obuku ali postoje standardi u svemu, pa i  onome što se prikazuje kod "reklamnog " gađanja tenka. pogotovo ako ga nekom pokušavaš uvaliti.
to što je netko jadan, pa npr. kao hrvatska šalje komplet vojsku kući, da uštedi na hrani i wc papiru nije razlog da se proporcionalno snize svi mogući standardi, pa se novim super-tenkom gađa na 500 metara?

inače, pročitao sam danas u nekim  novinama ( pod m84 stavljaju sliku slovačkog t72 ) o modernizaciji m84 za kuvajt da je pri probnom gađanju m84d za kuvajćane na slunju novi automatski punjač  demonstrirao zaglavljivanje .. zna li se nešto više o tome? Vlado? Posejdonpp5? imate li vi kakve informacije o tome?

isto tako piše da je zamjenjena stabilizacija, pa kupolu okreće dvostruko brže. kolika je brzina okretanja kupole m84?

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #507 on: June 13, 2010, 11:05:30 am »

 


* 2010-06-13_115858.jpg (53.46 KB, 1200x952 - viewed 158 times.)
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #508 on: June 13, 2010, 11:18:46 am »

... to što je netko jadan, pa npr. kao hrvatska šalje komplet vojsku kući, da uštedi na hrani i wc papiru  ...
"Jadan" je relativan pojam, posebice kad je zasnovan na dezinformaciji profiliranoj od strane nepristranog novinarstva. Nekoliko dana što je vojska utekla kućama nije donijelo nikakvu uštedu, razveselilo je vojsku i njihove obitelji, i dalo veselja onima koji ne vide i ne žele vidjeti da ta ista vojska ipak ide prema koraku s vremenom (i okolnostima).

A što ne znači da možda nije jadnija po nekim drugim stvarima, doduše onima koje osoba uskog gledanja ne vidi.

O tenkovima u Hrvata bi više mogao kazati jedan drugi član Palube, isti onaj koji mi je Palubu i preporučio.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #509 on: June 13, 2010, 03:34:14 pm »

Puno pitanja.

Ajmo redom.

Na tenku T55 kupola se pokretala elektromotorom čiju je brzinu, da kažem, regulisao amplidin. Elektromehanički pretvarač. Upravljanje topom bilo je hidrauličko. Hidraulički izvršni cilindar koji je dobijao snagu iz hidropojačavača upravljanog sa servo magnetima.

Velike težine kupole zahtjevale su moćniji sistem regulacije položaja kupole, te su zato Rusi na T72 uveli novi sistem regulacije položaja kupole. Pokretanje kupole nije više bilo sa elektromotorom nego sa hidromotorom koji je imao ogromnu snagu. Dobra strana ovog sistema je ogromna snaga, dobra upravljivost, živahnost što bi se reklo, dobro vrijeme odziva na komandu i dobra vremena ulaska u dinamičku tačnost. Pošto nekim koji ovo čitaju nisu baš jasni svi ovi termini pokušaću da malo probližim narodnim jezikom ove izraze. Odziv na komandu je vrijeme za koje sistem počne da reaguje na datu komandu. Npr, na američkom tenku M60 ovo vrijeme je nešto ispod 2 sekunde, dok se na M84 mjeri milisekundama. Vrijeme ulaska u tačnost je obično definisana kao odziv na step komandu. Dakle, damo komandu za pokretanje kupole, ona počne da se kreće nekom brzinom, ali pošto postoji dinamička greška kod pokretanja ova brzina nije baš tačna. E sad treba da izmjerimo koliko dugo traje ova greška i za koje vrijeme će greška ući u zadane granice ovisno o veličini komandnog signala koji je dat za pokretanje. Ako me neki nisu razumjeli, žao mi je, nisam mogao ovo objasniti na jednostavniji način. Kod kupole tenka težište kupole je pomjereno naprijed prema ramenima topa gdje je veća debljina kupole i sam top, tako da opterećenje ležaja kupole nije ravnomjerno. To se naročito vidi kad je šasija tenka nagnuta, te kod slabog kočenja kupole dolazi do otklizavanja kupole na dole. Ovaj postojeći hidromotor na tenku morao je da ima brzinu veću od 360 hiljaditih u sekundi, a ubrzanje ili kočenje kupole bez obzira na nagib kupole veće ili jednako 400 hiljaditih u sekundi na kvadrat. Izvinjavam se ako sam negdje pogriješio, jer se ovim poslom ne bavim već dugo godina, ali koliko se sjećam tako je. Dakle, trebao je motor koji je morao da kupolu od 12 tona u svim mogućim uslovima opterećenja da okrene i dovede u zadati položaj sa minimalnim vremenima svođenja dinamičke greške u zadane zahtjeve. Od -50 stepeni do +70 stepeni Celzijusa, pri naponima u tenku od 22 do 29 volti. Sa nagibima šasije tenka do 15 stepeni. Možda vam ovo ništa ne znači, ali struje koje guraju elektromotor na hidropumpi koja pokreće hidromotor azimuta su oko 400 ampera. Tempereatura ulja zna biti do 90 stepeni Celzijusa. Svakom ko se bavi tehnikom ovo trebaju biti impozantne brojke. Ako neko želi da o ovome sazna više detalja postoje dva magistarska rada o regulaciji brzine rotirajućih masa velike inercije o čemu sam već pisao prije na ovome forumu. U hidraulici je bilo ulje. U nekim tenkovima rusko HUNT-S, hidrauličko ulje za niske temperature, sovjetsko, a u nekim Aeroshell 40, američko. Ova se dva ulja nisu smjela mješati, jer su međusobno pravila hemijsku reakciju. Ali su se oba koristila.

Dakle, hidraulika je OK, ali koji je bio razlog da su Rusi izbacili hidrauliku, a i mi na Vihoru.  Jedan od glavnih razloga je zapaljivost. Ulje nije zapaljivo, ali kod pogođenih tenkova vrelo ulje se razlivalo po posadi i uništavalo tenk i posadu. Teško je ovo objasniti nekome ko ovo nije vidio, ali ja sam vidio ovo i na ljudima i na pogođenim tenkovima i mogu vam reći da je bolje da ovo ne vidite.  Elektromehanički sistemi upravljanja novih generacija imaju i bolje dinamičke karakteristike.

Dakle, ovo pitanje, koje su brzine kupole nije baš ni toliko bitno nego bi bilo bolje pitanje o dinamičkim brzinama kupole, vrijeme odgovora na datu funkciju i vrijeme ulaska u dozvoljene granice greške. E sad tu postoji i jedna druga stvar koja se zove dozvola za opaljenje i kapija vatre. Džabe vam tenk koji vrti kupolu ko ringišpil, ako ta brzina nije lako upravljiva od nišandžije, tj da date komandu za pokretanje, a ono dvije tri sekunde se ništa ne događa, pa se onda kupola zalaufa ili date stop komandu, a ono se kupola vrti i dalje. Pokretanje kupole ne vrši se samo komandom datom od nišandžije nego i komandama datim od računara (balistika) i datim od sistema (povratne veze, žiroskopi i slično, tj, poremećaj dobijen od terena). Dakle za dobru stabilizaciju imamo zbir ova tri signala. Ali ovi signali postoje i po elevaciji i po azimutu. Dakle imamo upravljanje topom u dvije ravni. I od obadvije moramo u istom trenutku imati malu grešku u zadanom položaju inače nemamo dozvole za opaljenje od sistema. Neću sada ulaziti u detalje, npr, kad se tenk nagne na stranu šta je onda elevacija, a šta azimut i ulaziti u priču o rotaciji koordinata nagnutog tenka jer ko zna kad bi završio ovo pisanje.

Dakle, mala dinamička greška po elevaciji i azimutu je uslov da sistem da dozvolu za opaljenje. Ali ovo je dinamička greška, što bi reklo da se kod tenka u pokretu stalno mijenja. Mi imamo malu grešku, živahan sistem i opalimo, ali postoji neko kašnjenje počev od kašnjenja našeg oka, reagovanja prsta, kašnjenja udarne igle itd. I mi taman da opalimo, a ono dinamička greška već izašla iz dozvoljenih granica. I opalimo i, normalno, promašimo. E sad se u sistem uvodi predikcija greške da bi se anulirala ova kašnjenja. Itd, itd.  Dakle, da skratim, najvažnija stavka za sisteme stabilizacije je dužina vremena u kojem postoji kapija vatre. Dakle da sistem što brže reaguje na poremećaj i drži top i kupolu u zadanom položaju, i da nišandžija ima što ćešću kapiju vatre. Npr, na američkom tenku M60 sam znao čekati kapiju vatre do deset sekundi. Hidraulika ko mrtav konj.

Za Vihor je razvijan sličan automat punjenja kao na M84. Imao je veću brzinu i mogao je da vrti obrtni transporter u obe strane, odnosno bilo je smanjeno vrijeme dolaska zrna u obrtnom transporteru do otvora za izdavanje zrna. Koliko sam vidio na slikama na hrvatskom tenku je otprilike AP sa Vihora. I to zahvaljujući Tipura Anti, genijalcu.

Automat može da zaglavi iz više razloga. Najčešći je slab napon u tenku. Vozač nije dao dovoljno gasa, a automat srče struje ko lud. Drugi razlog je neka deformacija na kaseti. Zna biti i prljavština oko zatvarača. Dobro uvježbanoj posadi kod ovakvih prezentacija ništa ne smije predtavljati problem. Za sve postoji rezervni režim rada. Pređi u rezervni režim, ćuti i gađaj. Kod takvih stvari nema isprike, izvini nešto mi zapelo, sad ću ja, samo da popravim tenk, a budžovani koji imaju pare da plate posao gledaju kako nešto nije u redu.

Jedan je način kako gađam ja, a kako vojnik. Vojnik se prvo boji opaljenja. Drugo je ono poznato cilj teme da prođe vrijeme. Baš ga boli ćošak. Treće, to je obuka, pa na njega galame svi, od desetara i kuvara pa naviše. Zbunjen i smušen, ima tremu. Šljemafon na glavi pun ulja, vode i vaški. Mrzi samog sebe. Još ako je padala kiša ili snjeg, pa je sjeo guzicom na sjedište puno vode......

Ja kad gađam mislim o svemu, o opterećenju ležaja, zazorima u pogonu, zazorima u povratnim vezama, naponu akumulatora, broju obrtaja motora, histerezama u komandama, stalno pričam sa posadom, obavezno gledam koje je zrno ušlo u top, stalno provjeravam čistoću kliznih staza zatvarača i još mnogo, mnogo stvari. Isključivo ja punim obrtni transporter, pregledam i očistim svaku kasetu i svako zrno, lično zavrnem upaljač na TF, očistim pod tenka itd. Pregledam da nema šta da padne na pod ili da zaglavi transporter. Obavezno pregledam unutrašnje rezervoare i osiguram municiju. Ja vršim rektifikaciju i nulovanja. Rastavim, očistim i sastavim udarni mehanizam. Posadu sam odabiram, itd.

E sad usporedite način mog gađanja i vojnika kojeg sam maloprije opisao.

Dakle, ovo je dio opisa mog posla koim sam se nekad bavio.

Pozdrav

Vlado
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.