PALUBA
April 27, 2024, 04:15:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: PC-igre  (Read 73941 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Titan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151



« Reply #90 on: September 17, 2012, 01:43:26 am »

Delta force: Black Hawk Down сам релативно скоро играо јер када је изашао нисам имао довољно јаку машину да извуче тада надреалну графику! Углавном, док је игра сасвим солидна, мени је патила од багова поприлично, можда и због Виндовса.

Е сада, видим причате доста о неким играма, а нема никога да спомене, по мени непревазиђену тактичку пуцачину, а то је Operation Flashpoint: Cold War Crisis, заједно са својим експанзијама OF: Red Dawn и OF: Resistance. То је иначе прва игра чији сам оригинал купио у животу. Игра јесте изашла 2000-те, али чак и за данашње услове, графика је сасвим задовољавајућа. Друга ствар, ако игрица може да буде копија рата уживо, то је онда она урадила колико је год то било могуће. Нема ту шминкераја нимало, имаш једно оружје које можеш да носиш, уз њега иду 4 оквира, 6 бомби и своју главу на раменима. Један метак убија противника, а један у виталне зоне и тебе. Добијеш у главу и нема те. Углавном се чује зујање метка и туп ударац падања сопственог тела у ледину. Па се ти разлети и пуцај на све што се креће! Када мало узнапредујеш, добијаш и свој тим од 12 људи којима треба командовати. Кад погину, добијеш нове у следећој мисији, али је МЕНИ био циљ да док им ја командујем, нико нема да гине осим мене. Тај скор погинулих игра памти, тако да сам ја "обрнуо" игру без жртава на својој страни, колико је било до мене. Можда некоме то делује лако, али с обзиром да игра има само један једини save по мисији, ствари постају много компликованије. Нема Ф5-ице ко у Half-Life-у па да на сваком ћошку сачуваш докле си стигао (мада сам све делове истог прешао и обожавам га). Мисије су веома разнолике, све је уклопљено у једну одличну причу, иако не волим што су негативци Руси, имаш прилику да се искупиш према браћи тако што ћеш прећи њихову кампању, то је она прва експанзија игре. Друга експанзија је и најтежа јер имаш ограничене војне ресурсе, подразумевајући и људе па када ти неко погине, нема га више. Додуше, тај део и не препоручујем да се игра док се ова два не пређу. Све у свему, никада више узбуђења нисам имао играјући неку игру, рачунајући и претрпљени страх.  Grin

За оне који пате за добром графиком, постоје наставци модернијег датума, мада тај шмек 1985-те године остао је непревазиђен. Сада је ту нека нова супер опрема, геџети и тако даље, али приступ остаје исти, што више реалног доживљаја борбених операција. Можда је и највећа препорука игри управо то што је њеним коришћењем настао неки војни симулатор за америчку војску, нешто попут America's Army само много озбиљније... Ко се буде жалио да је игра претешка, једноставно, нек игра Кол оф дјути, тамо се ране саме залече за пет секунди у заклону. Добро, и њега сам прешао, јер волим како је оружје измоделирано и прича је онако филмска холивудска, али ОФ је мајка тактике у играма, а може да се нешто корисно научи. Моје топле препоруке...
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #91 on: September 17, 2012, 07:47:26 pm »

To je već za hardkor igrače, pune živaca i sa dosta slobodnog vremena. Slažem se da je dosta komplexna i realna, ali negde treba naći balans između simulacije i obične igre, jer ovako zabava često preraste u frustraciju. Call of duty je opet druga krajnost...svejedno je da li neprijatelja gađaš pištoljem ili PM-om, učinak zrna je identičan. Hiper brzo isceljenje je tek neviđena glupost.
Logged
Titan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151



« Reply #92 on: September 18, 2012, 02:29:33 am »

Ја и немам баш много времена за дангубљење, али за већину ствари-
Слажем се, али, примера ради, ја сам време потпуно избалансирао. Значи, то није игра, седнем и играм докле могу. Падне концентрација и кренеш да правиш почетничке грешке, што резултира редовно смрћу и/или катастрофално одрађеним задатком. Златно правило је: један дан, једна мисија. Након те једне, само учиташ следећу да видиш о чему се ради, прочиташ брифинг или план мисије, прегледаш мало мапу и оставиш да "одлежи" пар дана, контемплираш о извршењу мисије. Онда не играш док стварно не решиш да би могао да је средиш и уз мало среће пређеш и ту из првог или другог покушаја и све тако.

Почетницима је увек тешко док се мало не саживе са командама и правилима која су јако слична реалним ситуацијама. Али након првих 5-6 мисија када се мало уходаш, све је много лакше, схватиш које су формације добре, како да одељењу доделиш оружје оптимално, како да се прилази противнику итд. Мислим, ко је имало био у војсци, не може да је не заволи, скоро сва стечена знања може да употреби. Иначе, није ни прављена за просечног америчког играча, нити у Америци, већ у Чешкој, зато ваљда и толики гнев и стереотипи према Русима.

Од како сам почео да играм игре, ја сам у потрази за тим балансом који си споменуо, али га досад нисам пронашао. На "Код" имам доста замерки али не могу да кажем да се нисам супер проводио док сам је прелазио. Брате мили, мозак на отаву, узмеш М4 који никад нема застој и прангијаш. Забава за широке крвожедне младе необразоване америчке масе. Чак мислим да је то одлично средство пропаганде, ко зна колико им се повећао број пријављених да иде у маринце од како је "франшиза" Позив на дужност почела да излази.

Од стратегија, серијал Sudden Strike и његови клонови су пун погодак. Мој брат и дан данас, значи неких десет година игра ту игру, додуше неки мод што су неки Руски програмери направили, смештено у модерно време, а бави се хипотетичким сукобом Нато и Руске војске, не могу се сетити како се тачно зове. Исти принцип, једна мисија по дану.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #93 on: September 18, 2012, 01:15:13 pm »

Ovu sam uspeo da "proteram" na nVidia karti 9600 512 mb i Intel Core 2 Duo E7500 (bez klokovanja)

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/QBxPGRBOxJA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Ako pričamo o istom, mislim da je ovo jedna od igrica koja je najrealnije urađena po pravim ratnim uslovima, naravno koliko je to moguće u jednoj igrici.
Logged
Titan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151



« Reply #94 on: September 18, 2012, 09:46:03 pm »

Управо тако. Лепотица за густирање, зар не?

Овај други део нисам прешао, али планирам када мало надозидам графику, да могу да уживам. Јеси ли је ти "обрнуо"?
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #95 on: September 24, 2012, 11:03:00 am »

W.O.T.  Grin

Ko je nije instalirao - nemoj ni da je instalira. Zaraza teška...
Samo za zaražene Grin

Već dve nedelje se testira verzija "8"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

instalacija je laka, a u posebnom direktorijumo ustaje originalna verzija 7.5 (što u predhodnom testiranju nije bio slučaj);

Dobijate ekstremno velike količine "iskustava" i "para", da možete da pazarite tenkove i oruđa do nivoa (Tier) "X"

Novi je način istraživanja sredstava:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Novi je način prikaza rezultata:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Izged borbe je nešto redizajniran. Sad se vidi taman toliko koliko vam je moć osmatranja, a pozadina je u izmaglici, što je realnije.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Eto meni je trebalo dve nedelje da se "prevarim" i instaliram ovu probnu verziju, i to samo iz razloga da vidim kako bije ta artiljerija viših nivoa.
Inače u regularnoj (aktuelnoj) verziji, dogurao sam do VII nivoa, a igram sa sedam oklopnih jedinica i jednom artiljerijom:

Ineče čuvajte se ovakvih igrača:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Neznam koji mu je cilj bio da "rastura" svoje, ali je uspešan u tome.
Da, oni se ne smeju javno kritikovati (možete biti banovani), ali ih treba prijaviti moderatorima.


Љуба


* shot_001.jpg (153.85 KB, 1024x598 - viewed 313 times.)

* shot_005.jpg (148.29 KB, 1024x598 - viewed 327 times.)

* shot_004.jpg (218.75 KB, 1024x598 - viewed 318 times.)

* shot_003.jpg (256.79 KB, 1024x598 - viewed 351 times.)

* shot_053.jpg (173.66 KB, 1024x598 - viewed 297 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #96 on: September 24, 2012, 11:22:53 am »

Mozda je covek isprobavao  novi top  Grin Ah da pre neku noc sam sastavio trojicu iz istog tima jednog sam slucajno okrznuo i on naravno cevku prema meni a ja tek umontirao novi top na IS od 100 mm mozes da zamislis kako su prosli  Grin
« Last Edit: September 24, 2012, 11:28:20 am by Zeljko11 » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #97 on: September 24, 2012, 12:16:38 pm »

Управо тако. Лепотица за густирање, зар не?

Овај други део нисам прешао, али планирам када мало надозидам графику, да могу да уживам. Јеси ли је ти "обрнуо"?
Odgovrio sam ti ali smo morali da vratimo backup pa je otišao i odgovor.
Nisam, iz nekog razloga sam je deinstalirao i pre nego sam je "obrnuo".
Mada ima vremena, sasvim sigurno ću je opet instalirati. Igra je odlična.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #98 on: September 24, 2012, 11:57:33 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/fn743xykrIE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Uskoro bi trebao da izadje dodatak za DCS (Digital combat simulator) ovog legendarnog aviona. Radi ga Laslo Bescl koji je uradio 3D model MiG-21 za Fleaming Cliffs2 i u medjuvremenu sklopio ugovor sa firmom za izradu realisticnog simulatora ovog aviona. Novak Djordjijevic kao pilot i programer je odradio veliki deo posla sto se tice letnog modela, avionike i svega sto je potrebno da ovaj avion bude sto realisticniji u simulaciji.
 Ima jos snimaka na you tube gde se moze videti Ramp Start, testiranje radara i slicno.

Promotivni video je odradjen izvaredno, uzivajte.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #99 on: September 25, 2012, 03:15:37 pm »

e to smo čekali!!!odlična vijest!!!!!
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #100 on: September 25, 2012, 11:21:48 pm »

Zaboravih da postavim link prema zvanicnoj stranici ovog projekta: http://www.dcs-mig21.com/index.htm
« Last Edit: September 26, 2012, 12:22:40 am by dexy » Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #101 on: October 05, 2012, 08:59:40 pm »

Već duže vreme čekam kada  će završiti projekat Seven G   http://www.seveng-f18.com/,
sudeci po najavam stvar obecava.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/xywrekEIJIg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #102 on: October 06, 2012, 03:03:54 pm »

Instalirao sam pre nekoliko meseci World of Tanks...Sve je bilo u redu ali predstavljalo mi je problem što tokom bitke ne vidim niti svoje, niti neprijateljske tenkove. Samo mali zeleni krug koji ide preko polja, ili prolazi pored mene.
Logged
Vlada SD
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 32



« Reply #103 on: November 24, 2012, 10:27:42 am »

Igra li neko igricu T72 balkans on fire? Prema meni ok igrica samo što bih joj dodao više oklopnih vozila i više mapa. Kakva su vaša iskustva sa ovom igrom?
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #104 on: November 24, 2012, 10:30:50 am »

Pa ono...bas je realna...malko previse...
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.