PALUBA
April 27, 2024, 10:44:57 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Naši kućni ljubimci  (Read 131602 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #30 on: May 12, 2011, 01:33:11 pm »

Inače, mislim da bi ljudi trebali proći tečaj za baratanje kućnim ljubimcima, bili oni pudlice ili doge. Mi smo bili na nekoliko kurseva... koji su našeg psa uvjerili u to da je on alfa a mi omega. Wink

Stvarno???
Da ne bi slučajno.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #31 on: May 12, 2011, 01:47:36 pm »

Pas se ponaša onako kako ga gazda nauči, ali po mom iskustvu mali su bezograzniji i teže jih je naučit redu, pogotovu u kući. Brat je imao maltežana i nije se ni slučajno mogao naučiti da potrebu ne vrši u kući, a što je još gore monstrum mi je uvijek zapišao cipele kad bih došao u posjetu.
A mačak se uglavnom ponaša onako kako on hoće i nalazi hiljadu načina da istjera svoju volju.
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #32 on: May 12, 2011, 01:53:26 pm »

madmitch, naravno da se šalim: nismo mi omega (posljednje slovo) nego beta  Wink
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #33 on: May 12, 2011, 02:06:08 pm »

Pas se ponaša onako kako ga gazda nauči, ali po mom iskustvu mali su bezograzniji i teže jih je naučit redu, pogotovu u kući. Brat je imao maltežana i nije se ni slučajno mogao naučiti da potrebu ne vrši u kući, a što je još gore monstrum mi je uvijek zapišao cipele kad bih došao u posjetu.
A mačak se uglavnom ponaša onako kako on hoće i nalazi hiljadu načina da istjera svoju volju.

Pas je najvećim dijelom odraz gospodara, koji mora biti alfa. Mi koji imamo veće pse automatski moramo paziti na dužinu povodca i sl., a vlasnici i osobito vlasnice baterijaša kao ne mogu naučiti te male prgavce redu. Imao sam i manje pse (lakše od 25 kp), ali se red znao. Primjerice, kad sam imao malu kuju i mače, psica je odvlačila macu od kuhinje i kad se pripremala riba, jer je znala što slijedi ako samo zakorači u kuhinju. beštije su se dobro družile, a najviše su voljele ući u krevet nakon što odem na posao.  
Mačke su, naravo, nešto drugo. Najgore su naravi sijamci i perzijanci. Inače, moj je sijamski mačak najvolio šetati se po simsu. Na 16. katu.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #34 on: May 12, 2011, 02:10:28 pm »

madmitch, naravno da se šalim: nismo mi omega (posljednje slovo) nego beta  Wink
Znam za primjer, gdje su, zbog gluuposti i neznanja, trebali uspavati jednog dobermana. Taj pas je preuzeo komandu sto posto. Naveče je on jedini sjedio na kauču i nedaj bože, da si mu se približio, ujeo dobro. Normalno, da je to bila posvije greška vlastnika, koji su si odabrali krivog kučnog ljubimca. Trebali su uzeti zlatnu ribicu.
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #35 on: May 12, 2011, 02:18:22 pm »

 
Iako te zlatna ribica ne gleda tako umilno kao pas (samo kad očekuje hranu)
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #36 on: May 12, 2011, 08:34:05 pm »

Što se tiče pasje poslušnosti, starija kčerka mi se smrtno uvrjedila kad sam joj izložio svoje mišljenje da je po meni pitbull od mlađe puno poslušniji (oba su bila u školici).
Odmah je usljedio prikaz znanja, na njenu veliku žalost prikaz znanja je bio uspješan tek uz sir( beštija ga obožava) [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSCF5938.JPG (120.44 KB, 800x600 - viewed 245 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #37 on: May 12, 2011, 09:08:51 pm »

ML, već sam naglasio da sam veliki ljubitelj pasa, ali nekako nisam u priajteljskim odnosima sa pit bullovima. Moje mišljenje je da su ti psi stvarani selekcijom za borbe pasa, što znači da im je u podsvesti krvoločnost. Ta njihova osobina, ako se sa njima postupa normalno je potisnuta, međutim, ubeđen sam, da ako se poslože određene kockice, njihova krvoločnost obavezno mora izaći na videlo ... Ne moraš se složiti sa mnom, ako je tvoj ljubimac, pit bull umiljat i maza, ipak ja im ne verujem. Isto mišljenje imam i o američkim stafordskim terijerima. Zapravo, ja uopšte ne umem da razlikujem te dve vrste.
Nisu zaludo pit bullovi zabranjeni u mnogim zemljama .....  Ne moraš se složiti sa mnom - spreman sam na zdravu i konstruktivnu diskusiju.

U prilogu slika moje poenterke Beti, stara je 10 meseci


* IMG_5796.jpg (388.16 KB, 927x719 - viewed 114 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #38 on: May 12, 2011, 09:10:55 pm »

lovac, ja bi se složio.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #39 on: May 12, 2011, 09:35:54 pm »

Stanujem na Toploj u Herceg Novom. Privatne kuće. Moj Garo (potpuno je bijel, ali su ga djeca tako prozvala), je pravi car.
Slobodan, nikad ga ne vežem, ima svoju teritoriju, čuva posed, nikud ne odlazi, javlja svaki dolazak nepozvanog gosta, svi ga u okolini znaju i cijene. Nikad nikog ni noktom nije zagrebao. Na vrijeme zapišava gume svakog auta koje dođe blizu nas. Genije. Star oko 9 godina. Rasa nepoznata, klasična džukela verovatno. Omanji debeljuca. Imao je par borbi sa zalutalim "divljacima" i svaki put izlazio kao pobjednik. Sin kaže kad ga pitaju koje je rase da je "Banatski lubeničar", (niži - debeljuca). Oko kuća nema nikakvih ograda, mogao bi otići kad god zaželi, ali to nikad nije iskoristio. Toliko o mom svatanju ljubimaca. A da, omiljeni mu je drugar onaj komšiski mačor na prethodnim slikama - specijalac. Često znaju prirediti šou u voćaru, kao neko ćeranje, a onda slatko zaspu pod smokvom i krnjaju sve u šessnest... 
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #40 on: May 12, 2011, 11:27:24 pm »

Lovac i ja se s tobom moram sloziti u vezi pitbull-a upravu si kada kazes da je taj pas stvoren selkcijom za borbe pasa. Iskreno nevolim ga vidjeti.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #41 on: May 13, 2011, 02:40:04 am »

Kineski pikinezer je danas kucni pas a pre mnogi godina bili su odgajani isto kao i pit bulls da napadaju skor0 bez komande. Cuvali su ih mali za da moze kineski mocnik da ih nosi u rukav od kimono.
Engleski bulldog je nekad imao isti status kao i pit bull danas;  danas su to najobicni domaci psi. Samo ime vam kaze; trening mu je bio da boru volove u areni. Ja u svoje 27 godina nisam vidoa krvolocnog buldoga. Ruzni su, ali na kraju krajeva to im je sarm, i to nije kriminal.
Doberman i rotvajler su dugo godina posle rata bili na 'nemilost' javnosti zato sto su bili na slikama sa SS jedinicima; vecina su bili trenirani i da ubijaju....
Ljubitelj sam zivotinja, posebno psi, i nekad sam tu materiju dosta revnosno pratio i citao. Gajio sam skotskog ovcara Lesi po svim standardima takmicarskih. Na trecu godinu je resio da isparvi kompletno usi i vise nije smeo da se takmici (kod lesi uho mora da je 2/3 gore a 1/3 dole). Bio je izvrsne lepote i molili su me da ga nosim na operaciju da mu padne uho ako treba. Rekao sam "nema sanse" i ja i on smo proveli izvrsnih 13 godina plus zajedno. Moj deda je bio stratsveni lovac i on me je naucio puno kako se treba pas odgajati i trenirati. A on je to naucio kad je ziveo u Zagrebu 40tih i 50tih. Imao je celu biblioteku: prehrana, odgajanje, trening i tako dalje....
Ne postoi ni jedan jedini dokaz da je jedna vrsta krvolocnija sporedjena sa drugom vrstom. Ne postoi dokaz da genetski pas postaje ubica. Po put selektivnog odgajanja to sto mozes da dobijes je fizicki napredan pas za borbe - ali ne i njegov 'krvolcni' gen. Svaki pas moze da postane krvolocna ako je za to trenirana. I mene da svaki dan besite na auto gumu i ja cu da budem ko pit bull Smiley Plus, svi psi si na kraju kraeva zivotinje. Njihov primarni instinkt je zivotinski. I to je nesto sto mnogu zaboravljau. Psi nisu ljudi - iako ih mi volimo kao da to jesu Smiley Moja je 5 godisna rodjaka probala da izvadi kost od usta mom psu sto sam mu je ja dao. Nije je ubio ali ujeo je, i tu ne treba biti soka za nikoga. Greska je moja sta nisam pazio, i sto nisam je naucio da ne dira psa dok jede.
Provincija Ontario je zabranila pit bull i nekoliko druge rase zato sto je bilo nekoliko zestoko publikovanih napada. Standardna zapadna situacija: pit bill napao dete i to je vest u sledeca nedelju dana. Da se odma razumemo to nije mala stvar, posebno ako dete ugine (sta mislim da je i slucaj bio)' Ali to je jedan pas, ne sve. da pravis politiku od jedan slucaj je meni glupo i bazirano na nestrucnost. I svaki 'ekspert' ko hoce 5 minuta publicitet kaze to sto ocekuje da se najdbole prodje. Sta bi rekao Gosopodin Valdimir znanje se placa...ali nekima i nije bitno dali je to pogresno znanje.
Sta ne sam sve cuo tih dana, a retko kad su dali profesionalnog veterinara ili neki strucnjak da da svoje mislenje. Sve neki politicari, policy makers, razno razne grupe koje imaju svoje agende...pravi politicki editing.
Statiscki gledano, najveci procenat napada od pse pada na retriver. Zasto? Zato sto je najbrojni i svi misli da oni genetski vole dece. Sto nije istina
Cela frka za zabranu je vodio provinciski obvinitel, mlad decko ko je tada imao velike politicke ambicije. Uspeo je da mobilise javnost i zabranio ih je. Jedna novinarka je imala intervju i terala ga da prepozna zabranjenu od ne-zabranjenu vrstu. nije mogao da napravi razliku izmedju pudlice i pit bulla tolika je bruka bila (malo karikiram ali bas tako je bilo) Ali zakon je zakon i to je to.
Studije su pokazali nesto drugo: da pit bull je obicno (ali ne definitvno svaki put) selektiran od specificna grupa ljudi, da ne kazem razno razni probisvet. Ljudi koji imaju ocigledno probleme svoje, i sve frustracije ispravljau na cuke. Uvece kad se vracam autobusom ima jedna gospodja koja je ocigledno u neki rock and roll filmu. Crna kozna jakna, GNR simboli i sve to-pravi roker. Ali zene je izvrsno pametna i fina, agresiviac nikakv nije. Ima pit bull-a: pa ja ljudi meksije zivotinju nisam video. Ja pruzim ruku da je pogalim a ona legne na ledja i mase repom da je ja galim po stomaku.Nije ga za to trenirala i cuko je ko svaki drugi. Ako je gentska opredelba da on bude agresivan onda i ovaj cuko bi to trebalo da bude - a to nije slucaj. Udje neki neznalica koji cita puno novina i gleda previse TV, bez da se malo zacitka strucno sta je i kako je, i kad vidi pit bull ide se zali soferu ili ide na drugi kraj autobusa. I puno takvih slucajeva.
Svaki pas moze da oboli od psiholoske bolesti kao i covek - i to sam video. Ljudi to nekad ne znaju, nece da ga uspava (a nema druge) i eto ti problema.
Vecina vas ste vojna lica i imali ste kontakt sa sluzbenim kerovima. oni su cesto odgajani od prethodnih generacija - iduca geberacija nije izasla trenirana za sluzbu. To je zavisilo od kvalitet obuke u prva sest meseca.
Imam dve poente za kraj. Jedan,pas postaje to sto njegov gazda hoce da postane - to su vec puno vas to rekli. Genetika opredeli fizicki odrast, bitna predispozicija da pas bude "borbeno" kuce ili ne. Dva, politicke odluke nemaju blage veze dali je pas agrsivan ili ne.
 Pozdrav,

SHOOTER

PS ONaj mladi obvinitel na sredinu price: politicka karijera mu se zavrsila kad je napravio prekrsak u saobracaju (prebrza voznja i ilegalni zaokret) i ubio coveka. Nije lezao zatvor (niko ne zna zasto, a trebalo bi) ali mu je karijera gotova, bar politicka.
PPS Ni ja ne volim pit bull, ja sam ljubitel ovcarskih vrsta
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #42 on: May 13, 2011, 10:59:50 am »

Pazi Shooter jednu stvar ovo tvoje sve stoji, ali "meni" Pekinezer nemoze "nista" napravit kao prvo ima jako mala usta, a kao drugo ko macka je koliko toliko mozes se odbraniti od njega, ali kakoces se ti odbraniti od Pitbull kada on ne osjeca bol na vise od 50% svoga tjela. Iskreno ja nisam nikad cuo da je neki Retriver otkinuo nekom saku, prst, ruku itd. Psi su uvijek ujedali ali to je ujed manje vise, mog prijatelja veterinara je njegov licni pas Tornjak  (ovcarski pas) izujedao, ali samo izujedao. Dok je kod Pitbulla i Staforda nije samo ujed problem.....
« Last Edit: May 13, 2011, 03:27:00 pm by trifko86 » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #43 on: May 13, 2011, 02:48:02 pm »

Pit bull je nepriznata vrsta pasa. Kinolozi tu vrstu još uvek nisu upisali u zvanični registar, zato što se ne radi o novoj pasmini sa jasno definisanim odlikama, koje se tokom razmnožavanja prenose i na potomke.
Pit bull je prvenstveno uzgojen od strane bolesnih umova - a namena mu je borba pasa u arenama ... gde se vrše velike opklade, a krajnji cilj je zarada vlasnika i kladioničara, ne vodeći pri tome računa o stradanjima nesretnih životinja.
Pit bull je relativno mali pas, ali ima veliku specifičnu težinu, što znači da je za više od trećinu teži od psa druge pasmine, a iste veličine. Ekstremno je jak i otporan je na ugrize (ne obazire se na bol), kada jednom krene u napad ne može se kontrolisati i obuzdati. Sve te osobine su nastale i namerno potencirane prilikom uzgoja ukrštanjem majke sa sinom, brata sa sestrom, oca sa ćerkom, sve u cilju da se dobiju što debilniji psi, sposobni jedino za ekstremnu borbu.
Naravno, za svoj negativni imidž nisu krivi nesretni pit bullovi nego ljudi, ljudska pohlepa i bezobzirnost.
Činjenica je, da je pas onakav kakvim ga gazda uzgoji i vaspitava.
Međutim, tu nastaje veliki problem: naime, velika većina vlasnika pasa ne zna da postupa sa svojim ljubimcima, ne zna da psu nametne svoju volju. Prilikom vaspitanja ljubimaca prvo i osnovno pravilo je da je čovek, gazda, neprikosnoven i postoje određeni mehanizmi, veštine da se to psu jasno stavi do znanja i naravno, da to pas bez ikakvih stresova usvoji. Pas je životinja čopora, gde se vođa poštuje. U odnosu čoveka i psa, čovek mora bezuslovno da bude vođa koji se sluša! To mnogi vlasnici pasa ili ne znaju ili ne umeju nametnuti svom ljubimcu.
E sada, ako je ljubimac pekinezer ili pudlica, pa se otme kontroli i radi što mu se prohte, to i nije neki problem, lako se drži na povodcu. Ali ako pit bull, rotvajler ili doberman preuzmu vodeću ulogu u familiji, samim tim i na ulici, tu nastaje belaj!
Još jednom ponavljam – osnovni problem nije u psima nego u vlasnicima pasa koji ne umeju da vode svog psa. U slučaju da tako neki neuki i bahati vlasnik pit bulla, sa svojim ljubimcem  krene ulicom, on predstavlja potencijalnu opasnost za sve prolaznike i sve životinje oko njega …..
To su činjenice koje ne smemo zanemariti!

U prilogu još jedna fotografija moje Betice.


* IMG_5806.jpg (381.02 KB, 1044x851 - viewed 122 times.)
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #44 on: May 13, 2011, 02:59:23 pm »

Pazi Shooter jednu stvar ovo tvoje sve stoji, ali "meni" Pekinezer nemoze "nista" napravit kao prvo ima jako mala usta, a kao drugo ko macka je koliko toliko mozes se odbraniti od njega, ali kakoces se ti odbraniti od Pitbull kada on ne osjeca bol na vise od 50% svoga tjela. Iskreno ja nisam nikad cuo da je neki Retriver otkinuo nekom saku, prst, ruku itd. Psi su uvijek ujedali ali to je ujed manje vise, mog prijatelja veterinara je njegov licni pas Tornjak[/ur}] (ovcarski pas) izujedao, ali samo izujedao. Dok je kod Pitbulla i Staforda nije samo ujed problem.....
Pikinezer je mali ali je bio specificno treniran da napada vene na rukama. Ima zube ko pirana, mali ali ostre.
Nije poenta dali moze ili ne da te ujede, poenta je da ga covek za to trenira. Svaki ziv stvor oseti bol, nije moguce da ne oseca bol na 50% svog tjela. Razlika je trening i borbeno upotreba (adrenalin radi cudo).
Pit Bull otkine zato sto je tako treniran. Ima specifican rast i specifika u odgajanju mu daje fizcke predispozicije da ima izuzetno jaku vilici. Ali to nije isto ko imati ubilacki instinkt od rodjenje. Za mene su to bitne razlike.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.