PALUBA
April 29, 2024, 11:57:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Malteški soko  (Read 7256 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #15 on: December 22, 2009, 11:26:02 pm »

da stanem malo u bran "sokolu"......
nema ništa facsinantnije od jedne veliiiiiike jedrilice!!! Pod snagom vetra razbija valove i nečujno putuje.......to bi mogao da gledam beskonačno dugo!!! kada sam jedrio ko flokista na 470 sam skoro zaspo na trapezu, gledajuči pramac jedrilice, koji sječe valove!!! A da ne govorim o veliiiikim jedrilicama tipa onih, koje su se takmičile za pokal amerike (evo prilike za novi post!). Ima nešto fascinantno u njima, pogotovo kada jedru punim jedrima!!! balzam za oči i dušu!!!  Perini danas radi velike moderne jedrilice i nastavlja tradiciju pogona na jedra. Jest, da je sve digitalizirano i makina sa najnovijim digitalno krmiljenim super turbo motorom je piturana u perverzno beloj boji, ali.....zamislite danas TV bez daljinca. Ko danas više ustaje, da bi promjenio tv kanal?
...i nemojte me mašinisti napasti! I ja sam mašinac po struki! Grin
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #16 on: December 23, 2009, 03:33:02 pm »

Kolega Kukador, i ja volim jedrenje, jedan od najlepših meseci u životu mi je juli 1977, kad sam prejedrio Jadransko more na "Divni", sestri "Podgorke", prelepom brodu. Ali šta je jedrenje ako sve radi kompjuter? Gde je gušt skraćivanja glavnog jedra u oluji? Pa za pola sata na drugi krat?

Verovatno će za 50 ili 100 godina svi tako jedriti, ko ima noviji kompjuter i jedra od novijeg tehno-materijala pobediće u regati, srećom, bez mene. Ja sam ipak za škote, špinaker, tangun...
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.