PALUBA
April 28, 2024, 06:52:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Naši kućni ljubimci  (Read 131624 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #105 on: October 11, 2011, 11:26:10 pm »

Jedna obična, debela i lenja mačketina. Moj ljubimac. Mačka koja je, mož` misliti, kao mače pala sa zamrzivača pravo na glavu i razbila nos, zato joj je malo grbav.


* Maaaca,12 .01.11.JPG (180.9 KB, 1258x660 - viewed 133 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #106 on: November 16, 2011, 10:00:53 pm »

Обични сеоски пас звани Горчило. Има родослов ....
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Обична сеоска мачка са подмлатком. Лови мишеве и тако зарађује за живот јер им људи дају храну као награду (мишеве не једе, само их донесе пред газде):

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC_1369rs.jpg (239.58 KB, 1355x900 - viewed 270 times.)

* DSC_1429rs.jpg (287.96 KB, 1355x900 - viewed 273 times.)
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #107 on: November 16, 2011, 10:07:59 pm »

Обична сеоска мачка са подмлатком. Лови мишеве и тако зарађује за живот јер им људи дају храну као награду (мишеве не једе, само их донесе пред газде):
Једе и мишеве сигурно, то што донесе газди миша је поклон. Газда би требао да узме миша и да се прави да га је појео, да се мачка не увреди за неприхваћен знак пажње.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #108 on: November 16, 2011, 10:28:22 pm »

Обична сеоска мачка са подмлатком. Лови мишеве и тако зарађује за живот јер им људи дају храну као награду (мишеве не једе, само их донесе пред газде):
Једе и мишеве сигурно, то што донесе газди миша је поклон. Газда би требао да узме миша и да се прави да га је појео, да се мачка не увреди за неприхваћен знак пажње.
Да се прави, управо то. Ловца треба наградити, а куд ћеш боље од похвале вође чопора!Чудо су те маце.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #109 on: November 16, 2011, 10:33:37 pm »

Moja divljakuša je dobila prinove...sad je mirna k'o bubica, samo se njima bavi. Čak me pušta i da ih mazim. Smiley


* DSCF5293.jpg (67.61 KB, 800x600 - viewed 117 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #110 on: November 16, 2011, 11:06:18 pm »

Обични сеоски пас звани Горчило. Има родослов ....
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
A, Gorčilo je "faca"...
Logged
topalovicdj
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 395


« Reply #111 on: November 19, 2011, 11:49:28 am »

uspomena na Beka/irski seter/ 1990-2006 [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
pozdrav Djordje


* Bek 2.jpg (69.7 KB, 700x525 - viewed 248 times.)

* SA400069.jpg (74.65 KB, 800x600 - viewed 232 times.)

* SA400070.JPG (57.72 KB, 800x600 - viewed 231 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #112 on: November 30, 2011, 08:37:11 pm »

KONAČNO SLOBODA
Spašen iz laboratorija: Ovaj bigl je cijeli život proveo u kavezu. NIKADA prije nije vidio travu!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Prestrašeni i zbunjeni, ovi prvi put u svom životu izlaze na slobodu. Nesigurno i vrlo oprezno spuštaju šape nešto što nikada do sada nisu vidjeli - travu.
Ukupno 72 bigla spasili su članovi Animal Rescue Media Educationa , a do sada su korišteni u laboratorijskim istraživanjima u Španjolskoj , sve dok tvrtka nije propala.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/zLZMxRP_F5w?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

- Rečeno nam je kako su živjeli u kavezima u prostorijama u kojima se nalazilo deset biglova. Nikada nisu imali fizički kontakt jedan s drugim - izjavio je Gary Smith, član organizacije - Bili su u šinteraju od kada su spašeni, ali osim toga nikada u životu nisu bili izvan kaveza.
Četrdeset biglova je dopremljeno u SAD kako bi ih se udomilo, a ostatak pasa je već pronašao dom u Europi.
Biglovi su poznati po svojoj mirnoj naravi, ali upravo je to i glavni razlog zbog kojeg ih se koristi u laboratorijskim istraživanjima.

Izvor : JL


* bigl_446273S1.jpg (73.68 KB, 652x326 - viewed 93 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #113 on: December 04, 2011, 11:48:03 am »

Od šest znanstveno dokazanih primjeraka mješanca domaće i divlje beštije, čak četiri se šetaju po selima nedaleko od Splita.

BIĆE IZ LEGENDI - POSTOJI! Vukopas je u Dalmatinskoj zagori domaća životinja.

Vukopas, mješanac vuka i psa, biće iz legendi, životinja kojom se straše mala djeca, u posljednje vrijeme jedna od glavnih kuloarskih tema stanovnika Dalmatinske zagore, izvorište priča o njegovoj, navodnoj, divljoj ćudi i agresivnosti, uistinu postoji. Križanje sivog europskog vuka i psa vrlo rijetko se realizira, no usprkos tome, nije nemoguća misija.

To nam je svojom pričom dokazao čovjek koji je na imanju pokraj Dinare prije nekoliko godina uzgojio križanca vučice i domaćega psa.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Od smrti je spasio u prirodi pronađeno žensko štene vučice, i uz kućne pse ga odhranio kao ljubimca. Kasnije, nakon što se ona parila s jednim mješancem, uspio je od nje dobiti hibrida domaće i divlje životinje, popularno nazvanog vukopas. Tražio je anonimnost u ekskluzivnom raugovoru za Slobodnu Dalmaciju, ne želeći u vremenu kada su vukovi na zlu glasu privlačiti pažnju okoline. A vukopsi od toga ne mogu pobjeći.

- Vukovi su nepovjerljive životinje, dugo im treba da se zbliže s ljudima. Vučicu sam dobio od pastira koji su je našli u šumi. Bila je štene, uginula bi da je netko nije uzeo sa sobom. Othranija san je na mliku, s dicom mi je ležala po kauču. Bila nam je stalno oko nogu, šetala je slobodno, bez uzice. Imam veliko imanje, puno šume okolo, mogla je ići di je tila. I nikad nije bižala.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Na moju veliku žalost stradala je. Ali prije toga ipak se jednom uspješno uparila. Kako bi van reka, to se uparenje rijetko događa, ipak je to vuk, a vuk traži svoje. A kako je bila u kući, dogodilo se to nakon dugo, dugo godina, s jednim od mojih pasa. Bio san sritan ko malo dite. Puno san čita o vukovima i zna sam da tih vukopasa ima, ali rijetko i malo. Okotila je dva šteneta – kaže naš sugovornik.

Ni agresivan ni društven

Dobila je ženku koja je po okotu uginula i mužjaka nazvanog Vuki. Dečko, hibrid domaćeg i divljeg, nije pokazivao znakove agresivnosti, ali ni želje za druženjem. Od ukućana se najviše zbližio s jednim od sinova, koji je svakog dana po nekoliko sati boravio s njim u društvu, pokušavajući ga socijalizirati. Vuki je bio izgledom ista mama, kaže naš sugovornik, govoreći da je štenčić stalno pokazivao želju za osamljivanjem i nepovjerljivu ćud.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
- Na fotkama koje su mi momentalno jedina uspomena na mog Vukija, ima je četri miseca. To je snimljeno kraj Promine, u šetnji. Nije nikad ka pas pokaziva veselje kada bi mu se prišlo, ili donosilo hranu. Nema tu mahanja repa, lajanja, režanja... niti jednom ga nisan čua da je zavija. Ali uvik je nekako gleda ka ispod sebe. Nepovjerljiv. Osamljen. Ko samotnjak. Prekrasan je bija. Srce mi je puklo kada je pobiga.

Ima je negdi oko godine dana. Nikad ga nismo držali vezanim, na lancu, bio je u velikom ograđenom prostoru. Opet... razumin ga, ipak je to divlja ćud. Pobiga je na proliće, taman kad je uša u pubertet. Očito je iša napravit svoj čopor, tražit ženku. Žaj mi je puno šta je otiša – doznajemo njegovu priču.

15-godišnje istraživanje

Da vukopsi nisu mistična činjenica dokazuje prof. dr. Josip Kusak sa Zavoda za biologiju zagrebačkog Veterinarskog fakulteta, stručnjak za vukove, koji je sa stručnim timom nakon 15 godina istraživanja, i više od 200 obrađenih uzoraka, otkrio postojanje hibrida, među ljudima nazvanih vukopasa.

Analiza DNK pokazala je da se vukopsi uistinu šetaju našim gorjima, a od šest dokazanih primjeraka četiri stižu iz Dalmacije. Zašto baš tu?

Dr. Kusak pojašnjava to narušenom socijalnom strukturom populacije i povećanom smrtnošću vukova koji često stradavaju na cestama, u lovačkim hajkama. Mlade vučice koje napuste čopor puno će prije pronaći muškog psa nego muškog vuka. I tako u prirodi dobivamo hibride.

- Projekt praćenja vučjih populacija u Hrvatskoj traje već 15 godina, tijekom kojih smo analizirali uzorke 203 vuka i psa. U kategoriji sumnjivih od deset jedinki imali smo tri križanca, a još dva križanca smo našli u skupini vukova. Oni su po svemu izgledali kao vukovi. Jedan križanac dolazi iz zatočeništva, a na osnovi izgleda bio je svrstan u pse.

Svih pet križanaca iz prirode bili su kombinacija vučice i psa, a jedini križanac iz čakovečkog zatočeništva bio je kombinacija vuka i kuje. Od pet križanaca iz prirode, četiri su bila iz Dalmacije, a jedan iz Like. Nađeni su, primjerice, na području Kosova pokraj Knina, Donjih Srijana, Maljkova, Krivodola – Berinovca – kaže dr. Josip Kusak.

TANJA ŠIMUNDIĆ-BENDIĆ
FOTOGRAFIJE: PRIVATNI ARHIV

Parenje sa srodnicima

U nedostatku partnera, vukovi se osim sa psima, mogu pariti i u srodstvu, brat i sestra ili roditelj s potomkom. Tada češće dolazi do pojave anomalije kao što je albinizam. Vučica koja je jednom napustila svoj roditeljski čopor i ima leglo, bilo s drugim vukom ili psom, ne može se vratiti u roditeljsko okružje. Vukovi to ni inače ne rade u prirodi. Vukovi i inače u Dalmaciji hranu često pronalaze na ilegalnim deponijima, pa vučica koja mora sama odgajati leglo, jer joj pas ne pomaže u tome kao što bi vuk, može u tome i uspjeti. Lakše joj je kopati po smeću nego loviti plijen. Smanjena sposobnost preživljavanja križanaca posljedica je, pojašnjava dr. Kusak, njihove lošije genetike, a smatra se i kako se teško u prirodi mogu uklopiti u vučju populaciju.

Ilegalne borbe u Bosni

O postojanju bastarda na području srednje Dalmacije govorilo se još prije nekoliko godina, što je izazvalo negodovanje zagovornika stroge zaštite vučje populacije u Dalmaciji. Međutim, učestali su napadi puno krvoločniji nego što je to slučaj kod običnog sivog vuka. Vukovi su u Hrvatskoj dobili ozbiljnog protukandidata koji bi mogao ugroziti njihovu genetsku čistoću. Iako se radi o nepopravljivoj šteti, te onečišćenju vučje populacije, zaštitnici vuka tvrde kako će se ipak za nekoliko godina očistiti pseći geni. Fama oko vukopasa je vezana i uz narodske glasine o njihovu korištenju u ilegalnim borbama pasa, uglavnom, kažu ti isti izvori, organiziranih u BiH. Kruži priča kako se vukopsi stvaraju u kontroliranim uvjetima zabačenih sela naše Zagore i BiH. No prilično je upitna baš zbog činjenice da je vrlo teško u točno određenom trenutku za parenje pronaći adekvatne životnje, a usto i, ako se oplodnja s uspjehom dogodi, dignuti štenad na noge. Većih saznanja o takvim ilegalnim operacijama nismo dobili od brojnih nam sugovornika, mahom poznatih uzgajivača pasa i kinoloških stručnjaka. Gotovo nitko od priupitanih vukopse u životu vidio nije, ali ni čuo da ih je itko koristio u okrutnim borbama.

M. Nejašmić

Izvor : SD


* VUKOVI_thumb.jpg (50.97 KB, 468x315 - viewed 120 times.)

* VUKOVI1_thumb.jpg (44.74 KB, 468x317 - viewed 103 times.)

* VUKOVI4_thumb.jpg (35.3 KB, 468x322 - viewed 97 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #114 on: January 28, 2012, 02:15:50 pm »


Evo i ja da se prikljucim na temu kucni ljubimci. Evo jednog "pozamasnog" ljubimca:



Mada moj drug Milovan vise preferira ove, narocito ako su od 25-30 kg max.


* IMG_1777.jpg (576.03 KB, 1600x1200 - viewed 121 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #115 on: January 28, 2012, 02:21:19 pm »



Izvinjavam se, nisam dodao fotografiju "ljubimca" !


* IMG_1755.jpg (149.37 KB, 1200x900 - viewed 113 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #116 on: January 28, 2012, 02:38:42 pm »


Malo sam se salio, alo je ovo ziva istina! Licno sam snimio na sajmu poljoprivrede 2010.g. u Kragujevcu. U zivotu nisam do sada video ovoliku svinju. Ogrooooomna je.

Moram da ispricam nesto o mom ljubimcu. Radi se o zenki, mesancu (DODz),starom oko 10 godina, odazivala se na ime Bubi. Naime, moji roditelji drzali su je dugo godina kao kucnog psa. Otac je umro, a ubrzo i majka. Kako ja nisam ziveo sa njima, jednostavno sam je, posto je do tada bila vezana, pustio racunajuci da ce se nekako snaci sama. Desilo se cudo, jednostavno nije htela izaci nigde iz dvorista. U pocetku sam skoro na svaka 2-3 dana morao prelaziti 30+30 km kako bih je hranio, a onda sam zamolio komsinicu da to ona ponekad ucini. Bubi, nije dozvoljavala komsinici a ni bilo kom drugom uci u dvoriste, ako ja ili supruga nismo bili prisutni. Komsinica ju je preko ograde hranila. Kad smo supruga i ja bili prisutni, njenoj sreci ( a i nasoj, moram reci) nije bilo kraja. Skakala je oko nas, igrala se, "ljubila" nam noge, ruke... To je potrajalo skoro dve godine. Nazalost, uginula je prilikom stenjenja. Tako smo je zatekli. Verovatno su nastupile neke komplikacije, a nije bilo nikoga da joj pomogne, moze biti i od starosti. Sta da se radi...

Evo kako je izgledala Bubi.


* IMG_1394.jpg (181.74 KB, 1200x900 - viewed 93 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #117 on: January 28, 2012, 02:49:37 pm »

Po mom iskustvu, retko koji rasni pas može se po karakteru pomeriti sa DoDž.

Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #118 on: January 28, 2012, 02:54:50 pm »

Više mi se ovaj riđe ljubimac sviđa, od po tone...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #119 on: January 28, 2012, 02:57:57 pm »

Deda, jednom imao svinju, na koju se navezao. Par godina bila kod kuče, umesto psa. Šetala uz njega brez povodca, i slično. Umrla od starosti, pošto niko nije imao srca da je pretvori u kobasice.

LPB
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.