PALUBA
April 27, 2024, 01:03:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 [391] 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2145486 times)
 
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #5850 on: October 06, 2016, 08:44:58 am »

Zaboravi sam da navedem,da pored ove prednosti,kretanje "kroz" teren,druga bitna osobina je,da krstareće rakete ne moraju dolaziti iz "očekivanog " smjera.I ovo zahteva veću "raspršenost" osm.sistema.Ima tu još osobina (dolet-domet,brzina kretanja itd.)no mislim da one ne igraju najbitniju osobinu.

Poz.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Online Online

Posts: 3 676


« Reply #5851 on: October 06, 2016, 08:49:25 am »

moja je pretpostavka da ce ameri prvo ici na "bocni udar" tj. napad na Asada iznutra. siguran sam da vec imaju spremne ljude koji ce se dobro prodati
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #5852 on: October 06, 2016, 09:17:45 am »


Udar na Asada iznutra je verovatniji. Rakete Tomahawk je PVO SRJ, takva kakva je obogaljena i osirotela bila uspešno otkrivala i pratila. 1999. oboreno je više desetina raketa, ili su skrenute sa kursa, oštećene i pale  na livadu. Toplotni trag TMM Tomahawka lako se otkriva i "zaključava" čak i Strelom 2M. Rakete 2016. godine ne razlikuju se mnogo od onih iz 1999. godine. Moguće je da je bilo poboljšanja softvera i sistema upravljanja, ali to nisu novi modeli. Tomahawk nema sredstva aktivne ili pasivne samoodbrane, ne može se sam braniti. Napad iz više pravaca jedan je od osnova taktike njihove upotrebe.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #5853 on: October 06, 2016, 12:43:48 pm »

Koliko sam vidio njima motor radi sa prekidima,pa nisam siguran da se lako otkrivaju i mogu gađati oružjem sa IC senzorima.

Poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #5854 on: October 06, 2016, 12:57:22 pm »

Te rakete pogoni mali turbomlazni motor, i ne bi trebalo biti nikakvih prekida u radu, jer bi u tom slučaju raketa pala, obzirom da leti na maloj visini.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #5855 on: October 06, 2016, 02:45:23 pm »

Koliko sam vidio njima motor radi sa prekidima...

То је ипак био Фау-1... Grin
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #5856 on: October 06, 2016, 03:41:51 pm »

Moguće @Rašo,slabo se razumem u naoružanje.Kad bolje razmislim ddolazila je iz pravca Rumunije i išla preko nas na Naftagas.Zvuk je bio kao od guma većih kamiona (vjerovatno Njamački mercedes).Kad je prošla iznad i udaljavala se tek tad se vidio taj "plameni dio motora".Bilo je predveče i posle izvesnog vremena nije se vidio plamen iz motora,da bi se kasnije opet vidio.Dakle,pošto nije mogla doletiti sa P iz Grčke ostaje da je jedino bila Njemačka FAU 1 ili sl.  laugh

Poz.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #5857 on: October 06, 2016, 04:23:58 pm »

Министарство одбране Русије сматра да би „цурења“ информација у медијима о могућим нападима америчке војске на сиријску армију могле да буду увод у стварне акције, изјавио је портпарол Министарства генерал-мајор Игор Конашенков.

„Један број западних медија објавио је ’цурења‘ информација о разговорима који су одржани у Белој кући о могућем ракетном и ваздушном нападу на положаје сиријске војске“, рекао је Конашенков. „Историја је показала да су се таква ’цурења‘ информација обично показала као увод у стварне акције“, додао је он.

Конашенков је рекао да би било какав ракетни или ваздушни напад на територије под контролом сиријске војске представљао јасну претњу руским војницима. Он је коментарисао да „руски противваздушни системи С-300 и С-400, који су размештени у Сирији, имају домет који би могао да изненади неке неидентификоване мете у ваздуху. Оператори руских система противваздушне одбране неће имати времена да идентификују порекло ваздушних удара, а одговор ће бити тренутан“. „Било какву илузију о ’невидљивим‘ авионима неминовно ће уништити разочаравајућа стварност“.

 Он је такође подсетио да и сиријска војска располаже противваздушним системима С-200 и „Бук“, као и да су они у последњих годину дана обновљени.

/rs.sputniknews.com
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #5858 on: October 06, 2016, 06:55:36 pm »

Koliko sam vidio njima motor radi sa prekidima...

То је ипак био Фау-1... Grin

Па Tomahawk нема "пулсомлазни" мотор, већ обичан, прави турбомлазни једновратилни мотор, чини ми се ознаке Williams RJ44. Нема ту шта да прекида, штуца, итд. 1999. је било идеја да се у очекујућем рејону прелета КР, ако рељеф допушта - кланци, дубоке долине, и сл. поставе челичне мреже којима би се ловиле крстареће ракете! Такође, у очекујући рејон прелета КР слате су патроле да их визуелно региструју и дају азимут. КР лети споро, око 850км/час и чак и визуелно прати се лако, јер издув мотора лепо сија.  Ово сам чуо од официра ВЈ, па мреже и патроле нису зезанција! Cool . Ово има везе са Сиријом јер свака паметна земља коју могу напасти Амери помно анализира српска искуства 1995. и 1999. године.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #5859 on: October 06, 2016, 07:40:39 pm »

Pratim raznorazne izvore na nekoliko jezika povodom poslednjih poteza MORF i razmeštanja dodatnog PRO sistema. Ne ulazim u detalje i mogućnosti takvog sinhronizovanog dejstva sa S-400 i eventualne upotrebe u buduće. Retorika i izjave obeju strana navode na zaključak da je baš udario " tuk na luk", koncentracija takve  sile i tehnike na malom geografskom području ne može nikoga da ostavi ravnodušnim. Ruski nosač je uplovio u Mediteran, američki su u blizini, podmornice krstare sam Bog zna gde ( smešno je komentarisati novinske ili blog izvore) . Sredozemlje je akvarijum pun raznoraznih predatora. Koliko je sve ovo prevazišlo " kubansku krizu" kojoj smo savremenici? Sirijski vrermenski spinovi se ubrzavaju...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #5860 on: October 06, 2016, 07:41:36 pm »


Иначе, америчка коалиција већ други дан за редом "маши" и пичи по цивилима. Данас је страдало преко 20 људи у једном налету паре Ф-16 и једног Херкулес ганшипа. Наравно, да су то Руси урадили, већ би трубили о "новом  руском дивљаштву". Овако, ништа. А можда су стварно гађали побуњенике. Мада приказана мртва тела нису у униформама. Ето, неком Рачак и  "Мар1 и Мар2" , а неком ништа.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #5861 on: October 06, 2016, 07:49:27 pm »

Pratim raznorazne izvore na nekoliko jezika povodom poslednjih poteza MORF i razmeštanja dodatnog PRO sistema. Ne ulazim u detalje i mogućnosti takvog sinhronizovanog dejstva sa S-400 i eventualne upotrebe u buduće. Retorika i izjave obeju strana navode na zaključak da je baš udario " tuk na luk", koncentracija takve  sile i tehnike na malom geografskom području ne može nikoga da ostavi ravnodušnim. Ruski nosač je uplovio u Mediteran, američki su u blizini, podmornice krstare sam Bog zna gde ( smešno je komentarisati novinske ili blog izvore) . Sredozemlje je akvarijum pun raznoraznih predatora. Koliko je sve ovo prevazišlo " kubansku krizu" kojoj smo savremenici? Sirijski vrermenski spinovi se ubrzavaju...

Далеко је то од "кубанске кризе". За сада. "Мурате, молим те, не дижи брану у зрак. За сада." Ипак, концентрација много динамита на малом простору може довести до "јитландског синдрома", и запаљења кордита. Случајно. А да се ситулација интензивирa... јакако, дакако, наравно. I glede, a i unatoć. Руси нису "маљи Срби", нема ту зезања.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #5862 on: October 06, 2016, 07:55:55 pm »

Baš lijepo što se slažete a nemam ni ja ništa protiv,vjerovatno sam video FAU 1. laugh
Što se tiče mreža preko klanaca bile bi to POVELIKE mreže,jer je ova FAU 1 letjela iznad ravnice stotinjak a možda i više metara.Bilo bi to poteže i zakačiti i držati mreže i zbog dimenzija klanaca i broja. laugh
Na kraju,što se tiče analiza,pogledajte nekoliko postova ispred i predviđanja,da neće biti napada spolja,nego iznutra,dok sam ja naveo ranije,jer sam to čuo u "liftu" od mog "kućnog prijatelja" Konašenka,da se očekuje napad "spolja".Da ne bude zabune ni "on" ni ja ne mislimo da neće biti i iznutra,ali na osnovu "belosvjetske galame" i ostalog skoro,mislim da će ako ga bude,biti spolja.

Poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #5863 on: October 06, 2016, 08:03:24 pm »

Као у сваком грађанском рату у њему највише страдају цивили. Обе стране убијају цивиле. Нема тамо чистих. Ипак, да Руси намерно гађају само болнице, какав се утисак покушава направити сигурно није истина.

Мене чуде ови у ЕУ. Разумем да као НАТО савезници држе страну САД, али да раде у корист сопствене штете не разумем. Свака победа оних које САД војно подржавају, обиће се о главу управо ЕУ. Јесте да је мало незгодно што је Русија овај пут управу, али биже мој, времена се мењају, осим изгледа на Западу. САД скоро јавно подржавају Нусра Фронт (маскиран другим именом) и џихадистичке "умерене" фракције које се такође само по имену разликују од ИСИЛ. Кога ове формације имају на мети? Па Европу. САД су им далеко, Израелцима не могу прићи (јер их ови немилосрдно бришу), Руси их бомбардују, остаје само Европа.  Још ако САД успеју у својој намери да доведу на власт "умерене" у Сирији, ето, нама правог џихада према Европи.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #5864 on: October 07, 2016, 08:20:22 am »

Koliko sam vidio njima motor radi sa prekidima...

То је ипак био Фау-1... Grin

Па Tomahawk нема "пулсомлазни" мотор, већ обичан, прави турбомлазни једновратилни мотор, чини ми се ознаке Williams RJ44. Нема ту шта да прекида, штуца, итд. 1999. је било идеја да се у очекујућем рејону прелета КР, ако рељеф допушта - кланци, дубоке долине, и сл. поставе челичне мреже којима би се ловиле крстареће ракете! Такође, у очекујући рејон прелета КР слате су патроле да их визуелно региструју и дају азимут. КР лети споро, око 850км/час и чак и визуелно прати се лако, јер издув мотора лепо сија.  Ово сам чуо од официра ВЈ, па мреже и патроле нису зезанција! Cool . Ово има везе са Сиријом јер свака паметна земља коју могу напасти Амери помно анализира српска искуства 1995. и 1999. године.

Neznam da li ću danas stići da se priključim diskusiji a u vezi Sirije se ne mijenja mnogo ( i jedni i drugi su i dalje sa suprotne strane crte i pljuju zavisno od svojih mogućnosti).
Da dodam ti oficiri (99-te) su očito bili ribari (pecaroši).U WWII je bilo daleko racionalnije rješenje sa balonima.Međutim nisam siguran,da te KR nisu napravljene da izbjegavaju prepreke,pa bi i to bilo đaba krečenje.
Moguće da sam ja vidio zadnji dio motora kad je mijenjala smjer ili nedaj bože da je to bila neka raketa prehlađena.U svakom slučaju mislim da bi ste me uvjerili kad bi ste naveli kolika je potrošnja tog motora s obzirom na dolet i količinu goriva koju nosi.Nisam mogao da se krećem "malom brzinom (850 kM)" za njom.E sad,da li izduv se lijepo vidi da lepo sija,je ipak individualno a Bogami zavisi i od mračnosti i dr.

Poz.
Logged
Pages:  1 ... 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 [391] 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 22 queries.