PALUBA
April 28, 2024, 06:12:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2147729 times)
 
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #4215 on: November 30, 2015, 08:58:06 am »

Pa ti Turci izgleda stvarno nisu normalni, ako je vest tačna! RT za sada ništa ne javlja, ruske vesti 1. kanala su tek u 10, a ja imam posla, pa ne mogu baš da lovim vesti.
« Last Edit: November 30, 2015, 09:06:04 am by kumbor » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #4216 on: November 30, 2015, 09:08:00 am »

Složio bih se sa Vama u potpunosti,ali mislim da to ne shvataju niti mnogi obrazovani ljudi u Evropi.Mnogima u Evropi nije jasno,da oni ustvari ne pripadaju novo naturenom "zapadu", Engleska i SAD, i još neke velike zemlje ali na svjetskom nivou.Ovo "natureno" mislim da u samoj Evropi su na vlasti ljudi koji provode politiku tog "krajnjeg zapada",vjerovatno jer misle da će u slučaju "propasti" oni biti sigurni i opstati.Lično mislim da su oni u zabludi i da pogrešno misle,da oni pripadaju tom krugu ljudu i još nešta,pa im obični ljudi u Evropi i nisu bitni.

Da navedem i za gornji članak što je postavi @duje.
Samo prije nekoliko dana a u vezi događaja u Parizu ista ta Merkel(ne volim da pišem Njemačka,jer vjerujem da ona nije isto što i Njemačka),izjavi: "da ona neće učestvovati u ratu protiv IS,jer ona neće da bude ratna Kancelarka".Nekoliko dana kasnije vidimo da je odluka sasvim obratna.Što je ovdje blef  a što istina vidi se.
I da navedem kao opservaciju,"čudno" mi je da se u Njemačkoj ne događaju teroristički napadi a i ova velika ljubav prema Turskoj.

Poz.

PS.Prvi dio mog teksta se odnosi na @dark-bullet post.Pošto sam ja "brz" moram ovo da dodam.Inače,ovi postovi između su veoma bitni ali za mene očekivani,"sve ide po planu".
« Last Edit: November 30, 2015, 09:21:14 am by Karlo » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4217 on: November 30, 2015, 09:28:46 am »

Pa ti Turci izgleda stvarno nisu normalni, ako je vest tačna! RT za sada ništa ne javlja, ruske vesti 1. kanala su tek u 10, a ja imam posla, pa ne mogu baš da lovim vesti.

Za sada je samo preneta vest Fox news sa navodnom izjavom Erdogana , doduše na jednom blogu.

http://zyrianin.livejournal.com/2009163.html
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #4218 on: November 30, 2015, 09:46:35 am »

Od pre 5 minuta - https://www.vesselfinder.com/

Dva ruska trgovacka broda su prolazili.


* bosfor30112015.jpg (275.67 KB, 1227x687 - viewed 75 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4219 on: November 30, 2015, 09:55:15 am »

Probao sam da istražim odakle je potekla vest uopšte. Prema zabeleženom stanju plovidbe kroz Bosfor i Dardanele od juče u 15h na sajtu www.marinetraffic.com bila je informacija da po sistemu praćenja kretanja brodova kroz Bosfor prolaze samo turski brodovi, dok kroz Dardanele brodovi nisu plovili uopšte.
Sa strane Sredozemlja i Crnog mora stoje brodovi pod ruskom zastavom i čekaju na prolaz.

fotografija od juče na portalu

Trenutno stanje je slično i ruski brodovi iz Sevastopolja i Novosibirska ne isplovljavaju iz luke.

www.marinetraffic.com

stanje od juče kada se vest proširila po netu na mapi


* RussianShipsStoppedAtDardanelles.jpg (56.13 KB, 798x413 - viewed 78 times.)
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #4220 on: November 30, 2015, 10:08:34 am »

Ovu vest na nekin način potpomaže - doliva benzin na vatru i nagrada eu Turskoj u vidu pomoći od 3 milijarde e u ubrzanje evro integracija.

Turskoj se aplaudira.

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4221 on: November 30, 2015, 10:17:16 am »

Ovu vest na nekin način potpomaže - doliva benzin na vatru i nagrada eu Turskoj u vidu pomoći od 3 milijarde e u ubrzanje evro integracija.

Turskoj se aplaudira.



Pomoć će dobiti a ubrzanje evrointegracija je šargarepa na dugačkom štapu koju i mi grickamo odavno zarad ispunjavanja koje kakvih dodatnih uslova.Ko je lud da recimo sada Tursku uvrsti u beli šengen što oni traže.Za taj novac koji će dobiti, moraće da sarađuju sa evropskim komisijama na terenu koje će pratiti kako se troše te pare i kako kontrolišu svoju granicu koju migranti prelaze na putu ka EU.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #4222 on: November 30, 2015, 10:24:45 am »

Istina.

Indikativno je što se sve ovo događa baš u ovom trenutku, što novac baš sada stiže ....

Što je avion oboren, što su Bosfor i Dardaneli baš sada zatvoreni, i navodno Ruska flota pod ključem.

Običan, prost birač voli pompezne vesti, hrane mu ego ili šta već.

Često i veoma razložni ljudi pod pritiskom situacije pokleknu i postanu konzumenti zabave za mase.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4223 on: November 30, 2015, 10:33:27 am »

Ovaj sistem su još stari Rimljani usavršili: panem et circenses Wink
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4224 on: November 30, 2015, 10:44:00 am »

Turske vlasti uhapsile dva generala i bivšeg pukovnika zbog špijunaže

.Uhapšeni su general-major Ibrahim Ajdinu , brigadni general Hamza gelepoglu i pukovnik u ostavci Burhanettin Kihandžiroglu.Optuženi su za špijunažu i odavanje državne tajne.Preti im doživotna robija zato što su zaustavili i kontrolisali "humanitarni konvoj " upućen u Siriju.Naime tajne službe turske su u tom konvoju prebacivale turkmenima oružje i medikamente navodno za borbu sa ISIL-om.
Turska opozicija i deo novinara smatra da je vojna pomoć poslata pobunjenicima koji ratuju protiv Sirijske Armije Asada.Tuske vlasti su takođe pre dva dana uhapsile dva novinara koji su razotkrili povezanost  Erdogana i njegovog okruženja sa radikalnim islamistima. Novinarima takođe prete doživotnim kaznama zatvore. Zbog svega toga su i nastale velike demonstracije u Istanbulu.

tvzvezda.ru
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #4225 on: November 30, 2015, 10:47:37 am »

"Medikamente"? Da nisu amfetamini?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #4226 on: November 30, 2015, 10:47:56 am »

Napad Al-Nusre na Tell Bajar od 27.11.2015.

Siriska vojska se ovde obrukala, jako losom organizacijom odbrane.
Snimkak je montiran i na nekim mestima ubrzan.
Obratite paznju tenk koristi samo spregnuti mitraljez.

Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Online Online

Posts: 1 484



« Reply #4227 on: November 30, 2015, 10:48:13 am »

Turska bila je nekada sekularna. Sa Erdoganom na vlasti više nije. Koliko gor se budale u Europi zavaravale, cilj je Erdoganu i njegovim drugovima jasan. Ono što se nekako na prvi pogled moglo videti-da Grci ne kontrolišu Šengen u kome jesu, to će stvoriti za EU novo "veselje". Plaćanjem usluga za zbrinjavanje ratnih izbeglica onome, koje je rat zapoćeo, ludost je. Pa da te takav kreten/genije još i ucenjuje-pošto si sam kao filantrop/budalo, prelazi sve granice. Pa ipak, i ako prevaziđemo te "sitnice"-ja kažem pljuvanje u lice hršćansko, usatanoviti ćemo, da smo odjedanput međju sebe primili državu, koja vodi oružani rat protiv svojih ljudi (Kurda), kojima je oduzeto demokratsko pravo na samoopredeljenje, državu koja aktivno potpomaže IS i granići sa državom u ratu.
Da, europski ćelnici hoće rat.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #4228 on: November 30, 2015, 10:53:12 am »

Izgleda da su Turci blokirali Bosfor i Dardanele za ruske ratne brodove. Ukoliko je to tačno to uvodi sve direktnije Tursku u rat, što je izgleda i cilj Amerike koja gubi pozicije u Siriji.  Amerika i Europa nikako nemaju isti stav do zbivanja u Siriji.
http://www.infowars.com/turkey-blockades-russian-shipping-black-sea-fleet-completely-cut-off/
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Турска нема право да затвори Босфор и Дарданеле.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #4229 on: November 30, 2015, 10:55:21 am »

Budemo vidjeli :-) Jer..

JEDINJENE Američke Države zatražile su od Turske da zatvori stotinjak kilometara dug dio granice sa Sirijom koja je ostala posljednja točka preko koje ISIS-ovi militanti i dalje neometano prelaze.

"Igra se promijenila. Što je previše, previše je. Granica mora biti zatvorena", kazao je neimenovani stariji dužnosnik Obamine administracije u razgovoru za The Wall Street Journal. "Ovo je međunarodna prijetnja koja dolazi iz Sirije i prelazi preko turskog teritorija", stoji u poruci koju je Washington poslao turskoj vladi.

Sjedinjene Države smatraju da bi zatvaranje granice bilo mnogo štetnije za ISIS od svih zračnih napada.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ostra-poruka-obame-erdoganu-igra-se-promijenila-sto-je-previse-previse-je/859206.aspx
Logged
Pages:  1 ... 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.