PALUBA
April 27, 2024, 08:49:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21   Go Down
  Print  
Author Topic: Međunarodni sajam naoružanja i vojne opreme - Partner 2011  (Read 96790 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #180 on: July 03, 2011, 09:17:24 pm »

Crna strela sa prigusivacem  Grin svaka im cast!
Da li je neko uslikao i cuveni radio goniometar koga je predstavio VTI? Navodno je "posao" oko njega visestruko zahtevniji od svega sto su morali da urade oko Laste 95 kako bi Lasta bila gotov prizvod.....Po onome sto je dostupno o ovom uredjaju sposoban je u 3D pronaci izvor radio emitovanja.... Smiley
Logged
simeon5541
mornar
*
Offline Offline

Posts: 19


blabla


WWW
« Reply #181 on: July 03, 2011, 09:23:44 pm »

Ево за Трпета слика пушкомомитраљеза "Застава" у калибру 5,56мм.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ово је сликано на штанду где је било изложено стрељачко наоружање. У близини нисам нашао никог да се распитам мало више, а ако их је и било причали су са неким странцима. Можда сутра, ако одем па скупим мало више детаља. На овом ПМ је пасивни нишан произвођача "Телеоптик". Имам негде каталог па ћу то поставити касније.

I ja sam se bas zagledao u ovo,
prvo sam pomislio da je ovo neki umanjeni PKM prilagodjen NATO standardima,
ali sam zatim shvatio da neodoljivo podseca na IMI Negev.
Slikao sam se sa njim ali slika je u losem kvalitetu jer je slikana sa mobilnog.
Takodje moram da kazem da je veoma lagan,
laksi je od M72.
« Last Edit: July 03, 2011, 09:42:58 pm by dexy » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #182 on: July 03, 2011, 09:29:14 pm »

Не знам на који се МБ 120 мислио. Узгред не знам им ознаке. Ја сам стари пешадинац када МБ-120 није био у пешадији па не знам. Писало је таблицама испод али нисам имао времена да све сликам.

Ево МБ 120мм који се види у дубини снимка на слици из ранијег поста:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
мина за Мб82 која је мени привукла пажњу



   Dzumba to na slici moze biti jedino M 74 MB,koga nikada nisam video u VS. To je laksa verzija MB 120mm M75 namenjena za prenos na grlima,nema podvozak kao M75. Na prvoj slici koju si postovao poslednji minobacac sa kruznom podlogom je taj na koj sam mislio. Malo je veliki upaljac na toj mini. Sasvim moguce da je blizinski (dopler) upaljac u pitanju.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #183 on: July 03, 2011, 09:33:30 pm »

Sto se tice mina a i minobacaca.....http://www.krusik.rs/MS/index.htm
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #184 on: July 03, 2011, 09:38:55 pm »

Tihi druže, što je upaljac poveliki? Ovo je mina 82mm
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #185 on: July 03, 2011, 10:32:18 pm »

Da li imaš neku sliku nišanske sprave, odnosno delova nišanske sprave, levo od motora.
To bi bilo zanimljivo da vidimo jel ima nekih novina.

Za Brokera......

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Slika preuzeta sa MC


* nisanske sprave.jpg (203.5 KB, 1024x682 - viewed 528 times.)
Logged
airsuba
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 207


« Reply #186 on: July 03, 2011, 10:35:31 pm »

vidim na fotografiji da sad postoji i M21 sa drvenom oblogom i kundakom Huh?
(ona sa plavom cevi, izgleda isto osim što na komori vidim samo jednu rupicu umesto tri kako je kod drugih ...)

takođe sam zbunjen sa izloženim M21 koje imaju dugačku 'pikatini šinu' sa gornje strane, kako je bilo na prvim serijama, jer koliko se sećam takva opcija je odbačena pošto nisu mogli dovoljno dobro da je fiksiraju na tom mestu... jel taj problem rešen ili se to prikazuje ono što se ne pravi Cheesy
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #187 on: July 03, 2011, 10:38:49 pm »

Druze airsuba je sam odavno digao ruke od tog interesovanja...zastava pravi jedno, sdpr nudi drugo, po sajmovima i jedno i drugo i trece i nesto cetvrto.......sta kom treba.....ima sta ko pozeli.

 Grin da se pohvalim, upravo sam unapredjen....u vodnika, jos malo i mogu u penziju Grin
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #188 on: July 04, 2011, 04:46:41 am »

Da li imaš neku sliku nišanske sprave, odnosno delova nišanske sprave, levo od motora.
To bi bilo zanimljivo da vidimo jel ima nekih novina.

Za Brokera......

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Slika preuzeta sa MC

Hvala Rotring.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #189 on: July 04, 2011, 06:33:23 am »

A što nebi slika bila za mene?

Da samo kažem da sam ovu nišansku spravu DNNS-1 čačkao sa svih strana da vidim balans ogledala, trenja u pokretanju, oštećenost refleksnih slojeva itd. Uostalom, desetak metara od ove sprave je bio moj drugar Laza, a čije sam slike svojevremeno objavio kad smo radili zajedno u Teheranu. Sad je u INFIZ-u. Ovo je nišanska sprava DNNS-1, ali ima panel od nišanske sprave DNNS-2.

Na štandu INFIZA poznata lica. Dugogodišnji rad zajedno. Vidim da su razvili novi laserski daljinomjer. I baš mi se Laza hvali sa novim razvijenim laserskim daljinomjerom, a ja ga pitam gdje mu je tu dio koji ima oznaku PB2. To ti nedostaje. Smijem se zajedno. Od svih posjetilaca sajma samo sam ja to vidio da nedostaje.

Iza nišanske sprave je desno presjek, učilo, motora za tenk M84, pa onda motor za M84A. Sa druge strane, ne vidi se ovdje, ali se vidi na slici koju je objavio Dzumba, je power pack. To je power pack za modifikacije tenka T55, a o kojem sam pisao u dijelu "Domaća pamet u svijetu", Ugrađivan je u Iranuna tenkove T55 za pasderane. Kad se ugrađivao prvi komad ovoga power packa u Iranu malo sam pomogao. Tada sam tamo radio druge stvari, ali je ekipi koja ga je ugrađivala nešto zapelo oko elektronike, pa sam dao svoj mali doprinos ovome poslu.

Postoji slično rješenje sa motorom veće snage koji smo ugrađivali u Kini. Ima na ovom forumu negdje moja slika sa tom verzijom power packa.

Vidim da je Dzumba objavio slike sa štanda Rohde&Schwarz. Ovo što je bilo na štandu, a štand sam detaljno pregledao je mali dio njihovog proizvodnog programa. Pošto se godinama bavim telefonijom tražio sam na štandu opremu koja pravi ova firma. Takozvani IMSI catcher ili GSM catcher (ukucajte ovo na Google). Uređaj koji glumi baznu stanicu mobilne, daje lokalnu indentifikaciju, a mobilni saobraćaj ide preko njega do lokalne bazne stanice.

Pošto uređaji Rohde&Schwarz imaju svoj specifični izgled prepoznao sam njihovu antenu na jednom Land roveru ispred zgrade Vlade Republike Srpske. Malo zavirio unutra i vidio opremu. Nikad mi nije bilo jasno čiji je Land rover. Od domaćih ili stranih službi. A tu je stojao skoro godinu dana.

Pozdrav

Ode na posao.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #190 on: July 04, 2011, 07:17:17 am »

Evo me opet. Samo sada na poslu.

Na slikama koje su objavljene na ovom dijelu foruma nalazi se i modifikacija tenka T55. Zvana Igman. To je ono kad Dzumba govori o nekom senzoru. To je domaća, INFIZ-ova, verzija meteosenzora A20XBM ili A20XMBL, dvoosnog meteosenzora koji stoji na tenku i mjeri metereološke vrijednosti. Senzor napravljen u INFIZ-u se veoma lako razlikuje od švajcarskih meteosenzora po vanjskom izgledu. Na INFIZ-ovom MS hladnjak koji je na kučištu je dio kučišta. Tokareno u komadu. Na švajcarskom MS kojeg ima dosta u raznim vojskama na tlu SFRJ je hladnjak koji se može odvojiti od MS. Imbus 4 mm. Na domaćim tenkovima je senzor A10XM, jednoosni, a na ovome je A20XMB koji mjeri vjetar u dvije ose. Uzdužni i bočni vjetar.

Prikazan je i modifikovani tenk T72. Moglo se je vidjeti dosta ulja koje curi iz auspuha i velika masna fleka na asfaltu pored auspuha. Pošto je moj fotoaparat crkao u toku fotografisanja, uslikala je to moja ćerka sa svojim telefonom, pa ću detalje objaviti kasnije. Dakle, motor na tenku T72 je dosta produvao. Baca ulje.

Na istom tenku se je mogao vidjeti aktivni oklop, a i modifikacija termoobloge na topovskoj cijevi. Međutim, vidjela se termoobloga, ali se vidjelo da taj top nije gađao sa tom termooblogom. Termoobloga je veoma važna stvar na svakom topu.

Kad sam radio po svijetu gledao sam kako se pojedine nove vrste termooobloga deformišu i krive i kidaju kod opaljenja. Ova je veoma masivna. Na njoj se već vidi krpljenje. Nitnama. Nije mi jasno kako su uradili balanse na topu sa ovolikom oblogom. Ipak je top dugačak 5,11 metara van kupole, a ovo baš ima težinu. Ovolika težina mjenja odskočni ugao topa. To je ugao koji pravi top kod opaljenja, jer svaki tenk skače kad opali. Nije mi jasno kao su izmijenili odskočni ugao u balistici tenka T72.

Međutim, na topu koji je gađao postoje tragovi na dijelu topa koji se uvlači u kupolu u trenutku opaljenja (trzaj topa i hod u nazad). Ovaj top nije gađao sa ovom termooblogom. Na štitniku topa na spoju topa i kupole nedostaje abrazura. Vaoma važna stvar. Ako bi upao kamenčić između pokretnih dijelova topa i statičkih dijelova kupole došlo bi do zaglavljivanja topa. To štiti abrazura. A ovdje je nema.


Nastavak slijedi.

Ode na kafu.

Vlado
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #191 on: July 04, 2011, 09:40:41 am »


A što nebi slika bila za mene?


Slike su za sve Nas i one koji su bili tamo i one koji ne.....a jedino je drug Broker pitao/trazio.
Iskoristicu ovu priliku da podsetim Brokera da mi duguje odgovore na dva pitanja.....
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #192 on: July 04, 2011, 01:12:03 pm »

Vlado da li ste dosli u Beograd i na sajam iz privatnih razloga ili mozda i zbog nekog posla sa SDPR-om?!  Smiley
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #193 on: July 04, 2011, 04:17:49 pm »

PM M09 5.56 - nije bilo nikog ko bi moga da kaze nesto vise o ovom PM osim da je jos uvek u razvoju. Subjektivi osecaj je da je tezak oko 6-6.5 kg i da dosta dobro lezi u ruci. Mehanika je M84 priagdjena novom kalibru.


* IMG_0301.jpg (287.31 KB, 1436x680 - viewed 168 times.)

* IMG_0163.jpg (366.61 KB, 1600x1200 - viewed 146 times.)

* IMG_0155.jpg (302.59 KB, 1600x1200 - viewed 175 times.)

* IMG_0302.jpg (330.74 KB, 1600x1200 - viewed 128 times.)

* IMG_0303.jpg (344.96 KB, 1600x1200 - viewed 144 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #194 on: July 04, 2011, 04:25:03 pm »

Prema recima coveka iz Zastave - ovo nije optika koju oni koriste vec je samo za potrebe sajma Teleoptik montirao na ove sajamske primerke svoju optiku.

O samoj optici nije umeo nista da mi kaze.

Neko je pitao mozice mogu da se preklope i nazad i napred ali ovaj utvrdjivac nije mogao da ih utvrdi pa zato nisam uspeo da ih slikam u sklopljenom polozaju.


* IMG_0156.jpg (318.66 KB, 1600x1200 - viewed 117 times.)

* IMG_0158.jpg (307.35 KB, 1600x1200 - viewed 119 times.)

* IMG_0160.jpg (293.08 KB, 1600x1200 - viewed 125 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.