PALUBA
July 12, 2024, 12:10:21 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mejlom na brok@paluba.info

Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat Izrael-Iran  (Read 7870 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
victoria
vodnik I klase
*

« Reply #120 on: June 24, 2024, 05:51:09 pm »

Ne znam da li sam vam pričao ali kada smo mi pre dve godine počeli da sprovodimo jevropejske sankcije prema Rusiji imao sam dosta izvoza za istu.Sve su bili proizvodi poznatih firmi iz oblasti elektrotehnike(Siemens,General Electric i sl) i sve do jednog roba dvojne namene !!! Samo su klase tačnosti pravile razliku između zabranjene i tad dozvoljene.je Znači može i za ovo i za ono.Vrlo brzo je sve završilo na listi zabrane.Može malina i višnja i to je to.Već su najlonske čarape zaglavile na rumunskoj granici.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #121 on: June 24, 2024, 06:09:18 pm »

Ne znam da li sam vam pričao ali kada smo mi pre dve godine počeli da sprovodimo jevropejske sankcije prema Rusiji imao sam dosta izvoza za istu.

Iz koje zemlje Victoria, iz Hrvatske?
victoria
vodnik I klase
*

« Reply #122 on: June 25, 2024, 07:48:19 am »

Iz Srbije,Boro.Postavljao sam link u vezi toga ali ne znam na kojoj temi.Na jesen će dve godine od toga.Nije izvedeno na način donošenja zakona ili uredbe(u tom trenutku) već na osnovu linka na sajtu privredne komore gde te dočekuje drugi link koji vodi pravo na sajt evropske carine u pogledu roba zabranjenih za izvoz u Rusiju.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #123 on: June 25, 2024, 11:53:50 am »

A zvanično nismo uveli sankcije Rusiji?! 
fazan
Moderator
poručnik korvete
*

« Reply #124 on: June 25, 2024, 03:52:19 pm »

Можда грешим, али мислим да се овде ради о санкцијама ЕУ. Не дозвољавају транзит робе чије је одредиште Русија.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #125 on: June 25, 2024, 03:59:25 pm »

Можда грешим, али мислим да се овде ради о санкцијама ЕУ. Не дозвољавају транзит робе чије је одредиште Русија.

Verujem da si u pravu jer Srbija nije nikada uvela nikakve sankcije Rusiji.
PakleniVuk
zastavnik
*

Ko laje zlo ne misli

« Reply #126 on: June 25, 2024, 04:33:27 pm »

Tačno je ovo što Viktorija piše . Srbija nije uvela ali se jeste saglasila sa tim sankcijama  (što faktički dođe jedno te isto).
victoria
vodnik I klase
*

« Reply #127 on: June 25, 2024, 06:21:58 pm »

Ma radio sam to za neke Ruse koji su našem veselniku skinutom sa građevinske skele otvorili firmu ovde.Provlačili smo se do pred Novu godinu,decembar 2022 jer nisu imali ni jedan dokument na osnovu kojeg bi nam to sprečili.Insistirao sam na pravnom osnovu a onda je đavo odneo šalu.Ne može i tačka.Posle su okrenuli preko Turske.Uzeše Turci "kintu" a nama preostaje put u Jevropu.Malo sam se iznenadio mehanizmom kontrole,kao da nam carinu nadziru u realnom vremenu.Bilo dobro i ErSrbiji samo su se uskoro toliko obezobrazili sa cenama prevoza do majčice Rusije da je uskoro postao jeftiniji let preko Maldiva.Dok nisu uskočili Turci.
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9]   Go Up
  Print  

Jump to: