PALUBA
April 27, 2024, 11:26:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: EkoEko74 video uradci...  (Read 3077 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
marvin
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 102



« on: June 27, 2011, 05:11:51 pm »

Nisam nasao temu o video isjecima u vezi s avijacijom, pa ako ovome nije mjesto ovdje, molim modove/admine da pretovare na pravo mjesto. Kao sto naslov kaze video uradci mog prijatelja EkoEko74 s HZF-a. Napravljeni uz pomoc FS9/2004
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/P4eIXu6JqO8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/xJefHPdcK1Y?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/yrBqxz_zPxE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/pKxF1KBfTfM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/AMxpkK2aQc8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #1 on: June 27, 2011, 06:21:59 pm »

I sta pretstavljaju ovi snimci? Promociju "Zrakoplovstva Nezavisne Drzave Hrvatske"? Fasisticke tvorevine?

 Ja se ne slazem da se ovakve stvari provlace pod parolom "umjetnickog video uradka", jer ocigledno promovisu fasisticke tvorevine protiv kojih se skoro ceo svet borio pre 65 godina.
Logged
marvin
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 102



« Reply #2 on: June 27, 2011, 06:38:50 pm »

Ne razumijem... Njemacka je snimila film "Das Boot" i cijeli svijet je to smatrao umjetnickim djelom iako se radi o njemačkoj podmornici iz drugog svjetskog rata i nisam cuo da ih je netko prozivao zbog toga. Ali kada se tako nesto napravi kod nas odmah je to fasizam. Isto tako je covjek napravio video uradak JRV ali je taj iz nekog razloga blokiran (vec sam mu javio). I sto bi ga sada trebali zbog toga prozivati kao komunjaru i... (ne zelim napisati kako se de**** nabacuju sa etiketama za one koji mogu bilo sto reci, napisati, snimiti pozitivno o SFRJ)








Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #3 on: June 27, 2011, 11:15:33 pm »

Pogledao sam prva 2 i nemam želje da gledam dalje. Dosadno, besciljno, sa katastrofalno odabranom muzičkom podlogom. U prvom video možda malo i podseća na vreme koje se prikazuje, ali je izbor sigurno mogao da bude mnogo bolji. U drugom videu, jedino što je dobro urađeno je MiG-21 koji je verno prenet. Mada mi nijedan video nema poentu...oni tako lete i lete i lete. Nikakva priča nije ispričana, a ni sa tehničke strane nisu ništa posebno. U igrama poput Il-2 opcije snimanja in-game videa su standardne. Čak postoje i opcije za neku osnovnu montažu. Podseća me na snimke GTA igre, gde klinci ubace Fiću ili Stojadina i tako se vozikaju kroz grad. Bez namere da ulazim u tematiku koju je Kljun pomenuo, jer do tog dela nisam ni stigao, ali ljudi sa ovih prostora rade daleko bolje modove igara i snimke istih.
Logged
marvin
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 102



« Reply #4 on: June 28, 2011, 08:55:42 am »

Hvala za konstruktivnu kritiku. Uglavnom si u pravu ali sve je napravljeno ovako iz razloga ogranicenosti FS9 i drugog softwarea (vecina je napravljena jos 2008 godine). Npr. ne postoji mogucnost ispaljivanja projektila, bombi itd, pa se moralo raditi razne efekte, tj. male modele zrakoplova koji bi glumili rakete i metke. Ipak je FS prvenstveno simulator letenja sto mu i ime kaze. Druga stvar je sto zbog ogranicenja softwarea nije se moglo postaviti u formaciju vise helikoptera (prvi video). Pa se letilo s jednim helikopterom i 3 cessne koje su u izradi videa dobile "skin" UH-1 Hueya. Treca stvar, prvi video uradci su rađeni 2008 godine kada nije bilo softwarea za grupno letenje i snimanje istog. Moglo se grupno letiti ali kada se snimalo vidio se samo jedan objekt (opet ogranicenje FSa), tako da je sniman jedan po jedan let pa se u montazi sve postavilo u formaciju. Strogo se kod pojedinacnih aviona moralo paziti na njihovu poziciju jer se moglo u montazi desiti da se dva zrakoplova poklapaju  Grin. Danas to nije tako jer je izasao puno napredniji FSX  a i software za snimanje je bolji. Kako izgleda stavljanje efekta ispaljivanja projektila iz G-4 Super Galeba mozete vidjeti u videu koji sam stavio na temi o G-4. I stvarno ne znam kako se ne moze otvoriti video o JRV jer je to nekada bilo moguce  
P.S. Pogledajte video uradke na temama o Policijskim helikopterima i temi o sudaru zrakoplova iznad Vrbovca. Nisam to htio stavljati i ovdje kako se ne bi duplirali.
P.S.S. za glazbenu podogu se slazem s vama. A to sam rekao i autoru videa. Mislim da bi bolje bilo da je stavio Iron Maiden i AC/DC...  angel
P.S.S. (opet): sve skinove za modele je radio ekoeko74 i vecinu njih mozete vidjeti u albumu u mom potpisu  Cool
« Last Edit: June 28, 2011, 09:01:55 am by marvin » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #5 on: June 28, 2011, 07:28:53 pm »

Pade mi na pamet, a da proba da koristi Microsoft Combat Flight Simulator? On je jedna od boljih simulacija borbenih letova, tako da bi mu takve scene sigurno bile lakše za "snimanje". A i noviji je od tog FS iz 2004. i ima bolju grafiku. Nisam se nešto mnogo bavio njime, a i davno je to bilo, tako da ne mogu mnogo da pričam o detaljima, ali eto da predložim, pa neka proba ako je voljan. Smiley
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 22 queries.