PALUBA
April 28, 2024, 07:22:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2147809 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #855 on: February 10, 2013, 10:02:09 am »


   Mnogo hvale, nisam siguran da je ovaj tenkista seo u nesto bolje od T72, pa tako prica.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #856 on: February 10, 2013, 12:29:27 pm »

Pa ako ga je reporter ispitivao konkretno o T-72 ligično je da o njemu priča (njega hvali)! Ja nisam video pitanje "koji bi tenk voleo da poseduješ" Smiley
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #857 on: February 10, 2013, 12:32:30 pm »


   Odnosi se na pitanja o oklopnoj zastiti, bolje autoloader ili covek punilac,itd...ima toga.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #858 on: February 10, 2013, 01:28:40 pm »

Opcija automatskog punajča je naravno perspektivnija, ako već jednom izmeste karusel ispod venca kupole. Rešenje na Leclercu je bolje, mada sam tenk nije najbolji. Zadnja ploča mu nije deblja od 40mm! Kad se gađa da prostite "zguza", buši ga bilo koje PO sredstvo. Čekamo da vidimo novi ruski tenk. Još ako ukradu neka rešenja sa japanskog tenka (ako vrede da se ukradu)...
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #859 on: February 10, 2013, 01:45:12 pm »

Kontakt-1 štiti od manjih buba, jel tako?

E sad, kolike su šanse da tenk opasan sa Kontakt-1 preživi sudar sa većim kalibrima? Maljutka, Metis, Kornet, Osa?
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #860 on: February 10, 2013, 03:30:58 pm »


  Mislim da stiti prilicno dobro protiv bilo kog kumulativnog projektila bez tandem glave,naravno ukoliko pogodi u njega,posto se vide i otkriveni delovi bez ERA.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #861 on: February 10, 2013, 03:53:30 pm »

Opcija automatskog punajča je naravno perspektivnija....

Nije baš tako jednostavno. Ima i svoje dobre i loše strane.

LPB
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #862 on: February 10, 2013, 04:38:43 pm »

A koje su loše strane autopunjača? Verujem da ih ima, ali ne znam koje su? Ako izuzmemo onu priču da hoće malo da iščupa ruku, nešto ne verujem u to (i toster će da ubije ako guramo viljušku u njega).
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #863 on: February 10, 2013, 04:42:37 pm »

NIje toliko loša strana autopunjača, koliko je u igri smanjenje posade iz 4 na 3. Neke su radnje u 4 mnogo lakše i brže. Nije sve crno belo, nego je sve u niansama sive.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #864 on: February 10, 2013, 05:02:18 pm »

A koje su loše strane autopunjača? Verujem da ih ima, ali ne znam koje su? Ako izuzmemo onu priču da hoće malo da iščupa ruku, nešto ne verujem u to (i toster će da ubije ako guramo viljušku u njega).

 1. Covek brze puni nego autoloader. Posebno ako moras da promenis sa trenutne na kumulativnu.
 2. Granate se mnogo lakse odlazu na bezbedno skladiste kada nema kruznog autopunjaca,koj je cesto krivac za odletanje kupole u vazduh uz smrt cele posade. Zapadni tenkovi na skladistu imaju "blast door" pa pogodjena municija bezbedno po posadu detonira.
 3. Kao sto vec neko rece,svi poslovi oko tenka se rade sa jos jednim parom ruku,a svaki tenkista zna kolika  je to pomoc.
 
 Sa druge strane:
 1. Autoloader se moze tako postaviti da malo zauzima mesta u tenku pa je tenk samim time manji i laksi.
 2. Punjenje pri pokretu po jako losem terenu je brze sa autoloaderom. Opet,ne znam kolika je to prednost.

  Uglavnom,autoloader kod T72 i M84 generalno najvise skripi kod bezbednosti. Video si sam kako je onaj tenk izgoreo,to je bila municija u pujnacu.Da se luk nije otvorio sasvim moguce da bi cela kupola odletela u vazduh.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #865 on: February 10, 2013, 05:09:08 pm »

Možda ovaj dio foruma nije pravo mjesto za ovo pitanje, ali da li je iko od vas napunio top u tenku u pokretu. Drži se granata sa dvije ruke, a tenk ide preko rupa, skače ko mazga, a u rukama se drži granata. Obe ruke zauzete, a pri naginjanju tenka nemože se uhvatiti za neki dio tenka, jer se rukama drži granata. Na svu sreću pokretanje topa po elevaciji je u tom trenutku isključeno, ali  sve u svemu je veoma nezgodno.

Tako da je automatski punjač veliki napredak.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #866 on: February 10, 2013, 05:49:42 pm »

Obratite paznju na crvene tankove.

Nisu tankovi u pitanju (ako si mislio na rezervoare goriva) već sanduci za RAP tenka. Obojeni su u crveno verovatno radi raspoznavanja (svoj-tuđ), u celoj onoj ludnici koja vlada tamo.



Možda ovaj dio foruma nije pravo mjesto za ovo pitanje, ali da li je iko od vas napunio top u tenku u pokretu. Drži se granata sa dvije ruke, a tenk ide preko rupa, skače ko mazga, a u rukama se drži granata. Obe ruke zauzete, a pri naginjanju tenka nemože se uhvatiti za neki dio tenka, jer se rukama drži granata. Na svu sreću pokretanje topa po elevaciji je u tom trenutku isključeno, ali  sve u svemu je veoma nezgodno.

Tako da je automatski punjač veliki napredak.

Pozdrav

Vlado

I još ako se doda da je granata teška oko 25 kg. pa da vidimo onda kojim tempom i koliko dugo punilac može da parira autopunjaču.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #867 on: February 10, 2013, 05:53:02 pm »

Nije toliko loša strana autopunjača, koliko je u igri smanjenje posade iz 4 na 3. Neke su radnje u 4 mnogo lakše i brže. Nije sve crno belo, nego je sve u niansama sive.

Ne volim da sam sebe citiram, ali bit je bila na boldovanom.

LPB
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #868 on: February 10, 2013, 05:57:55 pm »

Naročito u nijansama sive. U Pedeset nijansi sive.

 angel angel angel
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #869 on: February 10, 2013, 06:02:26 pm »

Kada posadu čine tri člana, radnje i postupci oko tenka prilagođeni su trojici člana posade. Postoje normirane radnje koje sva tri člana posade (samostalno ili grupno) moraju uvežbati da ih obave u zadatom vremenu. Normalno, posada mora biti dobro fizički pripremljena. Na žalost u današnje vreme kda su i žene počele da se primaju u tenkovske posade, onda možeš samo da sedneš i plačeš od muke.

Sigurno da bi u određenim slučajevima dobro došla pomoć četvrtog člana posade, ali kao što rekoh, dobro uvežbani i fizički spremni tenkisti sve radnje obave u standardnoj postavi od tri člana.
Logged
Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.