ŠB Jadran 1:100

(1/18) > >>

Minolovac:
Kao što sam najavio, započeo sam raditi Jadrana. mjerilo je standardno, 1:100. Nacrti su Tehnodidakte iz Pule, nažalost više ne postojeće. Konačno da nemoram bunkeriti po slikama i crtežima, sve imam, jedino što je originalno mjerilo 1:62, pa sam morao sve umanjivati. Posao ide brzo i nema nekih problema. Napravit ću ga kakabv je bio krajem sedamdesetih, da se podsjetim na visaljke, povraćanje i paniku kad pogledam jarbole, spavanje u pramčanom spremištu na protuprodornoj ponjavi itd, itd. Većina vas ga je vidjela, mnogo je i plovilo, pa neću ništa opisivati.
tada je imao podvodni dio zelen, vodena linija plava, jarboli (metalni dio) oker, a ne žuti kao sad. Na prikosniku je bila zvijezda, sredstva za spašavanje su bila nešto drukčija, uglavnom nema nekih bitnih promjena.
Prva fotka je iz 1975. moje prvo krstarenje, k-dant je bio Marelić, desno je por. Borić iz MTSVŠ, a kf lijevo je predavao pomorstvo ili navigaciju, ali mu se ne sjećam prezimena.
Neka starina još dugo sretno plovi (bez mene) :)

Pera:
Bravo Minolovac, samo naprid. Armada se polako povećava.  :klap

Izvini ako te gnjavim, pitao bih te za neke detalje. Koji si materijal koristio za kostur broda? Rekao bih da je lesonit, ali nisam siguran. Kako si napravio daske palube, urezivanjem fuga u furnir ili svaka daska posebno?

Hvala unapred.

Minolovac:
Ne gnjaviš, slobodno pitaj. Rebra su lesonit, a palube sam prvo iskrojio od furnira jela, 1 mm debela, preko nje orahov furnir kao podloga na kraju trenice od hrastovog furnira izrezane na 2 mm, lijepljeno neoprenskim ljepilom. Kostur je lijepljen drvofixom.

Boro Prodanic:
Svaka čast Minolovac!

jadran2:
Naprijed, neumorni majstore!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page