PALUBA
April 28, 2024, 09:57:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Naši kućni ljubimci  (Read 131632 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #150 on: June 24, 2012, 02:15:29 pm »

Medo se umorija od velike žege.

Medo, psic kojega bi svatko pozelio! Upoznali smo se prije desetak dana.  Smiley Kakav gazda, takav i pas!!!
Pas se zvao Petar a gazda se zvao Sava
u svakom čovjeku psić spava.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #151 on: June 24, 2012, 02:15:55 pm »

Prije mnogo godina, bit če nekih 30-35, navodno na Korčuli nije bilo crnih mačaka. Jedno lijeto je familija Winkler (da onaj Winkler) sa sobom donjela svog crnog mačora, stvarno je bio pravi mačor, ogroman i jako lijep. Skupa smo došli u Prigradicu, gdje je taj mačor izletio iz avta i nismo ga vidjeli najmanje tijedan dana, kad bi se vratio upola lakši i sa nekakvo zadovoljno umornim očima. Sljedeče godine sreli smo puno mladih crnih mačiča.  angel
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #152 on: June 30, 2012, 08:55:30 pm »

U davna doba nije bilo ni Mede u Crnici na kupanju. A danas? To je bila prava pasja žega.


* 058.JPG (56.61 KB, 490x309 - viewed 136 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #153 on: June 30, 2012, 09:04:25 pm »

Медо је стварно меден.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #154 on: June 30, 2012, 09:53:10 pm »


 Vihor s Rive za Palubu

  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Mix2010189sm.jpg (187.49 KB, 1024x768 - viewed 251 times.)
« Last Edit: June 30, 2012, 09:58:42 pm by kilezr, Reason: Slika ubačena u Atačment » Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #155 on: July 01, 2012, 08:08:32 am »


 Vihor s Rive za Palubu

  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Uh, pravi lepotan. Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #156 on: July 01, 2012, 02:23:50 pm »

Da li je sterilizacija macaka/pasa moralan cin ili kastracija kada je u pitanju muski pas/macka.
Nesto sam gledao jutros o tome, tacno da covek ne zna sta da radi. Huh?

Ma sta pricali strucnjaci siguran sam da zivotinja pati posle zahvata jer je lisena osnovnog koncepta postojanja, a to bi bilo produzetak vrste.
Pa je lisena i seksualnog odnosa, sto je po mom laickom misljenju isto neeticki.

Sa druge strane, jako je ruzno nocu slusati kada se macke pare i dozivaju (verujem da ste imali prilike to da cujete, zvuke koji ispustaju su skoro identicni kao kada mala beba place), kao i copore pasa lutalica koju u najboljem slucaju samo laju a u gorem cak i napadaju i povredjuju ljude.

Sta kazete, Za ili Protiv?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #157 on: July 01, 2012, 02:45:33 pm »

Da li je sterilizacija macaka/pasa moralan cin ili kastracija kada je u pitanju muski pas/macka.
Nesto sam gledao jutros o tome, tacno da covek ne zna sta da radi. Huh?


Sta kazete, Za ili Protiv?


Pitali cigu:
• Šta mislite o sterilizaciji pasa lutalica?
Ciga:
• Ako, ako, treba da se svim kerovima povadu zubi.
• Znate, nije baš sterilizacija to…
• Ama znam brate, ali neće mene ker da _ebe neg’ da me ujede!
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #158 on: July 01, 2012, 03:55:00 pm »

Da li je sterilizacija macaka/pasa moralan cin ili kastracija kada je u pitanju muski pas/macka.
Nesto sam gledao jutros o tome, tacno da covek ne zna sta da radi. Huh?

Ma sta pricali strucnjaci siguran sam da zivotinja pati posle zahvata jer je lisena osnovnog koncepta postojanja, a to bi bilo produzetak vrste.
Pa je lisena i seksualnog odnosa, sto je po mom laickom misljenju isto neeticki.

Sa druge strane, jako je ruzno nocu slusati kada se macke pare i dozivaju (verujem da ste imali prilike to da cujete, zvuke koji ispustaju su skoro identicni kao kada mala beba place), kao i copore pasa lutalica koju u najboljem slucaju samo laju a u gorem cak i napadaju i povredjuju ljude.

Sta kazete, Za ili Protiv?


BROKER ja sam iste muke i dileme. Imam macku vec 4 godina i bilo mi je zao da uradim kastraciju kad je bio mali. I nisam, ostavio sve kako Gospod zapoveda. Sad je kasno iako nije nemoguce. Ali ima muke. Kad izadje napolje je uzasno agresivan, ne mogu da ga kontrolisem. Ja ga zovem u kucu on me napada! Ziva komedija: covek od 100 kila bezi od macku Smiley Bukvalno uzimam neko cebe i koristim ga kao neki stit ili mrezi da ga oteram u kucu Smiley  Kad piski mirise u pm da ide, mora odma da trcim hemikalijama i sve to. A Najlepsi macak u bloku. I ima interesantan karakter, mora da priznam Smiley Bukvalno prica samnom.
Malo dam skrenuo tvog pitanja pa da odgovorim: ako macka ima 'opcija da ide napolje onda nema potrebe od kastracije. ostavi priroda da uradi svoje. Ali ako zivis u stanu, zatvorenom prostoru onda iskreno bolje kastracija (ali ovo kazem sa tesko srce)

Za pse: absolutno 'protiv' u slucaju kad pas ima gazdu. Absolutno 'za' ako je pas lutalica.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #159 on: July 01, 2012, 04:45:27 pm »

I mene iste brige muče. Jesenas mi se omacila mačka, mačiće nisam uspeo (mada se nisam ni trudio Grin ) da udomim i tako ostadoh sa 2 mačke i 1 mačorom. A mačke su takva stvorenja, da kad god su sita i sigurna, samo na one stvari misle. Ova starija je konstantno u teranju. Nedelju dana samo kuka i vucara se kao krpa, pa 2-3 dana odmori, pa onda opet. A i ova njena ćerka nije mnogo bolja, mada je ipak malo mirnija. Mačak je još mlad i ne uspeva ništa da uradi, ali jurca za njima (i dobija batine od njih). Svestan sam da to tako ne može doveka, ali ne znam šta da radim. Čuo sam da postoje injekcije koje im sputavaju libido na koji mesec, ali svi veterinari koje sam pitao to ne preporučuju, nego trajnu kastraciju. A kao i Broker, ni ja nisam ubeđen da su životinje iste posle tog zahvata. Moj drugar živi sa devojkom i imaju mačora starog malo više od godinu dana. I viđao sam često tog mačora još dok je sasvim mali bio, pa i posle kad je već poodrastao. Onda sam ga video posle sterilizacije i to više nije bio taj mačor. Sav je nekako tupav i ponaša se vrlo čudno. Niti se više umiljava kad je gladan, niti sam dođe u krilo da spava...ma kao robot, sav je bezvoljan i izgubljen. Da ga nisam viđao pre toga, pomislio bih da je takav prirodno, ali znam da nije. A i druge sterilisane životinje koje sam viđao se slično ponašaju. Sasvim izgube "karakter" i ljudima bukvalno služe kao krpene lutke koje su, eto, žive.
Zna li neko možda da li postoji neka injekcija ili bilo šta što će ženske mačke sprečiti da začnu, ali da to ipak ne bude sterilizacija? Neka rade šta god hoće, samo da se ne bakćem sa armijom mačića, jer možda bih mače-dva i uspeo da udomim, ali ako im to postane redovna praksa, imaću punu četu u roku od godinu dana. Grin
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #160 on: July 01, 2012, 04:56:42 pm »

Nema ROCKER, i ja sam trazio. ista iskustva; posle kastracije nije isti macak. nema agresije ali nema ni karaktera Smiley
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #161 on: July 01, 2012, 07:57:03 pm »


 Nema vakcina, injekcija. Ima dase kupe u Mađarskoj  ( donose kod nas u Vojvodinu " biznismeni") tablete koje imaju hormonalno dejstvo.
 Moje lično mišljenje: ZA sam! Ali moja žena Dr. Vet. Spec. je izričito protiv i imamo problem svaki put s mačićima. Trenutno brojno stanje kod nas u kući je 6 komada u komadima, mačaka.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #162 on: July 01, 2012, 10:40:22 pm »

6 komada u komadima, mačaka.

Grin Lepo me nasmeja! Ako ne tražim previše, da li bi mogao da pitaš suprugu o ponašanju mojih mačaka, naročito ove starije koja se već omacila? Ona je maltene neprekidno u teranju otkad je imala 7-8 meseci starosti. A pošto se omacila, teranje joj traje po nedelju dana, uz možda 2, najviše 3 dana pauze, pa onda opet ispočetka po nedelju dana i tako tokom čitave godine. Da li mi je mačka nimfomanka ili je to normalno za njih? Grin
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #163 on: July 01, 2012, 10:53:02 pm »

Moj komsija na selu ima zanimljive kucne ljubimce  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG155.jpg (164.82 KB, 1024x768 - viewed 184 times.)

* IMG158.jpg (139.21 KB, 1024x768 - viewed 171 times.)

* IMG159.jpg (133.66 KB, 1024x768 - viewed 190 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #164 on: July 02, 2012, 07:17:27 am »

Слатки су, особито ова два мала "скојевца" доле.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 22 queries.