PALUBA
March 28, 2024, 08:58:09 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Koliko je ljudi izginulo zbog 11. septembra  (Read 19215 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #30 on: June 12, 2016, 10:20:07 pm »

Ako vjeruješ u te stvari, valjda. Nisam nadležan.

poz.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #31 on: June 13, 2016, 01:30:25 am »

Морам приметити да су те зграде биле пројектоване да издрже удар авиона, и то тежег Боинга 707.

OPERATION NORTHWOOD из 60-их је занимљива за читање.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #32 on: June 13, 2016, 07:02:48 am »


Зграде су биле пројектоване да издрже механички удар авиона, али нису пале због удара, већ због јаког пожара који је ослабио бетон и гвоздене греде костура грађевине.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #33 on: June 13, 2016, 11:06:03 am »

Хм.

Додуше, није ми пало на памет да су у прорачун узимали само удар авиона са празним резервоарима, што доводи до следећег питања које се намеће.

Стварно незгодна работа.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #34 on: June 13, 2016, 12:33:29 pm »

U februaru 1993. dvojica pripadnika Al Qaide su u podrum jednog od tornjeva dovezli kombi sa gotovo 700 kg eksploziva i aktivirali ga fitiljem. Rezultat svega toga je bio 6 poginulih, preko 1000 ozlijeđenih i rupa-krater promjera oko 30 metara.
Na suđenju 1994. godine svih 4 ili 5 lica (nisam siguran) su osuđeni na doživotni zatvor.

Na suđenju su tačno iznešeni podaci kako i na koji se način jedino mogu srušiti tornjevi-toranj odnosno gdje su mu najslabije tačke. Nije nikakvo rekla-kazala niti teorije zavjere nego na You tube-u ima snimak sa suđenja na kojem se sve može detaljno vidjeti kako se iznose slabe tačke tornja-tornjeva.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #35 on: June 13, 2016, 01:39:12 pm »

Na suđenju su tačno iznešeni podaci kako i na koji se način jedino mogu srušiti tornjevi-toranj odnosno gdje su mu najslabije tačke. Nije nikakvo rekla-kazala niti teorije zavjere nego na You tube-u ima snimak sa suđenja na kojem se sve može detaljno vidjeti kako se iznose slabe tačke tornja-tornjeva.

I onda je taliban, koji je nesto malo pilotirao nekom Cesnom i po izjavi instruktora to lose radio, nepogresivo usmerio avion i tacno pogodio te tacke?
I drugi taliban je takodje nepogresivo pogodio tacno mesto?
I onaj treci je bez pilotskog iskustva u gotovo brisucem letu tacno pogodio Pentagon?

Ne tvrdim da to nije na tom sudjenju izneseno ali mislim da samo u holivudskim filmovima neko ko to nikada nije radio moze da upravlja putnickim avionom. I da uradi bas to sta je namerio.

Takodje  ne tvrdim da su neke teorije iznete u poslednjih skoro 15 godina tacne ali isto tako sam siguran da je zvanicna verzija veoma suplja.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #36 on: June 13, 2016, 01:44:20 pm »

Било би добро ако би какав пилот имао коментар на све ово.

Сви смо гледали снимке тог догађаја, али један је посебно упечатљив.

Велики путнички авион долази "негде мало одозго", нагнут на лево крило, под великим нападним углом и удара у другу зграду.

Очито је да путнички авион то може да уради, али то истовремено мени личи на прилаз јуришног авиона при нападу на какав земаљски циљ.

Можда грешим, те зато и кажем да би коментар пилота био много вреднији.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #37 on: June 13, 2016, 02:19:10 pm »

A ne lici ti to na prilaz putnickog aviona aerodromu pri sletanju ??
A to sto ti je izgledalo da ne napadni ugao veliki, to je zbog perspektive snimanja sa zemlje.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #38 on: June 13, 2016, 02:36:25 pm »

Често их виђам, и могу рећи да ми не личи на прилаз писти.

Пало ми је и то на памет, на позицију сниматеља у односу на авион и перспективу снимка, али и даље ми то личи на велики ИЛ-2.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #39 on: June 13, 2016, 04:08:34 pm »

Зграде WTC су биле пројектоване да издрже удар авиона или велики пожар, али не оба истовремено.
Потпуно је логично да се очекивало да ако и авион удари у зграду, то могло да буде само у случају да залута при слетању, како се десило и Б-25 кад је ударио у Емпајер Стејт - односно да буде са празним резервоаром.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #40 on: June 13, 2016, 04:14:53 pm »

Čitao sam negdje da je sva caka rušenja u visini udara.
Da su avioni udarili dvadesetak katova niže (ako sam dobro zapamtio) gdje je zgrada jača nebi došlo do rušenja.

poz.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #41 on: June 13, 2016, 04:36:46 pm »

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Northwoods

Има разних тумачења тог догађаја, али са сигурношћу се може рећи да су у Пентагону већ имали разрађен план за баш такав догађај.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #42 on: June 13, 2016, 07:35:56 pm »

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Northwoods

Има разних тумачења тог догађаја, али са сигурношћу се може рећи да су у Пентагону већ имали разрађен план за баш такав догађај.
Не знам због чега би им требао још један casus belli после бомбардовања амбасада у Африци?
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #43 on: June 13, 2016, 09:11:17 pm »

Ja nisam rekao da je tamo neki Taliban iz Cesne sjeo u Boing ili koji već avion i stručno se zabio u toranj-tornjeve nego sam samo iznio činjenicu koja se za 2 minute može provjeriti a to je da ne ponavljam opet da je na suđenju pokazano kako se jedino mogu srušiti tornjevi, prikaz je bio na nacrtu tornjeva i pokazivao je svjedok tužilaštva (građevinski stručnjak-arhitekta) između kojih spratova su ti noseći stupovi najslabiji i da bi morala biti ogromna eksplozija (aludurajući na visoko oktansko gorivo-kerozin i sl.) i da bi tek tada se mogao postići određeni efekt, pronaći ću taj dokumentarac sa You tube-a pa staviti link ovdje. Naravno da ne mislim da je to neko objašnjavao sa ciljem da se da nekom upustvo kako da ih sruši za nekih 6-7 godina nego vjerovatno je tog trenutka tužilaštvo smatralo iz nekog razloga bitnim za dobijanje slučaja.

Vidim da se ovdje niko ne slaže sa službenom verzijom događaja (i ja jednim dijelom) i samim tim smatram da ne bismo onda ovdje trebali prodavati maglu nego predlažem da svako iznese svoj jasan stav i kaže odnosno napiše  ko je po njegovom mišljenju srušio te tornjeve, kako i zašto odnosno u svrhu kojeg to državnog, nacionalnog, patriotskog, materijalnog ili kojeg već višeg cilja.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #44 on: June 15, 2016, 11:04:34 am »

У вези удара другог авиона у кулу Светског Трговинског Центра морам приметити да постоји више снимака и да су сви лошег квалитета.

Тражио сам коментар пилота из следећих разлога.

На једном снимку који је направљен са већег растојања авион непосредно пре удара лети незнатно нагнут у лево а затим нестаје из видног поља јер залази за угао зграде приликом удара. На том снимку се не види моменат удара авиона.

На другом снимку који је направљен са друге позиције види се авион који прилази згради видно нагнут на леву страну (око 30 степени) и удара у зграду. Након продора у зграду на фасади зграде остају оштећења настала од мотора и крила, а која су под тим истим углом у односу на вертикалу зграде.

Угао снимања и перспектива снимка се разликују у поменутим случајевима, али оштећење фасаде је у равни фасаде зграде, а обриси оштећења фасаде указују на нападни угао.

Може ли такав авион да на растојању од пар стотина метара направи такав маневар или му треба више времена за то? Да ли је довољно "живахан" да то може да се уради?

Има ли какав сигурносни систем који би спречио тако нешто?

Следеће питање за пилоте је да ли је изводљиво да се неки полуприучени кандидат за пилота лаког авиона снађе у кокпиту модерног путничког авиона, искључи аутопилот, одабере исправан курс, одржава тај курс док не дође у зону "циља" и на крају успе да погоди зграду?

Да не помињем одржавање висине, правца и ко зна шта још.

И на крају једно мало питање на основу личног запажања. Интересује ме од чега су направљени пасоши Саудијске Арабије и карактеристике тог материјала.

Наиме, амери тврде да су нашли пасош једног од отмичара авиона који је ударио у зграду СТЦ, а који је, значи, био у авиону. Пасош је преживео удар, пожар, рушење зграде и нашли су га скоро читавог, само мало гаравог.

Ако је тај материјал тако отпоран да ли може да се користи за узраду шлемова, панцира, заштитних екрана за оклопна возила, зграде, шасије камиона, мостове, пруге, шерпе и котлиће за чорбу?

Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.