PALUBA
June 16, 2024, 01:57:06 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 [313] 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 ... 797   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2201350 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Karabin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #4680 on: January 24, 2016, 06:46:47 pm »

Salma je zauzeta (oslobođena) prije više dana.
pogledajte kartu -  http://southfront.org/wp-content/uploads/2016/01/ExuleLU.jpg
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 491


« Reply #4681 on: January 24, 2016, 07:26:54 pm »

Hvala Karabin, nisam pratio. Koliko vidim po karti izravnali su liniju, odnosno izbilisu na najviši greben (u zoni glavnog puta). Ipak, teren pred njima nije nimalo lak. Kad se poravanju sa onim "špicem" gde turska granuca "ulazi" u sirisjku teritoriju, biće u boljoj poziciji. Bilo bi dobro da pojačaju tempo, jer za četiri meseca su napredovali ne više od desetak kilometara u dubinu, negde i manje. No, u nastvaku dejstva treba biti oprezan jer će Turci nastaviti sa provokacijama i ubacivanjem Turkmena u pozadinu sirijskih snaga. Uostalom to je teritorija gde Turkmeni ionako žive pa će ih "stiskati2 humanitarne organizacije i dr. Uostalom, baš u odnosu prema stanovništvu na oslobođenim teritorijama Asad mora da pokaže da nije ono zašta ga drže.

Takođe, primećujem na onim snimcima o zauzeću Rabije da ima dosta nekih, rekao bih dobrovoljačkih snaga.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4682 on: January 24, 2016, 08:01:27 pm »

Strani novinari su dobili jedinstvenu priliku da posete od terorista nedavno oslobođene rejone Sirije u provinciji Latakiji.

Zanimljivo je to da su u grad Salmu prvo ušli ruski vojnici, što se vidi i na video snimku. Ovim snimkom Rusi faktički priznaju da je pored ruske avijacije u Siriji i pešadija, i da su veoma aktivni na ratištu!
Pod zaštitom ruskih vojnika predstavnici velikih svetskih medija mogli su da vide rezultate operacija sirijske vojske.
U Ministarstvu odbrane Rusije izjavili su da to nije trenutna akcija — borba protiv terorizma se nastavlja.

Logged
Karabin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #4683 on: January 24, 2016, 08:03:38 pm »

Pratim događanja u Siriji i jednostavno mi nije jasno zašto oni tamo vode pozicijski rat na nivou WW I, mjesecima samo rovovi i besmislena puškaranja, pa napredovanje od par kilometara u par mjeseci. Sve bi to bilo razumljivo da na terenu nema ruskih instruktora, da Hezbolah nije duboko u ratu, da zračna podrška nije osigurana 100%. Znam da je neprijatelj žilav (fanatičan), brojan, da ima logističku potporu od SA do Turske, EU i SADa. Vjerojatno dobivaju i obavještajne podatke u realnom vremenu, da u sastavu raznih skupina ima profesionalaca koji si završili i obuku i razne vojne škole. I jednostavno mi nije jasno zašto ne vode rat primjeren 21om stoljeću. Ako ni na koga drugog - mogli su se ugledati na Izraelce pa u krajnjem slučaju i na Amere. Kako Palmiru - grad u pustinji - nije moguće logistički izolirati. Zašto se gnjave (i troše ogromne resurse) s hrpama pobunjenika zabarikadiranim u nekakva (strateški nebitna) predgrađa. Zašto ih jednostavno ne opkole i puste dok im ne dosadi?  Kako sam načuo to je jedan od razloga ruskog nezadovoljstva Bašarom, a vjerojatno i razlog zašto ni on ni rusi ne spavaju mirno.
Broj vojnika (pa čak ni kvaliteta njihovog oružja) nisu od presudne važnosti (prvi ratovi Izraela i Arapa su primjer) - važan je samo broj vojnika izvježbanih s opremom koju imaju, i njihova spremnost za ratovanje. Usprkos gubicima i dugotrajnost  - takvih vojnika u SAA ima podosta.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #4684 on: January 24, 2016, 08:05:42 pm »

Sve razoreno i mrtvo - kad će se život vratiti u te gradove?
Logged
Karabin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 10


« Reply #4685 on: January 24, 2016, 08:35:00 pm »

I u Hirošimi se je život obnovio! I u Staljingradu. Sirija je zemlja s (meni poznatih) 6,000 godina tradicije urbanog života. Sve će se to današnjom tehnologijom vrlo brzo obnoviti. Ožiljci na duši... to je druga priča.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 682


« Reply #4686 on: January 24, 2016, 08:55:11 pm »

bojim se da nece biti Carigrad vec Konstantinopol
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4687 on: January 24, 2016, 08:56:22 pm »

Novi nimak dejstava VS RF sa zemlje , ne znam gde



Izveštaj itv news iz oslobođene Salme



Dejstva sirijske artiljerije u Latakiji, haubice «Мста-Б» (2А65 ) 152-мм.



Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4688 on: January 24, 2016, 09:16:52 pm »

Zanimljiva prezentacija S-400 na sirijskoj televiziji

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 491


« Reply #4689 on: January 24, 2016, 09:48:32 pm »

Pratim događanja u Siriji i jednostavno mi nije jasno zašto oni tamo vode pozicijski rat na nivou WW I, mjesecima samo rovovi i besmislena puškaranja, pa napredovanje od par kilometara u par mjeseci. Sve bi to bilo razumljivo da na terenu nema ruskih instruktora, da Hezbolah nije duboko u ratu, da zračna podrška nije osigurana 100%. Znam da je neprijatelj žilav (fanatičan), brojan, da ima logističku potporu od SA do Turske, EU i SADa. Vjerojatno dobivaju i obavještajne podatke u realnom vremenu, da u sastavu raznih skupina ima profesionalaca koji si završili i obuku i razne vojne škole. I jednostavno mi nije jasno zašto ne vode rat primjeren 21om stoljeću. Ako ni na koga drugog - mogli su se ugledati na Izraelce pa u krajnjem slučaju i na Amere. Kako Palmiru - grad u pustinji - nije moguće logistički izolirati. Zašto se gnjave (i troše ogromne resurse) s hrpama pobunjenika zabarikadiranim u nekakva (strateški nebitna) predgrađa. Zašto ih jednostavno ne opkole i puste dok im ne dosadi?  Kako sam načuo to je jedan od razloga ruskog nezadovoljstva Bašarom, a vjerojatno i razlog zašto ni on ni rusi ne spavaju mirno.
Broj vojnika (pa čak ni kvaliteta njihovog oružja) nisu od presudne važnosti (prvi ratovi Izraela i Arapa su primjer) - važan je samo broj vojnika izvježbanih s opremom koju imaju, i njihova spremnost za ratovanje. Usprkos gubicima i dugotrajnost  - takvih vojnika u SAA ima podosta.

Моје мишљење је да се ту ради и психологији војника и њихових официра. Неће да гину. Кад треба обавити задатак који је ризичан понашају се по систему "што баш ја (ми)". Они ратују у скупини. Ништа нешто посебно, неко убацивање, неки обухват и сл. Што мањи ризик то су спремнији да са пушком у руци ратују. Такође, Сирија је издељена на племена на различите начине повезане посебне скупине. Свако чува своје село и нема ту покрета и маневра. Да на оној другој стани нема страних добровољаца, не би ни постизали такве успехе као што јесу.

Наравно да су Руси незадовољни. Па реално, сиријска војска је за четири месеца јдва померија линије. Нема стратешког успеха. Побуњенике неће савладати на овакав начин.

Мислим да су руски војници приказани на оним снимцима у функцији обезбеђења новинара, инструктора и саветодаваца команди од батаљона па навише. Мени се чини да не учествују директно у борбама.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 288



« Reply #4690 on: January 24, 2016, 11:18:53 pm »

Cini mi se da ruskih savetnika ima poprilicno.

Na ovom VBR-u posada je cini mi se ruska



a i ovde se cuje ruski prilikom komadovanja sa ovim MSTA B haubicama

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4691 on: January 24, 2016, 11:47:48 pm »

U opisu videa piše da su ovo vozila SAA , pred akciju zauzimanja sela u oblasti Latakije koje kontroliše isil . Do sada nisam video da i oni imaju ove pick-ap terence. Ima novih američkih, pa japanacai budženih oklopljenih, maskirnih... Možda su ih zaplenili ili sve strane imaju istu ato kuću u Siriji...

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #4692 on: January 25, 2016, 09:56:07 am »

Cini mi se da ruskih savetnika ima poprilicno.

Na ovom VBR-u posada je cini mi se ruska


Ovi prave korekturu.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4693 on: January 25, 2016, 10:11:14 am »

Borbe kod Deir ez-Zor-a SA i igil



Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4694 on: January 25, 2016, 06:28:02 pm »

Сиријски преговори заказани за 29. јануар


„Мислим да је 29. јануар реалан датум када би преговори могли да почну“, изјавио је специјални изасланик Уједињених нација за Сирију Стафан де Мистура.Де Мистура није навео дефинитиван списак свих учесника у најављеним преговорима.Претходно је било планирано да преговори почну 25. јануара, међутим, одложени су јер није постигнута сагласност око тога ко би требало да учествује на њима.

„Надам се да разумете зашто нећу улазити у списак свих учесника преговора. Почећу да шаљем позиве свим странама већ сутра“, рекао је он.
Основни задаци преговора су да буде формирана прелазна власт и да буду припремљени нови устав и терен за расписивање превремених избора.
„Пре свега је неопходно разговарати о томе што највише брине сиријски народ — увођење примирја и слање хуманитарне помоћи“, закључио је он.


rs.sputniknews.com
Logged
Pages:  1 ... 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 [313] 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 ... 797   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.