PALUBA
April 27, 2024, 06:38:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 [605] 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2144783 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #9060 on: October 07, 2018, 09:44:47 am »

 
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #9061 on: October 07, 2018, 09:48:17 am »

@Director
Tvrdnja br.1:
Pričamo o pola baterija S-300 a ne o puku koji bi pretstavljao teško rešiv problem za Izrael.

A što se tiče pancira setite se videa. On nije bio pretnja avionima u tom napadu, čak je posada bila izvan njega. Uništen je tako što je posada uhvaćena "spuštenih gaća" a ne zato što su se izraelci branili od njegovog dejstva.

Tako će i sa S-300 da postupe ali kao što neko reče tek kad se uvere da su Sirijci preuzeli lansere. Ovo sa obukom sirijica za S-300 mi je sumnjivo jer kao što je tihi ranije rekao i ja sam naišao na info da su oni već prošli tu obuku 2013. godine.

tvrdnja br.2:

I po čemu je onda to šamar rusima?

Pa zato što su se hvalili kako je pancir novo super oružje a na prvom testu u realnim uslovima izraelci ga unište bez ikakvih problema. Takva fama prati i ove "S" sisteme koji su "fenomenalni" ali nikad u ratu nisu provereni. Ako bi ih Izrael, a ja ne bi otpisao ni SAD, pronašao i uništio to bi bio kraj još jednog mita o ruskom oružju koji se na njihovu žalost očuvao još samo kod PVO sistema. U ostale mitove više ne veruje ni prosečan čitalac kurira/informera

Dragi Directore! U vašoj prvoj tvrdnji pišete o tome, kako je uzrok za uništavanje Pancira bila potpuno nepripremljena posada (ima naznaka, da tome nije tako ali ne mešam se u vašu tvrdnu!). U drugoj vašoj tvrdnji pišete, kako je kvalitet sistema Pancir mit.
Vreme između oba posta iznosi manje od 10 sati. Da za to vreme čovek promeni stajalište, trebaju mu dobri argumenti-a tih kod vaših postova NEMA!!!
Drugim rećima: Čoveće, ne pravi budalo od sebe!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #9062 on: October 07, 2018, 10:14:02 am »

@Morskoprase ,

nemoj da mu drmaš kavez , ostaće bez sendviča danas  laugh
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #9063 on: October 07, 2018, 10:38:05 am »

....istovaraj

Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #9064 on: October 07, 2018, 11:27:00 am »



Dragi Directore! U vašoj prvoj tvrdnji pišete o tome, kako je uzrok za uništavanje Pancira bila potpuno nepripremljena posada (ima naznaka, da tome nije tako ali ne mešam se u vašu tvrdnu!). U drugoj vašoj tvrdnji pišete, kako je kvalitet sistema Pancir mit.
Vreme između oba posta iznosi manje od 10 sati. Da za to vreme čovek promeni stajalište, trebaju mu dobri argumenti-a tih kod vaših postova NEMA!!!
Drugim rećima: Čoveće, ne pravi budalo od sebe!

Promašim kada ti tumačiš šta sam ja hteo da kažem. Pancir smo videli kako se pokazao u ratu, odnosno realnim uslovima za ocenu nekog oružja. Bolje reći nikako, uhvaćen je "spuštenih gaća" u sred rata. Izvinjavam se ali to znači da to oružje nije ni blizu 90+% kako su se Rusi hvalili. Uništen je pre nego što je i mogao da bude pretnja protivniku. To je suština tog, naduvanog oružja, a da li će u tu grupu i "čuveni" S-300 pokazaće vreme.

Ako hoćeš da se nadmudrudujemo u traženju dlake u jajetu i perfidnom interpretiranju tuđih reči slobodno reci, no onda da ostavimo ozbiljnu priču po strani pa da krenemo da lupamo ovako kao "navijač" što to radi.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #9065 on: October 07, 2018, 12:02:00 pm »

Pa ako vam je perfidno interpretiranje reći... slobodno zapišite šta ste hteli napisati. Ali to mi samo pokazuje, da hoćete nešto napisati a ne znate. Zalepio sam vam kopije onog što ste zapisali. I sad kažete, da sam u svojim delima perfidan... Ovakve reći ukazuju na pokušaj diskreditacije, a takvo ponašanje karakteristično je za ljude, koje školuju NGO i NWO. (Njihova prakse jest: Kad si uhvaćen, da si nešto zabrljao, vadi se diskreditovanjem onog, koji te razotkrio.)
PS: Medju normalnim ljudima normalno i lako se priznaje greška-no kod zapadnjaka to je indikacija slabosti. Možete birati...
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #9066 on: October 07, 2018, 12:19:41 pm »

još jedan koji misli da sam "strani plaćenik". hahahahaha. Ok nadmudrivaćemo se pošto vidim da te ozbiljna priča ne zanima.

napisao sam već tri puta šta sam hteo da kažem o panciru. To što se tebi ne sviđa šta je moje mišljenje, pa ga perfidno interpertiraš da bi omalovažio mene, to je tvoj problem a ja nemam nameru da ti pišem četvrti put. Ubuduće se mani tvog zaključivanja o meni ako ne želiš da dobiješ isti takav odgovor (vidim da te pogodilo) nego mi pokaži tvojim argumentima da ja nisam u pravu. Dok ne pokažeš gram ozbiljnosti meni ne preostaje ništa drugo nego da te stavim u gupu "Čvorovića" koja je sve brojnija na ovom forumu.
Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 303


« Reply #9067 on: October 07, 2018, 01:29:19 pm »


Pričamo o pola baterija S-300 a ne o puku koji bi pretstavljao teško rešiv problem za Izrael.


Vidim da tvrdiš da je isporučeno pola baterije S-300.
Možeš li navesti neki izvor da puna baterija ima 8 lansera, 98 vozila i 2 stanice za navođenje?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #9068 on: October 07, 2018, 01:36:53 pm »

Pa i pancir su gađali čisto da lupe šamar rusima

A što se tiče pancira setite se videa. On nije bio pretnja avionima u tom napadu, čak je posada bila izvan njega. Uništen je tako što je posada uhvaćena "spuštenih gaća" a ne zato što su se izraelci branili od njegovog dejstva.

Pa zato što su se hvalili kako je pancir novo super oružje a na prvom testu u realnim uslovima izraelci ga unište bez ikakvih problema.



I treba da se krstiš. Čas pišeš jedno, čas drugo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #9069 on: October 07, 2018, 01:51:50 pm »

@Motorista, ne razumeš ti to. To je tako u demokratiji a ti si daleko od toga, verovatno u grupi "Čvorovića" koja je sve brojnija na ovom forumu. Sad
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #9070 on: October 07, 2018, 01:53:12 pm »

Kao što zapisah... onog, koji se nam ne sviđa treba diskreditovati. Dobro, mogu ja sa vašim "Čvorovićem" preživeti-i nije me pogodilo, pošto i niste baš neki autoritet po pitanjima, koje komentarišete-barem ne želite, da se kao takav dojmite. Ako ste na nekom platnom spisku-to najbolje sami znate. Nisam vas ja trpao među "strane plaćenike", nego sam zapisao, da koristite metode, koje koriste ljudi obučeni od strane NGO i NWO. (O tome i dosta literature i primera, kako se to radi.) O tome, ko treba da se mani ćega... Samo sam komentarisao to, što ste sami zapisali. I od toga Directore ne možete da me odvratite. Bolje pišite. Bolje razmišljajte. U ostalom, i ostali vam pišu, da niste konsistentni u svojim izlaganjima. Pa sad, ja baš ne bi rekao, da imam ja neki problem.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #9071 on: October 07, 2018, 02:00:00 pm »

Kao što zapisah... onog, koji se nam ne sviđa treba diskreditovati. Dobro, mogu ja sa vašim "Čvorovićem" preživeti-i nije me pogodilo, pošto i niste baš neki autoritet po pitanjima, koje komentarišete-barem ne želite, da se kao takav dojmite. Ako ste na nekom platnom spisku-to najbolje sami znate. Nisam vas ja trpao među "strane plaćenike", nego sam zapisao, da koristite metode, koje koriste ljudi obučeni od strane NGO i NWO. (O tome i dosta literature i primera, kako se to radi.) O tome, ko treba da se mani ćega... Samo sam komentarisao to, što ste sami zapisali. I od toga Directore ne možete da me odvratite. Bolje pišite. Bolje razmišljajte. U ostalom, i ostali vam pišu, da niste konsistentni u svojim izlaganjima. Pa sad, ja baš ne bi rekao, da imam ja neki problem.

Nemaš ti problem, kao što ga nema niko od nas "Čvorovića". Dobro došao u klub! Wink
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #9072 on: October 07, 2018, 02:08:03 pm »

Hvala. E baš me zanima, šta je bilo u sendviču???
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #9073 on: October 07, 2018, 02:10:46 pm »

Najsmešnije mi što se Boro pronašao prozvan. Urnebesno Smiley

Morskoprase, ne brini setiće te se za dan bezbednosti Smiley , provalio si špijuna, nije to mala stvar.

@prvačić

Koja je to formacija sa 4 lansera i 49 drugih objekata (nije pisalo vozila) ? Koliko sam video u par članaka koje sam čitao tu su još nekakvi reflektori (nema broja), komandna vozila, dva radara i drugo ništa se ne navodi. A i to su izvori koji su prilično svileni pa o tome nisam ni pisao.
« Last Edit: October 07, 2018, 02:19:49 pm by Director » Logged
Prvačić
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 303


« Reply #9074 on: October 07, 2018, 02:35:22 pm »


@prvačić

Koja je to formacija sa 4 lansera i 49 drugih objekata (nije pisalo vozila) ? Koliko sam video u par članaka koje sam čitao tu su još nekakvi reflektori (nema broja), komandna vozila, dva radara i drugo ništa se ne navodi. A i to su izvori koji su prilično svileni pa o tome nisam ni pisao.


Pitao sam za formaciju baterije S-300 u Ruskoj vojsci.

Logged
Pages:  1 ... 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 [605] 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.