PALUBA
March 28, 2024, 09:30:50 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: PC-igre  (Read 73135 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #210 on: November 05, 2020, 10:14:24 pm »

Ima li ko uput kako se dodaju jugoslovenski, sovjestki i američki moderniji avioni u igri IL-2 Sturmovik 1946.
Neku zakrpu sam dodavao u main file igrice, ali ne ide to tako.

Nekoliko snimaka ekrana
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

https://www.lockonfiles.com/files/file/3628-il-2-spitfire-mkvb-mkixe-raf-352-sqn-yugoslav/

https://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads3&file=details&id=1333
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #211 on: November 07, 2020, 08:56:27 am »

Hvala Torpedo.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #212 on: May 06, 2021, 06:27:51 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #213 on: December 03, 2021, 09:31:20 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #214 on: January 21, 2022, 11:04:18 am »

Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #215 on: September 07, 2022, 12:21:33 pm »

Štovanom publikumu bi rado predstavio da je Gunner, HEAT, PC! konačno izašao.

Šta je GHPC?

To je simulator tenkovske borbe i rata u Fuldi oko 1985. godine.

Imate mogućnost da koristite nekoliko američkih i istočno-nemačkih tenkova i borbenih vozila, doteranih u sitna crevca, sa u potpunosti predstavljenim sistemima za upravljanje vatrom, na simulatorskom nivou. Uz to, svi tenkovi imaju realistično odrađenu i unutrašnjost po modulima, tako da posle svake partije možete tačno da vidite zašto ste od komandira tenka napredovali u kosmonauta. Sve je to smešteno na divne mape, uz modernu grafiku, tako da je uz autentičnost, cela igra baš melem za oči.

Igra je izašla juče, tako da je toplo preporučujem tenkistima, i svima koji nisu prežalili seču petica. Utvrdićete koliko znači termovizija noću, te koliko je bila dalekogleda domaća odluka da na domaće čedo stavimo čestit SUV. Naučićete i kako se koriste protivtenkovske rakete, i zašto je možda još i daleke 1985. Maljutka bila prevaziđena.

Igra je na popustu do 13. septembra, i do tada će da košta 22,49 € na platformi Steam. https://store.steampowered.com/app/1705180/Gunner_HEAT_PC/

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naravno, igra nastavlja razvoj, te uskoro stižu i novi tenkovi, jednako dobro detaljisani. Šuška se i o multicrew multiplayeru.

Toplo preporučujem!


* 1.jpg (488.53 KB, 1920x1080 - viewed 3 times.)

* 2.jpg (668.16 KB, 1920x1080 - viewed 3 times.)

* nisanska sprava3.jpg (148.5 KB, 1920x1080 - viewed 5 times.)
« Last Edit: September 07, 2022, 05:50:43 pm by Brok, Reason: ubačene slike u prilog » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #216 on: October 05, 2022, 03:20:19 pm »

Ljubitelj sam online igrice World of Warships, i ne mogu da shvatim iz kog razloga tu igru ne mogu da pokrenem, a da sve bude jako čudno, igrao sam je već 2020 i 2021, ali od ove godine mi daje ovaj info
Quote
Unable to create a Direct 11 / Shared Model 5.0 graphic device. Please check that your computer meets the system requirements

Da se razumemo, moj hardver je stvarno mator, preko jedne decenije, sem sistemskog hard diska koji je zapravo SSD.

  
Code:
[b] Verzija                                           AIDA64 v5.80.4000/srl
    Benchmark modul                                   4.3.712-x64
    Pocetna stranica                                  http://www.aida64.com/
    Tip izvestaja                                     Carobnjak za izvestaje
    Racunar                                           MIHAJLO
    Pokretac                                          Admin
    Operativni sistem                                 Microsoft Windows 10 Pro 10.0.19044.1387
    Datum                                             2022-10-05
    Vreme                                             15:20[/b]


[b]--------[ Sistemski izvestaj ]------------------------------------------------------------------------------------------

    Racunar:
      Tip racunara                                      ACPI x64-based PC
      Operativni sistem                                 Microsoft Windows 10 Pro
      Instalirani Service Pack                          -
      Internet Explorer                                 11.789.19041.0
      DirectX                                           DirectX 12.0
      Ime racunara                                      MIHAJLO
      Ime korisnika                                     Admin
      Logon domena                                      MIHAJLO
      Datum / Vreme                                     2022-10-05 / 15:20

    Maticna ploca:
      Procesor                                          QuadCore Intel Core i5-2500, 3600 MHz (36 x 100)
      Naziv maticne ploce                               Asus P8H61-M LX3
      Cipset na maticnoj ploci                          Intel Cougar Point H61, Intel Sandy Bridge
      Sistemska memorija                                8176 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
      DIMM1: Patriot Memory PSD34G13332                 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)
      DIMM3: Patriot Memory PSD34G13332                 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)
      Tip BIOS-a                                        AMI (03/27/2014)

    Grafika:
      Graficka kartica                                  GeForce 9600 GT  (512 MB)
      Graficka kartica                                  GeForce 9600 GT  (512 MB)
      3D akceleratorski cip                             nVIDIA GeForce 9600 GT

    Multimedija:
      Zvucna kartica                                    VIA VT1708S @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-3]

    Disk podsistem:
      IDE kontroler                                     Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 2 port Serial ATA Storage Controller - 1C08
      IDE kontroler                                     Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 4 port Serial ATA Storage Controller - 1C00
      Upravljanje skladistenja                          DAEMON Tools Lite Virtual SCSI Bus
      Upravljanje skladistenja                          Microsoft Storage Spaces Controller
      Tvrdi disk                                        KINGSTON SA400S37240G ATA Device  (223 GB, IDE)
      Tvrdi disk                                        TOSHIBA MK2565GSX ATA Device  (250 GB, 5400 RPM, SATA-II)
      SMART status tvrdih diskova                       OK

    Particije:
      C: (NTFS)                                         150.0 GB (94.2 GB slobodno)
      D: (NTFS)                                         232.9 GB (91.7 GB slobodno)
      Ukupna velicina                                   382.9 GB (185.9 GB slobodno)[/b]

    

Grafička karta GeForce 9600 GT ne podržava shared 5.0 već shader 4.0.
Sve mi je to jasno, sem što sam ovu igricu igrao sa istom grafičkom karticom, na nekih 40-50 FPS, i to sa nešto slabijim Intel procesorom Intel Core 2 Duo Processor E7500 (3M Cache, 2.93 GHz) sa 4 GB DDR2, sada je procesor isto mator ali je nešto jači sa 4 jezgra, QuadCore Intel Core i5-2500 3600 MHz sa 8 GB DDR3 i nikako ne mogu da razumem šta je u pitanju.
Svašta sam probao, ali neće i neće... Tongue

Klokovao sam grafičku zadavajući joj nešto veću frenkvenciju grafičkog procesora, kao i frekvenciju memorije grafičke karte ali opet ništa. Kao što se vidi imam instaliran DirectX 12.0 koji automatski ima integrisane i starije verzije DirectX-a.

Evo sa sajta game-debate.com minimalni sistemski zahtevi za World of Warships, mada kao što se vidi ovo su podaci iz 2021
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Evo čak i jenog video priloga gde čovek igra istu igru sa istom grafičkom karticom Huh?


Ako neko igra World of Warships i zna o čemu je reč bio bi mu zahvalan da mi pomogne oko ovog problema.
Da ne pominjem da igram neke igrice koje su prilično zahtevnije u sistemskom smislu, ali World of Warships neće i neće da pokrene.


* systemski zahtevi game-debate.com.jpg (124.92 KB, 702x530 - viewed 1 times.)
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #217 on: October 05, 2022, 04:24:55 pm »

I meni je jedva radio na staroj mašini, ove godine sam svakako bio prinuđen da se ponovim, sad radi kao sat. Do duše nemam kad da se igram :-/
Možda da probaš da se častiš sa grafičkom? Jer to što piše da su minimalna zahtevanja brzo zastari, bukvalno svakim novim ''patch''-om
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #218 on: October 05, 2022, 05:55:11 pm »

I meni je jedva radio na staroj mašini, ove godine sam svakako bio prinuđen da se ponovim, sad radi kao sat. Do duše nemam kad da se igram :-/
Možda da probaš da se častiš sa grafičkom? Jer to što piše da su minimalna zahtevanja brzo zastari, bukvalno svakim novim ''patch''-om
Izgleda da će tako i biti.
Meni ne treba nešto specijalno, ne igram ni ja puno, nego sam na poštedi zbog kovida.
Gledam polovne grafičke idu i po 200-300 € (čak i više), mada uskoro će im pasti cena zbog rudarenja.

Uzeću neku grafičku na GDDR5 sa 1 GB memorije, i takt jezgra na jedno 1 GHz, da podržava DirectX 12, i to je to. Nego to vuče i napajanje, zato što ova grafička koju sada koristim GeForce 9600 GT je Palitova, i zovu je green card edicija, baš zato što nema šestopinac kao dodatno napajanje već se isključivo napaja iz ploče. Pa dobro, ako ne bude za novu, gledaću nešto polovno, recimo nešto poput HD 7770.

Preki, ako slučajno imaš šta na lageru, kupac sam.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #219 on: October 05, 2022, 07:28:33 pm »

I meni je jedva radio na staroj mašini, ove godine sam svakako bio prinuđen da se ponovim, sad radi kao sat. Do duše nemam kad da se igram :-/
Možda da probaš da se častiš sa grafičkom? Jer to što piše da su minimalna zahtevanja brzo zastari, bukvalno svakim novim ''patch''-om
Izgleda da će tako i biti.
Meni ne treba nešto specijalno, ne igram ni ja puno, nego sam na poštedi zbog kovida.
Gledam polovne grafičke idu i po 200-300 € (čak i više), mada uskoro će im pasti cena zbog rudarenja.

Uzeću neku grafičku na GDDR5 sa 1 GB memorije, i takt jezgra na jedno 1 GHz, da podržava DirectX 12, i to je to. Nego to vuče i napajanje, zato što ova grafička koju sada koristim GeForce 9600 GT je Palitova, i zovu je green card edicija, baš zato što nema šestopinac kao dodatno napajanje već se isključivo napaja iz ploče. Pa dobro, ako ne bude za novu, gledaću nešto polovno, recimo nešto poput HD 7770.

Preki, ako slučajno imaš šta na lageru, kupac sam.
Za te pare sam uzeo ceo komp, polovan do duše, sa 120gb ssd, 1Tb hdd GeFroce GGTX950 i intel i5 procesorom

https://novi.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/kategorija/10 pa kreni da prelistavaš Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #220 on: October 05, 2022, 07:48:10 pm »

Da, upravo tamo i pazarim.
Sada će cene polovnih računara još da padnu, izašle su nove tehnologije, DDR5 je uveliko u maloprodaji, tako da će polovne konfiguracije sa DDR4 moći da se pazare relativno jeftino.
Treba izbegavati švercere, ne zato što imam nešto protiv njih, već zato što oni rade sa većim količinama i jedsnotavno ne stižu sve da provere, mislim na uvoz sa Zapada, iz Nemačke najviše.
To se nađe domaći gejmer koji hoće da kupi noviju i bolju konfiguraciju, a staro će prodati ispod realne cene.

U konačnici za narednu godinu imam u planu da pređem na AMD Ryzen, i to neki šestokorni sa integrisanim GPU. Recimo APU Ryzen 5 5600G je ubica od procesora sa Vega integrisanom karticom, mada mu zbog integrisane grafike treba najmanje 16 GB RAM-a (može i 8 ali 16 GB da bi se APU iskoristio u celosti).
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #221 on: October 05, 2022, 09:01:33 pm »

Imao sam tu sreću da naletim na tipa iz kraja kojem je posao sa strane sklapanje tih polovnih konfiguracija. Inače se bavi da li programiranjem ili nečim sličnim ali ga je stislo jer mu je draga tada bila trudna pa mu je trebao dodatni prihod. Imao je nekoliko sklopljenih konfiguracija ali je naravno svaka bila sklona prepravci pa sam tako i došao do ove moje. On ne zaradi puno po prodatoj konfiguraciji ali mu ni ne stoji dugo kući, uzme nešto starih delova i dođe mu super. Verujem da i u tvom gradu ima takvih Smiley

I meni se svideo taj Ryzen ali su me svi ubedili da mi je ovo bolja varijanta pa sam je i uzeo.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #222 on: October 05, 2022, 09:42:55 pm »

Ryzen je tako potukao Intel sa ovim zadnjim serijama (5,6 i sedma serija) da će Intelu trebati još vremena da povrati tron.
Ako imaš negde probaj Rajzen pa ćeš se i sam uveriti, naročito ovu sededmu seriju sa zen 4 arhitekturom.

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #223 on: October 05, 2022, 10:03:31 pm »

Pa da, ali su to procesori koji koštaju ko polovni automobil. U ovoj varijanti za koju sam ja imao para ovo je bio bolji izbor tako da eto. Stvarno mi se ne daje 1000€ za igračku mašinu kad se igram jednom u dve nedelje na pola sata :-/ I to ove ''sirotinjske'' free2play on line igre. Pored ovoga igram još šah na telefonu i igrao sam preferans na facebook-u dok sam ga imao i to mi je to. Za to ne treba ryzen
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #224 on: October 05, 2022, 10:39:18 pm »

Ovaj Rajzen, što imam u planu da ga kupim naredne godine, nov je sada oko 22.000 RSD, APU Ryzen 5 5600G, naravno čekam da mu padne cena, neće on biti više 30-40 € polovan naredne godine ili uzeti ga u polukonfiguraciji, npr. matična, APU i RAM oko 60-70 €, za narednu godinu. Evo videćeš i sam.

Sve radim sam, ali nije to nikakava nauka, dobro ja i volim da se zezam sa tim stvarima, ali kao što vidiš, nemam ni ja ono što bih voleo da imam kada su u pitanju desktop računari, već čekam cene, vrebam i pratim i onda sklopim konfiguraciju, kao što ću osvežiti i ovu postojeću sa polovnim dobrim modularnim ili polumodularnim napajanjem (sa sertifikatom 80+) i grafičkom karticom npr. MSI HD 7770.
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.